Jump to content

10 Denarów


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty 10 Denarów:

 

Karta oznacza dobrobyt, bogactwo, dziedziczenie majątku, spadek, dużą rodzinę, dynastię, przeniesienie własności, dobre stosunki między rodzicami, a dziećmi, pomyślna realizacja planów, plany długoterminowe.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

10 Monet - dom, rodzina, przyjazne otoczenie, dobrze znane środowisko branżowe, sąsiedztwo. Dom na wsi, na przedmieściu, przyroda. Grupa przyjaciół kultywujących wspólne zainteresowania, korespondujących i spotykających się ze sobą. Harmonia ze światem w najszerszym sensie, poczucie spełnionego życia. Rodzinny interes rozkwita.

 

Odwrócona: samotność, brak bliskich, rodziny. Depresja, nieszczęście w domu, utrata członka rodziny. Pustka, nicość. Niespełnienie. Bieda.

 

Dziesiątka Denarów - Karta Brama

 

Jest to ostatnia Karta Brama Minor Arkanów wyobrażająca kabalistyczne Drzewo Życia i bliska znaczeniowo Światu z Wielkich Wtajemniczeń. Zastępuje ją w Małych Wtajemniczeniach, symbolizując dom, rodzinę, jednię, wyzwolenie, a także iluminację.

 

Rodzina, ród, pokrewieństwo. Dom. Wspólnota. Ktoś, kto odkrył, że wielkie dramaty kosmiczne przejawiają się na wszystkich poziomach życia, i dostrzega je wokół siebie, w życiu innych ludzi, przyjaciół, krewnych, dzieci. Harmonia wewnętrzna. Społeczność. Dobroć. Dorobek życia. Zdrowie. Tradycja. Spokój i bezpieczeństwo. Harmonijne współżycie z ludźmi. Niespodzianka, nieoczekiwany gość. Święto. Święto rodzinne. Uczta. Duch, dusza. Narodziny nowego życia. Absolut.

 

Odwrócona: Samotność płynąca z braku więzi rodzinnych. Rozbicie wspólnoty. Rozdarcie między wiarą w Boga i w nakazy moralne, a codziennością. Utrata dorobku życia. Strata domu. Choroba zagrażająca życiu. Nieposzanowanie tradycji. Brak bezpieczeństwa. Kłótnie, rozdźwięki. Pusty dom. Pustka, zatrata.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Makrela
dodanie karty
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

10 DENAROW-

oferta zwiazku lub maklzenstwa,

dzien w ktorym decydujesz sie zbudowac dom,

zalozyc rodzine,

zmiana wygladu,stylu,

bogactwo,dziecdziczenie,

pieniadze ktorych nie mozna wydac

 

Dziesiątka Monet

czyli bogactwo do rozdania

Aleister Crowley, Wielki Książę Magów, autor jednej z najbardziej udanych talii oraz książek o tarocie, kartę tę zatytułował po prostu Bogactwo. Jednakże wiemy już, że tarotowe dziesiątki oznaczają osiągnięcie kresu rozwoju, a więc również bogactwo Dziesiątki Monet nie jest zwykłym bogactwem. Karta ta oznacza takie dobra materialne, które obracają się w coś innego; służą do innego celu, niż zamierzał ten, kto je gromadził.

 

Dziesiątka Monet może oznaczać spadek, czyli taką sytuację, kiedy twórca bogactwa nie może swoich dóbr spożytkować dla własnych celów - i wpada ono w zgłodniałe gardła jego wnuków, którzy żadnych osobistych zasług w tym nie mają. Ale z drugiej strony ta sama karta patronuje takim szlachetnym gestom, jak fundacje dobroczynne i kulturalne, kiedy bogactwo zaczyna służyć wszystkim, a nie tylko jednemu ciułaczowi. W obu tych przypadkach bogactwo ucieka od osoby posiadacza i staje się czymś abstrakcyjnym, niematerialnym. I to jest właśnie głównym znaczeniem tej karty: mówi ona o takich materialnych dobrach, których już nikt określony nie posiada.

 

Można pół żartem powiedzieć, że całą gospodarką socjalizmu i własnością państwową, o którą nikt nie dbał, rządziła właśnie Dziesiątka Monet. Ale na tej samej zasadzie karta ta oznaczać może te dobra i bogactwa, które nie mogą być niczyją własnością, jak dobra przyrody, zasoby genetyczne zwierząt i roślin, czyste powietrze i słodka woda w rzekach.

