Jump to content

9 Denarów


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

2lxw4dc.jpg

 

 

Znaczenie karty 9 Denarów:

 

Karta symbolizująca bezpieczeństwo finansowe, okres zysków, zadowolenia, satysfakcja materialna, umiejętność polegania na sobie, prawidłowe zarządzanie posiadanymi zasobami, majątkiem, dobre nadzieje na przyszłość, wspaniałe perspektywy, samowystarczalność, własna działalność, determinacja w dążeniu do celu, posiadanie cennych dóbr, dyscyplina.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

9 Monet - wiara nagrodzona, wyższe wartości, kultywowanie zdrowych nawyków. Wysoka kultura bycia, wykształcenie, zainteresowanie filozofią, psychologią, sposobami na lepsze życie. Oczyszczanie się, wegetarianizm, dieta. Poprawa zdrowia. Harmonia z otoczeniem. Uczciwość, zgodność z prawem i moralnością. Pozytywne myślenie i jego efekty. Kredyt spłacony.

 

Odwrócona: nietolerancja, rasizm, fanatyzm religijny i światopoglądowy. Bycie potępionym, odrzuconym, skrytykowanym za wrodzoną inność, pochodzenie, wiarę religijną. Straty materialne, posądzenie o nieuczciwość, niemożność odzyskania długu.

 

Dziewiątka Denarów - Karta Brama

 

Rozkwit sił witalnych, duchowych, rozwój twórczej wyobraźni i intuicji. Miłość do natury. Miłość do zwierząt. Poszanowanie życia. Odkrycie wartości życia wszystkich istot. Ktoś, kto interesuje się filozofią, religią, kosmogonią, ale przeciwny jest wszelkiej ortodoksji. Życie zgodne z kosmicznym rytmem. Wegetarianizm. Pełnia życia. Wyzwolenie. Radość życia. Sukces życiowy, zadowolenie, brak problemów. Wdzięk i harmonia.

 

Odwrócona: Niedocenione kwalifikacje. Niemożność określenia, czego się chce w życiu. Zagubienie kosmicznego rytmu. Nieposzanowanie czyjegoś życia. Ktoś, kto para się myślistwem, kłusownictwem, zawodowo służy w wojsku lub organizacji paramilitarnej. Zainteresowanie bronią, środkami zagłady. Człowiek głoszący idee segregacji, nienawiści rasowej, narodowej, sankcjonujący zabijanie, wojnę, eliminację życia. Faszysta.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

9 DENAROW-

osiagniety dobrobyt,

nieograniczone mozliwosci,

dobre inwestycje,

osoba o duzych zasobach finansowych,

zycie w zgodzie ze soba,

spacer po lesie

 

9 denarow-odwrocone-

upadek firmy,spoljki,

nieuczciwie zdobyte pieniadze,

kradziez ,oszustwo,niestalosc,

wszystko na sprzedaz wlacznie z cialem

i uczuciem ,nowobogactwo,

zakonczenie dlugotrwajacego zwiazku,

uwaga na zlodzieja w domu,

stata finansowa w podrozy

 

Dziewięć Monet

czyli wszystko wydobyć i sprzedać

W większości talii ta karta rysowana jest w sposób bardzo mylący. Jednakże właściwy trop wskazał (jak zwykle) Aleister Crowley, który w swojej talii nadał tej karcie tytuł Zysk albo Korzyść. To zrozumiałe, bo skoro dziewiątki są kartami mistrzostwa, to wśród Monet musi być pod numerem dziewięć karta wyrażająca zysk jako taki, czysty zysk - taki, jaki jest marzeniem wszelkich kapitalistów i finansistów. Zysk, materialna korzyść, nie obciążona żadnymi względami ani moralnymi oporami.

 

Dziewiątka Monet przedstawia zatem stan kiedy wszystko jest na sprzedaż - i wszystko da się spieniężyć; a ludzie, którzy są przepełnieni energią tej karty, myślą tylko o tym, jak kolejne dobra zamienić na gotówkę, puścić w obieg, spieniężyć.

