Jump to content

Król Denarów


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

s5fww8.jpg

 

 

Znaczenie karty Król Denarów:

 

Człowiek na stanowisku, majętny, jego sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Mężczyzna zadowolony, z tego co osiągnął. Karta reprezentuje osoby, które wspaniale radzą sobie w dziedzinach, związanych z obrotem pieniędzy lub rzeczami wartościowymi. Może wskazywać na osoby z zawodami takimi jak, bankier, makler, handlowiec, księgowy, agent nieruchomości. To również doskonały przedsiębiorca, właściciel firmy, zarządca. Pojawienie się karty w układzie może wskazywać na planowanie ważnych przedsięwzięć finansowych, inwestycje, interesy, porady finansowe, poszukiwanie bezpieczeństwa materialnego.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

Król Monet - mężczyzna dojrzały, mądry, dobry fachowiec, szef w pracy, cieszący się dobrą opinią i szacunkiem społecznym. Sponsor, opiekun. Ktoś majętny. Dobre stanowisko, szczyt kariery zawodowej, satysfakcja materialna i duchowa. Dobry przyjaciel, mąż i ojciec.

 

Odwrócona: utrata stanowiska, pracy. Negatywna opinia, lub odmowna odpowiedź z urzędu. Ktoś zlekceważony, odrzucony, potraktowany nietolerancją i pogardą tych, którzy czują się lepsi. Rozwód. Utrata spokoju.

 

Karta ta zamyka talię Tarota i z tej przyczyny jest odwrotnością karty Głupca z Arkanów Wielkich. Król Denarów spogląda ironicznie na wkraczającego do labiryntu świata Głupca i od niechcenia bawi się Denarem — symbolem racjonalnego umysłu.

 

Człowiek, który osiągnął najwyższe szczyty. Ktoś na wysokim stanowisku. Człowiek interesu. Osoba nie mająca kłopotów majątkowych. Intelekt, intelektualista. Uczony. Racjonalista. Filozof negujący wartości religijne, irracjonalne. Człowiek preferujący w życiu logiczne, analityczne myślenie. Materialista. Sceptyk. Agnostyk. Perfekcjonista. Lojalny przyjaciel. Opiekun. Promotor.

 

Odwrócony: Karierowicz. Człowiek, który poświęcił się karierze i nie osiągnął sukcesu. Utrata stanowiska, urzędu, tytułu. Brak autorytetu spowodowany brakiem kwalifikacji. Niebezpieczeństwo. Zagrożenie ze strony kogoś, kto nienawidzi inności, oryginalności. Przymus. Kontrola, nacisk społeczeństwa zmuszający ludzi do rezygnacji z indywidualności. Presja społeczna. Biurokracja. Znieczulica. Nieumiejętność logicznego myślenia.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

KRÓL DENAROW-

to dzin z lampy pojawia sie i znika wtedy kiedy potrzeba,

to czlowiek rozsadny,praktyczny,ostrozyn,osoba na wysokim poziomie,

dla ktoorej liczy sie sukces i uznanie , czasem sponsor

 

Król Monet

czyli Wytrwały Administrator

Pisałem już wcześniej, że Królowie w tarocie wskazują na osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w jakieś akcje - ale te, które stoją gdzieś w tle, a mimo to wiele od nich zależy. Król Monet oznacza ludzi, którzy sprawują formalną władzę - są związani z nami i wpływają na nas (to znaczy na osoby, które do kart tarota przychodzą po poradę!) przez to, że są naszymi szefami, dyrektorami firm i szkół, burmistrzami, i kierownikami urzędów. Związek jaki ich z nami łączy jest czysto formalny. Karta Król Monet, jako należąca do koloru Monet, związanego z żywiołem Ziemi, wskazuje też na takie cechy tych osób, jak wytrwałość, zawodowa biegłość, zdolność do firmowania swoją osobą ponadczasowych praw i wartości. Oczywiście, Król Monet łatwo może przerodzić się w tępego biurokratę!