 

Ale również, jak wszystkie dziesiątki, także ta karta ma swój rodzaj obłędu, i jest nim gromadzenie dla gromadzenia, życie dla pieniędzy, liczenie zer na kontach, chociaż właściciel na pewno użytku z nich nie zrobi. Kiedy zmarł Andy Warhal, słynny malarz z Nowego Jorku, znaleziono w jego domu stosy kupionych i nie rozpakowanych paczek z domów towarowych. Kupować i nie móc nawet zobaczyć swoich zakupów - to także stan, który opisuje Dziesiątka Monet.

 

Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, karta ta zapowiada, że czeka nas dzielenie się swymi bogactwami z innymi.

 

W pytaniach o miłość, Dziesięć Monet może nieprzyjemnie przypominać, że nie o miłość naprawdę chodzi, tylko o spodziewane korzyści materialne.

 

W sprawach zawodowych zwykle oznacza zawodową obsługę pieniądza, a więc czynności, w których uczestniczą banki, księgowi, maklerzy i urzędy skarbowe. Często mówi ta karta o decydowaniu o cudzych pieniądzach, tak jak to robi minister finansów, który jest władny puścić z torbami rzesze ludzi (albo - dać im zarobić) - nawet tych ludzi nie znając.

 

Zagrożenia wynikające z tej karty zwykle polegają na tym, ze oto nasze pieniądze przestają być nasze.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziesiątka Monet czyli bogactwo dla wszystkich i dla nikogo

Karty-monety mówią o bogaceniu się, a Dziesiątka Monet oznacza kres tego procesu. Co jest tym punktem, w którym bogactwo osiąga swój kres? - To takie bogactwo, które nie ma określonego właściciela, które służy wszystkim, a może nikomu. Pod Dziesiątką Monet kryją się na przykład spadki, kiedy majątek trafia w ręce potomków, którzy sami na niego nie zapracowali - ale również bogactwa przyrody, które są wspólnym dobrem wszystkich. Negatywny sens tej karty polega na tym, że majątek wymyka się z rąk swemu właścicielowi.

 

Dziesiątka Monet jako karta nr jeden, najważniejsza w rozkładzie:

 

Problem dotyczy takich dóbr i bogactw, których sam nie ogarniasz i nie masz możności z nich skorzystać. Może to oznaczać np. udział w jakimś gospodarczym przedsięwzięciu, na które nie masz wpływu: tak często się dzieje podczas zakupu akcji.

 

Jako karta nr dwa, negatywna i ostrzegająca:

 

Na papierze jesteś (będziesz) właścicielem, ale faktycznie majątek wymknie ci się z rąk. Zjedzą cię podatki albo konieczność dawania prezentów krewnym i znajomym. Albo ktoś będzie się rządził na terenie, który niby należy do ciebie.

 

Jako karta nr trzy, czyli wskazówka do działania:

 

Rozdaj lub podziel majątek. Wyznacz pełnomocników. Zawczasu sporządź testament (tak!). Dopuść innych, aby korzystali (wraz z tobą) z twoich bogactw. Ta karta może też oznaczać, że będziesz kierował finansowymi sprawami innych ludzi lub instytucji.

 

Jako karta nr cztery, mówiąca o obciążeniach z przeszłości:

 

Ciążą nad tobą stare długi, hipoteki, nie rozliczone z innymi sprawy finansowe. A jeśli nawet pieniądze oddałeś, to pozostała pamięć złych doświadczeń. Nie masz dobry wspomnień, jeśli chodzi o gospodarowanie wspólnymi pieniędzmi.

 

Dziesiątka Monet jako karta nr pięć - partnerzy i ich zamiary:

 

Jeśli poprzednie karty mają sens jednoznacznie pozytywny, 10 monet tutaj może oznaczać podłączenie się do jakichś wielkich pieniędzy, których w całości nie ogarniasz. Częściej oznacza jednak konieczność dzielenia się wszystkim co masz z kimś drugim i odejście twoich pieniędzy do ludzi z którymi jesteś związany.