 

Uwaga! Chodzi również o takie dobra, jak własna godność, czy własne ciało! Dziewiątka Monet ma swoją potężną stronę negatywną, ale ktoś, kto jest owładnięty tą kartą nie odróżnia już dobra od zła. Liczy się dla niego tylko zysk...

 

Drugim wątkiem, który przewija się przez tę kartę, jest wydobywanie czegoś na jaw. Odsłanianie tajemnic. Może też chodzić o wydobywanie skarbów z ich tajnych skrytek. Ale również karta ta kojarzy się z odsłanianiem rzeczy, które dotąd były zakryte przed czyimś wzrokiem - więc może oznaczać rozbieranie się, obnażanie, co znowu może być wstępem do seksu - jak też np. wstępem do striptizu lub parady modelek.

 

Kto przeniknie wszystkie te znaczenia, nie zdziwi się, że Crowley skojarzył te kartę ze znaczeniem, jakie ma Wenus w znaku Panny. Ale również wiele wspólnego ma ta karta ze znakiem Skorpiona.

 

Karta ta, jak się można domyślać, dobrze wróży w interesach - ale niesie też takie niebezpieczeństwo, że pytający biznesmen będzie musiał uczynić przedmiotem handlu o wiele więcej rzeczy, niż początkowo sądził.

 

W pytaniach o miłość i seks dziewiątka Monet każe podejrzewać, że w danym związku wiele jest z chłodnej kalkulacji. Karta ta kojarzy się też z prostytucją i pornografią.

 

Może też oznaczać takie sytuacje, kiedy musimy działać całkowicie odsłonięci, kiedy nie ma miejsca na prywatność - kiedy na przykład gwiazdę estrady otaczają paparazzi z fleszami.

 

Kiedy wnikamy w Dziewiątkę Monet, czujemy, ze dalej od niej stoi już tylko Diabeł. (O nim będzie w następnym odcinku.)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziewiątka Monet czyli wszystko na sprzedaż czyli odsłanianie tajemnic

Dziewiątka Monet zawiera dwa wątki, które jednak dla nie-ludzkiej inteligencji (czyli dla inteligencji duchów przemawiających poprzez karty tarota) - zlewają się w jedno. Jeden wątek, to wydobywanie na jaw rzeczy do tej pory ukrytych, zakopanych, pogrzebanych - gdzie? - oczywiście w głębi Ziemi, jako że Monety w tarocie to to samo, co żywioł Ziemi w astrologii i w magii. Drugi watek, to wystawianie wszystkiego na sprzedaż, handel totalny. Gdybyśmy sobie wyobrazili świat, w którym rządzą wyłącznie energie tej karty, mielibyśmy społeczeństwo, dla którego nie ma świętości ani tabu, i gdzie wszystko należy wydobyć, wyciągnąć na jaw - i czym prędzej sprzedać. To, co powiedziałem, obejmuje również handel zaufaniem (czyli płatną zdradę) oraz handel własnym (lub cudzym) ciałem, co też ma swoje odpowiednie nazwy. Widzimy więc, że moc Dziewiątki Monet bardzo pomaga w biznesie, ale równie sprawnie kusi do złego.

 

Dziewiątka monet jako karta pierwsza w rozkładzie czyli główna:

 

Główny sens tego, o co pytasz, polega na wydobywaniu na jaw czegoś, co dotąd było tajemnicą (było ukryte lub nie znane) - oraz na wystawianiu tychże rzeczy na sprzedaż.

 

Dziewiątka monet jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

 

Ostrzega Cię przed zdradą, także zdradą w sensie małżeńskiej niewierności; mówi też, ze grozi ci przekroczenie granicy, za którą zacznie się handlowanie rzeczami (lub wartościami), które dotąd były ci bliskie i drogie.

 

Jako karta trzecia, zawierająca przepis jak działać:

 

Powinieneś wszystko, co tylko można, ujawnić. (To jest najlepszą taktyką.) A jeśli potrzebujesz pieniędzy, powinieneś sprzedać takie swoje rzeczy i umiejętności, które do tej pory nie były dla ciebie przedmiotem handlu; z których nie czerpałeś zysków.

