Jump to content

Jedność psychosomatyczna (psychofizyczna)

Pit

Recommended Posts

Wiedzę zaczerpnołem z -Chińskiej Medycyny (np. Tai Qi ,Qi Kung ,Akupunktury itp.) ,Indyjskiej (Joga,Mudroterapia ,Medytacje ,Ajurweda i inne ) ,oraz Europejskiej (Medycyna Energetyczna - Emocjonalna ,Holistyczna ,Akupresura ,Ziołolecznictwo ,Chromoterapia,Hydroterapia ,Psychoterapia ,Naturoterapia ,Horoskoterapia,Astrologioterapia ,Muzykoterapia itp.) ,oraz z własnych wieloletnich doświadczeń ,większość opisałem na moim blogu ,oraz w postach ,więc napiszę tylko ,podsumowując :

Człowiek to Istota Psychiczno-Fizyczno -Duchowa ,łącząca w sobie sferę :

Psychiczną (Psyche-Umysł) /Emocjonalną /Podświadomą /oraz Duszy .

- Ze sferą Fizyczną /Materialną /Świadomą /Sferą Profanum .

- Oraz z Naszym Wymiarem Duchowym /Energetycznym /Transcendentnym/Nadświadomym /Boskim /Sferą Sakrum .

Mamy 5 elementów (materialnie ,organów zmysłowych - wzrok ,węch,dotyk ,smak i słuch ) ,oraz 12 organów wewnętrznych które wpływają na siebie ,i można je leczyć na wszelkie sposoby które opisałem powyżej ,wyprubowałem wszystkie,wiEc potwierdzam własną praktyką .

- Element Ogień - Zmysł to Dotyk ,a organy wewnętrzne to Serce YIN,Jelito Cienkie YANG,OsierdzieYANG,Potrójny ogrzewacz YIN (3 organy wewnętrzne lub czakry -3 oka ,Serca i Splotu Słonecznego ,w Chinach - Górny ,Środkowy -Dolny (dan tian ), uczucie Radość przechodząca w Smutek i znowu Radość .

- Element Woda - Zmysł to Słuch ,a organy w. - Pęcherz Moczowy YANG ,Nerki YIN - Uczucie Strach,Obawa lęk przemienione stają się Wewnętrzną Wolnością i Odwagą .

- Element Ziemia -Zmysł Smak ,organy wewnętrzne -Żołądek YANG,Śledziona YIN -uczucie emocjonalne /stan psychiczny :troska,zmartwienie przepracowane uczucia negatywne jub uzdrowienie siebie przemienia się w zaufanie i wewnętyrzną pewność .

- Element Powietrze - Zmysł Węch -Organy w. Płuca YANG,Jelito grube YIN,Depresja,Obawa,Obsesja przepracowane dają Radość,Zadowolenie .

- Element Eter lub Drzewo - Zmysł Wzrok -organami wewnętrznymi są Wątroba ,Pęcherzyk żółciowy -Uczucie Emocjonalne to Gniew i Złość ,przepracowane/uzdrowione dają wewnętrzną równowagę,wolność ,Radość,Błogość i Sczęśliwość.

Przyczym Gniew jest zdrową reakcją emocjonalną,który skłania do większej dojrzałości ,do wzrostu -od "ego /ja" do "JA" lub "JAŹNI".

Natomiast tym co my na Zachodzie nazywamy miłością jest skumulowanym słowem na wiele uczuć zmysłowych ,na Wschodzie natomiast jest to - Opiekuńczość ,Caritas ,Agape (Miłość Bezwarunkowa )

Edited by Pit