Jump to content

5 Denarów


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 5 Denarów:

 

Pojawienie się karty oznacza dosyć poważne problemy finansowe, ubóstwo, straty materialne, duże wydatki, którym ciężko podołać, brak pracy, zmianę statusu finansowego. W pytaniach o inne dziedziny może oznaczać chorobę, ubóstwo emocjonalne. Karta może także sugerować pomoc przyjaciela, w sytuacjach kryzysowych będzie można liczyć na jego wsparcie.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

5 Monet - niewielkie zasoby materialne, skromność, pogodzenie się z niewielkimi możliwościami własnymi. Życie z zasiłku, renty, darowizny, żebractwa, pożyczek. Prośba o pomoc. Zaufanie do Opatrzności. Modlitwa spełniona. Dobrowolne wyrzeczenie się przynosi niespodziewane nowe szanse na poprawę losu.

 

Odwrócona: zwrot kosztów, oddanie pożyczki, niespodziewany zysk. Odpowiedź na list. Powrót do czegoś z przeszłości.

 

Bieda, kłopoty materialne. Bezrobocie, utrata pracy. Możliwość nowego zatrudnienia, perspektywy z tym związane. Próba znalezienia pomocy u kogoś silniejszego, bogatszego. Pożyczka, kredyt, dług. Dłużnik, Żebrak. Ofiarodawca. Możliwość otrzymania wsparcia ze strony kogoś, kogo się lekceważy, kogo się nie zna lub kogo się do tej pory nie zauważyło.

 

Odwrócona: Przypływ pieniędzy. Udana operacja finansowa. Dochód z nielegalnych źródeł. Wykrycie malwersacji. Kara pieniężna. Konieczność natychmiastowego zwrotu długów.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

5 DEnarow-

moment kiedy czlowiekowi wszystkiego brakuje,

nedza,

balagan zyciowy,

koniecznosc trzymania sie razem,

akcja charytatywna

 

5 DENAROW(ODWROCONA)-

bieda,kradziez,oszustwo,trudnosci finansowe,zebrak,malwersacja,

kara pieniezna,wysokie rachunki,tajemne zwiazki,zalamanie psychiczne,

krzywdy ze strony przyjaciol

 

Piątka Monet

Bankructwo czy przezorność?

Kiedy Arthur E. Waite i Pamela Coleman-Smith stworzyli swoją słynną talię z obrazkami na Małych Arkanach, na Piątce Monet umieścili rysunek dramatyczny i przygnębiający: dwoje żebraków-kaleków, brnących o kulach przez śnieg... A gdzie owe tytułowe pięć monet? - To wzór na witrażu w oknie budynku, pod którym nieszczęśnicy obnoszą swoją biedę. Może to kościół, może bank?

 

Inni autorzy kart też nie mieli zbyt dobrego wyobrażenia o Piątce Monet, bo na przykład David Sheridan narysował na niej dwoje rozbitków na tratwie, gdzie monety mają postać złotych rybek, uciekających w toń.

 

Dopiero Aleister Crowley... (być może właśnie on pierwszy naprawdę zrozumiał tarot! I proszę nie wierzyć pogłoskom, że był satanistą. Był wielkim mędrcem, a tacy rzadko się podobają opinii publicznej) Dopiero Crowley odkrył pozytywny sens tej karty. Opatrzył ją tytułem, który po angielsku znaczy zarówno zmartwienie, jak i dawać sobie radę, a w astrologii przyporządkował jej Merkurego w znaku Byka. Dodał komentarz: potrzebny jest potężny Merkury, aby wyprowadzić Byka z równowagi.

 

Słowa Crowleya są symboliczne, ale znakomicie oddają one sens tej karty. Znak Byka reprezentuje tutaj tępy materializm, przywiązanie do pieniędzy i dostatku, a także przekonanie, że świat ma ustalony porządek, i jak coś zaczęło w pewien sposób iść, to już tak będzie szło. Znak Byka, jak wół zaprzężony do pługa, nie umie rozglądać się na boki. Kiedy źle się dzieje w sprawach materialnych i finansowych, jest to dla niego prawdziwa tragedia. I wtedy musi wkroczyć Merkury, czyli przemyślna i zaradna inteligencja. Sensem Piątki Monet jest właśnie inteligencja, która uruchamia się w sytuacji materialnego zagrożenia.

