Jump to content

Paź Denarów


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

2w5k177.jpg

 

 

Znaczenie karty Paź Denarów:

 

Może oznaczać ucznia, studenta, osobę, która zdobywa wiedzę, lubiącą się uczyć. Karta symbolizuje także ciekawość świata, dziecko, naukę, studia, wytrwałość, uczestniczenie w kursach, powolny, stały postęp, praktycyzm, realizm, dochodzenie do celu małymi krokami.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Giermek Monet - młoda osoba rozpoczynająca szkołę, lub pracę, składająca podanie, lub prośbę do urzędu. Korespondent. Przyjęcie oferty, lub zaproszenia.

 

Odwrócona: leniwy uczeń, porzucający szkołę, lub pracę. Osoba, która nie odpowiada na list, ofertę, rezygnuje z propozycji. Brak zdolności i niewiara w swoje możliwości.

 

Pracowitość. Usłużność. Człowiek, który poświęcił się przygotowaniu do spełnienia jakiegoś zadania, do wykonania jakiejś pracy. Studia, studiowanie, nauka. Matura. Egzaminy, egzaminowanie. Praca dyplomowa. Głębokie zainteresowanie jedną dziedziną. Hobby, Zbieractwo, kolekcjonerstwo. Pasjonat. Uczeń — uczennica, student — studentka. Człowiek o zainteresowaniach technicznych, naukowych lub artystycznych. Refleksja. Pragnienie poznania, przyswojenia nowych idei. Logiczne myślenie. Dobra organizacja.

 

Odwrócony: Brak systematyczności. Ktoś, kto kieruje się nierealnymi ideami. Nielogiczne myślenie. Człowiek, który zaczyna jakąś pracę i natychmiast ją przerywa, nie widząc w niej sensu. Brak umiejętności radzenia sobie z najprostszymi trudnościami natury technicznej. Brak zdolności matematycznych. Brak koncentracji, refleksji.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Pażź Denarow-

mlody wiekiem lub duchem,

ciekawy swiata i roznych nowosci,inteligentny,

solidny.Ludzie tacy maja dar wzbudzania zainterenowania swoimi problemami.czasam wrecz uporczywioe zmuszaja zebys ei nimi zajac

 

Walet Monet

Jak wszystkie Walety, tak i Walet Monet oznacza ludzi zajmujących w pewien sposób niższą pozycję społeczną, podporządkowanych lub młodych - a skoro kolor Monet skojarzony jest z żywiołem Ziemi i sprawami materialnymi, to Walet w tym kolorze oznacza ludzi będących na dorobku, a z tej przyczyny bardzo zainteresowanych zarówno pieniędzmi, jak i czyjąś przychylnością, która może im otworzyć drogę do tychże pieniędzy.

 

Waletom Monet (jak w skrócie możemy nazwać ludzi, których pokazuje ta karta) bardzo zależy na tym, żeby sobie zaskarbić czyjąś sympatię i wejść w łaski tej osoby. Chętnie wchodzą w rolę czyjejś prawej ręki, a ich życiowym programem jest, żeby stać się dla kogoś niezastąpionym. Karta ta oznacza także ludzi, którzy mają dar wzbudzania u innych silnych emocji: domagają się tego, aby ich kochać, jak również uwielbiają, kiedy trzeba się z nimi liczyć.

 

Waleta Monet poznajemy po tym, że kiedy się w pewnym miejscu pojawia, zaraz trzeba go np. obficie nakarmić albo wyłożyć na niego jakieś spore pieniądze. Ludzie spod tej karty mają dar wzbudzania zainteresowania sobą i swoimi problemami. Często wręcz uporczywie zmuszają do tego, aby się nimi zająć. (Zawracają innym głowę sobą!)

 

W swoim negatywnym wydaniu ta karta może oznaczać ludzi, którzy pasożytują na innych.

 

Z kartą Walet Monet (podobnie jak ze wszystkimi Monetami) wiąże się praktyczna sprawność i umiejętność radzenia sobie w interesach. Henryk Sienkiewicz przedstawił typowego Waleta Monet w Ogniem i Mieczem: jest to Rzędzian, chytry giermek Skrzetuskiego, który wyćwiczył się w zręcznym wyłudzaniu pieniędzy; także od swoich wrogów - Kozaków. W dzisiejszych czasach byłby zapewne błyskotliwym biznesmenem...