 

Ponieważ symbol monety często mówi dosłownie o pieniądzach, to Król Monet może oznaczać osobę (albo instytucję), z którą jesteśmy związani poprzez pieniądze, poprzez wymianę finansową. Król Monet może symbolizować prezesa banku (albo sam bank jako pewną osobę prawną), od którego bierzemy kredyt. Może oznaczać także ministra finansów, który ogłasza taka ustawę podatkową, która sprawi, że wzbogacimy się lub przeciwnie, zostaniemy zmuszeni do oszczędności. A często ta karta wskazuje po prostu na ludzi, którzy dają nam zarobić.

 

W swoim negatywnym sensie karta Król Monet oznacza wszelkie siły wyższe, które nie pozwalają nam się wzbogacić i odbierają nam naszą własność.

 

W talii Aleistera Crowleya Król Monet siedzi na masywnym i solidnym pojeździe zaprzężonym w byka, zodiakalne zwierzę patronujące finansom, gospodarce i gromadzeniu wszelkich dóbr. W prawej ręce trzyma on berło zakończone krzyżem maltańskim, symbolem panowania nad materią; w lewej ręce wielką jak tarcza monetę z wyrysowaną siatką południków i równoleżników, która symbolizuje ziemski glob i mówi o tym, że Król Monet działa według praw uniwersalnych.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Król Monet czyli władza poprzez pieniądz

Król Monet, podobnie jak inni Królowie (a może króle - jak w brydżu?) symbolizuje osoby, które są od nas wyżej i stąd na nas wywierają wpływ. Wpływ i władza Króla Monet dokonuje się poprzez formalne zwierzchnictwo i (przede wszystkim) poprzez pieniądze. Jesteśmy zależni od pewnego króla Monet, bo potrzebne są nam pieniądze, a on trzyma kasę. Karta ta oznacza również pewne możne instytucje, jak banki i urzędy skarbowe, od których też jesteśmy zależni.

 

Król Monet jako karta pierwsza i najważniejsza w rozkładzie:

 

Nad całą sprawą, o którą pytasz, unosi się jak cień postać człowieka, który innych trzyma w kieszeni i dominuje nad nimi finansowo. Może też chodzić o jakaś potężną instytucję finansową - bank lub fundację. Wpływ tej osoby lub instytucji może być korzystny lub zgubny - to zależy od następnych kart w rozkładzie.

 

Król Monet jako karta druga, ostrzegająca:

 

Strzeż się ludzi, którzy górują nad tobą finansowo, u których mógłbyś się zadłużyć i uzależnić. Może też oznaczać, że źle są do ciebie usposobieni twoi formalni zwierzchnicy.

 

Król Monet jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić:

 

Idź drogą Króla Monet, co oznacza, że używaj pieniędzy jako narzędzi i środków do celu. Ta karta w tej pozycji zachęca cię do większej śmiałości we wszelkich operacjach finansowych.

 

Jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości:

 

Obciążeniem są dla ciebie twoje minione doświadczenia z ludźmi (lub instytucjami) które dominowały nad tobą finansowo. Twój rozwój został wypaczony, a winni byli ludzie z pieniędzmi.

 

Jako karta piąta, mówiąca o naszych partnerach (partnerze):

 

Masz za partnera (raczej w interesach niż w życiu osobistym) człowieka, który występuje w roli Króla Monet - czyli rządzi innymi przy pomocy swoich pieniędzy.

 

Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość i wyniki:

 

W najbliższej przyszłości jeszcze bardziej wzrosną wpływy pewnego Króla Monet, czyli człowieka, u którego inni siedzą w kieszeni. (Możliwe jest, że ty nim będziesz.).

 

Jako karta siódma - nieoczekiwane, zaskakujące wydarzenia w przyszłości:

 

Pojawi się nieoczekiwany bogaty wspólnik lub sponsor; lub w inny sposób (niespodziewanie dla siebie) dostaniesz się w strefę, gdzie przetaczają się naprawdę wielkie pieniądze i ci, którzy nimi zawiadują. (Uwaga, nadmiar pieniędzy bywa niebezpieczny, i ta karta w tej pozycji przed tym ostrzega.)

