Jump to content

Płacz przez sen


seba

Recommended Posts

Nieraz ale bardzo żadko coś mi się śni, czasem coś przyjemnego czasem nie i wiem że płacze przez sen czuje to tak jakbym był w pół śnie, ostatnio np. miałem przez całą noc włączone radio i słyszałem piosenke która mi się bardzo podobała (nie znam ani autora ani nazwy) [tekst leci jakoś "...Kłamałam, kłamałam..." ale to tylko tą jedyną piosenke usłyszałem.

 

Dlaczego tak się dzieje?Co to może być?

 

Miałem kiedyś sen że wszedłem do bloku kolegi na jego piętro i wyskoczyłem z okna na 8 piętrze, i tak leciałem a w zasadzie szybowałem długo, wiatr mnie zwiał ok 20 metrów od bloku na parking i spadłem na poloneza, pozbierałem się i poszedłem. To głupie ale tak mi się śniło, było to dawno a w pamięć mi tak dziwnie zapadło.

 

Kolejne moje pytanie to o zjawisko "Deja Vu"

czasem spotykam kogoś i rozmawiam z nim i po chwili sobie uświadamiam że to już gdzieś przeżyłem, a później przypominam sobie że to mi się śniło, nieraz to są jakieś sytuacje lub zdarzenia!!

Czy to zjawisko naprawde istnieje??Czy to możliwe że nasz mózg jakby "prorokował" taką sytuacje?

Wy też macie Deja Vu?

 

Sorki za trzy różne sytuacje w jednym poście w dodatku jedno niezwiązane z drugim.

Link to comment
Share on other sites

1. Podczas snu w Twoim mózgu wytworzył sie obraz piosenki która Ci sie podoba, byc moze utożsamiasz ją z jakimś wydarzeniem...(totalny strzał :smile: ) np. kiedy ją słyszałeś po raz pierwszy zapatrzony byłeś na dziewczyna która Ci sie podoba... :wink: Podświadomość odtwarzała te piosenke podczas snu... (i tu jest moje pytanie: czy ty słyszałeś we śnei tą piosenke, a jak tak, to jaki obraz wizualny jej towarzyszył)

 

2. Sen ten jest dość typowy...połączenie dwóch powtarzających sie chyba najcześciej symboli...latania i spadania. Wznosisz sie i pikujesz zaraz w dół...(wzloty i upadki)

po których sie pozbierasz...

 

3. "DEŻA WI" - bo spotkałem się kiedyś też z taką wersją :lol: rzeczywiscie istnieje...

Podkreślić trzeba, ze nie jest bardzo rzadkim zjawiskiem, tym bardziej dziwi mnie że o to pytasz. Sam wielokrotnie byłem jego uczestnikiem/swiadkiem. Kolejny dowód na to, że sny są odbiciem naszej świadomości. Wizje senne często przenoszą sie, zwiastują czy też następują po wydarzeniach rzeczywistych. Wtedy właśnie mamy wrażenie, że to już sie wydarzyło.

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

hej... ja też czasami mam deja vu, to jest w najbardzioej nieoczekiwanym momencie i wcale nie są to jakieś ciekawe sytuacje tylko banalne, codzienne. W pewnym momencie mam wrazenie, jestem pewna, że ta sytuacja miała miejsce, i mam przeczucie niejasne, zwykle niepokój, że coś się stanie niemiłego, ale jest to niesprecyzowane uczucie, w dodatku zwykle wcale nie dzieje się nic niemiłego.

Podczas tej sytuacji wiem, że to coś już się działo, ale nie potrafię stwierdzić, co sie wydarzy dalej, dopiero jak to się już dzieje, wydaje mi się znów, że no oczywiście, to powinno się właśnie było stać i to było jasne, że ta osoba to właśnie powie albo zrobi. no wiecie :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

deja vu to bardzo częste zjawisko u mnie. czasem mam nawet podwójne deja vu czy coś takiego :wink: tzn jak wydaje mi się, że coś już się zdarzyło to "pamiętam" , że wtedy właśnie miałam deja vu :grin: wiem, że to troche skomplikowane :mrgreen: poprostu czuje, że któryś z kolei mam to samo dejua vu - tak prościej :grin:

Link to comment
Share on other sites

"...Kłamałam, kłamałam..."
- a swoją drogą to rzeczywiście piękna piosenka Edytki.

P.S. Ale z tego co pamiętam, tam było... skłamałam - w czasie przeszłym.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...