Jump to content

6 Denarów


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

fkczs4.jpg

 

 

Znaczenie karty 6 Denarów:

 

Wzajemność, dawanie i branie, udzielanie pomocy komuś, lub pomoc, którą otrzyma osoba pytająca. Karta może wskazywać na otrzymanie zapomogi, stypendium, w przypadku osób pracujących, wzrost dochodów. To także poprawa warunków życia, branie udziału w różnego rodzaju akcjach społecznych, sukcesywna spłata długów, zaliczka, nagroda. Może także oznaczać anulowanie długu.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

6 Monet - darowizna, szczodrość, charytatywne rozdawnictwo, pożyczanie innym w potrzebie, bez liczenia na zwrot, czy zysk. Zaproszenie, prezent. Spadek.

 

Odwrócona: bycie wykorzystanym, niedocenionym, okradzionym, zlekceważonym, odrzuconym. Straty.

 

Szóstka Denarów - Karta Brama

 

Szczodrość, hojność, filantropia. Wspomaganie innych, którzy znajdują się w gorszej sytuacji. Przekazywanie wiedzy, doświadczeń. Ofiara złożona za kogoś innego. Wprowadzanie innych na drogę wiodącą ku wyższym wartościom. Praca charytatywna. Niewdzięczna praca. Stypendium, fundacja. Spadek. Nagroda finansowa.

 

Odwrócona: Niezadowalająca sytuacja, kiedy ofiarowało się coś istotnego i nie zostało to zauważone lub docenione. Nadmierna szczodrość powodem frustracji. Smutek spowodowany niemożnością zadowolenia wszystkich. Poczucie, iż ,,rzuciło się perły przed wieprze". Nagrodzenie tych, którzy nie są godni nagrody.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

6 DENAROW-

dawanie czegos za cos ,

dzielenie sie z ubiarem ,

nierowny zwiazek,

dostajemy mniej niz sie spodziewamy,

dobre zdrowie,

bezpieczenstwo materialne

 

6 DENAROW(ODWROCONA)-

zaciaganie dlugow,

pozadanie cudzej wlasnosci i cudzej zony,

duze wydatki na rodzine,

dwulicowosc w kontaktach z innymi,

nierozsadne inwestycje,

prezenty dane z nie szczerego serca,

oszustwa,zazdrosc,ostrzezenie rpzed kradzieza

 

Szóstka Monet

czyli skuteczna szkoła sukcesu

W słynnej talii Waite'a na karcie tej narysowano bogatego kupca z epoki Renesansu, który rozdaje pieniądze biedakom. Aleister Crowley kartę te zatytułował Sukces i dobrał dla niej astrologiczny wykładnik: Księżyc, symbol wzrostu, w znaku Byka opiekującym się majątkiem i pieniędzmi.

 

Jednakże Szóstka Monet oznacza coś więcej niż tylko pieniądze i bogactwo. Oznacza przede wszystkim stan ducha, który sprzyja zdobywaniu tak pieniędzy, jak i pozycji społecznej. Oznacza pełną sprawność, gotowość i dyspozycyjność. Ludzie, którzy działają pod wpływem energii tej karty, wchodzą na drogę sukcesu w sposób łatwy, prosty i skuteczny.

 

Szóstka Monet jest także przeciwieństwem innej szóstki, Szóstki Pucharów. Jak pamiętamy, Szóstka Pucharów oznaczała miłość odruchową i wszechogarniającą - taką, która nazywa się miłością matczyną. Szóstka Monet, to, przeciwnie, twarda - ojcowska - szkoła. Jeżeli w pewnej instytucji panuje duch tej karty, znaczy to, że w miejscu tym ludzie są urabiani według dobrze określonych norm i wzorów. Mówimy: On już mu da szkołę... - i wówczas myślimy o czymś, co jest zapisane w Szóstce Monet.

 

Ludzie owładnięci duchem tej karty nie myślą ani o świętowaniu (o tym mówi Szóstka Kijów), ani o emocjonalnym cieple (to jest domeną Szóstki Pucharów), ani też nie w głowie im są zwariowane pomysły (jak w Szóstce Mieczy). Oni myślą o celu i o skutecznym dojściu do celu. Łatwo ich poznać: wyglądają właśnie tak, jak powinien wyglądać rasowy urzędnik, biznesmen, działacz partii. Takich właśnie widzimy na plakatach reklamujących wielkie firmy - i w amerykańskich filmach.

