Jump to content

7 Denarów


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

11wbj42.jpg

 

 

Znaczenie karty 7 Denarów:

 

Powolny, ale stały postęp, cierpliwość, wytrwałość, plany długoterminowe, czas oczekiwania na rezultaty, to także czas na odpoczynek, urlop. Jest to wskazówka, by uzbroić się w cierpliwość, być konsekwentnym i systematycznym.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

7 Monet - szczęście, dobry los, wspaniała okazja, szansa, zaproszenie na imprezę. Zysk. Dobry moment.

 

Odwrócona: strata, zguba, pech. Brak zaproszenia i okazji poznania wartościowych ludzi. Stracona okazja na zarobek.

 

Zbiór plonów. Efekty pracy. Zadowolenie płynące ze zgromadzonych dóbr. Splot przypadkowych wydarzeń, w wyniku których człowiek bogaci się, zbiera plony i zyskuje satysfakcję bez szczególnego wysiłku.

 

Odwrócona: Niezadowolenie z pracy. Złe wyniki. Utrata nagrody, pieniędzy, dobytku. Niezadowolenie ze stanu posiadania. Poczucie zubożenia. Frustracja spowodowana brakiem pieniędzy.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

7 DENAROW-

moment kiedy trzeba wbic lopate

i zaczac cos robic,

plany dlugoterminowe,

powolny ale staly postep

 

7 monet(odwrocone)

nietrafione spekulacje gieldoe,

sklonnosc do hazardu i ryzyka,

sytuacja bez wyjscia,

oskarzenie o malwersacje

 

Siedem Monet

czyli teoria zamiast praktyki

Tym, którzy znają talie Waite'a lub Sheridana, Siódemka Monet kojarzy się ze smętnym obrazkiem, kiedy ogrodnik w zamyśleniu opiera się na łopacie (Waite) lub chłop i pies drzemią podczas sianokosów (Sheridan). Również Aleister Crowley bardzo surowo oceniał te kartę, tytułując ją Chybienie Celu - zapewne dlatego, że Crowley, wielki mag, był praktykiem z krwi i kości, natomiast karta ta ma charakter typowo teoretyczny.

 

Siódemka Monet pojawia się w układach wtedy, kiedy nasze myśli i problemy są dalekie od namacalnej rzeczywistości, kiedy nasze konkretne wysiłki trzeba odłożyć na potem, na dalszą przyszłość; kiedy na razie można snuć tylko plany, rysować wykresy i zapełniać notatkami strony w dziennikach i kalendarzach. Oczywiście są ludzie, którzy całe życie robią tylko to: żyją wśród liczb, rubryk i planów pracy, a rzeczywisty świat oglądają głownie w telewizji. Rzeczywistość została zastąpiona przez schemat! - i to jest główne przesłanie tej karty.

 

Dziedziną życia, która pozostaje pod nieustającym patronatem Siódemki Monet, jest nauka; jako że naukowcy robią właśnie to, co przedstawia ta karta: wymyślają schematy i każą wszystkim wierzyć, że świat jest właśnie taki.

 

W wielu przypadkach wyciągnięcie tej karty jest ostrzeżeniem: przestrzega przed tym, że widzimy własne wyobrażenia na jakiś temat, a nie rzeczywistość. Dzieje się tak wtedy, gdy na przykład astrolog widzi Wodnika albo Ryby, a nie żywego człowieka z jego problemami; kiedy nauczyciel nie tyle uczy młodych ludzi, co przerabia materiał; albo gdy lekarz dostrzega zamiast pacjenta jedynie jednostkę chorobową.

 

W pytaniach o miłość, karta ta może co najwyżej oznaczać, że ktoś nam imponuje - do prawdziwego uczucia jest daleko.

 

Kiedy pytamy o stosunki z ludźmi, Siedem Monet wskazuje, że zbyt wielka wagę przywiązujemy do tytułów, wykształcenia, pochodzenia - do wszelkich formalności, a nie do realnej wartości osoby.

