Skocz do zawartości

Rytuały


Daniell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie do osób które zajmują się rytuałami chodzi mi o białą magię od dłuzszego czasu się tym zajmuję robie wszystko zgodnie z instrukcjami tak jak powinno byc a mimo wszystko nic nie działa napiszcie jakie są powody ze rytuały które wykonuje lub wykonujemy nie działają co jest tego powodem itp.Pozdrawiam

Edytowane przez beneton123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ykhm... radze się zastanowić nad odpowiedzią i podać mi ją raz jeszcze... pytanie faktycznie było inne ale wole byś sam sobie na nie odpowiedział... jeżeli ja ci odpowiem to boleśnie ci coś uświadomię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mów smiało co chcesz powiedziec ale nie rozumiem po co wogole rozwijac jakis nowy temat skoro ja zapytałem dlaczego moje rytuały nie działają jakie mogą byc powody to proste pytanie przeciez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to proste pytanie czemu na nie sobie nie odpowiedziałeś ? :krzywy:

 

ponieważ rytuał jest sposobem przekazania woli, równie dobrze nie potrzebujesz rytuału by czegokolwiek dokonać jednak słuzy on jako skupienie myśli. A ty sobie myslisz, że odbębnisz sobie rytuał i twoja nauczycielka złamie nogę, albo ze pojawi sie lord voldemort i hary poter i bedziesz żył sobie w magicznym świecie cudawianek. A tak nie będzie bo jesteś na to za g.... ykhm... za młody by pojąc z czym w ogóle obcujesz

 

Rytuał jest tylko pośrednikiem, a ty go traktujesz jako czynnik sprawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czarną magią się nie zajmuje a wszystkie rytuały robie w swoim kierunku może i nie pojmuje tego chociaz dlamnie to takie bezsensu to po co mi jakies rytuały skoro one i tak nic nie dają rozumiem ze (napisał mi ktoś dojrzały), ale nie dojrzały na tyle by odpowiedzięc mi na proste pytanie tylko jak piecioletnie dziecko lub niedosłyszący, który co nie dosłyszy to wymysli. Tylko g.... głupio odpisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniell ja ci odpowiem ...może nie nadajesz się do tego i amen, może jesteś dobry w czymś innym np pięknie śpiewasz, tańczysz , albo dobrze gotujesz i mnóstwo innych czynności, ale wcale nie znaczy że każdy ma i powinien kombinować w takich energiach, są tacy co mogą a nie chcą i traktują to jak przekleństwo, choć czasami może być błogosławieństwem. Ciesz się życiem i myśl pozytywnie o wszystkim co Cię otacza a to już jest wystarczającą białą magią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że poprzedni przedmówcy mają rację. Rytuał mógł być do kitu albo coś spie....; a nawet jedno i drugie. "błędu raczej nie popełniłem" - właśnie, piszesz, że "raczej" a nie "na pewno" a w magii jest różnica pomiędzy jednym i drugim, i to bardzo znaczna. Twoje myśli (powątpiewania, brak cierpliwości itp.) również osłabiają rytuał a właściwie wiązkę energii, którą z jego pomocy wysłałeś a której celem jest przyciągnięcie skutku choć raczej należy rzec efektu docelowego rytuału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, byc moze własnie popełniłem jakiś błąd skoro one nie zadziałały ,ale na tyle rytuałów zeby ani jeden nie zadziałał to tez troche dziwne moze to poprostu nie działa hehe po za tym byłem całkowicie skupiony uspokojony wyciszony i nie mogłem popełnić błędu,ale człowiek ma juz wątpliowsci co do tego no bo jednak nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz rytuał słuzy do kocentracji twojej woli i energi (dla uproszczenia nazwijmyja duchowej ) sam w sobie jest bardzo istotny jezeli twoja wiara w jego skutecznasc jest wystarczajaco silna. Byc moze problem problem lezy własnie w zbyt słąbej woli :). W trakcie rytuału duza role odgrywa rowniez cos co ja osobisicie nazywam deklaracja intencji. W tych 2 (3 jezeli wole i energie potraktujemy tu osobno) czynnikach doszukiwałbym sie przyczyn niepowodzenia. Sam drobny bład w konstrukcji rytuału nie odgrywa tu az takiej roli, chociaz ostrzegam ze moze miec katstrofalne skutki. Ale z tego jako adept napewno zdajesz sobie sprawe ;) To tyle w naprawde duzym skrócie:) niestet forum to nie to co kontakt osobisty wiec pewne subtelne niuanse sztuki ciezko przekazac. Moze to i nawet lepiej :) Pozdrawiam i nie poddawaj sie. Cwicz wole, a napewno osiagniesz sukces :) Niektórzy wielcy mistrzowie wogole nie potrzebuja rytuałów wiec wszystko przed toba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędu raczej nie popełniłem chociaz nie jestem pewien,a co masz na mysli ze był do kitu ?
Przecież prosto się wyraziłem. Teraz większość magii jaką znajdziesz w internecie i książkach jest wymysłami osób, które są magicznymi nieudacznikami i nawet nie próbowali potwierdzić skuteczności proponowanych przez siebie praktyk. Jeśli metoda, z której korzystasz nie działa, to należy przejść na inna. Ale nie jest to takie proste, bo generalnie żeby pracować z jakimś systemem magicznym i jego energiami, trzeba mieć do niego dostrojony umysł, najlepiej przez inicjację, a także znajomość mitologii/kabały etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać ze bardzo ciekawych rzeczy się tu dowiedziałem za co wam dziękuje bo szczerze mówiąc interesuje się tym i chciałbym się jakoś w tym kierunku rozwijać w sensie ze nie chciałbym się poddawać,co do rytuałów fakt część była z internetu itp, a nawet większa część.

