Jump to content

Dom, mieszkanie, czarna kobieta


Inez7917

Recommended Posts

Ostatnio w moich snach akcja dzieje się w domu. Śniło mi się, że razem z Agą Pe. wybrałyśmy się odwiedzić Anię Zet. Miała piękny, biały dom z ogrodem. Był duży i prostokątny, ale nie miał ani drugiego, ani pierwszego piętra. Ten dom był inny, aż dziwie się, że w pewien sposób sama go sobie wyobraziłam. Chyba narysuje jakiś schemat w paincie, rozrysowanie pokoi i takie tam, bo myślę, że warto. Ten dom był naprawdę ciekawy. Pamiętam trzy sypialnie, obok siebie na pewnym podwyższeniu. Wszystkie idealnie czyste, jakby nie używane, biała pościel, ręczniki...

 

Ania była czymś zajęta, więc same z Agą oprowadzałyśmy się po jej lokum. Gdy szłyśmy wąskim korytarzem zaczęła nas gonić jakaś staruszka ubrana na czarno. Wbiegłam szybko do łazienki i przez uchylone drzwi zaczęłam wołać Agę, która nie wiadomo czemu stanęła. Nagle dobiegła do mnie i już miała zatrzasnąć drzwi, kiedy owa pani wdarła się do pomieszczenia. Schowałam się w kącie, a ona szła prosto na mnie. Bałam się jej, ale zarazem byłam w stanie się bronić... I pobudka!

 

 

Drugi sen dział się w moim mieszkaniu. W rzeczywistości wcale tam nie mieszkam. Mieszkanie też nie było do końca normalne. Z jeden strony zwyczajne, wyjątkowo duże - położne (prawdopodobnie) gdzieś w bloku - ale z drugiej strony przez szybę z balkonu widziałam choinki. Jak gdyby na jakiejś wsi, niedaleko lasu.

 

Dopiero się tam przeprowadziłam z mamą i bardzo mi się podobało. Dużo pokoi, łazienek, luster... ale wszystko było jeszcze niepoukładane. Meble stały byle jak i gdzie niegdzie spoczywał kurz.

 

Potem wyjechałam na jakąś kolonie i po powrocie zobaczyłam, że mama wprowadziła pewne zmiany. Otworzyłam drzwi do łazienki i okazało się, że środek był zamurowany z wyjątkiem jednego lusterka. Na dodatek tam gdzie ja miałam swój pokój był salon - i takie same zamiany nastąpiły w innych pokojach. Nie umiałam znaleźć swojego. Byłam zła i krzyczałam na mamę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...