 

W pytaniach o sprawy zawodowe Siódemka Monet oznacza zajęcia wysoce sformalizowane. Ale jeśli ktoś realizuje się zawodowo pisząc rozkłady jazdy pociągów, to ma w tej karcie wielkiego sojusznika!

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Siedem Monet czyli schemat zamiast życia

Siódemka Monet pojawia się wśród kart wtedy, kiedy nasze myśli i problemy są dalekie od namacalnej rzeczywistości, kiedy konkretne wysiłki odkładamy na "potem", na dalszą przyszłość - a na razie można tylko snuć plany, rysować wykresy i robić notatkami. Niektórzy ludzie przez całe życie robią tylko to: żyją wśród liczb, rubryk i planów pracy, a świat oglądają głównie w telewizji. Główne przesłanie tej karty brzmi: rzeczywistość została zastąpiona przez schemat.

 

Siedem Monet jako pierwsza i kluczowa karta w rozkładzie:

 

Teoria ważniejsza jest niż działanie (podobnie jak przy 7 Mieczy). Zresztą problem, o który pytasz, też pewnie jest teoretyczny, wymyślony, intelektualny. Obracasz się wśród schematów, bez żywego kontaktu z rzeczywistością. (Sam/sama oceń, czy to dobrze, czy to źle. Jeśli pracujesz nad czymś jako naukowiec, to pewnie świetnie!)

 

Jako karta nr 2, ostrzegająca:

 

Utrąciłeś kontakt z rzeczywistością. Twoje mniemania i schematy zastąpiły ci zrozumienie. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że popełnisz fatalne błędy.

 

Jako karta nr 3, zawierająca wskazówki do działania:

 

Na początek zrób ścisły plan. Opisz problem w punktach. Zobacz, jakie są warianty. Jak będziesz miał odpowiedni rozkład jazdy, zastanów się, czy już możesz zaczynać. (Jak widać, 7 Monet w tym położeniu raczej nie zachęca do czynu...)

 

Jako karta nr 4, obciążenia z przeszłości:

 

Masz nawyki naukowca-mózgowca i talent do zastępowania życia schematami. Może jest to ucieczka przed żywym ale i bolesnym angażowaniem się uczuciowym?

 

Jako karta nr 5, mówiąca o twoich partnerach:

 

Masz za partnera (partnerów) mózgowców-obserwatorów. Mogą co podpowiedzieć jakieś trafne rozwiązanie, ale odczuwać i decydować musisz sam, bez oglądania się na nich.

 

Karta nr 6 - bliska i widoczna już przyszłość:

 

Wszystko idzie zgodnie z planem, a znane przyczyny wywołują znane z góry skutki. Nic nowego się nie zapowiada. Sprzyjająca karta, jeśli coś wykonujesz według planu; ale nie sprzyjająca, jeśli konieczne są jakieś twórcze działania.

 

Karta nr 7 - niespodzianki:

 

7 Mieczy zapowiada znane niespodzianki - czyli wypadki zdarzające się na zasadzie Prawa Murphy'ego, że jeżeli tylko cos się może popsuć, to się popsuje.

 

Karta nr 8 - rzeczy trwałe, niezmienne i oczywiste:

 

Sprawy o których mowa, są opisane tak pewną teorią, tak ścisłym planem, że nie ma tu miejsca na przypadek, dowolność ani spontaniczność.

 

Karta nr 9 - mistrzostwo:

 

Jest szansa, że zostaną znalezione ścisłe reguły, rządzące tym, o co pytasz.

 

Karta nr 10 - pożytek dla innych:

 

Z całej historii zostaną wyciągnięte obiektywne, ścisłe wnioski, z których inni, którzy będą się o tym uczyć, będą mieli pożytek.

 

Karta nr 11 - to, co się nie uda:

 

Nie uda się całej sprawy zamknąć w jakimś wygodnym schemacie.

