Skocz do zawartości

Co oznacza ten symbol?


brydziu

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza ten symbol?

 

Został on narysowany w 1355 roku.

 

Zauważyłem ze w większości tego symbolu przeważa cyfra 6 6 czarnych kol

6 dużych okręgów, które tworzą 6 elips etc.

 

symbole.jpg

 

 

 

pozdrawiam.

Edytowane przez brydziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9eed2a437c0eecdam.jpg

 

 

 

 

Co oznacza ten symbol?

 

Został on narysowany w 1355 roku.

 

Zauważyłem ze w większości tego symbolu przeważa cyfra 6 6 czarnych kol

6 dużych okręgów, które tworzą 6 elips etc.

 

12 elips widzę ( te które zawieraja w sobie 2 male ) 12 promieni, 7 kół plus to które tworzy granicę, (plus te 12 kresek, i 6 czarnych kropek). jeśli liczby mają tu jakieś znaczenie to 12 / 3 w numerologii jest

energią twórczą.

 

całość wygląda na słońce - symbol oświecenia?

 

choć to jest tak że człowiek widzi to co chce widzieć lub to czego się boi, mam nadzieje że jednak na coś się przyda taka interpretacja :)

Edytowane przez Dharma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbolika dla każdego może być inna. Prawdę powiedziawszy bez kontekstu ciężko cokolwiek powiedzieć. Może napisz skąd to konkretnie się wzięło?

 

Kiedy dłużej się nad tym zastanowiłem, to od razu przyszła mi do głowy pewna rzecz. Ów schemat bardzo przypomina ilustrację koncepcji Ptolemeusza dotyczącej ruchu ciał niebieskich wokół ziemi, którą to koncepcję zawarł w swoim Almageście.

Edytowane przez Amadan
nagle przypomniał mi się podobny schemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko te przejścia pomiędzy kręgami w postaci dwóch kresek nie pasują, reszta zrobiona bardzo fajnie :)

Dharma bardzo fajnie opisane :) Ten zewnętrzny krąg to jest pospolita sprawa w przypadku wszelkich pieczęci czy znaków ponieważ jest to uznawane za figurę idealną, nie ma ani końca ani początku i nie ma żadnych zagięć. Poruszając się po kole zawsze jesteś w tym samym miejscu.

Te "plemniki" na zewnątrz to ewidentnie spirale które mają doprowadzać energię do środka. Koło w środku jest kolejnym wewnętrznym kręgiem który zbiera to co krąg zewnętrzny doprowadza. Do tego są chociażby te podwójne kreski które mają ułatwiać przechodzenie energii ale jak dla mnie to są zbyt kanciaste, gdyby były zaokrąglone, czy łukowate energia nie rozbijała by się o nie. Powinno to być coś w stylu zakręconych rogów. Wracając do kręgów, to każdy kolejny krąg zamknięty w kręgu jest wzmocnieniem, np pentagram, w podwójnym kręgu (obręczy) między którymi znajdują się wypisane runy.

Koła które są na zewnątrz składają się w tzw. kwiat życia, daje to też 2 spirale widziane od góry prawo i lewo skrętną.

Jedyne czego nie jestem pewien to te kropki... jak dla mnie to tam były znaki które ktoś zamalował.

 

Patrząc na całokształt to jest to pieczęć? czy symbol (jak kto woli :P) który zbiera energię podyktowaną przez te znaki za kropkami. Ogółem bardzo pozytywny znak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość wygląda na słońce - symbol oświecenia?

Raczej jak komórka jajowa i drążące ją plemniki - symbol zapłodnienia?

 

 

 

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochodzi to z tego dokumentu: Ogłoszenie ekskomuniki na biskupie Ludwiku, 21 II 1355 rok - Katalog Skarbów - Skarby Dziedzictwa Narodowego - Polska.pl

 

nie jest to pieczec bo na samym dokumencie sa pieczecie zastanawiam sie po co to bylo na takim dokumencie rysowane i co to znaczy. Musialo to cos znaczyc skoro to rysowano, pozatym jesli dla ozdoby to rysowany by pewnie jakies szlaczki albo cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaczki dla ozdoby nie zawsze nic nie znaczyły. Celtyckie węzły to mocno energetyczne znaki dzięki którym mo zna skierować energię w konkretne miejsca czy obszary, albo wprowadzić w odpowiednie zawirowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ten symbol?

 

Został on narysowany w 1355 roku.

 

Zauważyłem ze w większości tego symbolu przeważa cyfra 6 6 czarnych kol

6 dużych okręgów, które tworzą 6 elips etc.

 

symbole.jpg

 

Witam!

Skrybie się poprostu nudziło i bawił sie cyrklem.

Zwróćcie uwagę że motyw centralnego koła jest podzielony na 6 fragmentów powstałych z odłożenia promienia koła cyrklem czyli utworzenie szescikąta równoramiennego. Zaś podział tych odcinków na dwie równe części daje nam środki kół zewnętrznych (tych 6). Precyzyjny to skryba nie był bo mu się troche cyrkiel rozjeżdżał. W takiż to sposób tworzą się przecięcia kół tworząc częsci łuków podobnych do kwiatów zaś co do geometrii o elipsach to tu nie ma mowy to są fragmęty łuków nie elipsy. co do reszty wzorków, spójrzcie na studenckie zapiski z nudnych wykładów a nie jeden ze studentów był bardziej pomysłowy.