 

PS. Zapewne Czytelnicy zauważyli, że przy omawianiu Waletów nie korzystałem z koncepcji Aleistera Crowleya. To dlatego, że Crowley przyjął inny sposób rozumienia tych kart: uważał, że niosą one energię żeńską i nazywał je odpowiednio: Księżniczkami. W istocie nie ma jednak sprzeczności pomiędzy moim rozumieniem a crowleyowskim, ale wyjaśnianie podobieństw i różnic przy każdej karcie zajęłoby zbyt wiele miejsca, a i tak nie miałoby praktycznego znaczenia.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To człowiek, który musi mieć wszystko i będzie miał. Posiada zmysł do interesów, wiedzę praktyczną, manualne zdolności, świeże podejście do sprawy. Na innym planie to hobby, kolekcjonerstwo, pasjonat techniczny, inteligencja komputerowa, studia o wąskiej specjalności.

 

 

WRÓŻBY - TAROT

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Paź Denarów - dobre wiadomości dotyczące nowego przedsięwzięcia, mądrość i systematyczność działań, dobre zarządzanie, dbanie o czystość i estetykę otoczenia.

 

Paź Denarów (odwrócona) - niespłacone długi, łapówkarstwo, rozpoczynanie pracy i rzucanie jej w połowie, mały zysk w stosunku do poniesionych nakładów.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

To dobra wiadomość dla Ciebie. Okres nauki, zdobywania dodatkowego wykształcenia.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Giermek denarów

 

Jako karta dnia:

Dzisiaj przed Tobą pojawi się poważna szansa, na którą możesz poważnie liczyć, nawet jeśli niczego takiego nie oczekiwałeś. Łap wiatr w żagle i reaguj od razu, kiedy na przykład zaproponują Ci korzystną transakcję, okaż praktyczną pomoc lub wsparcie materialne. Nawiasem mówiąc ta propozycja może dotyczyć także Twego życia osobistego, przynosząc przyjemne wydarzenia i przeżycia. Zgadzaj się i daj sobie czas w pełni nacieszyć się tym.

 

Jako dobra rada: Przyjmij poważną propozycję i twórczo ją wykorzystaj.

 

Jako ostrzeżenie: Nie zachwycaj się wyłącznie materialnymi korzyściami.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

 

Giermek Denarów w przypadku choroby pokazuje przyjmowanie lekarstw.

 

Co do szansy na stosunek seksualny raczej nie , w tym znaczeniu jest Giermek Buław /odsyłam do opisów u Hajo Banzhafta/

Ogólnie Giermek Denarów jest postacią statyczną, brak mu działania, tylko czeka na to co nadejdzie, a czy się tego podejmie, zależy od towarzyszących mu kart, co pokazują i od naszego działania jakie podejmiemy po usłyszanej wróżbie:)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Maestro

Paź Denarów bardzo zależy na tym, żeby sobie zaskarbić czyjąś sympatię i wejść w łaski tej osoby. Chętnie wchodzą w rolę czyjejś prawej ręki, a ich życiowym programem jest, żeby stać się dla kogoś niezastąpionym.

 

Karta ta oznacza także ludzi, którzy mają dar wzbudzania u innych silnych emocji: domagają się tego, aby ich kochać, jak również uwielbiają, kiedy trzeba się z nimi liczyć.

 

Może oznaczać ucznia, studenta, osobę, która zdobywa wiedzę, lubiącą się uczyć. Karta symbolizuje także ciekawość świata, dziecko, naukę, studia, wytrwałość, uczestniczenie w kursach, powolny, stały postęp, praktycyzm, realizm, dochodzenie do celu małymi krokami.

 

Wkrada się w czyjeś łaski, zaskarbia czyjeś zaufanie (wręcz często każe się kochać) - po aby w zamian osiągnąć wymierny zysk.

 

Uczucia + zadziwianie, oczarowanie, uwodzenie, interesowność w zwiazku,

- wyrachowanie, obojętność, nieprzystępność, rozrzutność, rozkochiwanie dla korzysci,

 

To symbol osoby uczącej się (wszystkie płatne formy nauki), gospodarności, dobrego zarządzania, zdanych egzaminów.