 

Karta nr 12 - wskazówka co do znaczenia całego rozkładu:

 

Istnieje prosty klucz do omawianej sprawy - zapewne jej sens da się streścić w jednym zdaniu.

 

Karta nr 13 - co będzie w następnym cyklu losu, w dalekiej przyszłości:

 

Kiedyś będziesz patrzył na obecne wydarzenia jak na muzealny zabytek. Ale to jeszcze nie prędko nastąpi.

 

Uwaga! Siódemka Monet jest korzystna jeśli pytamy o pieniądze, szczególnie pieniądze abstrakcyjne - akcje, ubezpieczenia, lokaty długoterminowe. Korzystna jest wtedy na pozycjach 1, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 12.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------www.taraka.pl

 

To nierealna pogoń za pieniądzem, myślenie o dobrobycie, który zawsze pozostaje w sferze marzeń. Należy założyć buty, wstać i zapracować bo szanse i możliwości ku temu są. Czasem z innymi kartami to wygrana losowa, trzeba się tylko schylić po swój los

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

7 Denarów - odpowiedni stosunek do stanu posiadania, splot wydarzeń, w wyniku których człowiek się bogaci, uzyskiwanie dochodów z czegoś, co lubi się robić.

 

7 Denarów (odwrócona) - złe wyniki w pracy, niezadowolenie z pracy, odwlekanie spraw, deklaracje bez pokrycia, życie ponad stan, dochody z podejrzanych źródeł.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Czeka Cię nagroda za ciężką i sumienną pracę. Musisz jednak wykazać jeszcze cierpliwość. Pośpiech i ponaglanie nie jest wskazane. Nie spoczywaj jednak na laurach i rozwijaj się nadal, ucz, zdobywaj nowe doświadczenia i umiejętności.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Karta dnia - siedzenie, czekanie, wyczekiwanie.

 

Obrazowo wygląda to tak, że córka pojechała na turniej, a ja siedzę na tyłku w domu i czekam aż się odezwie i powie co i jak. Czyli raz, że czekam na kontakt a dwa, że czekam na efekty jej pracy, ja zostanie oceniona, które miejsce zajmie itd.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

7 denarów

 

Jako karta dnia:

Twoja dzisiejsza dewiza powinna brzmieć - "co nagle, to po diable". Nawet jeśli należysz do ludzi, których wręcz odrzuca od tego przysłowia, to pamiętaj, że dzisiaj nie wolno Ci się ani spieszyć, ani niecierpliwić. Pomyśl, że dziś zdajesz egzamin z cierpliwości, dlatego najmniejszy pośpiech może jedynie realnie zaszkodzić w realizacji Twoich daleko idących planów. Pamiętaj o chińskiej mądrości: "Chcesz coś szybko zrobić - zarezerwuj czas". Jeśli natomiast nie brakuje Ci cierpliwości, to dziś po prostu odpocznij, pamiętając, że czas pracuje dla Ciebie.

 

Jako dobra rada: Uzbrój się w cierpliwość i wierz, że wszystko obróci się na lepsze.

 

Jako ostrzeżenie: Nie zachwycaj się surowymi ideami i obietnicami szybkich zysków.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Siódemka denarów

Sztuka cierpliwości, sukces niespełniony, oczekiwanie.

 

 

Uczucia

 