 

Jako karta ósma - to, co się na pewno zmieni:

 

Nie zmieni się dominujący wpływ pewnego zamożnego człowieka, którego pieniądze będą wciąż decydować o tym, co się dzieje.

 

Jako karta dziewiąta - to, czego warto się uczyć, kierunek, w którym warto się rozwijać:

 

Karta pokazuje, że czas sprzyja uczeniu się tego, jak się obchodzić z pieniędzmi i bogactwem; warto być naśladował tu pewnego Króla Monet, czyli osobę, która w tej dziedzinie osiągnęła sukces.

 

Karta dziesiąta - pożytek, jaki będą mieli inni:

 

Znajdą się pieniądze, kredyty, dofinansowania i pomoc ze strony pewnego Króla Monet ale nie tyle dla ciebie, co dla ogółu; dla pewnej większej grupy ludzi.

 

Karta jedenasta, czyli to co się rozlezie, nie dojdzie do skutku:

 

Kontakty z bogaczami okażą się zaledwie mglistą obietnicą.

 

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki:

 

Przyjrzyj się kartom pod kątem, czy nie ma w nich mowy o formalno-pieniężnych związkach z pewnymi osobami.

 

Karta trzynasta, czyli odległa przyszłość:

 

Jeszcze nawiążesz owocny kontakt z kimś, kto w twoim życiu odegra rolę Króla Monet. Ale to będzie jeszcze nieprędko; na pewno nie zaraz.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Król Denarów - doskonała sytuacja finansowa, ochrona środowiska, znalezienie sponsora potrzebnego do realizacji projektu, powiększenie majątku, mądre obracanie pieniędzmi.

 

Król Denarów (odwrócona) - trudności finansowe, utrata stanowiska lub majątku, obojetność, znieczulica, awersja do zwierząt, stosowanie starych rozwiązań do nowych spraw.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

To odpowiedzialny, solidny człowiek: ojciec, dziadek, szef. Jest gotów wystąpić w obronie tego, co posiada. Bądź teraz wytrwały, konsekwentny, a osiągniesz swój cel.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
 • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Król Monet - Partner, którego pomysły zawodowe pomogą w rozwoju twojej kariery;

Mężczyzna, który zjawia się, aby polepszyć ci życie;

Mężczyzna, który gwarantuje ci bezpieczne życie oraz zapewni finansowe i uczuciowe wsparcie;

Mężczyzna ochraniający cię oraz zabezpieczający wszystkie twoje potrzeby;

Osoba, która skupia swoje działanie na tym, abyś ty była szczęśliwa i zrobi, co tylko będzie mógł żeby sprawiać ci radość;

Mężczyzna, który kupuje ci dom i żywi nie, dlatego że musi, ale dlatego że cię kocha;

To dobry mężczyzna, ale niezbyt namiętny oraz nieszczególnie seksowny:

Spokojna lub odsunięta od ciebie osoba, która darzy cię miłością;

Bogaty mężczyzna, który staje się twoim partnerem życiowym i z którym z radością dzielisz wszystkie materialne sprawy;

Partner, którego spotkasz podczas podróży służbowej lub w czasie sprzedaży głównej części majątku;

Mężczyzna, który ci ufa i zna twoje zdolności umysłowe.

 

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

Jeśli ta karta wypada w rozkładzie na pytanie, co ktoś do nas czuje, to wg mnie osoba ta chciałaby stworzyć poważną relację, opartą na stabilnych fundamentach; związek, który będzie trwały. Nie w głowie komuś takiemu romanse i niezobowiązujące przygody. Taka osoba wiąże z nami poważne plany na przyszłość.

