Jump to content

RYBY - szczegółowy opis.


Pysiaczek

Recommended Posts

19 lutego - 20 marca

 

Charakterystyka ogólna

Dwunastym, zamykającym niebieski zwierzyniec znakiem są Ryby, patronujące osobom niezwykle wrażliwym, niezdecydowanym i nieodgadnionym. Ryby należą do trygonu wodnego. Cechy charakterystyczne osób z tego żywiołu omówiono wcześniej - patrz Rak. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Ryby należą do tzw. krzyża zmiennego. Inspiruje on urodzonych pod tym znakiem do nieustannej pogoni za nowymi ideami, przeżyciami i znajomościami. Planetą Ryb jest Neptun. Charakter Ryb wyjątkowo dobrze współgra z opiniami na temat tej planety. Neptun jest obiektem mało znanym i o niej rozpoznanej bliżej energii. Astrologowie uważają, że oddziałuje on na podświadomość i instynkty swoich podopiecznych. Stąd u Ryb przeważają zdecydowanie sprawy ducha nad materialnymi. Ryby przejawiają wszechstronność zainteresowań, ofiarność i zachowawczość. Wpływ Neptuna trwa przez całe życie i jest on zarówno korzystny, jak i negatywny. Rozwija wyobraźnię, intuicję, romantyzm, ale również nadwrażliwość, słabą wolę, skłonność do nałogów, chaotyczność w działaniu, brak zdecydowania i logiki.

Negatywy

Urodzeni pod znakiem Ryb są niezwykle trudni do wszelkich ocen i kwalifikacji. Charakter ich bowiem jest złożony i zmienny, że nawet sami nie są pewni, jak się w określonej sytuacji zachowają. Nie można przewidzieć działania osoby, która nie kieruje się w życiu logiką ani przyjętymi zasadami, a tylko intuicją, przeczuciem i sobie wiadomymi skojarzeniami. Godny zastanowienia jest sam symbol tego znaku - dwie ryby o głowach zwróconych w przeciwnych kierunkach. Może to w nim kryje się częściowa odpowiedź dotycząca dwoistości, niezdecydowania i chwiejności charakteru osób urodzonych pod tym znakiem. Może jedna Ryba chce popłynąć w określonym kierunku, druga zaś ją hamuje i ciągnie w przeciwną stronę. Typowy brak jedności w wielości. Zrozumieć Rybę potrafi chyba tylko ona sama. Gdyby uważnie przeanalizować postępowanie Ryb, to trzeba by podważyć skuteczność logicznego rozumowania i racjonalnego działania. Ryba kieruje się przede wszystkim przeczuciem i intuicją. Cechy te są pochodną wrażliwości, subtelności i czułości. Tylko Ryby potrafią kojarzyć ze sobą fakty i wydarzenia, z zależności których inni w ogólnie nie zdają sobie sprawy. Na co dzień są to ludzie zgodni i ustępliwi, jednak próby przekonania ich o nielogiczności postępowania z góry skazane są na niepowodzenie. Ryby nie przyjmują do wiadomości żadnej argumentacji, wyszukują naiwne preteksty, a przyciskane do muru wybuchają. Co dziwniejsze, utwierdzone w swoim uporze, mimo istotnych sprzeczności, osiągają cel. Trzeba dodać, że Ryby mimo wrodzonej łagodności łatwo wpadają w gniew i są wówczas nieobliczalne. Nadwrażliwość Ryb powoduje, że nie mają one silnej woli, a zatem są mniej odporne na nałogi. W ich przypadku pociąg do alkoholu, lekarstw, narkotyków, papierosów, a nawet kawy jest o wiele bardziej szkodliwy niż dla znaków znacznie odporniejszych psychicznie, np. Barana lub Skorpiona. Większość urodzonych pod znakiem Ryb to osoby o słabych charakterach, łatwo poddające się przeciwnościom losu, zrażające się już na wstępie wszelkiego typu przeszkodami, nieśmiałe, niezdecydowane i mało stanowcze w działaniu. Może to wpływ wody powoduje, że u Ryb występują silne emocje. Wrażliwość duchowa prowadzi do zbytniego marzycielstwa i często do różnego typu nerwic.