Będzie to czas, w którym pojawi się konieczność podjęcia decyzji. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Chwilowe zatrzymanie spraw, po to abyśmy mogli dokładnie się im przyjrzeć i zastanowić się, czy właściwie postępujemy. Karta siódemka monet symbolizuje także czas przyglądania się naszym relacjom z partnerem, moment zadumy, zastanawianie się nad sensem związku. Pojawia się refleksja nad tym, co dalej? Jako rada, karta ta sugeruje zwolnienie tempa w związku. Tarot radzi, by nie przyspieszać niektórych spraw, należy pozwolić na to, by związek rozwijał się powoli, starannie, bez pośpiechu trzeba będzie stworzyć jak najlepsze warunki dla związku. Siódemka monet może zapowiadać długie oczekiwanie na rozwój uczuć w związku, powolne tempo dojrzewania miłości. Karta dla osób samotnych może oznaczać, że jeszcze nie jesteśmy gotowi do związku, albo trzeba będzie na razie uzbroić się w cierpliwość, zanim pojawi się uczucie. Wstrzymanie w sprawach miłosnych, umiejętność wyobrażania sobie przyszłości związku, w międzyczasie powolne zapewnianie sobie gruntu dla rozwoju związku partnerskiego. Nie należy narzucać sobie zbyt wysokiego tempa, do wyższego poziom w miłości należy dochodzić powoli. Nie decyduj się na wstąpienie w związek formalny za szybko, delektuj się narzeczeństwem, czy byciem w związku nieformalnym, nie ponaglaj partnera, nie wymuszaj na nim pójścia do ołtarza, macie na to czas.

 

 

Finanse

 

Karta mówiąca o chwilowym zaniechaniu działań prawdopodobnie z powodu braku satysfakcji zawodowej. Brakuje nam cierpliwości i wytrwałości, łatwo się zniechęcamy, gdyż wydaje się nam, że to co robimy nie przynosi nam spełnienia a efekty naszej pracy są niewidoczne. Zasialiśmy ziarno i czekamy na to, co z tego wyrośnie i coraz bardziej się niecierpliwimy. Nie zdajemy sobie sprawy, że na sukces trzeba poczekać. Nie próbujmy niczego przyspieszać, nie zniechęcajmy się tak łatwo. Oczywiście należy nam się odpoczynek, ale po chwili relaksu trzeba znów zacząć ciężką pracę, która prędzej czy później przyniesie nam zasłużony sukces, podwyżkę, awans. Jest to karta rozmyślań, szacowania i zastanawiania się, co dalej? Może oznaczać rozterki w sprawach zawodowych. Zastanawiamy się, czy jesteśmy we właściwym miejscu, być może praca nie przynosi nam satysfakcji, wypalamy się i czujemy, że jedyne na co mamy ochotę to zrobić przerwę. Musimy zastanowić się czy dalsze wysiłki nam się opłacają, czy przynoszą oczekiwane zyski i czy pozostać przy tym, co robimy, czy też pójść inną drogę. Jeśli to tylko chwilowe zniechęcenie, to weź urlop, odpocznij i z nową energią wróć do swoich obowiązków, ale jeśli czujesz, że masz już dość a praca jest żmudna i nie przynosi żadnych efektów, to zastanów się czy zmiana nie jest koniecznością. Karta oznacza czasami po prostu zwykłą przerwę od obowiązków, także długotrwałą pracę nad pewnym projektem, w tym przypadku pojawienie się karty może sygnalizować chęć chwilowego odpoczynku od opracowywania go, to także przyglądanie się temu, co już się zrobiło. Czasami to oznaka chwilowego braku weny, przemęczenia obowiązkami. Pojawienie się tej karty często oznacza też sytuację, która wymaga wiele wysiłku, wiary i wytrwałości, ale która da nam wiele satysfakcji, jeśli uda nam się dokończyć to, co zaczęliśmy. Bądźmy cierpliwi i wytrwali. Siódemka denarów to sztuka planowania przyszłości i zapewniania gruntu do przyszłego rozwoju. Trzeba mądrze zaplanować swoje posunięcia, tak abyśmy mogli się rozwijać i realizować, więc czasami warto zatrzymać się na chwilę abyśmy mogli przemyśleć, czy to co robimy jest dla nas dobre i czy zapewnia nam to właściwy dla nas rozwój. Sprecyzujmy swoje cele, niech będą jasne i realne i wtedy zacznijmy je realizować, nawet jeśli zajmie nam to trochę czasu. Podążajmy w wybranym kierunku, nie poddawajmy się, nawet jeśli na naszej drodze staną przeszkody. Nawet jeśli postęp jest powolny, to zawsze krok naprzód. Dla osób bezrobotnych karta może oznaczać chwilowy zastój w poszukiwaniu pracy albo brak ofert pracy, które nas interesują. Może też na razie nie możemy sprecyzować tego, czym chcielibyśmy się zająć i wciąż się zastanawiamy. Uważajmy na to żeby nie zajęło nam to zbyt dużo czasu.

