Jump to content

8 Denarów


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

8x4fnc.jpg

 

 

Znaczenie karty 8 Denarów:

 

Okres wytężonej pracy, nadgodziny, zyski finansowe, nabieranie doświadczenia, dodatkowe kursy, szkolenia, pilność, systematyczność, sumienność, pracoholizm, praktyka zawodowa.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

8 Monet - cierpliwa praca, ciułanie, oszczędzanie, codzienny wysiłek wkładany w osiągnięcie dalekiego jeszcze celu. Wspinaczka, budowa domu, rzemiosło, stała praca.

 

Odwrócona: znużenie i przytłoczenie pracą, nie przynoszącą wyników. Daremny upór. Niechęć do wykonywania codziennych obowiązków. Brak pracy, bezrobocie. Niemożność wejścia na szczyt.

 

Praca, wysiłek, trud. Rzemiosło. Praca wymagająca wysiłku fizycznego. Pokonywanie oporu materii. Długotrwała ciężki wysiłek wyczerpujący siły i umysł. Harówka. Zaangażowanie się w pracy.

 

Odwrócona: Frustracja spowodowana zbyt ambitnym zaangażowaniem się w pracy. Praca bezmyślna, bezcelowa, ogłupiająca, nie przynosząca żadnych wyników ani satysfakcji, powodująca stres, odbierająca ludzką godność.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

8 DEnarow-

okres wyterzonej pracy,satysfakcja,

osoba osiagajaca mistrzostwo w swojej dziedzinie ,

milosc do narzedzi jakimi sie sie pracuje i osiaganie

etapu kiedy mozna uczyc innych :bije_na:

 

8 denarow-odwrocone-

skapstwo,intryga,

zachlannosc,

proznosc,

sklonnosc do intryg,

ostrzezenie przed udzielaniem pozyczek,

niska emeryturazerowanie na cudzym nieszczesciu,

sklonnosc do przesady i tragizowania,

klopoty w miejscu pracy,

zmuszenie do szukania nowej,

zmiana stanowiska na gorsze,

ciezka praca ze grosze

 

Osiem Monet

czyli długa droga do sukcesu

Waite i Sheridan umieścili na swoich Ósemkach Monet podobne obrazki: chłopca, który coś mozolnie tworzy przy rzemieślniczym warsztacie. Otóż Osiem Monet jest kartą ucznia: kogoś, kto właśnie zaczyna swoją mozolną i długotrwałą drogę, która być może kiedyś zaprowadzi go do mistrzostwa.

 

W polskiej literaturze i myśli społecznej, po okresie mrocznych rozterek i bohaterskich zrywów - w tarocie symbolizowanych przez Ósemkę Pucharów - przyszła epoka Pracy U Podstaw, czyli właśnie Ósemki Monet.

 

Energie Ósemek są przekształcające, ale podczas gdy Osiem Pucharów doprowadza nas do ostateczności i wybuchu, a Osiem Mieczy wystawia nas na działanie nieobliczalnego przypadku, o tyle Ósemka Monet każe wytrwale pracować nad własnym przekształceniem. Osiem Monet to karta zmian powolnych, krok po kroku, ale trwałych i nieodwracalnych.

 

Karta ta kojarzy się z mnóstwem rzeczy z życia codziennego, jako że właśnie opisuje zwykłą, codzienną krzątaninę. Kojarzy się więc ze sprzątaniem i porządkowaniem, z utrzymywaniem ładu i czystości, z walką z brudem, bałaganem i własnymi niedoskonałościami. Oznacza też, że nasze pole wyboru uległo zawężeniu - że mamy mały wycinek rzeczywistości, na którym przyszło nam działać. Hasłem tej karty może być przysłowie pilnuj szewcze kopyta. Karta ta jest odwrotnością Ósemki Pucharów - jako że w przeciwieństwie do tamtej nie ma w niej nic dramatycznego. Ale zmiany i skutki powodowane przez energie tej karty są równie potężne, jak tamtej.