 

Piątka Monet oznacza więc nie tyle nędzę, co właśnie sztukę wychodzenia z nędzy i omijania groźby bankructwa. Oznacza umiejętność liczenia, planowania i rozumowego przewidywanie przyszłości. Oznacza też umiejętność przygotowania się na chude lata.

 

Jeżeli karta ta pojawi się w odpowiedzi na pytanie dotyczące biznesu, oznacza to, że konieczna jest większa zaradność i oszczędność; że nie rozmach i ryzyko, a mrówcza dokładność jest właściwą drogą.

 

Przy innych pytaniach jest podobnie: karta ta przypomina o tym, że trzeba mieć wszystko policzone, że trzeba wiedzieć, ile się ma pieniędzy i na jakie własne możliwości można liczyć; każe ściśle trzymać się ziemi, szykować się na wielkie przeciwności losu - gdyż tylko w ten sposób można będzie uniknąć tej biedy, która naprawdę przyjdzie.

 

Piątka Monet patronuje wszystkim tym, którzy liczą i spisują, a więc statystykom i księgowym. Piątka Monet czasami oznacza też te dziedziny wiedzy, które są wieczne i nie zależą od tego, jak się układają sprawy materialne - takie jak matematyka, astronomia, a także... teologia.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Piątka Monet czyli Zaciskanie Pasa

Wiemy już, że tarotowe Piątki to zapowiedź ciężkich czasów i znalezienia się w opałach. A skoro "kolor" Monet kojarzy się z żywiołem Ziemi i ziemskimi dobrami, to logiczny wniosek stąd wypływa, że kłopoty, które zwiastuje Piątka Monet, związane są z niedostatkiem owych ziemskich dóbr, a więc z biedą, zaciskaniem pasa, a może nawet (odpukać!!!) z bankructwem. Tak właśnie tę kartę odczytali Arthur E. Waite i Pamela Coleman-Smith, rysując na niej dwoje żebraków-kalek, na tle miasta zasypanego śniegiem. Kiedy strapiony (lub zaciekawiony) klient przychodzi do wróżbity, wyczekuje przede wszystkim odpowiedzi, czy będzie dobrze, czy źle. Ale dobro i zło są stwarzane przez nasze oczekiwania i uprzedzenia. Karty tarota są poza dobrem i złem; i również Piątka Monet nie byłaby sobą, gdyby nie oznaczała (na równi ze złymi) zarazem dobrych rzeczy. Pozytywną stroną tej karty jest rozsądek, umiejętność liczenia i planowania, a także sztuka tworzenia wartości ponadczasowych, czyli takich, których nie ruszą przemijające cykle lepszej lub gorszej koniunktury. Ta karta nakierowuje naszą uwagę ku rzeczom wiecznym i godnym wykucia w granicie (dlatego na wspomnianej karcie Waite'a i Coleman-Smith tłem dla dwojga nieszczęśników są wiecznie trwałe mury świątyni) - takim jak dogmaty religii, prawdy geometrii i niewzruszone prawa przyrody.

 

Piątka Monet jako karta główna i pierwsza

 

Idą ciężkie czasy; należy się liczyć z niedostatkiem, oszczędnością i surowością warunków życia. Przetrwasz to, jeżeli wykażesz się umiejętnością planowania i poprzestawania na małym. Materialna skromność będzie zarazem wartościowym treningiem dla ducha.

 

Jako karta druga z kolei; zagrożenia i ostrzeżenia

 

Grozi ci bieda, niedostatek środków do życia; zbliża się czas trudów, wyrzeczeń, wymuszonych oszczędności. Przedsięwzięciom gospodarczym grozi bankructwo, przymusowa wyprzedaż itd.

 

Karta trzecia; wytyczne do działania

 

Nie masz swobody działania; swoje cele musisz osiągnąć przy pomocy skromnych środków. Konieczna jest oszczędność, przezorność, skrupulatność. Każdy krok musi być poprzedzony starannym namysłem, planowaniem, przewidywaniem skutków.

 

Karta czwarta; obciążenia z przeszłości

 

Ciąży na tobie miniona bieda i brak środków. Nauczyłeś się odruchowo oszczędzać i poprzestawać na małym. Jesteś trochę jak pies chowany pod szafą, który wyrósł na jamnika.