 

Pozytywy

Mimo tylu pejoratywnych ocen są to osoby bardzo uczuciowe, wrażliwe i delikatne, kojarzące się na ogół z miłością i łagodnością. Panie Ryby są dobrymi gospodyniami, matkami i żonami. Pragną realizować szczyt ideały. Miłują piękno, mają umysł zdolny do skojarzeń o niewyobrażalnej skali, na pozór dziwnych ale w gruncie rzeczy trafnych. Gdy Ryba wpadnie z własnej winy w tarapaty, to i tak na ogół się z nich wywinie lub wyjdzie obronną ręką. Jest to o tyle dziwniejsze, że Ryby nie dysponują błyskotliwą inteligencją, ich działania nie są efektowne, a same sprawiają wrażenie osób naiwnych. Ryby lubią prowadzić ustabilizowany, bezpieczny tryb życia. Nie walczą z determinacją o zdobycze materialne ani moralne. Mimo że niejednokrotnie prawda jest po ich stronie, nie będą tego dochodzić na siłę, raczej biernie pogodzą się z losem. Cenią sobie ludzi uczciwych i subtelnych. Niestosownym żartem, nieobyczajnym zachowaniem lub oszustwem można bardzo łatwo Rybę urazić, a uzyskać przebaczenie jest niezwykle trudno. W miłości Ryby kierują się wyłącznie uczuciem. Dobór odpowiedniego partnera jest dla nich bardzo ważny. Trzeba od razu powiedzieć, że niezwykle trudno jest Rybom znaleźć właściwego partnera, towarzysza życia. Musi to być osobnik bardzo subtelny, zaangażowany i wytrwały. W przypadku odpowiedniego wyboru życie seksualne Ryb jest niezwykle aktywne, często przerasta potrzeby partnera.

 

Pani Ryba

Odznacza się oryginalną urodą. Przypomina zaklętą królewnę lub leśną nimfę. Jej urok jest dość osobliwy i na długo zapada w pamięć. Jest ciepła, pociągająca i romantyczna. Pani Ryba jest doskonałą gospodynią. W otoczeniu najbliższych czuje się w swoim żywiole. Przejawia ogromną aktywność, inwencję ale i dużą gadatliwość. Jest dobrą żoną i matką. Potrafi poświęcać się dla rodziny, ale w zamian oczekuje dobrego słowa, bo czułości potrzebuje przez cały czas. Jest to jej tak potrzebne do życia, jak rybie woda. Nie jest materialistką, lecz do spokojnego życia niezbędne jej jest bezpieczeństwo bytowe. Interesuje się sytuacją finansową małżonka, ale nie tyle z chęci posiadania, lecz z troski o zapewnienie godnych warunków życia sobie i dzieciom. W swoich marzeniach pani Ryba chciałaby być mała, niezaradna i zdana na czułą opiekę mężczyzn. W rzeczywistości umie sobie znakomicie radzić i z romantycznej rybki potrafi przemienić się w nadobną kotkę z ostrymi pazurkami.

Pan Ryba

Z natury jest nieśmiały, marzycielski i powściągliwy. Brak mu przebojowości i konsekwencji w dążeniu do celu. To inteligentny domator. Jest wrażliwy na krzywdę, współczujący, potrafi być pomocny w potrzebie. Ma żywą wyobraźnię, szczególna intuicję i nieokiełznaną skłonność do marzycielstwa. Lubi wygodnie i spokojne życie. Chętnie pobawi się z dziećmi, pozwalając im na wszystko, nie gardzi dobrymi potrawami, ale sam kucharzyć nie lubi. Od czasu do czasu próbuje błysnąć i zdobyć uznanie otoczenia. Na co dzień jest miły i przyjacielski. Ma wdzięk i humor, pozbawiony jest agresywności. Bywa romantyczny, uczuciowy i zmysłowy. Żywo reaguje na erotyczne impulsy. Lubi kobiety miłe, pewne siebie i efektowne, takie, które podobają się jego kolegom i otoczeniu. W małżeństwie jest dobrym ojcem i mężem, ale czujnym i zazdrosnym. Często ulega nastrojom i emocjom. W życiu radzi sobie o wiele lepiej, gdy przy jego boku stoi kobieta o mocniejszym charakterze, energiczna i wytrwale dążąca do celu. Ich współżycie na zasadzie uzupełniania się cech, będzie zgodne i harmonijne.