 

Jako karta czwarta, mówiąca o nawykach i nauczkach z przeszłości:

 

Jesteś jak stara komoda naładowany skarbami (lub czymś, co słusznie lub niesłusznie za skarby uważasz). Może byś je wydobył z ukrycia i miał z nich jakąś korzyść?

 

Jako karta piąta, mówiąca o twoich partnerach:

 

Jesteś otoczy ludźmi interesownymi, którzy gotowi są wszystko sprzedać. Nie należy im powierzać tajemnic, bo je puszczą w obieg.

 

Jako karta szósta, określająca nadchodzącą przyszłość:

 

Przyszłość jest taka, że coraz więcej rzeczy w twoim otoczeniu zostanie wystawione na sprzedaż; a także że wyjdą na jaw kolejne tajemnice.

 

Jako karta siódma, mówiąca o niespodziankach, które przyniesie przyszłość:

 

Czeka cię niespodziewane ujawnienie tajemnic. Pozytywny sens tej karty: niespodziewanie zostaną ujawnione skarby, czyli coś, co można sprzedać. Negatywny sens: niespodziewana zdrada.

 

Jako karta ósma, czyli to co oczywiste i czego nie masz ochoty zmieniać:

 

Nie masz zamiaru zmieniać sytuacji, kiedy długa lista rzeczy (i wartości) jest przeznaczona na sprzedaż.

 

Jako karta dziewiąta, mówiąca o mistrzostwie, jakie możesz osiągnąć:

 

Masz szansę osiągnąć biegłość w sprzedawaniu czegokolwiek.

 

Jako karta dziesiąta, określająca pożytek dla innych:

 

Skoro coś sprzedajesz lub odsłaniasz, to inni mają z tego korzyść.

 

Jako karta jedenasta - to, co się nie uda:

 

Nie wszystko można sprzedać. Nie każdą tajemnice da się ujawnić.

 

Jako karta dwunasta, czyli wskazówki do rozumienia całego rozkładu kart:

 

Zwróć uwagę na to, w jak wielkim stopniu problem, o który zapytano, ma związek z handlem wszystkim, co się da.

 

Jako karta trzynasta, czyli rzut oka na odległa przyszłość:

 

Czeka Cię jeszcze wyprzedaż tego, co jest ci teraz bliskie, oraz ujawnianie spraw, które trzymasz w tajemnicy. Ale to odległa przyszłość.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To osiągnięty dobrobyt ale i nieograniczone możliwości wzrostu finansowego, dobre inwestycje. Karta może oznaczać osobę o dużych zasobach finansowych, która interesuje się naturą, ekologią itp. Trzeba jednak pracować a nie brać z kupki.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

9 Denarów - doprowadzenie rozpoczętych przedsięwzięć do końca, zachęcające widoki pod każdym względem, mądra troska o własne zdrowie, stałe źródła dochodów.

 

9 Denarów (odwrócona) - bankructwo, utrata dochodów, utrata majątku, szybkie zniechęcanie się do własnych pomysłów, problemy ze zdrowiem, posłuch wymuszany siłą.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Poczucie bezpieczeństwa materialnego, satysfakcji zawodowej. Zbudowanie trwałych relacji z ludźmi. Poprawa warunków i jakości życia. Sukces odnosi się tylko dzięki sumiennej pracy i dzielenia się z innymi swoimi zyskami.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Jako karta dnia - na konto wpłynęła premia realizacyjna i mogłam sobie kupić coś extra

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

9 denarów

 

Jako karta dnia:

Szykuj się na przyjemną niespodziankę. Możliwe, że otrzymasz dobrą wiadomość, ktoś do ciebie przyjdzie lub w pracy coś będzie na ciebie czekać. Jeśli na nic takiego nie liczyłeś, postaraj się pomóc szczęściu i sam wyrusz na jego poszukiwanie. Zrób coś na co być może długo nie mogłeś się zdecydować, spróbuj zająć się czymś nowym lub choćby kup los na loterii.

 

Jako dobra rada: Uwierz w swoje szczęście.

 

Jako ostrzeżenie: Zyski nie tylko trzeba osiągnąć, ale i zachować.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Dziewiątka denarów (karta brama)

Rozkwit, pełnienie, niezależność materialna.