 

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach, ludziach z otoczenia

 

Otaczający cię ludzie ograniczają cię, skłaniają do poprzestawania na małym, nie pozwalają rozwinąć skrzydeł. W interesach ta karta może znaczyć, że stracisz przez nieudolność wspólnika.

 

Jako karta szósta: prognoza na bliską przyszłość

 

Zbliżają się ciężkie czasy i sukcesem będzie zawczasu się do nich przygotować. Licz na swój rozsądek - dzięki niemu możesz bezboleśnie przejść przez strefę cienia i zyskać cenne doświadczenia na przyszłość.

 

Karta siódma: niespodzianki, siła wyższa

 

Konieczność oddania komuś sporej części swojego majątku, podzielenia się z potrzebującymi; straty materialne z powodu pewnej siły wyższej.

 

Karta ósma: ograniczenia, które lekceważysz

 

Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że jesteś wyćwiczony i przystosowany do życia w niedostatku. (Gdybyś wygrał milion w lotto, nie wiedziałbyś co z tym zrobić.)

 

Karta dziewiąta; mistrzostwo

 

Masz szansę osiągnąć doskonałość w sztuce radzenia sobie z trudnymi warunkami życia. Także: sprzyjająca karta dla twórców w naukach ścisłych.

 

Karta dziesiąta: pożytek dla innych

 

Pomożesz innym w biedzie; podzielisz się swoimi dobrami materialnymi.

 

Karta jedenasta: sprawy nieudane i nie dokończone

 

Plany wzbogacenia się pozostaną iluzjami.

 

Karta dwunasta: podsumowanie rozkładu kart

 

Dodatkowe ostrzeżenie przed niedostatkiem, nie udaniem się przedsięwzięć zarobkowych; dodatkowe wezwanie do oszczędności i umiaru.

 

Karta trzynasta: następny obrót koła losu

 

Wciąż jest przed tobą realna perspektywa pójścia z torbami.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

5 Denarów - udana operacja finansowa, podjęcie pracy po przerwie, wprowadzenie modyfikacji w prowadzonej działalności, doradztwo finansowe, pierwsze zyski z biznesu.

 

5 Denarów (odwrócona) - kara pieniężna, utrata pracy, brak płynności gotówkowej, malwersacja, konieczność zwrotu długów, nieumiejętność wprowadzenia modyfikacji.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

To niezaprzeczalnie kryzys, poczucie biedy, straty. Nie pozwól sobie jednak na rezygnację. Swoją sytuację możesz zmienić, zmieniając najpierw swoje myślenie o sobie. Podnieś głowę i rozejrzyj się. Gdzieś jest pomoc i nowa droga życiowa.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • Maestro

Piątka Monet , związane są z niedostatkiem owych ziemskich dóbr, a więc z biedą, zaciskaniem pasa, a może nawet (odpukać!!!) z bankructwem

 

Pojawienie się karty oznacza dosyć poważne problemy finansowe, ubóstwo, straty materialne, duże wydatki, którym ciężko podołać, brak pracy, zmianę statusu finansowego.

 

W pytaniach o inne dziedziny może oznaczać chorobę, ubóstwo emocjonalne. Karta może także sugerować pomoc przyjaciela, w sytuacjach kryzysowych będzie można liczyć na jego wsparcie.

 

Uczucia + kryzys w zwiazku, cięzar ratowania zwiazku z jednej ze stron, wsparcie w potrzebie

- słaba odporność psychiczna, trawanie w martwym zwiazku ze strachu przed samotnościa, przyszłosciav

 

Pozytywną stroną tej karty jest rozsądek, umiejętność liczenia i planowania, a także sztuka tworzenia wartości ponadczasowych, czyli takich, których nie ruszą przemijające cykle lepszej lub gorszej koniunktury.

 

Czas na rozpoczęcie działań finansowych, doradztwo finansowe, zyski z biznesu, wyjście z kłopotów, nieraz przy pomocy przyjaciół lub partnerów.