 

Jeżeli w polityce pod sztandarem Ósemki Pucharów mogliby maszerować rewolucjoniści, którzy mają wszystkiego dość, to Ósemka Monet może być godłem statecznych mieszczańskich liberałów, którzy powolną i zapobiegliwą pracą, w wąskich ramach prawa, dochodzą do fortun i społecznego bogactwa.

 

Jeżeli czujesz się poszukiwaczem przygód, karta ta popsuje ci humor, gdyż zwiastuje czasy, które uznasz za... nudne. Jeżeli jednak zależy ci na trwałym, materialnym sukcesie (a także na osiągnięciu celu w rozwoju wewnętrznym) to Ósemka Monet zapowiada wytrwałe wspinanie się na wyżyny.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ósemka Monet czyli żmudna kariera

Ósemka Monet oznacza działanie długotrwałe, złożone z wielu małych kroków, mało efektowne - prawdziwą pracę u podstaw. Jako że tarotowe Monety łączą się z Żywiołem Ziemi, karta ta wskazuje na sprawy przyziemne, i często mówi o tym, że trzeba będzie dosłownie wchodzić do piwnic i wykopów, zaglądać do różnych wilgotnych schowków, robić porządki w zapuszczonych szafach i pośród zakurzonych papierów. Patronuje pracy historyków, archiwistów, numizmatyków i wszelkich zbieraczy i dłubaczy. Oznacza skromne początki długiej i żmudnej kariery.

 

Ósemka monet jako karta pierwsza i najważniejsza

 

Czeka cię długa droga (dosłownie i w przenośni), która zaprowadzi cię daleko. Ale to będzie trwało - sprawa o którą pytasz może zająć długie lata. Trzeba działać krok po kroku, po kolei zdobywając poszczególne szczeble i ucząc się wszystkich potrzebnych umiejętności. Nic natychmiast - trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

Ósemka Monet jako karta druga, ostrzegająca

 

Nastaw się na styczność z brudem i kurzem, ze starociami i rzeczami niemodnymi, z ziemią i jakimiś ciężkimi, masowymi materiałami (beton, piasek, odpadki...) Niczego nie da się osiągnąć prosto, szybko i łatwo: cokolwiek robisz, musi zostać przepchnięte wielkim wysiłkiem. Sprawy będą też wikłać się, marudzić, opóźniać.

 

Ósemka Monet jako karta trzecia: wskazówki do działania

 

Przed tobą zadania wymagające długotrwałego, skupionego wysiłku. To dopiero pierwsze kroki, które z konieczności muszą być skromne. Karta ta często wskazuje początek długiej nauki i pozycję ucznia.

 

Ósemka Monet jako karta czwarta: obciążenia z przeszłości

 

Tkwi w tobie podświadome przekonanie, że nic nie da się zrobić prosto ani szybko. Lgniesz do spraw, które się wloką; masz nawyk zwlekania, odkładania na później, marudzenia.

 

Jako karta piąta: twoi partnerzy

 

Ludzie, z którymi jesteś blisko i z którymi współdziałasz, są dobrymi wykonawcami, ale wymagają pokierowania. Sprawdzają się przy zadaniach wymagających żmudnej pracy. Niewiele się od nich nauczysz - bo sami czują się uczniami.

 

Jako karta szósta: zbliżająca się przyszłość, którą można przewidzieć

 

Skupisz się na jednej lub kilku głównych sprawach; wszystko oprócz nich trzeba odrzucić lub odłożyć. Możliwe do osiągnięcia są tylko te cele, do których dojdziesz przez żmudna i mrówczą pracę. Nie spodziewaj się cudów, przebłysków geniuszu ani prezentów od losu.

 

Karta siódma: niespodzianki

 

Nastąpią niespodziewane opóźnienia, wydłużenie terminów, konieczność czekania.

 

Karta ósma: coś, czego nie zmienisz, co jest silniejsze od ciebie

 

Nie przeskoczysz etapu żmudnych przygotowań i długotrwałych ćwiczeń.

 

Karta dziewiąta: mistrzostwo

 

Masz szansę osiągnąć mistrzostwo tam, gdzie wymaga ono żmudnej pracy i ćwiczeń powtarzanych w nieskończoność.

