Jump to content

Królowa Denarów


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Królowa Denarów:

 

Reprezentuje podobne zawody, co Król Denarów, ale karta oznacza w tym przypadku kobietę. Ce****e ją odpowiedzialność, obowiązkowość, wytrwałość, pracowitość. Jest symbolem kobiety, która wspaniale radzi sobie w sprawach zawodowych i rodzinnych. Królowa Denarów to również opiekuńcza, pełna ciepła, oddana matka, która potrafi zapewnić bezpieczeństwo i byt swoim najbliższym. Karta może oznaczać również zmysłową, piękną kobietę, o dobrym guście, elegancko i modnie ubraną. Inne cechy, które symbolizuje karta to dojrzałość, kompetencja, praktycyzm, może być to również zapowiedź polepszenia warunków materialnych, poprawy finansów, awansu.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Królowa Monet - kobieta dojrzała życiowo, spokojna, stateczna, oddana swoim bliskim i pracy, którą wykonuje. Przyjaciółka, na której pomoc można zawsze liczyć. Pracownica, serdecznie nastawiona do klientów. Żona, stała partnerka.

 

Odwrócona: frustratka życiowa, kobieta zajmująca się wszystkim i niczym konkretnym, gadatliwa, nieporządna, nieuważna, zniechęcona swoim stałym związkiem, pracą zawodową i obowiązkami. Niechęć do świata, przemęczenie, lenistwo, brak dbałości o siebie i piękno świata wokół, krytykanctwo, kompleksy. Niespełnione pragnienia. Rozwódka, porzucona.

 

Znaczeniowo karta ta najbliższa jest Magowi z Arkanów Wielkich. Funkcję czarodziejskiej pałeczki Maga pełni tu Denar symbolizujący lustro, w którym Królowa ogląda świat i siebie w świecie.

 

Wiara w siebie i w swoje siły. Umiejętność generalizowania. Syntetyczny umysł. Fascynacja światem, jego pięknem i magicznością. Znajomość tajemnic świata. Optymizm. Umiejętność współżycia z ludźmi. Kobiecość, praktycyzm i wdzięk. Piękno seksu, piękno miłości. Swoboda. Zaufanie.

 

Odwrócona: Zakłopotanie, wstydliwość. Zniechęcenie. Człowiek, któremu nie można wierzyć. Nielojalność. Kłamstwo i podstęp. Intrygi. Zaciekłość, mściwość. Człowiek, który rozmyślnie powoduje rozbicie czyjejś rodziny, niszczy więzy przyjaźni, miłości. Brak wrażliwości na piękno świata, piękno przyrody. Rozmyślne niszczenie natury. Ponuractwo. Zahamowania seksualne. Kierowanie się uprzedzeniami, fobiami. Niechęć do ludzi.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Krolowa DENAROW-

polepszenie sytuacji finansowej,

idealna matka,zona,przyjazna,zyczliwa,praktyczna ,dba o rodzine,odpowiedzialan, czasami prozna

 

Królowa Monet

czyli Ktoś, Kto Żyje Wśród Piękna i Ozdób

Spośród wszystkich kart tarota, królowa Monet najsilniej wyraża ideę piękna - piękna ucieleśnionego w materii. Dlatego karta Królowa Monet wskazuje osoby (niekoniecznie kobiety), których życiowym powołaniem jest życie wśród piękna, ozdób i dzieł sztuki. Ta karta może oznaczać artystów, albo rzemieślników pracujących z pięknymi przedmiotami - ale bardziej jeszcze odpowiada właścicielom i kolekcjonerom pięknych przedmiotów. Królowe, jak to było już powiedziane przy poprzednich kartach, ce****e dość bierny stosunek do świata, i dlatego Królowa Monet kojarzy się raczej z posiadaniem pięknych przedmiotów niż z ich pracowitym wytwarzaniem. Znając psychikę Królowych Monet, można powiedzieć, że nie lubią się wysilać!

 

Karta ta oznacza więc osoby, które piękno posiadają i prezentują. Często prezentują je sobą - kiedy są szczególnie urodziwe; albo prezentują je na sobie - kiedy się lubią stroić i czynią to z dobrym gustem. Zawodem, który najbardziej przypomina Królową Monet, jest modelka. Karta Królowa Monet pokazuje też te osoby, które żyją w luksusie, albo które chętnie by się owym luksusem otoczyły, gdyby były odpowiednio bogate; które w każdym razie wiedzą, jak to się powinno robić. Królowa Monet to ktoś, kto wie, jak się konsumuje piękno, luksus i dzieła sztuki. Karta ta oznacza też kolekcjonerów i znawców sztuki.