 

Urodzeni w pierwszej dekadzie Ryb (19II - 1 III)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Saturna. Hamuje on negatywne oddziaływanie Neptuna w takich cechach jak chaos emocjonalny i nieprawidłowa ocena rzeczywistości. Ponadto wzmacnia on zdolności do stabilizacji i organizacji. Saturn pozostawia również ujemny ślad na osobowości Ryb, gdyż zaszczepia w nich poczucie destrukcji i tragizmu. Urodzeni w tej dekadzie odznaczają się bogactwem wewnętrznym, intuicją, przeczuciem i wyobraźnią. Nie są też pozbawieni fantazji. Ich charakter i osobowość są trudne do ścisłego określenia. Ce****e ich bez wątpienia duża wrażliwość i subtelność, ale zbyt łatwo - szczególnie w młodym wieku - ulegają wpływom. Trudno im rozróżnić, co jest dla nich dobre, a co złe. Nie mają wyrobionego poglądu na życie, dlatego nawet w typowych sytuacjach trudno jest przewidzieć, jak się zachowują. W pracy zawodowej najchętniej stronią od rywalizacji, ale jeżeli już los przydzieli im trudne zadania, okazują się świetnymi organizatorami, przejawiają inwencję twórczą i potrafią błysnąć na tle innych. Nieźle sobie radzą również w pracach społecznych. Osiągają sukcesy w dziedzinach humanistycznych, przyrodniczych i artystycznych. Nieraz są to osiągnięcia genialne. Osoby z tej dekady cieszą się powodzeniem i sympatią otoczenia, same natomiast mają trudności z doborem przyjaciół lub partnerów życiowych, gdyż stawiane przez nich wymagania są niezwykle wysokie, a czasem nawet nierealne. Ponieważ Ryby mają raczej tchórzliwą naturę, więc jeśli nawet spotkają swój ideał, brakuje im odwagi, aby wyznać swe uczucia. W związku małżeńskim, jeżeli nawet nie jest to ten wymarzony, są wzorowe i lojalne.

 

Urodzeni w drugiej dekadzie Ryb (2 - 11 III)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Jowisza, który inspiruje ich do podnoszenia swego poziomu umysłowego. Osoby z tego okresu znacznie się różnią od poprzedników. Są lepiej zorganizowane, działają bardziej planowo, właściwiej oceniają rzeczywistość. W pracy zawodowej przejawiają duże zdolności organizacyjne, aczkolwiek wolą przedsięwzięcia na mniejszą skalę. Również w pracy społecznej są niezwykle cenione za swa opiekuńczość i życzliwość. Ludzi starają się traktować serdecznie i po przyjacielsku. Mają duże zdolności w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych, nauce języków obcych oraz w dziedzinach artystycznych. Pomaga im w tym wrodzona intuicja, którą najczęściej się kierują. Ona to podpowiada im, kto jest dla nich odpowiednim partnerem lub towarzyszem życia, ostrzega przed niebezpieczeństwem i złymi ludźmi. U Ryb z tej dekady często emocje górują nad racjonalnymi przesłankami. Ich stan psychiczny przechodzi z jednej skrajności w drugą. Znajduje to swoje odzwierciedlenie również w sprawach miłosnych. Od namiętności do wściekłości jest u nich bardzo blisko. Przeżywają duże rozterki, niepokój i niepewność. Korzystny jest dla nich stały związek małżeński, gdyż łatwiej jest go utrzymać. Natomiast związek typu partnerskiego może przekreślić nawet chwilowe wzburzenie.

 