 

Jako karta nr sześć, czyli do czego to doprowadzi:

 

W bliskiej przyszłości będziesz miał udział w wielkich bogactwach, które jednak właściwie nie będą twoje, nie będziesz miał z nich bezpośredniego pożytku.

 

Jako karta nr siedem - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

 

Nieoczekiwanie będziesz musiał kłopotać się o duże większe pieniądze niż dotąd, albo: twoje pieniądze przestaną ci przynosić namacalny pożytek.

 

Jako karta nr osiem, czyli to, co na pewno pozostanie nie zmienione:

 

Nadal materialne dobra raczej będziesz oglądał przez szybę, aniżeli trzymał je w ręku.

 

Karta nr dziewięć - osiągnie mistrzostwa:

 

Masz szansę osiągnąć biegłość w zarządzaniu i posługiwaniu się pieniędzmi, które naprawdę do ciebie nie należą.

 

Karta nr dziesięć - pożytek dla innych

 

Na dziesiątej pozycji dziesiątka Monet znaczy to samo, co zwykle: że twój majątek będzie służył z pożytkiem innym, a nie swemu właścicielowi.

 

Karta nr jedenaście - to, co się nie uda, nie dojdzie do skutku, rozmyje i rozproszy:

 

Obiecanki-cacanki i złudzenia na temat finansów.

 

Karta nr dwanaście - dodatkowe wskazówki co do całego rozkładu kart:

 

Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy są wśród nich takie, które grożą finansowymi stratami i uciekaniem pieniędzy.

 

Karta nr trzynaście - co dalej, w odległej przyszłości:

 

Kiedyś twoje pieniądze już nie tobie będą służyć - ale to jeszcze nie zaraz i nieprędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

10 Denarów - miłość do natury, troska o środowisko naturalne, szacunek dla tradycji, znajomość swoich korzeni, poszanowanie podlądów innych, medycyna niekonwencjonalna.

 

10 Denarów (odwrócona) - utrata dorobku życiowego, niszczenie przyrody, brak domu, zahamowania seksualne, niezgoda rodzinna, choroby cywilizacyjne, okrucieństwo.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Pełna stabilizacja rodzinna i zawodowa. Realizacja planów. Wzmocnienie poczucia własnej wartości. Możliwe pieniądze od rodziny, np. spadek. Teraz warto zająć się bliżej rodziną, pogłębieniem relacji z partnerem i dziećmi.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

10monet- bogactwo (karta brama)

działania- powodzenie materialne, bogactwo, dostatek i dobrobyt, bezpieczeństwo i stabilizacja, dawanie przykładu własnym życiem, spokój, wyzwolenie z wszelkich ograniczeń, zabezpieczenie materialne zbudowane w oparciu o starania przodków, dobre widoki na spadek, otwarcie się na świat i ludzi, zakup domu, mieszkania, gruntów, dobra inwestycja

Praca-wykonywane zajęcia przynoszą dobre wynagrodzenie i duże zadowolenie, wyjazd związany z zyskami finansowymi, harmonia i dobra rodzinna atmosfera w miejscu pracy, biznes rodzinny

Uczucia-chwilowa rozłąka,ale nie rozstanie, nieoczekiwany gość w domu, święto rodzinne, uczta, narodziny nowego życia, w partnerstwie oferta związku lub małżeństwa, pomimo chęci związania na stałe następuję to rzadko, ludzie wolą żyć obok siebie, widoki na duży posag, pozytywne zmiany w rodzinie.

różne- medycyna niekonwencjonalna, wegetarianizm, umiłowanie przyrody, rodzina wielopokoleniowa, wspólnota.

 

10monet odwrócona

działania-brak bezpieczeństwa, utrata dorobku życiowego, brak lub strata domu, niemożność znalezienia swojego miejsca w świecie, niechętny stosunek do własnego pochodzenia, hańba, pustka wewnętrzna, brak więzi z otaczającym światem, wyizolowanie

praca-straty finansowe, zła atmosfera, kłótnie i nieporozumienia z powodu pieniędzy, izolacja w środowisku pracy lub zwolnienie, przeszkody ze strony pracodawców, bądź podwładnych.

uczucia-w rodzinie-kłótnie o pieniądze, samotność płynąca z braku więzi w rodzinie, brak bezpieczeństwa, pusty dom, zahamowania seksualne.

różne-ostrzeżenie przed włamaniem, choroba zagrażająca życiu

 

"Sekrety Małych Arkanów Tarota"-D.Słowikowska

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

X(10) Dziesiątka Monet KARTA BRAMA czyli bogactwo do rozdania- Karta ta oznacza takie dobra materialne, które obracają się w coś innego; służą do innego celu, niż zamierzał ten, kto je gromadził.