 

 

Uczucia

 

Karta oznacza bogactwo duchowe, wyczekiwanie na miłość, posiadanie dużych pokładów miłości, którymi pragniemy obdarować drugą osobę, a może mamy do czynienia z osobą, która pragnie nas obdarzyć prawdziwym uczuciem. Karta symbolizuje także cieszeniem się z bycia w związku, pielęgnowanie go, dbanie o to, by miłość nie wygasła, codzienna troska o partnera i o szczęście w związku. Jest to także symbol poczucia bezpieczeństwa. Symbolizuje związek dający komfort psychiczny, oparty na wzajemnym szacunku i zaufaniu, mający solidne podstawy, w którym oboje z partnerów mają poważne, wspólne plany na przyszłość. To także dojrzałość, realistyczne cele, mające szansę na realizację. To znak, że związek będzie dobrze funkcjonował, a partnerzy są świadomi siły ich uczucia. Dla osób samotnych, może oznaczać poznanie osoby, która będzie nas podziwiała za zdolności lub talenty, albo to my poznamy kogoś, kto będzie w nas wzbudzał podziw i uznanie. To utalentowana kobieta lub utalentowany mężczyzna. Niekiedy karta może oznaczać, że dwojga ludzi łączy także wspólna praca, cele, zainteresowania, nieruchomość, pewne bogactwo. Karta może symbolizować pewne, ukryte skarby. Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe, być może skrywane są prawdziwe uczucia, albo i inne tajemnice, związane z bliską nam osobą. Ktoś coś ukrywa, niekoniecznie dlatego, że ma złe zamiary wobec nas, tajemnica może okazać się zaskakująco miła lub nieprzyjemna, w zależności co podpowiedzą pozostałe karty. Karta ta nie oznacza tylko ukrywania czegoś, czasami to także karta niewydobytych jeszcze uczuć, zdolności, potencjałów, dobrych cech, które mogą się okazać w korzystnych warunkach, na przykład wtedy kiedy obdarzymy kogoś miłością, taką odwzajemnioną i spełnioną. Karta ta może także oznaczać człowieka, który jest samotny, nie ma w tej chwili partnera ale któremu z tym dobrze. To człowiek świadomy siebie, zadowolony z życia i z tego, co osiągnął, niezależny, umiejący polegać na sobie. Karta ta zawiera w sobie trochę samotności, ale oznacza sytuację kiedy w życiu potrzebujemy trochę przestrzeni, mamy silną potrzebę niezależności i nauczyliśmy się samodyscypliny i mimo braku partnera potrafimy być szczęśliwi i cierpliwie czekać na prawdziwą miłość.

 

 

Finanse

 

To jedna z lepszych kart w Tarocie. Oznacza nadejście czasu rozkwitu i obfitości, komfortu. Poprzez swoją ciężką pracę osiągnęliśmy sukces zawodowy, zapewniliśmy sobie bezpieczeństwo materialne i cieszymy się z tego, co udało nam się zdobyć. Dziewiątka denarów to brak obaw o finanse, spokój związany ze sprawami zawodowymi, doskonale wiemy jak gospodarować posiadanymi zasobami, jesteśmy zaradni i czujemy się spełnieni zawodowo. Być może udało nam się wspiąć na wyższe stanowisko, nadszedł długo wyczekiwany awans, ukończyliśmy studia z wyróżnieniem, zdobyliśmy kolejny stopień naukowy albo udało nam się w wyniku ciężkiej pracy zdobyć prawdziwe bogactwo. Karta ta oznacza także osiągnięcie mistrzostwa zawodowego, zdobywanie pieniędzy, podążanie ścieżką kariery, stałe źródło dochodów, bezpieczeństwo finansowe, dobre plany na przyszłość, niezależność finansową, koncentracja na dobrobycie, prawdziwy talent, własność materialną, własną firmę.

 

 

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Vampirella

Dziewiątka Dysków – ZYSK

 

Spadek, duży przypływ dóbr.

Pełna realizacja zysku materialnego, dóbr i bogactw; spadek; łakomstwo; zbieranie dóbr; czasami kradzież i szelmostwo. Wszystko zależy od dobrego lub złego położenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 6 months later...