 

+ nauka, studia, kursy, propozycja pracy, zyski finansowe, praca dyplomowa, matura, egzaminy, hobby, pasja, zbieractwo, zaproszenie na wycieczke lub odwiedziny, realizacja pragnien powodzenie, pomyślny przebieg nauki, oczarowanie, uwodzenie , zadziwianie, interesowna miłość, materializm w miłosci i uczuciach, zainteresowanie tylko swoimi problemami, dobre wiadomości, zakończenie rozpoczętych prac, dobre zarządzanie, student , uczeń, nauka, zdobywanie mądrości życiowej

____________________________________________________________________________________________

TYP LUDZI: student, studentka, uczeń, uczennica, młodzież, chłopak lub dziewczyna, dziecko, uczestnik kursów,

- młody wiekiem lub duchem, ciekawy świata, nie można się z nim nudzić, lubi się uczyć, służy partnerce z oddaniem, zadziwia ją, ubarwia życie we dwoje,

 

Walet Monet wahania dotyczące wydania ( odzyskania) lub inwestowania, osoba pracowita, chętna do nauki, uczynna, schludna, pilna, logiczna, systematyczna, dbajaca o swoj wyglad wizerunek, lubiaca dobra materialne, pieniądze, dobry organizator, oszczędna, wytrwała, pracowita,

 

Walet Monet - teraz

Paź denarów - 11 miesięcy blondyn jasnowłosy lub ciemno, zielone lub piwne oczy,

_____________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - brak doświadczenia, brak aktywności, leń, bałaganiarz, bez poczucia humoru, sknera, rozrzutność, wykorzystywanie finansowe, niekonsekwentny , drobiazgowy, nielogiczny, nieuczciwy , rozrzutny,

 

łapówki, rozrzutność, długi, oszustwo, hazard, utrata posady, nadmierne wydatki, wykorzystywanie finansowe, brak systematycznośi, zła wiadomość, wyrachowanie, obojętność, rozrzutność partnera, rozkochanie dla zyskow finansowych i materialnych, Osoba niedbała, lekceważenie, bezmyślność, niespłacone długi, łapówkarstwo, rozpoczynanie pracy i rzucanie jej w połowie, brak systematyczności

______________________________________________________________________________________________

 

CHOROBY: trzustka, jelita, lekoman, hipochondryk, dolna część przewodu pokarmowego,

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

W położeniu prostym może oznaczać w połączeniu z:

 

Głupcem - pilne i sumienne dziecko

Magiem - osobę posiadającą ciekawe zbiory

Kapłanką - osobę czystą i przestrzegającą zasad higieny

Rydwanem - wiadomość o sukcesie, wygranej

Kołem fortuny - wygraną lub nagrodę rzeczową

Światem - zakończeniem prac, finisz

 

W położeniu odwróconym może oznaczać w połączeniu z:

 

Magiem - brak szerszych horyzontów

Cesarzową - interes, który nie przynosi zysków, konieczność dokładania

Kapłanem - ciągłe oszczędzanie na czarną godzinę

Kołem Fortuny - zbieractwo, gromadzenie wszystkiego na wszelki wypadek

Wisielcem - łapówkarstwo, przekupstwo

Diabłem - destrukcyjny wpływ pieniądza

 

Alicja Chrzanowska "Misterium Tarota: Arkana Małe"

Link to comment
Share on other sites

Giermkowie jako szanse przychodzące z zewnątrz:

Giermek Denarów- szansa na zarobienie pieniędzy, konkretna oferta, seksualne doświadczenia;

 

(Hajo Banzaf, Vademecum Tarocisty)

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

Walet Monet czyli osoba nadmiernie zainteresowana korzyściami

 

Walet Monet, jak wszystkie Walety, oznacza osobę o niskiej pozycji społecznej, zwykle młodszą i jakoś podrzędną. Kolor Monet czyli żywioł Ziemi oznacza, że taka osoba jest na dorobku - i przez to jest nadmiernie zainteresowana wszelkimi korzyściami, w sensie pieniędzy i wpływów. Walet Monet wkrada się w czyjeś łaski, zaskarbia czyjeś zaufanie (wręcz często każe się kochać) - po aby w zamian osiągnąć wymierny zysk.

 

Walet Monet jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:

 

Główna role w sytuacji, o którą pytasz, odgrywa pewna osoba w typie Waleta Monet, a więc szczególnie pazerna na pieniądze i korzyści, które spodziewa się osiągnąć wchodząc w bliskie związki z kimś, kto może jej je udostępnić.

 

Walet Monet jako karta druga, ostrzegająca:

 

Uważaj na pewną osobę, która przykleja się do ciebie po to, aby uzyskać od ciebie korzyści i pieniądze. Co zrobisz, kiedy ów Walet Monet stanie się niezastąpiony?

 

Walet Monet jako karta trzecia, wskazująca, co robić:

 

Postępuj jak Walet Monet, to znaczy wykorzystuj swoja nieformalną pozycję, swoje "chody" do załatwienia sobie tego, co ci potrzebne. Karta ta może też oznaczać, że należy nie działać samemu, lecz posłużyć się pewnym Waletem Monet, który wciśnie się tam, gdzie diabeł nie może.