 

Symbolizuje powodzenie, bezpieczeństwo materialne, dostatek, spadki, zapisy, testamenty, korzystne zmiany w sytuacji materialnej. Oznacza też małżeństwo zawarte raczej z rozsądku.

 

Karta oznacza dobrobyt, bogactwo, dziedziczenie majątku, spadek, dużą rodzinę, dynastię, przeniesienie własności, dobre stosunki między rodzicami, a dziećmi, pomyślna realizacja planów, plany długoterminowe.

 

Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, karta ta zapowiada, że czeka nas dzielenie się swymi bogactwami z innymi. Powodzenie i bezpieczeństwo materialne, często dzięki pracy innych, dostatek, spadki, zapisy, testamenty, fundacje.

 

W pytaniach o miłość, Dziesięć Monet może nieprzyjemnie przypominać, że nie o miłość naprawdę chodzi, tylko o spodziewane korzyści materialne, chwilowa rozłąka ale nie rozstanie, nieoczekiwany gość w domu ( - pusty dom, zahamowania seksualne)

 

Rodzina wielopokoleniowa. Korzystne zmiany w sytuacji materialnej, zmiana mieszkania związana z „dobrym wyjściem za mąż". Małżeństwo raczej z rozsądku, poszanowanie do wszelkich przejawów życia, wegetarianizm, miłość do zwierząt.

 

W sprawach zawodowych zwykle oznacza zawodową obsługę pieniądza, a więc czynności, w których uczestniczą banki, księgowi, maklerzy i urzędy skarbowe. Często mówi ta karta o decydowaniu o cudzych pieniądzach.

 

X Monet + dobrobyt, stabilizacja materialna, dziedziczenie majatku, czas na zmiany w rodzinie, zakup domu mieszkania gruntu, spadek, dobra inwestycja, dobre wynagrodzenie, biznes rodzinny, wyjazd zw, z syskami finansowymi, wegetarianizm, medycyna niekonwencjonalna, umiłowanie do przyrody, chwilowa rozłąka, nieoczekiwany gość w domu, uczta, święto rodzinne,

szczęśliwa rodzina, gromadzenie pieniędzy lub dóbr materialnych, poczucie jedności, doskonałość, spokój, bezpieczeństwo, wyzwolenie z ograniczeń.

___________________________________________________________________________________________

CZAS: 10 miesiecy

 

ZDROWIE: zaburzenia przemiany aminkwasów, węglowodanów, lipidow, fenyloketonuria,

 

KLUCZE: umiejetnosc mądrego zarządzania pieniędzmi, wyższy poziom materialny, pieniadze w bankach zarządzane przez innych ludzi

___________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

X Monet - problemy z testamentami, spadkami, nieporozumienia i klotnie w rodzinie, pustka duchowa, kradzież, strata, strata domu, straty finansowe, zahamowania seksualne, pusty dom, ostrzezenie przed włamaniem, ciężka choroba, kłotnie o pieniądze w rodzinie, kłopoty w pracy, wyizolowanie, pusty dom, kłotnie,

 

W negacji - utrata dorobku życiowego, niewrażliwość na piękno otaczającego nas świata, dewastacje, znęcanie się, skażenie środowiska naturalnego, strata, napad, rabunek, gra hazardowa, trudne warunki życia, plotki, skandal, brak rodziny i jej więzi, niepełne życie, brak zrozumienia, utrata dorobku życiowego, hańba, niesława, niezgoda w rodzinie, zahamowania seksualne, okrucieństwo

 

Zagrożenia wynikające z tej karty zwykle polegają na tym, ze oto nasze pieniądze przestają być nasze.