 

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Vampirella

Siódemka Dysków – UPADEK

 

Nie dające zysków spekulacje i zajęcia, mały zysk z dużej pracy.

Niespełnione obietnice sukcesu. Utrata pozornej obietnicy szczęścia. Zawiedzione nadzieje. Rozczarowanie, nędza, niewola, bieda i marność. Uprawa roli z braku czegoś innego. Czasami ta karta oznacza drobne zyski, z których nic nie wynika. Dające więcej nadziei, niż są w istocie warte.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

7 Monet tez mówi o tym ,że boimy się dokończyć jakieś rozpoczęte sprawy, zatrzymujemy się żeby przemyśleć co dalej ??? czy dobrze robimy??? Monety na krzaku dojrzałe a on siedzi obok i ich nie zbiera , zastanawia się, wie ,że musi ruszyć z miejsca ale coś go blokuje może strach przed nowym albo chce sobie wszystko poukładać, zaplanować zanim przejdzie do działania.

Pzd

Edited by mlodzia
dopisek
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Euterpe

mnie pokazała oszczędność albo w ogóle nie używałam swoich pieniędzy,b o już ktoś mnie wyręczył. Oszczędność i cierpliwość.

 

czas: jesień, w znaku Skorpiona, listopad, około 7 miesięcy od postawienia kart

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

7 denarów miałam jako kartę miesiąca i cały miesiąc pracowałam (dosłownie ;)) na 30 dni czerwca byłam w pracy 28 dni (umowa zlecenie) wiec bardzo skupiłam się na pracy.

W relacjach miedzy mną z pewnym panem (którego Tridunia love krove <3 bardzo bardzo ;)) było spokojnie, wymiana kilku smsów, zastanowienie nad relacją i takie - zezwolenie na dojrzewanie relacji (nasza relacja ogólnie ma wzloty i upadki a tutaj był okres takiego zastanowienie, spokoju i pewnego rodzaju pewności).

Odłożyłam sporo pieniędzy (nie miałam kiedy wydawać bo byłam głownie w pracy :D).

Spokojny miesiąc, bez ekscesów.

To był też miesiąc, kiedy miałam obronę magisterki - wiec zbieranie plonów mojej nauki :)

 

W moim odczuciu to bardzo pozytywna karta.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako karta dnia: w robocie chciałam trochę podgonić, ale osoby, z którymi współpracowałam strasznie się ze wszystkim gramoliły i mi się to nie udało. Miałam niezły trening cierpliwości, bo chciałam wszystko już, teraz, natychmiast, a okazało się, że musiałam baaardzo cierpliwie czekać. Poza tym spóźnił mi się pociąg i oczekiwałam na kontakt z czyjejś strony i znów w związku z tym potrzeba uzbrojenia się w cierpliwość i czekanie.,

 

U mnie ona nazywa się "niepowodzenie". Nie lubię tej karty, bo zawsze pokazywała mi nieciekawe historie. Dziś wypadła mi na "dopołudnie" (wyciągam 3 dzienne). No i zgodnie z dotychczasowym doświadczeniem z nią, nastawiłam się na dupę bladą. Jakież było moje zdziwienie , gdy w pracy do mojego gabinetu wmaszerowała kobitka w zaawansowanej ciąży :). Pierwszy raz pokazała mi coś pozytywnego.