 

Jeżeli Szóstka Monet odpowiada na pytania o nasze stosunki z ludźmi, wnioskujemy, że są one formalne i służą temu, aby wspólnie dojść do pewnego celu.

 

W pytaniach o miłość, karta ta zapowiada wszelkie kroki, które związek dwojga ludzi formalizują - jest więc często zapowiedzią małżeństwa. (Bo inaczej co sobie ludzie pomyślą?)

 

Gdy pytamy o pieniądze, karta zapowiada pieniądze nie tylko duże, ale i zdobyte w sposób czysty - zgodnie z prawem i umowami; podatki na pewno zapłacone, podpisy na czekach się zgadzają itd. A nawet jeśli dzieją się szwindle, to są one profesjonalnie doskonałe.

 

Lecz chociaż Szóstka Monet ma mnóstwo zalet, większość ludzi woli od niej trzy inne szóstki - gdyż od Szóstki Monet wieje nudą!

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Szóstka Monet czyli trening, sprawność, dyscyplina

Szóstka Kijów oznaczała świętowanie, Pucharów: wszechogarniająca miłość, Mieczy: szalone pomysły. Szóstka Monet znaczy przede wszystkim trening, taki, dzięki któremu nabywamy profesjonalnej sprawności i możemy sięgnąć po sukces. W przeciwieństwie do bezwarunkowej matczynej miłości, jaka zapisana jest w Szóstce Pucharów, Szóstka Monet oznacza raczej twardą, ojcowską dyscyplinę.

 

Szóstka Monet jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:

 

Jesteś na drodze, na której liczy się twarda praca, metodyczny trening i ostra konkurencja. Wygrać mogą tylko najlepsi i ty aspirujesz do nich. Sukces należy poprzeć systematyczną pracą nad własnych rozwojem w określonym kierunku.

 

Jako karta druga, ostrzegająca:

 

Popadłeś w stan pewnego emocjonalnego zobojętnienia i wytarcia. Liczą się pieniądze, awanse i pozycja społeczna, nie dostrzegasz życia własnej duszy. Za bardzo przykręcasz sobie śrubę, traktujesz swoje ciało fizyczne i emocjonalne jak juczne zwierzę, które się pogania do przodu.

 

Jak karta trzecia, wskazówki do działania:

 

Należy iść na kurs, poddać się szkoleniom i treningom, oddać się w ręce specjalistów, którzy cię udoskonalą. Może też oznaczać, że jesteś dobrze dostosowany do instytucji, w której działasz i w pełni wyrażasz jej ducha.

 

Karta czwarta, wpływy przeszłości

 

Zostałeś wytresowany - przez rodzinę, szkołę albo samego siebie i sztywno trzymasz się pewnego wzoru. To ci przeszkadza w rozwoju.

 

Piąta. Ludzie z którymi współdziałasz...

 

...reprezentują profesjonalizm, zawodowa sprawność. Nie będą się nad tobą rozczulać, ale jeżeli wiesz czego chcesz, będą znakomita pomocą.

 

Szósta. Nadchodząca się przyszłość...

 

...to zbliżanie się do celu dzięki twardej pracy i profesjonalnej sprawności. Korzystna karta, gdy pytasz o pieniądze i awans.

 

Siódma. Niespodzianki, które korzystnie lub niekorzystnie zaburzą twoje plany...

 

...to nie tyle niespodzianki, co skutek dawnych decyzji, twoich i innych, które z żelazną logiką wracają do ciebie.

 

Ósma. Ograniczenia, których nie da się ominąć

 

Karta ostrzega, że w rzeczywistości (kiedy przyjdzie co do czego), nie zrezygnujesz ze swoich planów. Zanadto jesteś przywiązany do swojej życiowej drogi, aby ja zmieniać.

 

Dziewiąta. Dążenie do doskonałości

 

Bardzo mocna karta w tej pozycji. Wskazuje, że w pewnej dziedzinie uzyskujesz zawodowy perfekcjonizm.

 

Dziesiąta. Pożytki dla innych

 

Karta każe ci patrzeć na siebie jako na szefa i organizatora, który dzięki własnej dyscyplinie stwarza dla innych życiową przestrzeń.

 

Jedenasta. To, co się nie może udać

 

W sprawie, o którą pytasz zabraknie koniecznej dyscypliny, samoopanowania i skutecznego treningu. Możliwe że przez to twoje plany rozejdą się po kościach.