Kiedy ta karta wypada mi jako karta wspólna w rozkładzie partnerskim, mówi - przynajmniej w moim odczuciu - że partnerzy bardzo się sobie podobają i chcą być ze sobą w związku.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Człowiek pewny siebie, stały, godny zaufania, cierpliwy, czasami zbyt powolny w działaniu. Taki co ma pieniądze, dobrą sytuację materialną "fura skóra i komóra" chociaż nie na styl cwaniaka - bardziej na styl prosty ale markowy, nie kupi taki koszuli na bazarku. Z urody to ze wszystkich tarotowych Króli najbrzydszy, uroda na bank nie jest jego atutem. chytrawy, niezbyt rozrzutny. Zwraca uwagę na wygląd, styl status itp. "jest cyniczny życiowo , przez fakt ile osiągnął.. " wszystko jest do kupienia to tylko kwestia ceny " i jego powietrzna natura sprowadza sie do ustalenia tej ceny.

 

Jako dobra rada:

Ciesz się z tego, co osiągnąłeś i mądrze wykorzystuj swoje rezerwy.

Jako ostrzeżenie:

Nie bądź uparty i nie ulegaj bezmyślnemu skąpstwu.

Jako karta dnia:

Dzisiaj możesz podsumować rezultaty swojej pracy i cieszyć się nimi. A po zrobieniu inwentaryzacji swoich bogactw, możesz nawet trochę spocząć na laurach. Jeśli jednak pojawia się u Ciebie życzenie, żeby wziąść się za jakąś nową sprawę, to bardzo dobrze. Jednak najważniejsze zadanie na najbliższą przyszłość - zachować to, co osiągnąłeś. Możliwe także, że spotkasz dziś mężczyznę o dobrym sercu i trzeźwym umyśle (po tym go poznasz). Słuchaj go uważnie, a jeśli coś ci zaproponuje, zgadzaj się.

 

H.Banzhaf - Klucze do tarota

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 9 months later...

Król denarów

Cechy charakteru prezentowane przez króla denarów:

a) w położeniu prostym: sumienność, cierpliwość, bezinteresowność, hojność, szczodrość, stabilność, odpowiedzialność, stateczność, umiłowanie natury, równowaga wewnętrzna, spokój wewnętrzny, siła wewnętrzna.

B) w położeniu odwróconym: interesowność, złośliwość, materializm, lenistwo, ośli upór, nudziarstwo, brak polotu, skorumpowanie, konserwatyzm, nadmierny tradycjonalizm, ociężałość umysłowa.

Król denarów oznacza doskonałą sytuację finansową, brak problemów natury materialnej, zainteresowanie ekologią i ochroną środowiska naturalnego, donacje na rzecz ochrony przyrody, uzyskanie poparcia majętnego człowieka, znalezienie sponsora potrzebnego do realizacji projektu, całkowitą odpowiedzialność za własne słowa i czyny, powiększenie stanu posiadania, zwiększenie dochodów, umiejętność mądrego obracania pieniędzmi, szacunek dla ziemi, dokładność w planowaniu i działaniu, konsekwentne dążenie do wytyczonego celu.

 

źródło:Ezoteryka i ja: Król denarów

 

Król denarów

połączenie dyscypliny z fantazją, kocha życie, realista, daje poczucie bezpieczeństwa kobiecie, odpowiedzialny

 

 

 

+ mądry przywódca, dobry szef, opiekun, obracanie pieniędzmi, doskonała sytuacja finansowa, konsekwentne dążenie do wytyczonego celu.

- karierowicz, znieczulica, groźba utraty stanowiska, obojętność na problemy innych, brak logicznego myślenia, wyrachowanie, zagrożenie utraty pracy.

 

źródło: Lenormand webpark

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
 • 8 months later...

Mezczyzna ktory opiera swoja pozycje na dorobku materialnym.

Ktos konkretny, ma pieniadze, czesto je daje , ale i bywa bardzo chciwy i.materialistyczny.