Pokazała mi podjęcie decyzji o rozstaniu z partnerem.

 

Jako karta dnia - na konto wpłynęła premia realizacyjna i mogłam sobie kupić coś extra

 

Mi też ostatnio pokazała dopieszczenie się zakupami :-).

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Kojarzy mi się z szantażem. W połączeniu z kielichami może być szantaż emocjonalny.

 

Jako rada:

- ujawnij prawdę, nie czerp korzyści z tajemnicy

 

Kojarzę jeszcze te kartę z godnością osobistą, cenieniem siebie, uświadomieniem sobie własnej wartości, wewnętrznego bogactwa.

Edited by Davisa
Link to comment
Share on other sites

Mi to głownie pokazywała właśnie zakupy, galerię handlową, sesję zdjęciową Ogólnie rzezy związane z pobudzaniem babskiego ośrodka nagrody ;D

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

9 Denarów: "Bogactwo".Bycie docenionym,bycie ofiarą powierzchowności,możliwości,które nie dadzą owoców,próba bycia zaakceptowanym,ukrywanie swoich defektów,kontakt z przyrodą - "The Sorcerers Tarot".

Coś,co nie jest chwilowe ale trwa dłużej,przez jakiś czas,np. nauka jazdy,nauka języka,itp.

Pokazała mi okres u kobiety (czyli coś,co trwa przez określony czas).

 

9 Denarów

Mówi o tym, że osiągnęliśmy satysfakcję materialną, doświadczenie zawodowe i dobrobyt.

Może ona również mówić o wydobyciu na zewnątrz tajemnic lub ze dla pieniędzy bądź czegoś wartościowego człowiek jest skłonny sprzedać nawet swoją godność.

Alimenty, nagroda, spadek, prezenty, upominki, uroda, piękno, duma posiadania, sukces, realizacja marzeń.

 

(Arkana Male,Dorota Dukowicz)

 

9 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: luksus, dobra pozycja społeczna,niespodzianki

 

Odwrotna: problemy materialne,utrata majątku,konieczność spłaty

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

9 Denarów

Na pytanie: W jaki sposób przebiegnie odpoczynek":

- samotnie (sama)

 

Według Macieja:

 

9 Denarów:

- związki na odległość

 

miejsce: spokojne, w pobliżu tereny górzyste + zabytki.

 

czas spędzony na łonie natury.

 

"...w pobliżu tereny górzyste...na łonie natury"

- Zgadzam się.

9 Monet wciąż wychodziła mi przez całą Jesień,gdy chodziłam po Tatrach.

Dodam - SAMA chodziłam.

Słowo - sama - to klucz tej karty.

 

Lubię 9 Monet, wiem że jak się pojawia, to jestem zadowolona, udaje mi się zrealizować, to co sobie sama zaplanowałam :) czasem nawet z nawiązką ;)

 

Ja odczuwam wręcz przeciwnie.

Gdy widzę 9 Monet - wiem,że będę sama.

Nawet - samotna.

Niby nic mi nie brakuje,jestem szczęśliwa,mam wszystko,co potrzeba...ale niestety jestem sama,a nawet samotna - oczywiście tylko w danym miejscu i w danym czasie,związanym z energią karty.

Towarzyszy temu jednocześnie taki dziwny rodzaj smutku...

Niby wszystko jest,wszystko mam,szczęśliwa jestem w danym czasie (w energii tej karty)...ale smutek jest.

Smutek pochodzący z pragnienia serca,o miłość.

Trudne do opisania zjawisko.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...

9 DENARÓW

 

BLASKI: dyscyplina, bezpieczeństwo materialne, zyski, zaufanie do siebie i innych, umiejętność wyznaczania celów i określania priorytetów, konsekwentne dążenie do celu, sukces wymaga samodzielności i pewnej ofiary, spadek, prezenty, alimenty, dywidendy, wygrana, spełnienie marzeń.