 

Czyli rozumiem ze wg was lepiej jest sformułować własne zaklęcie i dobrać do tego odpowiednie przedmioty niż gotowe zaklęcia z internetu,czasopism itp.

 

Znów jeśli chodzi o wiarę w te rytuały to cóż mogę powiedzieć oczywiście ze wierze czym byłby ten rytuał bez wiary w niego z tym ze minęło trochę czasu odkąd zacząłem to robić i w sumie jak nic nie było tak nic nie ma, a wierzyć dalej wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

Czyli rozumiem ze wg was lepiej jest sformułować własne zaklęcie i dobrać do tego odpowiednie przedmioty niż gotowe zaklęcia z internetu,czasopism itp.

Nie, wtedy byłoby jeszcze gorzej, bo żeby tworzyć własne projekty trzeba być ekspertem. Musisz znaleźć dla siebie konkretny system magiczny i się mu poświęcić, a kryteriami wyboru mają być twoje potrzeby i możliwości. Przykładami konkretnych systemów są: czarostwo, voodoo, magia ceremonialna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem kazdy początkujący potrzebuje mistrza osoby od której moze się tego nauczyc a jak sądzicie samemu mozna dojsc do wprawy czy jednak trzeba tego mistrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nazywa się ona Klucz Salomona, ale wątpię, żeby ci się spodobała. :icon_smile2: Na tym forum są przedstawiciele wielu nurtów magicznych i gdyby każdy ci odpowiedział, to dostałbyś kilkanaście sprzecznych propozycji. Dlatego, tak jak pisałem, sam musisz przejrzeć dostępne systemy pod kątem swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia Ceremonialna to Magia dla zaawansowanych, bardzo zaawansowanych więc jako, że jesteś początkujący to ci odradzam. Kolejna rzecz, skoro dotychczasowy rytuał nie udał ci się, przy czym nawet nie wiesz gdzie zrobiłeś/mogłeś zrobić błąd (nawet nie wiesz czy to wina tego, że rytuał jest zły) to w przypadku prób rytuałów Magii Ceremonialnej tym bardziej ci się nie uda, wręcz możesz sobie biedy napytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rada, myslę ze będe próbował jakis czas jesli nic z tego nie wyjdzie to tak brzydko mówiąc dam sobie siana

 

Słyszałem o tobie z polecenia pewnej osoby mam pewne pytanie do ciebie ale szczerze mówiąc nie chciałbym na forum czy idzie do ciebie dotrzec w inny sposób e-mail gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniell nie czegos takiego jak magia biała czarna. Magia to magia moc jest zawsze tak sama. Roznia sie intencje o to one decyduja co jest co. A co moze sie zdarzyc? W wypadku magi cermonialnej spoglasz w otchłań, czasami nawet o tym nie wiedzac, bo np wydaje ci sie ze rytuał sie nie udał. A czym jest otchan? Ona nawet nie jest przerazajaca. To pustka to beznadzieja i tesknota. Ona niszczy cie w najgorszy mozliwy sposob, podstepnie od srodka, odbiera ci nadzieje wiare w samego siebie. Jest tez zamieszkana przez roznego rodzaju byty, zazwyczaj nie sa one przyjazne a niedoswiadczony mag jest dla nich 'brama i ofiara'. Jezeli chcesz wiedziec wiecej nt. magi ceremonialnej zapraszam na moje gg 13371160. Z gory zaznaczam ze napewno nie napisze ci nic na temat tworzenia rytuałow , nie pomge ci rowniez przy goecji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znów skoro to biała magia to jakie mogłyby być skutki uboczne szczerze mówiąc trochę tego nie rozumiem chce dobrze a staje się źle to takie bezsensu

 

Np spalisz mamie zasłonki, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę na przyszłość precyzować, bo jak widzisz mogą wystąpić takie błędy. A, żeby nie było of topu. Brak precyzji w rytuale też jest czynnikiem mogącym stanowić o jego skuteczności lub jego braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...