 

W swoim znaczeniu negatywnym karta ta oznacza osoby rozrzutne i próżne.

 

W talii Crowleya Królowa Monet jest narysowana pośród liści wielkich palm, jak spogląda na rzekę, ubrana w strój sporządzony ze złotych monet, ze spiralnymi rogami u nakrycia głowy.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Królowa Monet czyli osoba urodzona do życia w luksusie

Królowa Monet jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Wszystko, co się teraz dzieje, zależy od pewnej Królowej Monet, czyli osoby, która żyje w świecie pełnym sztuki i dóbr materialnych, i która swoim charakterem przypomina te kartę. (Możliwe że ty sam jesteś ową Królową Monet i podzielasz jej zalety i wady.)

 

Królowa Monet jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

 

Uważaj na osobę, która jest źródłem zamętu i złych wpływów, ponieważ korzysta z cudzych bogactw i sama niczego nie tworzy. Karta Królowa Monet w negatywnym sensie oznacza ludzi leniwych, nastawionych konsumpcyjnie, pasożytów społecznych.

 

Królowa Monet jako karta trzecia, zawierająca rady, jak postępować:

 

Działaj na wzór Królowej Monet - to znaczy: korzystaj z życia i materialnych dóbr. Wyciągnięcie tej karty może oznaczać, że niepotrzebnie martwisz się o pieniądze, że masz ich dosyć i swoje materialne potrzeby znakomicie może już teraz zaspokoić. Karta ta wzywa do korzystania z życia - a nie do tego, aby się troskać o sprawy materialne.

 

Królowa Monet jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości:

 

Życie i dawne doświadczenia skrzywiły twój stosunek do materialnych dóbr: być może nie lubisz pieniędzy, które kojarzą ci się z czymś nieczystym albo z poczuciem winy. Karta ta może też oznaczać, że hodujesz w sobie urazy do ludzi bogatych i cieszących się tym, co posiadają.

 

Królowa Monet jako karta piąta - partner (partnerzy):

 

Masz za partnera Królową Monet, czyli osobę, która dba o luksus i komfort. To wiadomość tyleż dobra (Królowe Monet mają dobry gust) jak i zła - gdyż te same osoby nie lubią oszczędzać.

 

Królowa Monet jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość:

 

W zbliżającej przyszłości najważniejszą rolę (w interesującej cię sprawie) odegra pewna Królowa Monet, czyli osoba otaczająca się bogactwem i pięknem. (Być może ty jesteś ta osobą.)

 

Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości:

 

W nieoczekiwany sposób w twoim życiu pojawi się ktoś w typie Królowej Monet, czyli osoba umiejąca korzystać z życia i bogactwa.

 

Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (choćbyś nawet usiłował to zmienić):

 

W sprawach, o które pytasz, nie zmienią się wpływy i dominująca rola pewnej Królowej Monet.

 

Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać:

 

Warto upodobnić się do Królowej Monet, czyli nauczyć się sztuki korzystania z życia za pieniądze.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu:

 

Pojawi się ktoś, kto dla wszystkich będzie idolem z powodu swojego bogactwa i umiejętności tworzenia nowej mody, nowego stylu życia.

 

Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku:

 

Znajomość z pewną Królową Monet rozczaruje i rozpłynie się w powietrzu.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty:

 

Przyjrzyj się pozostałym kartom w rozkładzie, czy nie widać w nich szczególnych wpływów pewnej Królowej Monet.

 

Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość:

 

Kontakty i znajomości z pewną Królową Monet, a także umiejętność życia na jej wzór, jeszcze kiedyś dojdą do skutku, ale to nie będzie prędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

To wiara w materię a przez to i w siebie. Jest to kobieta dumna ale i szczodra w uczuciach i podarunkach. Wielkoduszna i wybaczająca. W negatywie będzie mówić o kobiecie bogatej, egoistycznej i zimnej.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Królowa Denarów - pomyślność finansowa, umiejętność kierowania innymi ludźmi, ambicje poparte rzetelną pracą, konsekwentne realizowanie podjętych decyzji, cieszenie się z osiągnięć.

 

Królowa Denarów (odwrócona) - trudności finansowe spowodowane niegospodarnością, pogoń za pieniądzem, napięte terminy, brak wytrwałości, połowiczna realizacja celu.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Odpowiedzialna kobieta. Zapowiedź bezpieczeństwa.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Królowa Monet

 

Może symbolizować kobietę bogatą, egoistyczną i zimną. W miłości kobieta ta jest absorbująca i namiętna. Jeżeli kocha, jest to jest to wyłącznie uczucie zmysłowe. Natura jej jest zmienna, niewierna, niestała, nieustannie poszukująca tego, czego nie znajdzie nigdy, tym bardziej, że sama nie wie dokładnie, czego chce. Uważa się za osobę niezrozumianą przez otoczenie, lecz nie czyni nic, aby otoczenie ją akceptowało.