 

CIENIE: brak dyscypliny, zwątpienie, nie wiadomo, czego tak naprawdę się chce, nieumiejętność określenia priorytetów w życiu, brak odpowiedzialności i zaufania do siebie, do innych i do życia, brudne pieniądze, defraudacja, nowobogaccy.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Bethany

Lubię 9 Monet, wiem że jak się pojawia, to jestem zadowolona, udaje mi się zrealizować, to co sobie sama zaplanowałam :) czasem nawet z nawiązką ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 7 months later...
Guest Jaglanka

Wróżyłam koledze i jako odpowiedź na pytanie jakie są intencje pani, z którą się spotykał wyszło 9 denarów. Okazało się, że była nastawiona materialistycznie, chłodno kalkulowała że związek z nim jej się opłaca, nic do niego nie czuła. Po jakimś czasie pokłócili się bo jej zachowanie pozostawiało wiele do życzenia i on zerwał znajomość - po tym w ramach zemsty zachowała się bardzo nielojalnie, realnie próbowała mu zaszkodzić (można spokojnie powiedzieć, że go sprzedała) czym obnażyła swoje motywy.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
Guest Andrina
9 Denarów:

 

9 Denarów

 

Ja odczuwam wręcz przeciwnie.

Gdy widzę 9 Monet - wiem,że będę sama.

Nawet - samotna.

Niby nic mi nie brakuje,jestem szczęśliwa,mam wszystko,co potrzeba...ale niestety jestem sama,a nawet samotna - oczywiście tylko w danym miejscu i w danym czasie,związanym z energią karty.

Towarzyszy temu jednocześnie taki dziwny rodzaj smutku...

Niby wszystko jest,wszystko mam,szczęśliwa jestem w danym czasie (w energii tej karty)...ale smutek jest.

Smutek pochodzący z pragnienia serca,o miłość.

Trudne do opisania zjawisko.

 

Ostatnio prześladuje mnie ta karta. A w ostatnim czasie towarzyszy mi właśnie takie uczucie, smutek z samotności, to zaczyna być już wręcz przygniatające..

Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...

W pytaniach o uczucia, randkę, spotkania,  karta wskazuje na płatny seks, czasem wprost na prostytucję.

 

W dniu 30.06.2016 o 18:45, Gość Jaglanka napisał:

Wróżyłam koledze i jako odpowiedź na pytanie jakie są intencje pani, z którą się spotykał wyszło 9 denarów. Okazało się, że była nastawiona materialistycznie, chłodno kalkulowała że związek z nim jej się opłaca, nic do niego nie czuła. Po jakimś czasie pokłócili się bo jej zachowanie pozostawiało wiele do życzenia i on zerwał znajomość - po tym w ramach zemsty zachowała się bardzo nielojalnie, realnie próbowała mu zaszkodzić (można spokojnie powiedzieć, że go sprzedała) czym obnażyła swoje motywy.

 

 Proszę. O tym samym :P

 

Edited by Elie-1
 • Medal 1
 • W punkt 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 13.04.2009 o 22:29, AnnaMaria napisał:

W pytaniach o miłość i seks dziewiątka Monet każe podejrzewać, że w danym związku wiele jest z chłodnej kalkulacji. Karta ta kojarzy się też z prostytucją i pornografią.

Tutaj tak samo. Stawiałam karty jakiś czas temu na parę ludzi, gdzie facet utrzymuje kobietę - tzn. ona pracuje, ale mało zarabia i jej dochody są przeznaczone praktycznie tylko na jej zachcianki - a za wszystko inne płaci facet - żarcie, wynajem mieszkania, wszelkie wyjazdy, wakacje - i dzięki niemu ona może mieszkać i pracować w dużym mieście. W pytaniu co ona do niego czuje pojawiła się ta karta. Jest to związek oparty już teraz praktycznie tylko na pozorach, żeby rodzina nie zadawała pytań. Tak więc ta karta idealnie tutaj to pokazała. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Ekspert

9 Monet jako karta dzienna pokazała mi… samodzielne wydawanie pieniędzy :obled: Jak nigdy tego dnia w każdym miejscu - 3 sklepy, stacja paliw oraz kawiarnia, płaciłam ja a nie siostra. Nawet za jej zakupy i jej benzynę.  :) 
 

 

 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...