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Dziesiątka denarów (karta brama)

Więzy rodzinne, tradycja, bogactwo

 

 

Uczucia

 

Karta symbolizująca dużą, liczną rodzinę, tradycję, wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie, bogactwo rodzinne, szczęście rodzinne, solidność, wierność, trwałość. Związek, w który inwestujemy nasze uczucia, czas, zasoby ma duże szanse na powodzenie, karta świadczy o tym, że życie rodzinne będzie dla nas Sprawa, w którą zaangażowana jest cała rodzina, uroczystości w szerokim gronie, wspólne tradycje. Jesteśmy w związku, w którym odczuwamy bezpieczeństwo materialne, albo jesteśmy częścią dużej rodziny, być może marzymy o takiej. W zapytaniu o to, kim jest mężczyzna, z którym się spotykamy karty mogą sugerować, że jest to osoba bardzo rodzinna, majętna, pochodząca z dużej rodziny, mogą też wskazywać na osobę, która bardzo pragnie założyć rodzinę, której pragnie zapewnić dobrobyt i bezpieczeństwo. Dla związku karta może oznaczać dobre perspektywy na przyszłość, uczciwość, wierność, trwałość uczuć. Bogactwo materialne lub/i duchowe. Wkrótce czeka Cię bardzo ważna uroczystość rodzinna, spotkanie w szerokim gronie np. ślub, wesele, chrzest, okrągła rocznica. Dobrze czujesz się przebywając z rodziną partnera/partnerki, coraz poważniej myślisz o poszerzeniu swojej rodziny. Związek, w który się angażujesz ma duże szanse na bycie trwałym i wartościowym.

 

 

Finanse

 

Dziesiątka denarów kojarzy się z solidnością, trwałością, symbolizuje związki rodzinne, dziedziczenie, spadek, podział majątku, wspólne bogactwo, bezpieczeństwo materialne. Czasami oznacza, że mamy lub będziemy mieli do czynienia z bogatą rodziną, na przykład uda nam się znaleźć pracę jako pomoc domowa w zamożnej rodzinie albo zostaniemy zaproszenie na przyjęcie przez członków rodziny. Karta może także symbolizować nas jako członka zamożnej rodziny, jeśli tak jest w rzeczywistości, to już zależy od tego, o co będziemy pytać. W pytaniach o finanse pojawienie się dziesiątki denarów może oznaczać poprawę sytuacji materialnej, karta ta odnosi się także do majątku rodzinnego, firmy rodzinnej o długotrwałej tradycji, porusza też sprawy dziedziczenia spadku w postaci nieruchomości, firmy lub innych wartościowych rzeczy. Karta ta oznacza trwałość przedsięwzięć, w które się angażujemy, także rodzinną atmosferę w firmie, wspólne cele, tradycje, to też pomoc finansowa od rodziny, zabezpieczenie materialne zdobyte poprzez starania różnych pokoleń, firmy o bogatej tradycji, które ma szansę na przetrwanie na rynku. Karta wiąże się także z wszelkiego rodzaju transakcjami dotyczącymi rzeczy wartościowych, takich jak na przykład zakup domu, mieszkania. To także inne poważne inwestycje, rozwój firmy, plany długoterminowe, zarządzanie dużym majątkiem własnym lub firmy. Karta ta symbolizuje czasem duże pieniądze, które znalazły się w naszym posiadaniu będące efektem wielu lat ciężkiej pracy, wskazuje też na awans na poważne i odpowiedzialne stanowisko, to także coraz śmielsze i szersze plany na przyszłość, które staramy się powoli ale sukcesywnie wdrażać w życie. Dziesiątka monet reprezentuje pełny dobrobyt i bogactwo. W trakcie praktyki wróżbiarskiej spotykałam się także z taką sytuacją, że karta oznaczała zamiar założenia licznej rodziny i chęć zapewnienia jej dobrobytu. Niekiedy oznaczała też próby wkupienia się w bogatą rodzinę, chęć pójścia za mąż za bogatego członka rodziny lub szukanie partnera o podobnych tradycjach i majątku, dokładnie sprecyzować sytuację pomogą karty sąsiadujące.