 

Czas na przemyslenie swojego podejscia do pieniedzy, zmiana sposobu zarabiania pieniedzy

ruina planów, bałagan życiowy, zamęt, kryzys, niedostatek, konieczność wspierania się, trzymania się razem

 

V monet + przymusowe ograniczenia finansowe, bilans, zapowiedź zmian, brak pracy, propozycja nowej pracy po okresie przerwy, utrata poczucia bezpieczenstwa, kryzys w związku, podanie pomocnej dłoni, bieda oszustwo, wsparcie przyjaciela, poszukiwane pomocy, choroba, niestabilność finansowa, strata, nagła zmiana pracy lub sytuacji życiowej, choroba, przemęczenie, brak równowagi, czas trudnych warunków, odrzucenie, izolacja, stres, fizyczna przemoc lub wypadek, przypływ pieniędzy, twórcze podejście do problemów, propozycja nowej pracy lub podjęcie pracy po pewnym okresie, zapał do pracy, poprawa finansowa, wygrana na loterii, spłata długu, uzyskanie kredytu

______________________________________________________________________________________________

CZAS: 5 MIESIECY

 

ZDROWIE: zaburzenia pracy jelit,

 

KLUCZE- czas na przemyslenie działan i modyfikację, zainteresowanie sztuka i pięknem

_____________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

V Monet - brak postepu, ograniczenia, plotki, oszczerstwa, konieczność spłaty długu, utrata pracy, bezrobocie, kara pieniezna, nielegalne zródła zarobkowania, martwy związek, strach przed rozsataniem, strata pracy, dłużnik, żebrak, biedak, brak postępów w działaniach, ciężkie straty, bezrobocie, życie na cudzy koszt, zdanie sobie sprawy z ograniczeń, zobowiązania finansowe, plotki i oszczerstwa.

 

W negacji - bieda, kradzież, oszustwo, trudności finansowe, żebrak, malwersacja, ograniczenia (np., zablokowane konto), kara pieniężna, wysokie rachunki, bankructwo, uzależnienia, tajemne związki

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...

5 denarów w uczuciach odbieram jak żebranie o nie, branie na litość, bycie z kimś z litości, brak szacunku.. katastrofa poprostu. Ostatnio ukazuje mi się jako "patrzenie na cudze szczęście" i przez to osoba której stawiamy karty czuje się gorsza, zakompleksiona, zubożała o coś, niedowartościowana.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

"Interpretacja tej karty w dużej mierze zależy od tego, jakie były karty z nią sąsiadujące. Jeśli pozytywne, to ta 5 denarów może mówić: co mogę dać z siebie? - wsparcie w doli i niedoli, wspólne pokonanie problemów i po prostu bycie razem wbrew niesprzyjającym okolicznościom zewnętrznym. "

Taką interpretację dostałam.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Piątka denarów

Ubóstwo, trudności, szukanie pomocy.

 

 

Uczucia

 

Karta oznacza, że w związku czegoś brakuje, nie jest on do końca spełniony, nie tak go sobie wyobrażaliśmy, odczuwamy inne potrzeby niż te, które ma partner, mamy różne oczekiwania i ideały, zasady. Karta może wskazywać na to, że związek ma poważne braki i jego trwałość zostanie wystawiona na próbę. Często też oznacza brak poczucia bezpieczeństwa w związku, brak troski, opiekuńczości o partnera, zaniedbywanie jego spraw, brak zrozumienia, cierpliwości, wyrozumiałości. Karta piątka monet może symbolizować związek, w którym trudna sytuacja materialna, wymusza wiele wysiłku w życiu codziennym, walkę o przetrwanie, trudy, problemy związane z utrzymaniem się, przez które związek także może ucierpieć. Duży wpływ na związek ma sytuacja materialna. Partnerzy, którzy nie mogą zrealizować niektórych potrzeb materialnych, popadają w konflikty, wzajemne oskarżenia. Pojawienie się karty nie zawsze oznacza brak zabezpieczenia materialnego w związku, ale często też inne braki, nad którymi trzeba będzie popracować, ponieważ kryzys będzie się pogłębiał. Zapowiedź problemów, trudnych sytuacji, prób, na które zostanie wystawiony związek. Karta może symbolizować samotność, tęsknotę za uczuciem, kompleksy z powodu braku partnera, niskie poczucie wartości, niską samoocenę. Może wskazywać na osoby, które uważają, że nie mają zbyt wiele zaoferowania drugiej osobie, przez to mają również trudności z nawiązywanie znajomości, czy utrzymaniem związku. Okres próby dla związku, chudsze czasy, zmiana warunków materialnych, kłopoty w domu, brak wiary w wartości duchowe, uświadomienie sobie, że pieniądze szczęścia nie dają, jeśli nie można ich dzielić z inną osobą, niemożność zrealizowania potrzeb uczuciowych, duchowych, lęk przed samotnością, odrzuceniem. Jest to także wskazówka, by uporządkować sprawy domowe.