 

Dwunasta. Karta, która pomaga podsumować cały rozkład

 

Zwróć uwagę na to, co inne karty mówią o sprawności, skuteczności i zawodowych umiejętnościach.

 

Trzynasta karta: daleka przyszłość

 

W dalekiej przyszłości możliwy jest sukces dzięki zawodowej sprawności. Co oznacza, że to jeszcze nie teraz.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Należy osiągnąć równowagę w dawaniu i braniu. Nie można pozwolić wykorzystywać się samemu ani też wykorzystywać innych. Dzielić się należy z umiarem aby obdarowany docenił dar – tzn. Dać wędkę a nie rybę. Dzielić się tylko nadmiarem a najważniejsze zachować dla siebie. To karta mądrej inwestycji i przestroga aby nie oddawać za darmo.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

6 Denarów - rodzinny sukces materialny, korzystne transakcje handlowe, biznes rodzinny, zakup domu, modernizacja mieszkania, umiejętne zarządzanie majątkiem.

 

6 Denarów (odwrócona) - zawiść powodująca straty materialne, wykorzystywanie finansowe, nierozsądne inwestycje, trudności materialne w rodzinie, niepewny interes.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Problemy za Tobą. Możesz pomyśleć o czymś nowym. Masz określone możliwości i umiejętności. Zatroszcz się o kogoś potrzebującego. Miej dobre serce. Nie obnoś się jednak ze swoim bogactwem.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Mi pokazała zaliczoną poprawkę i wpis wykładowcy do indeksu :D. Zależność,ale też i bezinteresowność robienie coś od siebie dla innego człowieka - chociaż to rzadko.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

6 denarów

 

Jako karta dnia:

Wskazane jest, abyś dziś okazał hojność. Pomóż osobie, która zwróciła się do Ciebie ze swoim problemem, pożycz jej pieniądze, a przynajmniej postaraj się być wyrozumiały dla jej kłopotów, niedostatków i poglądów. Możliwe też, że sam potrzebujesz pomocy lub przyszedł czas z wdzięcznością przyjąć tą nagrodę, na którą zasłużyłeś swoimi wcześniejszymi działaniami, dobrocią i hojnością.

 

 

Jako dobra rada: Bądź hojny, to i sam spotkasz się z hojnością.

 

Jako ostrzeżenie: Nie niszcz istniejącej równowagi swoimi skrajnie egoistycznymi roszczeniami.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

6 monet – Odkrywa jak powinniście dzielić swoje życie;

Ty chcesz brać od niego tylko to, co najlepsze;

Oboje musicie uważać na swoje finanse nawet, jeśli praktycznie je połączycie;

Jakiś mężczyzna akceptuje cię bezwarunkowo taką, jaka jesteś;

Ucz się pomagać innym oraz zawsze bądź uczynna dla innych;

Wspomagaj partnera w pracy skoro pragniesz jego sukcesu;

Szukaj ludzi, którzy mogą pomóc twojemu mężczyźnie zrobić karierę;

Jakiś znany ci filantrop lub dobroczyńca nagle zacznie się tobą interesować;

Twój partner posiada zdolności, których tobie brakuje i viceversa

 

 

 

 

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

VI(6) Monet KARTA BRAMA czyli skuteczna szkoła sukcesu, trening, sprawność, dyscyplina dzięki któremu nabywamy profesjonalnej sprawności i możemy sięgnąć po sukces. W przeciwieństwie do bezwarunkowej matczynej miłości, oznacza raczej twardą, ojcowską dyscyplinę, poczucie bezpieczeństwa materialnego, radość dzielenia się swoimi dobrami z innymi, cieszenie się swoim dorobkiem bez bycia jego niewolnikiem,

 

Wzajemność, dawanie i branie, udzielanie pomocy komuś, lub pomoc, którą otrzyma osoba pytająca. Karta może wskazywać na otrzymanie zapomogi, stypendium, w przypadku osób pracujących, wzrost dochodów. To także poprawa warunków życia, branie udziału w różnego rodzaju akcjach społecznych, sukcesywna spłata długów, zaliczka, nagroda. Może także oznaczać anulowanie długu.