Praktyczny, zajety doczesnymi.sprawami, nie buja w oblokach.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Król Denarów: "Mistrz". Kontrola swojego posiadania,dobro w służbie dla innych,równowaga pomiędzy tym,kim się jest i tym,co się ma.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Król Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: nos do inwestycji,władza,kierownictwo,rozwaga,praktyk,fachowiec

 

Odwrotna: hedonizm,zepsucie,rozpasanie

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Król Denarów

Gotówka/finanse:

- Duże pieniądze

- Sporo pięniędzy

 

Król Denarów

Relacje:

- Mężczyzna,który pragnie na dłużej zagościć w życiu kobiety (nawet na stałe)

- Traktuje kobietę poważnie,jako nawet tę "swoją"

- Stabilny w związkach

- Mężczyzna,który nie chce zrezygnować z kobiety ( i też sam nie zrezygnuje,gdyż "stabilność" mu tego zabrania)

- Wytrwały,choćby nawet miał cierpieć i być nieszczęśliwym

- On sam raczej pierwszy nie odejdzie,gdyż kłóci się to z jego "jestestwem"

- Mężczyzna,który ma kobiecie bardzo wiele,a nawet wszystko do zaoferowania

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

KRÓL DENARÓW

 

Właściciel ziemski, handlarz nieruchomościami, ogrodnik, leśnik, bankowiec, makler, właściciel restauracji, obrońca środowiska naturalnego, nauczyciel.

 

Cechy charakteru pozytywne: spokój wewnętrzny, stabilność, pewność siebie, dowartościowanie, optymizm, namiętność, wrażliwość, umiłowanie piękna i wygody.

Cechy charakteru negatywne: materializm, lenistwo, obżarstwo, upór.

 

BLASKI: przyjaciel, sukces materialny, bezpieczeństwo finansowe, spełnienie sensu życia.

CIENIE: otyłość, korupcja, utrata bezpieczeństwa finansowego.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Krol denarów jako karta dnia,juz parokrotnie pokazała mi nieoczekiwane spotkanie z szefową (nie wiedziec dlaczego zawsze jawi mi sie w KRÓLU, nie w królowej) ale ja malo doswiadczona jestem:)

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 7 months later...
Guest Jaglanka

Podobnie jak król kielichów, także król denarów pokazuje mi w sprawach zastój, siedzenie gdzieś, zostanie w domu a nie ruch, itp.

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
 • 1 year later...
 • 2 years later...
 • Ekspert

Dziś jako karta dnia miałam Króla Denarów -dyrektor hotelu w którym pracuję wysłał maila do pracowników w sprawie programu lojalnościowego ze zniżkami do różnych miejsc i na zakupy :) 

Czyli Król Denarów to nie tylko partner ale może być i szef od którego zależą nasze materialne korzyści. 

Edited by Gringe
 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 • Maestro
4 godziny temu, Gringe napisał:

Dziś jako karta dnia miałam Króla Denarów -dyrektor hotelu w którym pracuję wysłał maila do pracowników w sprawie programu lojalnościowego ze zniżkami do różnych miejsc i na zakupy :) 

Czyli Król Denarów to nie tylko partner ale może być i szef od którego zależą nasze materialne korzyści. 

Mi Król Denarów czesto szefa pokazuje,. Miałam na studiach podyplomowych zajęcia z profesorem,który jest tez księgowym i jednoczesnie pełnił wtedy funkcję kierownika Katedry Rachunkowosci - zawsze mi jako Denarowy wychodził :)

 • Like 1
 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Inez2503 - o! Dobrze wiedzieć, że przy Królu Denarowym zawsze kręci się jakaś kasa :) u mnie w ciągu dnia jeszcze w tym Królu wyszła siostra z finansową propozycją. 
Ogólnie dzień na plus - nawet wizyta u okulisty z dzieckiem zaliczona :) 

Edited by Gringe
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Maestro
W dniu 25.01.2022 o 18:44, Gringe napisał:

@Inez2503 - o! Dobrze wiedzieć, że przy Królu Denarowym zawsze kręci się jakaś kasa :) u mnie w ciągu dnia jeszcze w tym Królu wyszła siostra z finansową propozycją. 
Ogólnie dzień na plus - nawet wizyta u okulisty z dzieckiem zaliczona :) 

Z tym, że bywa on skąpcem i egoistą. To niestety negatyw tej karty ;)

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...