 

 

Finanse

 

Pojawienie się karty w rozkładzie jest oznaką trudności w naszym życiu zawodowym czy w sprawach finansowych. To wszelkiego rodzaju problemy z pieniędzmi, z pracą i wynikająca z tego walką o przetrwanie. Może oznaczać utratę głównego źródła utrzymania, nagłe wypowiedzenie, które powoduje spustoszenie w naszym życiu. Piątka denarów to ubóstwo materialne, poważne straty pieniędzy, bycie na czyjejś łasce, to także ostrzeżenie przed tym, że pieniądze mogą się skończyć. W pytaniach o powodzenie naszych przedsięwzięć pojawienie się karty oznacza, że niestety ale będziemy musieli liczyć się z dosyć dotkliwą stratą lub porażką. To nieudane egzaminy, niezałatwione sprawy, odmowy, zmiana statusu społecznego, problemy ze znalezieniem pracy. Piątka denarów to po prostu karta trudności i strat, trzeba się będzie na to przygotować, może nie być łatwo. Niezależnie od konkretnej sytuacji karta wskazuje, że musimy podjąć pewne kroki, które zapewnią nam pomoc w naprawie sytuacji. Nawet ze złej sytuacji można znaleźć rozwiązanie, jeśli sprawa jest poważna i ledwo wiążemy koniec z końcem to nie bójmy się prosić o pomoc. Może jest to jedyny sposób na przetrwanie? Karta ta czasami doskonale oddaje sens przysłowia „przyjaciół poznaje się w biedzie”. W trudnej sytuacji będziesz mógł przekonać się na kogo możesz liczyć i kto udzieli Ci wsparcia, finansowego bądź duchowego. To także wszelkiego rodzaju ograniczenia, troski materialne, szara, ciężka codzienność, ciężka praca za niską pensję, niestabilność, pech, zadłużenie, kara pieniężna, wołanie o pomoc, żebranie.

 

http://www.magiakart.pl

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

5 monet.

 

Partnerstwo?

 

5 monet zwiastuje ubostwo emocjonalne. Gdy wychodzi ta karta w rozkladzie partnerskim, to albo czujemy sie nienasyceni uczuciowo, emocjonalnie, badz brakuje nam tych uczuc, emocji. Albo partner ma ich za malo dla nas, wrecz trzeba żebrac o uczucia. Albo sa jakies ogolnie klopoty w zwiazku, a moze nawet partnerzy maja klopoty finansowe. Itd, duzo zalezy od otaczajacych kart i od calego rozkladu.

A gdy ta karta odnosi sie do czlowieka, o ktorym myslimy (bo chcemy sprawdzic jego uczucia wzgledem nas), moze symbolizowac czasem, ze nie stac go na uczucia wzgledem nas, ze ma ich dla nas za malo.

 

Emocje?

 

Albo gdy jestesmy samotni, to czujemy sie takimi biedakami emocjonalnymi, bo nam tego brakuje, brakuje nam uczuc. Czujemy sie ułomni emocjonalnie, w kryzysie. Spojrzmy na karte 5 monet - dwaj biedacy w łachmanch (bardzo skromni), ktorym brakuje wszystkiego, a na dworze jest mróz.

 

Karta dnia?

 

Raz wylosowalam ten arkan mniejszy jako "karte dnia" i pamietam, ze szperalam po internecie i zobaczylam ladna rzecz, byla droga, a tego dnia na koncie mialam za malo pieniedzy, wiec nie moglam sobie pozwolic na zakup jednej rzeczy, cena byla za wysoka.

 

Finanse?

 

Ta karta to poczucie takiej beznadziejnosci, albo uczuciowej, emocjonalnej, badz materialnej, finansowej. Wiec karta 5 monet moze symbolizowac trudniejszy okres finansowy, niedostatek finansowy, czasem wrecz braki finansow, kryzys.