 

Oznacza przede wszystkim stan ducha, który sprzyja zdobywaniu tak pieniędzy, jak i pozycji społecznej. Oznacza pełną sprawność, gotowość i dyspozycyjność. Ludzie, którzy działają pod wpływem energii tej karty, wchodzą na drogę sukcesu w sposób łatwy, prosty i skuteczny.

 

Symbolizuje upiększanie domu, dostatnie życie, dobrobyt, hojny gest, wspieranie innych (działania charytatywne). Przyświeca badaniom naukowym i technicznym.

 

Jeżeli Szóstka Monet odpowiada na pytania o nasze stosunki z ludźmi, wnioskujemy, że są one formalne i służą temu, aby wspólnie dojść do pewnego celu.

 

Uczy respektowania praw innych ludzi. Zawiera w sobe pozytywne pojecia związane ze sztuka pięknem i harmonią.

 

W pytaniach o miłość, karta ta zapowiada wszelkie kroki, które związek dwojga ludzi formalizują - jest więc często zapowiedzią małżeństwa. Niesie potrzebe miłości, głębokiego zwiazku, nadzieje na spokojne zycie.

 

Uczucia + zwiazek na zasadach materialnej zaleznosci, wspomaganie krewnych,

- dwulicowosc, interesowny zwiazek, zazdrość,

 

Gdy pytamy o pieniądze, karta zapowiada pieniądze nie tylko duże, ale i zdobyte w sposób czysty - zgodnie z prawem i umowami; podatki na pewno zapłacone, podpisy na czekach się zgadzają itd. A nawet jeśli dzieją się szwindle, to są one profesjonalnie doskonałe.

 

VI Monet + wspaniałomyślność, hojność, przyjemności cielesne, wydawanie pieniędzy dobrze kierowane, korzystanie z życia, sukces finansowy, bezpieczeństwo materialne, prezenty, wyróznienia, nagroda, miłość, spawiedliwość losu, pomoc, dzielenie sie dawanie, rodzinny majątek, modernizacja domu, uczciwość, udane operacje handlowe, wypłacalność, szkolenia, przekazywanie wiedzy, zwiazek materialnej zaleznosci, wspomaganie krewnych, zgoda w rodzinie, spadek, nieoczekiwana pomoc, prezent, madre umiejętne zarzadzanie majątkiem, działalnosc harytatywna, hojność, szczodrość, zakup nieruchomości, rodzinny interes, odpowiedni podział obowiazków, korzystne transakcje handlowe, zgoda w rodzinie, zwiazek na zasadach materialnej zależności, pomoc nagroda, spadek, poczucie bezpieczenstwa materialnego, wartosci wyznawane w rodzinie, urlop, wspólne cele oraz dążenia, zbieranie pieniędzy na wspólne przedsięwzięcie, korzystne transakcje, szczodrość, hojność, skromność, pomoc, roztaczanie opieki nad słabszymi

 

__________________________________________________________________________________________

CZAS: 6 miesiący

 

ZDROWIE: pęcherzyk żołciowy, niezyt jelitowo_ zołądkowy

 

KLUCZE - wspolne działanie z rodzina, krewnymi, pozytywne zmiany w bliskim otoczeniu, rozwój postęp z rodzina.

__________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - obsesja wyglądu, sprzedajność, skąpstwo, strata, zazdrość, nieszczere prezenty, dwulicowość, niedojrzałość, rozrzutność, oszustwo kradzież, trudności materialne w rodzinie, walka o władzę, zwiazki interesowne, brak życia rodzinnnego, brak odpowiedzialności i konsekwencji, wyrachowanie, nieszczerość, rozrzutnosc, dwulicowość, nieszczere rezenty, trudności materialne w rodzinie, niedojrzałośc, walaka o władze, utrata honoru pieniedzy, niesprawiedliwy podział, otrzymujemy mniej, niż się spodziewamy, nierówny związek, nierówna sytuacja, Niewdzięczność, niezauważone wysiłki, odrzucona pomoc, wykorzystanie, straty materialne, zawiść lub zazdrość

 

W negacji to skłonność do zaciągania długów lub wysokich pożyczek, pożądanie cudzej własności i cudzej żony, zazdrość, duże wydatki na rodzinę, niepewny interes.

_______________________________________________________________________________

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Szóstka denarów

Dawanie i branie, wsparcie finansowe, gotowość do niesienia pomocy.