 

Karta dziesiąta: pożytek dla innych

 

Swoim przykładem solidnej, żmudnej pracy i konsekwencji w działaniu wywrzesz pozytywny wpływ na innych.

 

Karta jedenasta: to, co się nie uda, nie dojdzie do skutku

 

Ulegną rozproszeniu wszelkie zamiary rozciągnięte na długi okres czasu. Nie mają sensu długie, żmudne przygotowania i ćwiczenia.

 

Karta dwunasta: jak patrzeć na cały rozkład kart

 

Zwróć uwagę na wszystko, co świadczy o długotrwałej pracy, konieczności planowania i zaczynania od skromnych początków.

 

Karta trzynasta: co przy następnym obrocie życiowych cykli?

 

Przed tobą jeszcze widoczne są jakieś żmudne, długotrwale prace i uczenie się czegoś od podstaw. To także znak, że obecna chwila nie sprzyja takim planom.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

Karta pracy. Tu jest cieszący się wzięciem rzemieślnik, który dzień w dzień siedzi przy warsztacie, wykonując zamówienia, zlecane przez klientów, którzy zawitali do warsztatu zwabieni jego umiejętnościami. Jego imię znaczy dokładnie to samo, co najlepszy w swojej klasie. Ma takie wzięcie, iż ledwie nadąża z wykonywaniem zamówień. Dlatego też ludzie płaca mu ile zażąda, on zaś przyjmuje włącznie najbardziej prestiżowe zamówienia. Problemem tego Arkanu jest występujący w tle, delikatnie podkreślony, problem pracoholizmu, a w zasadzie jego pułapka oraz poczucie, iż jest się do tego stopnia niezastąpionym, że nie prosimy o pomoc ani też nie odstąpimy innym części przedsięwzięcia. Może to być również sprawa nadmiernej identyfikacji z eleganckimi wytworami własnych rąk, kiedy to tożsamość twórcy niszczą jego własne prace. Mało który twórca ma życie rodzinne, czas na odpoczynek, przyjaźń itd. Ta karta zaleca wyważoną perspektywę. Osoba osiąga biegłość w jakiejś dziedzinie: rzemieślnik-mistrz, rzeźbiarz, muzyk. Talent wspierany pracą i praktyką, miłością do materiałów, których używa. Murarz, krawiec, czy inżynier, każdy znakomity w swojej specjalności, świadomy swojej wartości. Blaski przynoszą zapowiedź korzystnej zmiany w sytuacji materialnej. Wykorzystywanie swych umiejętności dla celów, które niosą satysfakcję i korzyść. Wysiłek przynoszący dobre wyniki. Wskazuje okres, kiedy należy wytężyć siły, aby w przyszłości osiągnąć trwały sukces. Dobra karta dla kogoś z talentem i energią. Cienie ostrzegają przed koncentracją na doraźnych korzyściach kosztem sukcesu długo-terminowego. Złe wykorzystanie umiejętności, nieuczciwość w interesach. Obrócenie nadarzających się sposobności na niewłaściwe cele.

 

Na Ósemce Pentakli widzimy młodego człowieka, który wykuwa monetę. Skończył już sześć i ma jeszcze jedną przed sobą. Jest jasnym, że jest w środku zadania, które pochłania jego uwagę. Odizolował się od innych (miasto w tle) aby móc się skupić. W tej scenie widzimy zasadnicze elementy Ósemki Pentakli: ciężką pracę i uwagę dla szczegółów.

Ta karta często zapowiada czas wielkiej wytrwałości i skupienia. Doradza ci wykuwać interes w tej chwili, czy jest to projekt zawodowy, trudności rodzinne, osobisty cel czy nieprzyjemny obowiązek. Czasami szczęście spada nam na ręce, abyśmy się nim cieszyli. Kiedy indziej musimy włożyć wiele wysiłku, aby je uzyskać. Ósemka Pentakli przedstawia moment, w którym musisz dać z siebie 110%. Po prostu przyłożyć się i to zrobić. Szczęśliwie, ten rodzaj pracy jest ożywczy i niesie dobre rezultaty. Praca Ósemki Pentakli jest satysfakcjonująca i produktywna.