 

Praca?

 

Gdy wrozysz sobie na prace, czy ja znajdziesz? to ta karta nie jest korzystna, gdyz mowi nam, ze w danym okresie bedzie ciezko ja znalezc, totalny zastoj, i trzeba sie przyzwyczaic do sytuacji skromnej, jaka jest w obecnym czasie. Badz praca nie taka, jaka sobie wymarzylismy.

 

Zdrowie?

 

Karta 5 monet moze przyniesc okres klopotow ze zdrowiem, jakich konkretnie? trzeba przeanalizowac inne tez karty.

 

Wyjazdy?

 

Karta 5 monet, na pytanie o wyjazd, niekoniecznie przyniesie wyjazd, ktory spelnia marzenia. Raczej trzeba bedzie sie liczyc z jakimis trudnosciami, jakimi? to zalezy od innych kart w rozkladzie. Oraz od tego, jakie pytanie stawiamy w rozkladzie. Na przyklad: na pytanie o wyjazd i srodki finansowe zwiazane z tym wyjazdem, ktore beda w ten wyjazd wlozone. Wiec trzeba sie liczyc z tym, ze wyjazd moze byc skromiejszy niz zwykle, ze trzeba bedzie liczyc sie z pieniedzmi, badz nie wyjedziemy, bo zabraknie nam pieniedzy na wyjazd.

 

5 monet Rider Waite.

 

4fb1899bcb082150.jpg

 

Tarocistka Barbara Stanislawska.

Serdecznie pozdrawiam.

 

Ostatnio mialam wyjazd do Krakowa na pare dni, w dniu wyjazdu wylosowalam 5 monet, troche bylam zdenerwowana, bo na karcie mamy dwoch zebrakow, ktrzy ida ulica , nie majac domu.

 

Po wylosowaniu tej karty wzielam wiecej pieniedzy, aby nie miec klopotow finansowych, ale tez wiedzialam ze moze ta karta zapowiadac ze spotkam duzo zebrakow na dworcu PKP, i tak bylo, ciagle mnie zaczepiali i prosili o pieniadze, dalam pare zlotych 3 osobom, takze gdy wracalam bylo strasznie zimno, temperatura mocno spadla, wiec wiedzac o tym, ze tak moze byc (na karcie mamy zime), ubralam sie cieplej. Zabezpieczylam sie wiec nic mnie nieprzyjemnego nie spotkalo....Pozdrawiam

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Mnie się niedawno pokazała jako odpowiedź na pytanie: jak się uda dzisiejszy wieczór? Wybierałam się na koncert. Przy wejściu okazało się, że nie ma już biletów i musiałam wracać sama w nocy przez wielki park w śniegu. Więcej z domu nie wychodzę, jak mi się pokaże ;-)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest Vampirella

Piątka Dysków – ZMARTWIENIE

 

Utrata pracy, utrata pieniędzy, niepokój o finanse.

Utrata pieniędzy lub stanowiska. Kłopoty materialne. Praca, mozół uprawa ziemi; budowanie, znajomość spraw związanych z ziemią, bieda, troska, dobroć; czasami pieniądze uzyskane po ciężkiej pracy. Brak wyobraźni, szorstkość, twardość, zdecydowanie, uporczywość.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 year later...

karta pokazała mi cukrzycę *wraz z księżycem, który mówi o układzie pokarmowym i śmierci - konieczności zrezygnowania z jedzenia, ale także chorobie przewlekłej*

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 months later...
Guest Linkinia

Jako karta dnia pokazała mi nerwy, brak zrozumienia i egoizm ze strony bliskiej mi osoby, z którą miałam kulawą, chłodną relację (jak na karcie Tarota Pictorial Key). Dodatkowo dużą aktywność w komunikowaniu - smsy, facebook, długie rozmowy telefoniczne.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Pokazała mi operację finansową- wpłacałam na swoje konto dość konkretną kwotę, co wiązało się z istotną zmianą statusu finansowego (na korzyść rzecz jasna). Kartę wyjęłam w następującym "towarzystwie": królowa mieczy, 5 dysków, diabeł. Pani z banku próbowała mnie skusić na określony sposób ulokowania kasy, na co nie przystałam.