 

 

Uczucia

 

Karta symbolizująca partnerstwo w związkach, równowagę w dawaniu i braniu, wzajemne wsparcie. Mamy do czynienia z związkiem opartym na uczciwości, o jasnych zasadach, rozwijającym się harmonijnie, gdzie każdy z partnerów dba nie tylko o swoje potrzeby, ale i również o potrzeby swojego partnera. Pozytywna, dobrze wróżąca karta, w zapytaniach o związki. Mamy gwarancję, że nawet w kłopotliwych sytuacjach, nie zabraknie nam wsparcia i pomocy ze strony partnera, albo to my jesteśmy osobą, na którą można liczyć w trudnych sytuacjach. Jako karta ostrzegawcza, w pytaniach, co może być problemem w związku, pojawienie się karty szóstki monet może sygnalizować zaburzoną równowagę w dawaniu i braniu, brak wsparcia z strony naszej lub ze strony partnera, nieumiejętność rozwiązywania problemów, nieradzenie sobie z kłopotami, nieuczciwość, różne potrzeby i oczekiwania w związku, odgrywanie się na partnerze za niepowodzenia, zazdrość o sukces partnera.

Zapowiada powrót do równowagi i zadowolenia, harmonię, wspólne zainteresowania, troskę, poprawę warunków bytowych, mieszkaniowych, konflikty zostały rozwiązane, partner udzieli nam wsparcia, będziemy mogli na nim polegać, nie zawiedzie nas w ciężkich chwilach. Dla osób samotnych karta może wróżyć obecność osoby, która chciałaby otoczyć nas opieką, która jest życzliwa i ma dla nas wiele do zaoferowania. Może także symbolizować pojawienie się uczucia na zasadzie partnerstwa, odwzajemnionego, który pozwoli czuć się w związku potrzebnym i spełnionym. Dla osób, które zadadzą pytanie, dlaczego wciąż są samotne, karta daje odpowiedź, że najprawdopodobniej mamy problem z zachowaniem odpowiednich proporcji w dawaniu i braniu w związku, być może za dużo wymagamy od partnerów, a zbyt mało z siebie dajemy, albo odwrotnie obdarzamy kogoś wielkim uczuciem, a druga strona ma problem z docenieniem tej miłości i odwzajemnieniem.

 

 

Finanse

 

Widząc szóstkę denarów musimy zastanowić się kim jesteśmy, czy osobą która dzięki swoim możliwością finansowym, jest w stanie udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują, a może to Ty znalazłeś się w nagłej potrzebie i musisz o tę pomoc prosić? Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, to widząc szóstkę denarów w rozkładzie masz szansę je uzyskać, gdyż karta ta oznacza zapewnioną pomoc w trudnych sytuacjach. Ta karta symbolizuje dawanie i branie. Może symbolizować Ciebie jako osobę, która pomocy udziela albo Ciebie jako osobę proszącą o pomoc. Zazwyczaj przy szóstce denarów kłopoty finansowe powoli się kończą, możemy liczyć na przypływ gotówki, pomoc finansową, zapomogę, premię, pożyczkę. Niekiedy karta symbolizuje wyróżnienia, nagrody, stypendia naukowe i socjalne. Karta oznacza w niektórych przypadkach także działalność dobroczynną, pomaganie słabszym i potrzebującym, udział w życiu społecznym, dawanie nagród czy wartościowych prezentów, hojność, uczciwość. To także sprawiedliwy podział majątku, akt łaski, wypłacalność, zarządzanie majątkiem, równowaga w dawaniu i braniu.

 

 

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Vampirella

Szóstka Dysków – SUKCES

 

Sukces w kwestiach materialnych, prosperity w interesach.

Sukces i zyski w przedsięwzięciach natury materialnej. Moc, wpływy, prestiż, szlachectwo, władza nad ludem. Szczęśliwa, pomyślna, liberalna i sprawiedliwa. W przypadku złego położenia może pysznić się pieniędzmi, chełpić zbytkiem i rozrzutnością.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 4 months later...
Guest Linkinia

Jako karta dnia pokazała mi wsparcie i troskę najbliższych (jestem chora), a także zwierzanie się moje i przyjaciółki, naszą wzajemną pomoc. Co ciekawe, pokazała też chęć przyjaźni ze mną innej osoby, zadeklarowaną wprost (wszystko zmierzało ku temu).

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
 • 2 weeks later...