Ósemka Pentakli również symbolizuje impuls do nauki – do poszerzania horyzontów. Czasami potrzebujemy rozwinąć nową umiejętność. Czynimy poszukiwania, wydobywamy fakty lub szukamy ekspertyzy. Eremita szuka wiedzy wewnętrznej. Człowiek na Ósemce Pentakli szuka wiedzy zewnętrznej – jak i dlaczego świata materialnego.

Ta karta również pokazuje potrzebę skrupulatnej uwagi. Ludzie, którzy są skrupulatni, są często odbierani jako szukający dziury w całym, ale ich nadzwyczajny wysiłek zapewnia, że wszystko jest tak, jak być powinno. To jest kwestia zatroszczenia się o czas, na sprawdzenie drobnych szczegółów. Nie czas na niedbałość lub przypadkowość. Szukaj błędów i wyjaśniaj wszystkie szczegóły. Kluczem do sukcesu jest nadzwyczajny wysiłek. Niezależnie od zadania, Ósemka Pentakli mówi ci by dawać z siebie wszystko codziennie.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

8 Denarów - zaangażowanie się w pracy, zabezpieczenie na starość, wypłata odszkodowania, testament, spadek, dostatnia emerytura, dziedzictwo rodowe.

 

8 Denarów (odwrócona) - skąpstwo, zachłanność, lichwiarstwo, wyczerpująca praca, brak zabezpieczenia na starość, trwonienie odziedziczonego majatku, nieuczciwość finansowa.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Sumienna i odpowiedzialna praca. Rozpoczęcie nauki, zdobywanie nowych umiejętności. Nareszcie wiesz, co chcesz robić, kim być zawodowo. Tylko ta praca, którą wykonuje się z pasją, daje spełnienie. Takiej pracy poszukuje każdy człowiek.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • Maestro

VIII(8) Monet Ósemka Monet czyli żmudna kariera oznacza działanie długotrwałe, złożone z wielu małych kroków, mało efektowne - prawdziwą pracę u podstaw. Oznacza skromne początki długiej i żmudnej kariery.

 

Okres wytężonej pracy, nadgodziny, zyski finansowe, nabieranie doświadczenia, dodatkowe kursy, szkolenia, pilność, systematyczność, sumienność, pracoholizm, praktyka zawodowa.

 

Karta ta kojarzy się z mnóstwem rzeczy z życia codziennego, jako że właśnie opisuje zwykłą, codzienną krzątaninę. Kojarzy się więc ze sprzątaniem i porządkowaniem, z utrzymywaniem ładu i czystości, z walką z brudem, bałaganem i własnymi niedoskonałościami

 

Karta ta wskazuje na sprawy przyziemne, i często mówi o tym, że trzeba będzie dosłownie wchodzić do piwnic i wykopów, zaglądać do różnych wilgotnych schowków, robić porządki w zapuszczonych szafach i pośród zakurzonych papierów. Patronuje pracy historyków, archiwistów, numizmatyków i wszelkich zbieraczy i dłubaczy.

 

Pracowitość, zdolności w rzemiośle i w handlu, zręczne posunięcia finansowe, zabezpieczenie na starość - wykupienie polisy emerytalnej, spisanie testamentu, otrzymanie spadku. Zyski dzięki udanym, małym transakcjom, niewielki prezent.

 

Niekiedy zapowiedź niosącego szczęście bardzo romantycznego związku.Dbałość o wspolny dorobek, bezpieczenstwo materialne, łatwosc dopasowania sie do partnera

- intersowany partner, dwulicowosc w uczuciach, ucieczka w prace, stagnacja w zwiazku, żerowanie na partnerze

 

Mistrz, talent szlifowany przez długą praktykę, miłość do narzędzi materiałów z jakimi się pracuje i wreszcie taki poziom kompetencji który pozwala uczyć innych. Czy jest to krawiec, murarz, kasjer, czy inżynier - ta osoba jest mistrzem w tym co robi, zna wartość swojej pracy i zdolności. Może dosłownie uczyć innych, ale najczęściej po prostu służy jako wzór do naśladowania tym, którzy poznają daną dziedzinę.