Jest to osoba niezdolna do większego wysiłku intelektualnego. Jej życiowa aktywność sprowadza się do natychmiastowego zaspokajania egoistycznych pragnień albo potrzeb. Pod maską pewności siebie i samozadowolenia kryje się smutek i rozczarowanie. W sprawach materialnych osiąga powodzenie, ale nie jest przez to szczęśliwsza.

Jej natura jest chwiejna, która pozwala się łatwo pociągnąć ku dobremu albo ku złemu. Bogata wyobraźnia przysparza jej wiele cierpień i powoduje cierpienia innych.

Cechy - oziębłość, brak odwagi.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
Guest Euterpe

często ta karta mi wyskakuje na zaspokojenie potrzeb czy najzwyklejszej zachcianki przy jednoczesnym wydaniu na nie pieniędzy

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Królowa Denarów: "Mistrzyni". Uwaga skierowana na detale,nadawanie emocjonalnych znaczeń przedmiotom,wspomnienia.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

 

Na pewno nie pogorszenie.Królowa Monet to kobieta rozsądna i taka "mała Cesarzowa",która jest osadzona w materii.Ona jest otoczona "dobrami" wszelkiego rodzaju,posiadaniem,przepychem nawet (jeśli nawet nie dosłownie,to takie sprawia wrażenie).Jej raczej przybywa,a nie odwrotnie.

Zdecydowanie na poprawę sytuacji.A ta poprawa być może też,że "otoczy" ją,przyjdzie do niej z zewnątrz,od kogoś innego może (mężczyzny np.),bo Królowa Monet sama pracować nie lubi.Ale lubi posiadać i otaczać się dobrami.

A jeśli pracuje to będzie sumienna,solidna.I tutaj,w energii pracy Królowa Monet może pokazać podwyżkę,awans (więc poprawę sytuacji finansowej).

Pozdrawiam.

 

Królowa Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: opiekuńczość,wrażliwość,charyzma,czułość,inteligencja,zmysłowość

 

Odwrotna: wulgarność,skąpstwo,małostkowość

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Bethany

Pokazuje mi się, jak dużo wydaje pieniędzy. Dość często też pokazuje mi kobietę w ciąży, lub sporą możliwość zajścia właśnie w ciążę.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

KRÓLOWA DENARÓW

 

Właścicielka ziemska, handlarka nieruchomościami, bankierka, makler, właścicielka restauracji, obrońca środowiska naturalnego, nauczycielka.

 

Cechy charakteru pozytywne: realizm, odpowiedzialność, obowiązkowość, wytrwałość, sumienność, pracowitość, kreatywność, zmysłowość, ciepło, gotowość niesienia pomocy.

Cechy charakteru negatywne: przebiegłość, chytrość, prymitywizm, skąpstwo.

 

BLASKI: płodność, macierzyństwo, wesele, prezenty, doświadczenia życiowe, bezpieczeństwo.

CIENIE: zdrada, choroba.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Nie bardzo rozumiem tej karty jeżeli wypada mi na przyszłość związku jako ostatnia w układzie. W kilku przypadkach już zweryfikowanych relacje się zakończyły. 

Czyli co? 

Królowa dba o siebie szanuje się wie jaką posiada wartość i czego chce wiec w związek nie wejdzie. 

Kiedyś na yt ktoś tłumaczył że ową karta właśnie oznacza rozstanie. 

Jakie macie z nią doświadczenie?

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Szept myśli - Nie mam doświadczenia w kładzeniu kart dla facetów wiec może u panów, Królowa Monet pokazuje stateczną partnerkę. Natomiast w pytaniach na miłość u kobiet, ta karta pokazuje mi niezależność i skupienie się na pracy zarobkowej( praca bo potrzeba kasy a nie jak w Królowej Mieczy „praca dla idei pracy”). 
Co Ciekawe często pokazuje mi się Król w pytaniach o nastawienie mężczyzny do kobiety - i to z kolei mówi o dużym szacunku do niej ale tez postrzeganiu jako „materiał na partnerkę”. 
U mnie tarot nie rozdziela Króli i Królowych wg płci. Królem może być i kobieta a Królową facet - wtedy jest po prostu bierny, nie aktywny, nic nie będzie robić by się zbliżyć. 
Ogólnie mam wrażenie, że wszystkie Królowe są samotne, bez pary - nawet Królowa Buław, otoczona wianuszkiem adoratorów „od czapy”( zajęci, żonaci, nie w jej typie itp). 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Też odnosze wrazenie że Królowe są takie samotne. Fakt w jednym przypadku okazało się że facet ma partnerkę wiec Denarowa fajnie to pokazała w drugim przypadku to kobieta posiadała rodzine wiec tez się zgadza. 