Padnie pytanie dlaczego akurat 6 kół wewnętrzych - odpowiedź jest trywialna to jest figura równoramienna najłatwiejsza do wykreślenia za pomocą najprostszych narzędzi stąd jej cała magia.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... ale zajefajny Temcio... :)))))

 

Skrybie się po prostu nudziło i bawił sie cyrklem.

- to raczej absurd... nikt z nudów niczego nie Tworzy, bo jeśli tworzy to skupia na tym uwagę,... a wiec nawet podświadomie może je uzewnętrzniać... ;)

- a przynajmniej ja tak uważam... ;)

- już bardziej podoba mi się wersja Dharmy ;

 

9eed2a437c0eecdam.jpg

 

12 elips widzę ( te które zawieraja w sobie 2 male ) 12 promieni, 7 kół plus to które tworzy granicę, (plus te 12 kresek, i 6 czarnych kropek).

- jeśli liczby mają tu jakieś znaczenie to 12 / 3 w numerologii jest... energią twórczą.

całość wygląda na słońce - symbol oświecenia?

- i tu bym się zgodził... z takim tokiem myślenia... wg. mnie oczywiście... :)

- Energia Twórcza by Tu najbardziej pasowała... szacun Darii, jesteś WIELKA w swej "maleńkości"... czyli TYM symbolem... który rezonuje z Tobą, bo Sama jesteś Nim. :)

 

- może coś bardziej by nam rozjaśniło... gdyby Ktoś zapodał gdzie widział podobne lub takie same znaki... i je pokazał lub opisał :)

 

--- pozdrawiam... infedro :)

 

Ps.

Hmm... tez mam Problem z pewnymi znakami, które rozważam... wiec i ja może coś Tu zapodam... :)

- bo co kilka głów to nie jedna... wszak To słynna już "oczywista oczywistość"... :);)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee....ja z nudów tworzę... i bardzo lubię geometrię wykreślną...

 

Hmm... ja też lubię geometrie wykreślną... ale raczej nie ośmieliłbym się bazgrać "coś bez celu" i sensu na oficjalnym dokumencie Takiej Rangi, bo i wielokrotnie opieczętowanym...

- jeśli to się tam znalazło... to i na pewno miało jakieś znaczenie, i uważam że z pewnością nie dekoracyjne... :)

- ale każdy może mieć swoje zdanie... ;)

- dzięki bardzo Brydziu za tą zajawkę... faktycznie jest niezmiernie INTEResująca... :)

- a nie miałem o tym pojęcia ze takie coś istnieje... może masz jeszcze coś równie ciekawego i zagadkowego... :?

 

--- pozdrawiam... infedro :)

 

Ps.

- mam jeszcze takie pytanie... czy istnieją tłumaczenia tekstu tego Dokumentu... ?

- bo przecież obok tego "rysunku-znaku"... najwyraźniej coś jest napisane... ;):)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o kwiecie życia dlatego bo ot tak się akurat skłądają koła tylko dlatego, że jest taki symbol pod taką nazwą i jest używany. To, że towżą go po prsotu przcinające się koła to nie znaczy, że jest to bez znaczenia, czy nie działa w jakiś sposób. Jest coś takiego jak magia kształtów, więc każdy kształt ma jakieś znaczenie. Nawet te najprostrze geometryczne :P.... a moze najbardziej te...

 

Kwiat Życia

 

jak dla mnie reszta znaków to dodatki które mają zmienić jego działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiat życia pojawia się w wielu kulturach, w różnych miejscach na świecie. Zawsze jest symbolem tajemnej wiedzy, źródła i oświecenia. Ciekawe spojrzenie na ową strukturę geometryczna(między innymi) przedstawił Nassim Haramein podczas konferencji pt. "Przekroczyć horyzont zdarzenń", którą można obejrzeć na youtube, również z polskimi napisami. Cały wykład trwa 8 godzin i jest podzielony na 4 części, ale warto poświęcić ten czas. Pod koniec z niektórymi teoriami sceptycy mogą się nie zgodzić, ale i tak warto połuchać tego gościa o śmiesznym akcencie:)

 

Polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hmmm wydaje mi się,że widziałam coś podobnego tzn. to chyba połączenie dwóch amuletow <?> te elipsy mają symbolizować znak życia a promienie i okrąg amulet słonca ... tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle trochę kombinujecie. Współczesna numerologia i jej pryncypia powstały w XIX/XX wieku, więc muszę was zmartwić - mają się do tego obrazka nijak. Jeśli już, to radzę pokombinować z tzw. kabałą chrześcijańską, jakąś arytmozofią, alchemią. Szukajcie podstaw w świętej geometrii ale bez przesady - na pewno nie w zasadach stworzonych później niż manuskrypt... Moim zdaniem nudą jest zajmować się takim obrazkiem, podczas gdy naukowcy głowią się już od wieku o co chodzi z manuskryptem Wojnicza, i nikt jeszcze nic nie rozszyfrował:)

Manuskrypt Voynicha - czytajcie, kochani, to jest dopiero odjazd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...