 

VIII Monet + pracowitość, sumienna praca, wysiłek, dokładnosc, mistrzostwo, fach, korzystna zmiana w sytuacji materialnej, wysiłek przynoszacy dobre wyniki, pilność, sumienność, zręczność, awans, polisa, spisanie testamentu, darowizna, szkoła, kurs, nagroda, emerytura, partnerstwo, dbałosc w partnerswie o dorobek, karma, Ciężka praca, trud, wysiłek, praca w zespole, zaangażowanie w pracy, długotrwały wysiłek przynoszący pozytywne rezultaty, korzyści finansowe, zaangażowanie się w pracy

___________________________________________________________________________________________

CZAS: 8 miesiecy

 

ZDROWIE: zaburzenia łaknienia, anoreksja, bulimia, niedozywienie, choroby przewodu pokarmowego,

 

KLUCZE: wymiana energetyczna na pozimie materialnym, praca na własny rachunek, własna praca, trud, wysiłek, dochodzenie do czegoś samemu, wytrwałość

___________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

VIII Monet - skapstwo, zachłanność, lenistwo, trwonienie majatku, pracoholizm, nieuczciwosc w interesach, tragizowanie, harówka, frustracja, interesowny partner, niska emerytura, mało płatne zajecie, trudnosci z otrzymaniem renty, dwulicowość w uczuciach, skąpstwo, żerowanie na nieszczęściach innych, wyczerpująca praca, brak zabezpieczenia, brak chęci do życia, intrygi, wykorzystanie, niedocenienie, starzenie się, apatia

 

W negacji - skąpstwo, zachłanność, próżność, skłonność do intryg, ostrzeżenie przed udzielaniem pożyczek, niska emerytura lub renta, żerowanie na cudzym nieszczęściu, skłonność do przesady i tragizowania.

______________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

ciężka praca - ale taka która nas pasjonuje, "wciąga" poprostu, jesteśmy czymś pochłonięci:nauka, projektem,pracą, robienie czegoś z pasją. Co do związków to praca nad nimi - ale taka że wiemy, że warto się dla kogoś wysilić, postarać się, wycisnąć z siebie jak najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Ósemka denarów

Produktywność, rozwój, inwestycja na przyszłość

 

 

Symbolizuje ciężką pracę, wytrwałość, wysiłek włożony w budowanie związku lub w jego naprawę. Będzie trzeba zebrać siłę i podjąć się prób umacniania relacji, budowania solidnych podstaw. Związek, który będzie wymagała wiele pracy i zaangażowanie, jeśli chcemy go utrzymać. Karta może też oznaczać, że minie wiele czasu, zanim osiągnie się pozytywne rezultaty. Któreś z partnerów, lub oboje będą musieli wziąć dużą odpowiedzialność na swoje barki, czeka Cię okres, który będzie wymagał od Ciebie większego zaangażowania w sprawy domowe, małżeńskie, a może zawodowe, które będą wpływały także na Twój związek. Jeśli któreś z Was będzie musiało zwiększyć zakres obowiązków w pracy, to druga strona powinna wykazać się zrozumieniem i okazać wsparcie. Duże pochłonięcie pracą, brak czasu dla spraw domowych, rodzinnych, czas poświęceń, wyrzeczeń w celu zapewnienia bezpieczeństwa materialnego i komfortu swoim najbliższym. Uczucie bardzo wymagające, pochłaniające dużo energii, czasami trudne, będzie potrzebna zwiększona odporność,siła charakteru, trzymanie nerwów na wodzy, opanowanie. Karta w zapytaniu o to, jaki to będzie związek, odpowiada, że wymagający ciągłej pracy, doskonalenia, może też sugerować, że partnerzy będą bardzo zajęci robieniem kariery zawodowej, pracą, więc będzie to związek oparty na wyrzeczeniach, ciężkiej pracy, celem której będzie zapewnienie dobrobytu materialnego. Dla osób samotnych, jako karta porada, ósemka monet może oznaczać, że trzeba jeszcze dużo nad sobą popracować, jeśli chcemy związać się z kimś na stałe. Być może najpierw musimy zająć się samodoskonaleniem i zainwestować we własny rozwój, dopiero później będziemy mogli zająć się porządkowaniem spraw uczuciowych. Tworzenie solidnych podstaw związku, budowanie go, ciągłe umacnianie, duże zaangażowanie. Karta mówi o tym, że tak jak sobie wypracujesz, taki będziesz mieć rezultat. Brak wysiłku, to brak efektu, Twoje plany się nie powiodą, natomiast zaangażowanie w to, co się robi, na pewno przyniesie zadowolenie i szczęście.