Wszystko zależy od sytuacji pytającego i karta może miec różny wydźwięk. 

Denarowa to tez świetny materiał na żonę. 

 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Szept myśli - dokładnie. Zależy od pytania, kontekstu, sytuacji osoby. Jeśli kobieta samotna pyta o uczucia to Królowa pokarze, że skupi się ona na sobie i w najbliższym czasie będzie żyć w pojedynkę. 
Fakt, u faceta chyba każda Królowa pokaże, że damski element się koło niego kręci :obled:

Ostatnio nawet Cesarz pokazał mi, że u mężczyzny w domu mieszka kobieta i tworzy on z nią „związek na pokaz”, dla prestiżu. 

 • Like 1
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

A jeżeli pytamy o uczucia kogoś do nas o jego nastawienie to jak tutaj czytać denarową? 

Ta karta wypada mi często gęsto na jedną osobę. 

Ja to widzę tak. Denary to sprawy przyziemne praktyczne raczej mało tu uczuc o ile jakiekolwiek są. Denarowa to taka mała Cesarzowa moim zdaniem. Piękna kobieta ktora dba o swoje sprawy. Jezeli ktoś nas tak postrzega lub czuje to chyba przez pryzmat swoich korzyści albo tego co może mu Denarowa dać,  uczucia bez emocji na spokojnie, to raczej korzyści płynące z Denarowej 

Co myślicie? 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Szept myśli - zależy kto o kogo pyta :) jeśli kobieta pyta o faceta i jego nastawienie do niej - zapewne postrzega ją jako potencjalną kandydatkę na co najmniej dziewczynę. Tak jak dla kobiety Król Monet jest warty uwagi, stabilny to tak samo jeśli facet widzi kobietę jako Królową Monet to jest ona warta jego zachodu ;) 

Inaczej jeśli ogólnie pytamy o uczucia, np kobieta-singiel: to w danym okresie skupi się ona na karierze, pracy a nie na życiu osobistym. 
Denarowa to chyba najodpowiedniejsza partnerka bo: Kielichowa ciagle płacze i wzdycha, że jej mało( wszystkiego) i ogólnie strasznie nieporadna jest, z kolei Mieczowa trzyma dystans i „tnie” relacje( tu zupełnie nie ma uczuć) a Bulawiana to atrakcyjna kobieta i nie jeden do niej smali cholewki. Dlatego jeśli kładłabym karty i facet postrzegałby kobietę jako Królową Denarów - to dla niego byłaby stabilną, uczciwą partią. Ogarniętą życiowo osobą.  

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Dokladnie @Gringe denarowa najlepszy material na zone,nie kielichowa tylko denarowa,taka stabilna,spokojna,zrownowazona.

Cytat
W dniu 8.12.2010 o 18:50, Gość Daffne napisał:

Może symbolizować kobietę bogatą, egoistyczną i zimną. W miłości kobieta ta jest absorbująca i namiętna. Jeżeli kocha, jest to jest to wyłącznie uczucie zmysłowe. Natura jej jest zmienna, niewierna, niestała, nieustannie poszukująca tego, czego nie znajdzie nigdy, tym bardziej, że sama nie wie dokładnie, czego chce. Uważa się za osobę niezrozumianą przez otoczenie, lecz nie czyni nic, aby otoczenie ją akceptowało.

Jest to osoba niezdolna do większego wysiłku intelektualnego. Jej życiowa aktywność sprowadza się do natychmiastowego zaspokajania egoistycznych pragnień albo potrzeb. Pod maską pewności siebie i samozadowolenia kryje się smutek i rozczarowanie. W sprawach materialnych osiąga powodzenie, ale nie jest przez to szczęśliwsza.

Jej natura jest chwiejna, która pozwala się łatwo pociągnąć ku dobremu albo ku złemu. Bogata wyobraźnia przysparza jej wiele cierpień i powoduje cierpienia innych.

Cechy - oziębłość, brak odwagi.

 

a to chyba w negatywie,ale kazda karta ma tez pozytywne strony. Kobieta,ktora dba o rodzine,zadbana.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...