 

Dziś pokazała mi ojczulka w stanie po operacji: taka bidula osłabiona podpięta do aparatury medycznej.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

Pokazuje mi wydawanie pieniędzy ...

 

Pogorszenie zdrowia, problemy z narządem ruchu, układem trawiennym wynikającym z powodu złej diety (niejedzenie, anoreksja nawet)

źródło : blog Wróżki Joanny

 

W rozkładzie, gdy jako pierwsza wystąpi 5 monet a zaraz po niej As monet oznacza to domaganie się uwagi, zainteresowania.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Mi ostatnio ukazuje się jako nieproduktywność i siedzenie w domu. Zamartwianie się. Całkowite wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Potrzebę odpoczynku, ponieważ nie ma już się siły, aby dalej iść.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Klopoty finansowe, bieda, niedostatek, zamartwianie sie ("z czego bedziemy zyli")

ubostwo, utrata .

W uczuciach- poczucie, ze za malo sie dostaje, male zainteresowanie czy starania, uwagi.ze strony partnera.

 

Odwrocona- strata finansowa bedzie niewielka, lub wrecz uda sie jej uniknac.

Karty odwrocone pokazuje mi ze negatywne znaczenie bedzie chwilowe, krotkotrwale, zminimalizowane,

lub wrecz, ze "przejdzie obok", niebezpieczenstwo nas ominie.

Czasem dziala jak.ostrzezenie- uwazaj, problemu latwo uniknac (w przeciwienstwie do.polozenia prostego).

Ostatnio pokazalo mi strate... kilkudziesieciu groszy (w pore sie zorientowalam i dzieki temu nie stracilam.kilkudziesieciu: zl :D)

 

Czyli taki "biedny" energetycznie, zdrowotnie.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

To podejście do relacji w chłodnej kalkulacji materialnej. Na zasadzie: podejmę się poważnego związku, gdy osiągnę status materialny. To kontrola emocji. Poczucie, że druga osoba ma więcej zasobów i mi z tym źle; muszę do czegoś dojść, coś osiągnąć w życiu i dopiero będę gotowy na związek.

Link to comment
Share on other sites

Guest Euterpe

pokazała mnie takie zdarzenie:

w sklepie dostrzegłam fajny sweterek, w którym na pierwszy rzut okaz wszystko pasowało: rozmiar, kolor, cena. Niestety po przymierzeniu okazało się, że źle na mnie wygląda i musiałam się z nim ze smutkiem niestety rozstać.

 

 

jako pora: noc i śnieg na drodze

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

5 monet to też dostanie czegoś od kogoś, czego się nie spodziewa, ale może podświadomie się na to czeka..brakuje tego, odwdzięczenie się również. Wczoraj pokazała mi też niespodziewany miły sms. Doświadczyłem więc pozytywnego znaczenia tej karty ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Mnie się objawiła w towarzystwie 6 Kielichów i 8 Denarów. 5 Denarów jako skutek przy takich kartach sąsiadujących odebrałam jako otrzymanie propozycji współpracy, spełnienie marzenia z dzieciństwa i wreszcie zysk. Ciekawe, ale pierwsze, co przyciągnęło na niej moją uwagę (a mam Boskiego Tarota Marchettiego) to kwieciste okno, światło i kwiaty. Chwilę później potwierdziła mi to wszystko karta Śmierci. :happybounce:

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

5 Denarów: "Nagość". Bieda,litość,trudności,moment potrzeby.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

5 Denarów:

Zmusza nas do poszukiwania wartości duchowych oraz do zmiany podejścia w stosunku do pieniędzy. Oznacza obawy utraty bezpieczeństwa finansowego, zmianę warunków materialnych i mieszkaniowych. Zmusza człowieka, do zmiany wewnętrznej przez zmianę zewnętrznych warunków materialnych. To ktoś w potrzebie, kto potrzebuje wsparcia w kryzysie. Może oznaczać osobę chorą niezdolną do pracy, osobę bez pracy, kogoś kto stracił dach nad głową lub krach finansowy. To karta pokazująca ludzi, którzy czują się ubodzy. Mówi o katastrofach związanymi z ziemią np.: trzęsienia ziemi.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

5 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: pokonywanie trudności życiowych,odporność,trudna sytuacja życiowa

 

Odwrotna: utrata pracy,zdrowia,załamanie

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

5 Denarów = karta braku

 

(Według Macieja)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Bethany

W pytaniu o rezultaty mojego biegania wypadło 5 Monet i obawiałam się, że to będzie kontuzja może jakaś. Karta pokazała natomiast ubytek... kilogramów :D.