 

Jako karta numer cztery - obciążenia z przeszłości:

 

Pewna osoba kiedyś wykorzystała twoje uczucia do niecnych celów - i to ci ciąży do dziś.

 

Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy:

 

Twój partner wykorzystuje bliskie związki z tobą dla swoich własnych korzyści - działa jak Walet Monet. Sam musisz ocenić, czy to dobre, czy złe.

 

Jako karta numer sześć - najbliższa, nadchodząca przyszłość:

 

W najbliższej przyszłości pewien człowiek w typie Waleta Monet (a więc dorobkiewicz zainteresowany korzyściami we wszystkim co robi) dojdzie do wpływów i wiele będzie odeń zależało.

 

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:

 

Bieg wydarzeń zostanie nieoczekiwanie zakłócony przez pewnego Waleta Monet, czyli osobę będąca na dorobku i nadmiernie zainteresowana korzyściami materialnymi.

 

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione:

 

Nie zmieniona pozostanie pozycja pewnego Waleta Monet, czyli osoby, która dzięki temu, że wkradła się w czyjeś łaski (zapewne twoje) rośnie w siłę, majętność i wpływy.

 

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać:

 

Warto ćwiczyć umiejętność stawania się niezastąpionym dla innych, i w sensie materialnym, i w sensie uczuciowym - wzorem Waleta Monet.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu:

 

Działania pewnego Waleta Monet (nawet te pozornie negatywne) w rezultacie przyniosą ogólny pożytek.

 

Jedenasta - to, co zostanie rozproszone i nie dojdzie do skutku:

 

Działania pewnego Waleta Monet mające na celu wzrost jego wpływów i dochodów, okażą się złudą i fikcją.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego rozkład:

 

Sprawdź pozostałe karty rozkładu, czy nie potwierdzają one dużego znaczenia pewnej osoby w typie Waleta Monet, czyli osoby wkradającej się w czyjeś łaski dla osobistych korzyści.

 

Trzynasta - następna epoka w życiu:

 

Jeszcze kiedyś pewna osoba w typie Waleta Monet dojdzie do wpływów i znaczenia, ale to nie będzie prędko.

 

 

Źródło, taraka

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 3 years later...
 • 11 months later...

Giermek Denarów: "Uczeń". Wiara we własne źródła,dobra gra,rozpoczęcie kariery.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Giermek Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: duży potencjał,początek realizacji,płodność

 

Odwrotna: hulaszczy tryb życia,zerwanie umowy,długi

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Paź Denarów

Gotówka/finanse:

- małe pieniądze

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

PAŹ DENARÓW

 

Dziecko, ale także młody człowiek, ciekawy świata, chętny do nauki, student, uczestnik kursów.

 

Cechy charakteru pozytywne: chęć do nauki, ciekawość świata, wytrwałość i konsekwencja w nauce, oszczędność.

Cechy charakteru negatywne: rozrzutność, nieuczciwość, lekkomyślność, niedojrzałość.

 

BLASKI: nauka, studia, rozsądne wydawanie pieniędzy, sukces dzięki sumiennej pracy.

CIENIE: łapówka, długi, rozrzutność.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 1 month later...
 • 5 months later...
 • 1 year later...
 • 4 weeks later...
 • 3 years later...
12 godzin temu, soporific napisał:

Buszowanie po portalach społecznościowych (tzw. tryb detektywa i stalkera :D) oraz typowe przedmiesiączkowe spięcia z ludźmi na fb spowodowane rozdrażnieniem z niewiadomego powodu, ot zawsze mnie jakąś nerwówka bierze w tej karcie i pierwszej napotkanej osobie się obrywa jeśli chociaż minimalnie to rozdrażnienie zwiększy. Duzo przemieszczania się, załatwiania różnych spraw. Trochę podobnie jak rycerz mieczy. 

 

A nie chodzi czasem o Pazia Mieczy?

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Lianna napisał:

 

A nie chodzi czasem o Pazia Mieczy?

O patrz, źle mi się klikęło. Już przerzucam na dobry wątek, dzięki za czujność :D Jeśli ktoś z moderujących ma możliwość to proszę o usunięcie tamtego komentarza, żeby nie wprowadzać innych w błąd. Mogę jedynie ukryć komentarz, ale nie wiem czy coś to da :D

Edited by soporific
Korekta
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • Ekspert

U mnie dziś Paź Monet pokazał niespodziewany przelew od mamy - to znaczy od babci dla wnuczka na Kinder czekoladę :D 

 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...