6 Denarów - Materialne Sukcesy (Karta Brama)

 

Mądre, umiejętne zarządzanie rodzinnym majątkiem; działalność charytatywna; umiejętność zachowania równowagi w sprawach materialnych; hojność, szczodrość, uczciwość.

 

Praca: rodzinny interes; odpowiedni podział interesów; korzystne transakcje handlowe; szkolenia, przekazywanie wiedzy; udane operacje finansowe.

 

Uczucia: związek na zasadach materialnych zależności; wspomaganie krewnych w potrzebie.

 

Różne: karta pieniężna; karta filantropa; nagroda; spadek; nieoczekiwana pomoc; prezent.

 

 

Odwrócona

 

Rozrzutność; bezmyślność w sprawach finansowych; strata w wyniku kradzieży lub oszustwa; dwulicowość; brak asertywności; interesowność; brak samodzielności; chowanie się za czyjeś plecy.

 

Praca: wykorzystywanie finansowe; niepewne interesy; walka o pozycję w pracy; kombinacje i oszustwa.

 

Uczucia: dwulicowość; trudności materialne w rodzinie; związki czysto interesowne; zazdrość.

 

Różne: niemożliwość zadowolenia wszystkich; nieszczere prezenty.

 

____________________________________________________________

 

Karta Brama

 

Dawanie i branie są dwiema stronami tej samej monety. Jeżeli nie umiemy brać, nie umiemy też dawać - te dwie czynności muszą być w równowadze. Tak nadmiar, jak i brak są zakłóceniem harmonijnego przepływu energii.

 

[sekrety Małych Arkanów, D. M. Słowikowska]

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • Maestro

W celcie na pozycji wpływ otoczenia pokazała, ze mężczyzna jest z kobietą, która go wspiera finansowo, ale bez miłości z jego strony, podobnie na pytanie o status związkowy zawsze mówi o tym, ze dana osoba jest z kimś, od kogo jest zależna materialnie.

 

Pokazała mi poręczenie majątkowe.

 

Cos dostaniemy w darze, co pomoże nam wyzdrowieć, czyli inwestycja w zdrowie

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

6 Denarów: "Hojność". Impulsywność,pokonanie uprzedzeń,widzieć piękno w brzydocie,nie myśleć o sobie.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

6 Denarów:

Mówi, że potrafimy się wzajemnie obdarowywać. Zwraca uwagę na harmonijność relacji szczególnie w dawaniu i braniu.

To karta dyscypliny i porządku, mówiąca o sukcesie finansowym i dobrej wymianie. Jest to karta zachowania równowagi i sprawiedliwości. Może zapowiadać pomoc , hojność, otrzymanie pieniędzy, dobrą zapłatę, otrzymanie pracy, opiekę finansową, dobrą współpracę, wyróżnienie, pomoc w codziennych sprawach.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

6 Denarów

Obok negatywnych kart:

- Uzależnia wykorzystując sferę materialną

- Ktoś naprasza się ze swoimi usługami,wciska je na siłę

 

6 Denarów:

-W uczuciach: Osoba czuje,że powinna wspierać drugą stronę i że może spodziewać się tego samego.

 

6 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: współpraca, wsparcie,pomoc,mądre decyzje

 

Odwrotna: niesprawiedliwe traktowanie,dominacja,wykorzystywanie

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

6 Monet + Słońce + Cesarz = może być z tego związek małżeński

 

(Według Macieja)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...
Guest Bethany

Obok Kapłanki 6 Denarów- terapia, leczenie. Udział w takich warsztatach dla osób, które utraciły bliskie osoby. 6 Denarów to dawanie i branie zarazem. Kapłanka to leczenie w tym przypadku farmakologiczne.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

6 DENARÓW

 

BLASKI: sukces finansowy, bezpieczeństwo materialne, otrzymywanie prezentów i wyróżnień, nagroda ,miłość do ludzi, dzielenie się: dawanie i branie, wzajemność, gotowość do niesienia pomocy, sprawiedliwość losu.

 

CIENIE: strata, zazdrość, dawanie coś za coś, wyrachowanie, sprawowanie kontroli nad ludźmi, pieniędzmi, utrata pieniędzy i honoru.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Mnie ta karta za każdym razem pokazuje brak równowagi w braniu i dawaniu. Mogą to być uczucia lub kwestie finansowe. 

Wspieranie kogoś finansowo. W relacjach pokazała mi, kiedy nie angazowalam się w znajomość, pomimo gestów od drugiej strony. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...