 

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest Vampirella

Dziesiątka Dysków – DOSTATEK

 

Bogactwo i dobrobyt

Pełna realizacja zysku materialnego oraz szczęścia; ale nic ponad to, tak jakby to był szczyt marzeń. Starość, leniwość; wielkie bogactwo, czasami okupywane stratą; bezbarwność umysłu, ale inteligencja i złota ręka w transakcjach finansowych.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest SooYoung
jako karta dnia: bardziej niż zazwyczaj obfity obiad + obfita kolacja

 

:)

 

bo 10 denarów to nadmiar,

tak jak 10 pucharów to tzw pełnia szczęścia - przesyt emocjonalny, tak denary to przesyt materialny dlatego też 10 den często pokazuje kolekcjonerów, zbieraczy, po prostu ludzi którzy lubią "mieć dużo" przedmiotów

Edited by SooYoung
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

jako karta dnia: w sklepie znalazłam rzecz, którą trudno mi było gdziekolwiek dostać. Całkowicie przypadkiem się na nią natknęłam... ot takie szczęście :)

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W negatywie pokazuję mi rodzinę, ale taką, gdzie najważniejsze są więzy krwi. Każdy nowy członek traktowany jest jak piąte koło u wozu. Coś w rodzaju sekty;-) Matka, która trzyma przy sobie dorosłe dzieci, kontroluje..

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

10 Denarów: "Rodzina". Akceptowanie granic,życie z innymi,rozpoznanie swoich możliwości w grupie.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

10 Denarów

Osiągnięcie pełni lub rozpoczęcie nowej drogi w świecie fizycznym, zmiany w domu rodzinnym. Majątek rodzinny, więzy krwi, drzewo rodzinne, bogactwo obfitość, bezpieczeństwo materialne, duma, dynastia, ród, następne pokolenie rodziców i dzieci, kultura i tradycja, organizacje z tradycją (WOŚP), dobrze płatny zawód, powrót do korzeni.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

10 Denarów:

- Zapowiada wspólne zamieszkanie

- Pokazuje stałą więź między partnerami,stabilny związek

- Także powiązania finansowe,wspólne wydatki,wspólne utrzymywanie gospodarstwa domowego

 

10 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: tradycja rodzinna,stabilizacja,doskonały zawód

 

Odwrotna: problemy ze spadkiem,niezgoda w rodzinie,utrata majątku

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Rodzinę mi pokazuje, często dwoje dzieci, nabycie nieruchomości, wprowadzenie kogoś do rodziny, poprawa sytuacji finansowej wskutek dobrego ożenku, dom też na wsi, rodzinka wielopokoleniowa. Może pokazywać powiększenie rodziny, ślub.

 

Pokazała mi dobrą klinikę.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

10 denarów może też mówić o brudnych pieniądzach, pieniądzach ukrytych które zdobywamy np. zakopany skarb przez naszego przodka. Mogą to być też pieniądze, dzięki którym się wzbogacimy, ale nie pochodzą z legalnego źródła.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

10 DENARÓW

 

BLASKI: dobrobyt, stabilizacja materialna i rodzinna, dziedziczenie majątku, czas na wprowadzenie zmian w rodzinie.

 

CIENIE: materia ogranicza, problemy z testamentami, spadkami, nieporozumienia i kłótnie w rodzinie z powodu pieniędzy, pustka duchowa, izolacja od świata, kradzież, strata.

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Wypadła mi na pytanie- jak minie mi dzień w pracy. W ten dzień oglądaliśmy razem ze współpracownikami relację z konferencji na żywo przy stole :)

 • Lux 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Jaglanka

Dość często ta karta ma dla mnie wymowę podobną do karty Sąd z AW; w sytuacji problematycznej - konfliktowej na poz 3 karta ta pokazała pogodzenie, wyjaśnienie sprawy i odetchnięcie z ulgą.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Firma rodzinna.

Jako miejsce : las, pokazuje też dobrą klinikę ( wiadomo płatną)

W pytaniu o to, czy będzie ciąża- tak, czasem mi pokazuje dwoje dzieci :)

Społeczność -też internetowa, forum ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 1 year later...
 • Ekspert

U mnie jako karta dzienna, 10 Monet pokazała  ukończenie składania mebli ogrodowych :) 

Monety to materia a 10 to koniec cyklu. Tak poza tym był to przyjemny dzień- ładna pogoda i czas spędzony w gronie domowników. 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 7 months later...

strefa komfortu

krewni albo ludzie, którzy są dla nas rodziną

poczucie bezpieczeństwa

oszczędności

jeżeli wydatek, to duży

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...