 

5 Denarów obok Diabła- dość duże krwawienie.

 

Tak, co do utraty wagi - jak najbardziej tak. Pytałam o efekty biegania i wyszły 5 Monet As Mieczy 6 Buław- schudłam ( a po kartach bałam się kontuzji), albo że zrezygnuję -As Mieczy.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

5 DENARÓW

 

BLASKI: wsparcie przyjaciela, poszukiwanie pomocy, choroba, bieda, problemy materialne, strach przed utratą pracy, niesprawiedliwość, kryzys życiowy, pech, oszustwo.

 

CIENIE:ruina, nędza, bezrobocie, utrata domu, załamanie psychiczne.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

5 denarów jako karta dnia:

zle samopoczucie,niewyspanie, niespodziewana miesiączka-1 DZIEN(wiekszosc kobiet wie,jaki to bol),

czepianie się szefowej o drobiazgi,a na koniec....

Spotkalam znajomego z ktorym nie widzialam sie okolo 2 miesiecy.Mam figure klepsydry ale jestem w miare zgrabna.

a ze mialam akurat miesiaczke(o czym znajomy nie wiedział) i nieco spuchlam zwlaszcza w okolicy brzucha, wypaliłł z tekstem, ze chyba przydałaby mi się jakaś dieta. Nie powiedział tego złosliwie co jeszcze bardziej mnie dobiło XD

Edited by gucio19
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 7 months later...
Guest Jaglanka

W relacji wypadło mi na osobę, która była "oszczędna" i nie było to dobrze odbierane ;) Potem się okazało, że ogólnie była to też osoba, która nie angażuje się emocjonalnie, czyli dosłownie ktoś rodem z piosenki "niewiele mogę ci dać".

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

U mnie 5 monet pokazała pomoc przyjaciółce, kiedy potrzebowała wsparcia przy przeprowadzce. 

W sprawach emocji, oddalenie od ludzi, wycofanie. Atmosfera wokół pozytywna, ale samemu na daną chwilę nie mamy ochotę na czyjeś towarzystwo. 

W miłości brak bezpieczeństwa emocjonalnego, bieda uczuciowa przez czynniki zewnętrzne. 

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Nie lubię tej karty, a jeszcze mnie często prześladuje. Zazwyczaj kiedy jestem w jakiejś sytuacji pozostawiona samej sobie lub na lodzie. Na relację kiepska, bo raczej nic tutaj nie będzie, gdyż dwie osoby nie mogą z jakiś przyczyn zbudować relacji. Poczucie pustki, biedy emocjonalnej.

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Brak w każdym tego słowa znaczeniu. W moim przypadku kiefys pokazała brak bluzki, na którą polowałam w kilku sklepach należących do jednej marki i w żadnym jej nie było :P Kilka godzin jeżdżenia po mieście i jedna wielka lipa i rozczarowanie :(

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Ekspert

Mi dziś 5 Denarów pokazała mojego payslipa z pracy - a dochód na nim marniutki bo kasa tylko z urlopu( hotel był zamknięty przez miesiąc). Do tego zaraz jak sprawdziłam pracownicze konto, przyszedł mail od dyrektora, że można przystąpić do pracowniczego programu wspierającego i korzystać w razie różnych zawirowań życiowych( w tym pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, wsparcie prawne jak również skorzystanie z fundacji charytatywnej w razie problemów finansowych - jeśli oczywiście ktoś się kwalifikuje). 
Osobiście to nie w moim stylu by szukać pomocy tak, jak przedstawia to 5 Monet - czyli po prośbie :obled:

Kupilam tez zdrapkę za 5f i wygrałam 10f - przynajmniej nie straciłam. :) 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

brak czegoś/kogoś

czy ktoś o nas myśli: nie

pustka

 

do 5 denarów zwykle ciągnę kolejną, by zobaczyć, dokąd te osoby zmierzają, czego im brak / co im potrzeba

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...