 

 

Finanse

 

Karta oznacza pełną koncentrację na pracy, karierze lub celach, które obraliśmy. Niemal zawsze karta ta przedstawia dosyć ciężką pracę, obowiązki, to karta rzemieślnika. Oznacza praktyczne realizowanie się w wybranym zawodzie albo nabywanie nowych umiejętności czy też podnoszenie kwalifikacji, ciągłe doskonalenie się. Jeśli nie spoczniemy na laurach i będziemy pracować sumiennie i odpowiedzialnie, to nic nam w tej chwili nie będzie zagrażać. Karta ta nie ma negatywnego przesłania. Oznacza po prostu okres wytężonej pracy, oddanie i zaangażowanie w to, co się robi, ale jest to konieczne aby osiągnąć sukces materialny i uznanie. Karta ta symbolizuje także pilność, zręczność, dokładność i mistrzostwo zawodowe, awans, zyski finansowe za dobrze wykonywaną pracę, nabieranie doświadczenia, kurs edukacyjny, szkolenie zawodowe, praktyki na studiach. Jest to dobra prognoza dla osób szukających pracy, gdyż karta ta oznacza, że szanse na jej znalezienie są naprawdę duże, trzeba tylko dokładniej się rozejrzeć i szukać jej aktywnie.

 

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Vampirella

Ósemka Dysków – ROZWAGA

 

Umiejętności, przezorność, przebiegłość.

Zbyt wielka troska przykładana do małych rzeczy kosztem czegoś ważniejszego. Zdobycie łatwych, ale niewielkich pieniędzy. Złośliwość, skąpstwo, pracowitość, uprawa ziemi, gromadzenie. Brak przedsiębiorczości.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Jako karta dnia pokazała mi aktywny dzień w pracy, w międzyczasie załatwianie spraw urzędowych. Ktoś tego dnia oddał mi też zaległą kasę.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Euterpe

dla mnie to czysta karta pracy, ale takiej, do której chodzimy zarabiać gotówkę :)

 

gdy wypada mi na moje uczucia w danym czasie, to mówi mi, że bardziej zainteresuję się sprawami materialnymi, pracą, robieniem pieniędzy, więc skupię się bardziej na sobie (pod kątem zawodowym/finansowym).

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 4 weeks later...

8 denarów w pytaniu o randkę? -> bez szaleństw i porywów namiętności, powoli do przodu, wypytywanie się, badanie gruntu, też "rzeźbienie" kogoś. uważanie na słowa, ostrożność, precyzyjność (*wypowiedzi). Słowem wszystko to, co kojarzy się z rzemieślnikiem, który poświęca czemuś uwagę i tworzy to z zaangażowaniem ale niespiesznie. Dobrze Ci pokazało;)

Link to comment
Share on other sites

Mi ta karta praktycznie za każdym razem pokazuje ocenianie własnych możliwości lub też ktoś nas dość surowo ocenia i będziemy z tego rozliczeni. To też okres nauki i osiągania konkretnych wyników, możemy kierować się ku poprawieniu umiejętości lub zdobywaniu nowych, ale... ostatnio pokazywało mi oszukiwanie siebie, udawanie, że jest się lepszym niż jest się w rzeczywistości, a także w generalnym pytaniu o związek pokazywała mi ta karta rozstanie. Gorzkie podsumowanie związku i w efekcie rozejście się partnerów.

 

W pytaniu o to, czy osoba X dostanie dofinansowanie z Urzędu Pracy na naukę (stypendium) - Umiarkowanie, Głupiec, 8 Denarów - wyszło na to, że dofinansowanie będzie, wszystkie formalności spełnione, osoba chce się uczyć i zdawać, tak więc pieniądze się pojawią na ten cel.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Spryt, szukanie rozwiązania, próba dojścia do tego czego się chce każdą możliwą drogą i na wszystkie sposoby.