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Linkinia

Pytałam, jak mi minie spotkanie z pewnym panem. Wypadła karta 7 denarów. Kolejne informowały, że spotkanie będzie na 100%. I było. A 7 denarów pokazało, ze musiałam na pana czekać. Nie było to dla mnie problemem, bo i tak musialam być w tamtym miejscu. Natomiast, jak 7 denarow jest na końcu pytania o to czy spotkanie się zrealizuje, to pokazywało mi przelozenie na inny dzien.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Ogólnie to czekanie, ale i raz pokazała mi się na pytanie: jaka jest szansa, że dostanę stypendium. I faktycznie dostałam, a więc to zbieranie plonów z pracy :) Pamiętam też, że objawiła się kiedyś jako zmartwienie, że zapłaciłam dużo pieniędzy za pewną usługę.

Edited by Sanya
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

7 Denarów: "Odpoczynek". Leniwość,relaks,opuszczenie,troska o ciało,zrobić dobre wrażenie.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

7 Denarów :

Uczy umiejętności cierpliwego oczekiwania na plon, efekt naszych starań. To granica stwarzana przez materię, świat rzeczywisty. To oczekiwanie na odpowiednią chwilę, kiedy to człowiek, będzie mógł rozpocząć żniwa. Może sygnalizować ograniczony kontakt z rzeczywistością. Uczy cierpliwości i wytrwałości, mądrego inwestowania w rozwój. Realizacja planów długoterminowych, dojrzewanie, ciąża, powolny wzrost.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

7 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: cierpliwość,długoterminowe cele,oczekiwanie,weryfikacja

 

Odwrotna: rezygnacja,bezczynność,lenistwo

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

7 DENARÓW

 

BLASKI: czas oczekiwania na wyniki, zwłoka w dalszej drodze, zalecana cierpliwość, dążenie do celu, nie przyśpieszać na siłę, dobra zapłata za wykonywaną pracę, czas odpoczynku, urlopu, rada, by nie pożyczać pieniędzy, gdyż będzie je trudno albo oddać, albo odzyskać (kredytu też nie należy zaciągać w tym okresie).

 

CIENIE: lenistwo, brak satysfakcji w pracy, niemożność znalezienia swojego miejsca zawodowego, brak poczucia bezpieczeństwa i strach, problemy finansowe lub strata, niecierpliwość, utrata nadziei na zmianę.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Jako kartę dnia po raz kolejny pokazała mi wypłatę na koncie :)

Kiedy wylosuję tą kartę,to wiem,że nie ma co się śpieszyć bo "Pośpiech jest złym doradcą".

Pokazuje mi ślimacze działanie w pracy, ale mimo tego i tak wszystkie sprawy załatwiam do końca.

Trzeba po prostu wykazać się cierpliwością i spokojem,a wszystko się nam uda :):okok:

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Maestro

Czekanie na poprawę, dobra w chorobach nowotworowych, zwiastuje zatrzymanie choroby, poprawę

źródło : blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest Jaglanka

Na pierwszej pozycji - że coś się zaraz zdarzy bo człowiek się naczekał już na to (sprawa dojrzała) a na poz 3, że jeszcze długo trzeba będzie sobie na to poczekać.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...

7 Denarów to karta z którą nie bardzo się lubię. To taki wielki czerwony znak STOP w każdej sprawie o którą pytam. Czekanie i czekanie w momencie, kiedy chciałoby się działać, zmienić swoje położenie w jakiejś sytuacji to nie ma mowy, nic prędko się nie zmieni. 

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Tak, jest to jedna z kart w Tarocie mówiąca o czekaniu. Przy czym tutaj nic nie da się przyśpieszyć i odczekać trzeba swoje. Jednak nie bezczynnie. U mnie 7 Monet to ogrodnik który szacuje swoje plony i podziwia rosnące roślinki. Aby był efekt to on o to musi zadbać, pielęgnować a efekt przyjdzie w odpowiednim czasie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...