 

załatwianie jakiejś sprawy, tak żeby było na naszą korzyść :)

Edited by Euterpe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

8 Denarów: "Kawał roboty". Poświęcenie dla celu,wypełniać obowiązki,studiować,robić rzeczy po kolei i w swoim czasie,poświęcanie całego czasu jeśli to konieczne.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

8 Denarów:

Uczy nas odwagi i dyscypliny w kształtowaniu swojej rzeczywistości, nabywania zręczności, mistrzostwa. Każe nam solidnie krok po kroku dochodzić do sukcesu, ale w nagrodę będzie to trwały sukces. Wytrwałe wspinanie się na wyżyny sukcesu. Pracowitość, sumienność, trud, wysiłek, koncentracja na pracy.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

8 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: perfekcja, pracowitość,koncentracja

 

Odwrotna: pracoholizm,nadgorliwość,drobiazgowość

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

8 Monet

Według Macieja:

- Ciężka praca

- Wszystko może ciężko przychodzić

- Długotrwałe coś

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

8 DENARÓW

 

BLASKI: pilność, sumienność, zręczność, pracowitość, zyski finansowe za dobrze i odpowiedzialnie wykonaną pracę.

 

CIENIE: brak koncentracji w pracy, lenistwo, frustracja, brak cierpliwości, zazdrość, nieuczciwe interesy, pracoholizm, chora fascynacja swoją dziedziną pracy, prowadząca do wyizolowania.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

mi zawsze 8 denarów pokazuje prace.. jezeli wyciagam karty na pracę akurat tego dnia (przebieg,atmosfera) i wypada mi 8 den..wiem, ze bedzie nawał pracy i mało czasu na odsapniecie,o ile w ogole.

Ostatnio tez wyciagnelam sobie karte dnia 8 denarów +jakiś pazik, mialam wolne... Po okolo 3 godzinach dostalam telefon, czy nie moglabym przyjsc tego dnia bo ludzi brak....

To tez chec budowania zwiazku,szlifowanie umiejetnosci,jakies kursy itp.

Edited by gucio19
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 4 weeks later...
 • Maestro

Wolne, sukcesywne leczenie przyniesie poprawę (sport, ziołolecznictwo) , karta działania wolnymi krokami, u dziecka szybki, bezpieczny wzrost (wyrośnie z choroby).

 

 

 

 

 

 

źródło : blog Wróżki Joanny

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest Jaglanka

Dużo pracy w pracy ale także praca np. nad relacją z kimś. Pokonywanie przeszkód. Jak nie ma negujących kart to wszystko kończy się dobrze ale może trochę potrwać (jak to denary, nie ma nic "hop siup").

Link to comment
Share on other sites

 • 5 years later...
 • Moderator

8 Denarów pokazała mi naprawianie, dłubaninę, łatanie dziury przez drogowców na autostradzie, z drugiej strony pokazała też, że jeden pas był częściowo wyłączony z ruchu przez co kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

W pytaniu o związek pokazała mi długą i mozolną pracę na rzecz tegoż związku, ale także chęci do tego, żeby nad związkiem pracować. 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

8 denarów mi wyskakiwała często na zmianę z 3 denarów jako karta dnia podczas pisania pracy licencjackiej. Najczęściej pokazywała drobne zmiany kosmetyczne w pracy, takie dopieszczanie jej (postać na karcie w mojej talii poleruje monetę) :) 3 częściej pokazywała samo pisanie rozdziałów bez nanoszenia korekty. Ale ogólnie obie karty były w tematyce tworzenia, pracy nad czymś, wkładania w coś własnego czasu, cierpliwosci i kreatywności. 

Co ciekawe, ostatnio jako karta dnia 8 denarów pokazała mi robienie porządków w domu, takie typowe domowe zajęcia, które zajęły mi większość popołudnia i trochę się przy tym namęczyłam :P 

Edited by soporific
Korekta
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...