Urodzeni w trzeciej dekadzie Ryb (12 -20 III)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Marsa, który dodaje im odwagi i pasji oraz wzmaga intensywność przeżyć. Osoby z tej dekady najbardziej różnią się od pozostałych Ryb. Tak jak i inne Ryby, kierują się w życiu przede wszystkim intuicją i podświadomością, mają bogate życie wewnętrzne, jednak cechy te, zdominowane przez wpływ Marsa, wykorzystują do walki o własne ideały. Są wrażliwe na niesprawiedliwość i cierpienie. Chciałyby w miarę swoich możliwości walczyć z nieprawościami, czynić świat lepszym. Swoim zaangażowaniem często narażają się na nieprzyjemności. Kiedy zawodzą ideały, bardzo to przeżywają, jednak nie wyciągają z tego wniosków. Nadal z pasją powracają do poprzedniej działalności, nie przywiązując wagi do własnych korzyści. Ich wyobraźnia przerasta rzeczywistość. W swoich marzeniach chcą walczyć o sprawy innych, być błędnymi rycerzami, potykać się ze smokami itp. Tak już bywa, że za swoje dobre chęci prędzej mogą się doczekać wdzięczności od obcych niż najbliższych. Współżycie z Rybami z trzeciej dekady jest trudne. Szybko się obrażają, a przebaczają dość wolno. Nawet jeśli długo przebywa się z Rybą , nie zawsze wiadomo, co ją w danej chwili uraziło. Nieraz nie ma nawet bezpośredniej przyczyny, ale Ryba przypominała sobie coś z przeszłości, nawet odległej, i ponownie się obraziła. Jej zły humor udziela się domownikom. Powoduje to sprzeczki i odgrzebywanie przeszłości. Musi upłynąć kilka dni, zanim sytuacja powróci do normy. W miłości Ryby potrafią wnieść się na wyżyny, ale jeszcze częstsze są załamania. Tak zwanej normalnej sytuacji praktycznie w miłości z Rybą nie ma, gdyż emocje powodują że jest ona albo niezwykle szczęśliwa, albo załamana. Na szczęście z wiekiem natura ich uspokaja się, zmniejsza się wrażliwość i Ryby zaczynają zachowywać większy spokój i dystans do rzeczywistości. Starają się być doskonałymi partnerami: czułymi i opiekuńczymi

 

Seks

ONA

Na rozwój jej seksualizmu doświadczenia życiowe mają niewielki wpływ. Jest nieuleczalną romantyczką. Jej temperament zwrócony jest do wewnątrz. Ryby można podzielić na dwie grupy. W pierwszej są te, które wchodzą w trwały związek z mężczyzną o niezbyt wybujałym seksualizmie. W drugiej znajdujemy osoby znacznie bardziej niespokojne. W ich wyobraźni szarmanckiego czy romantycznego kochanka zastępuje pirat lub współczesny superman. Wszystko wskazuje na to, że gdyby odważyła się na kogoś takiego, byłaby bardzo szczęśliwa. Najczęściej jednak unika konfrontacji ze stuprocentowymi mężczyznami, znajdując bezpieczne schronienie wśród mężczyzn słabszych psychicznie i wymagających z tej strony opieki i wyrozumiałości. Nierzadko odnajduje się w roli kochanki i powiernicy artystów lub polityków - ludzi, których sława i wielkość zależą w znacznym stopniu od jej oddziaływania, ukojenia, które im daje, i oparcia, którym dla nich jest.

ON

Prowadzi bogate życie seksualne, dostarcza niezapomnianych przeżyć partnerkom, nie daje jednak poznać swego wnętrza. Obdarzony jest bogatą wyobraźnią, której treści znane są wyłącznie jemu samemu. Ten jego hermetyczny świat wewnętrzny oddziałuje na niego silniej niż realia. W związku z tym przeżyciom erotycznym mężczyzny spod znaku Ryby towarzyszy gra wyobraźni i wewnętrzna poezja. Lubi często mówić o łóżku ciepło, uroczo i z erotyzmem. Jego namiętny szept i pieszczoty zlewają się w jedną poetycką całość, wspaniale rozbudzając i prowadząc do zaspokojenia. Partnerki, wspominając go, rysują sobie zupełnie fałszywy obraz jego osobowości. Pan Ryba czuje się bezgranicznie osamotniony, zamknięty wśród murów dzielących go od rzeczywistości i dlatego w ostatecznym rachunku ponosi klęskę. Nie ma takiej kobiety, która potrafiłaby dotrzeć do niego naprawdę i poznać jego prawdzie "ja". Każda z nich będzie do końca życia pamiętać spędzone z nim chwile, podczas gdy on zapomni o wszystkich i nadal pozostanie samotny.

 

Sfera zawodowa

 

Podwładny

Pracownik spod tego znaku jest ewenementem. Aby mógł normalnie funkcjonować, trzeba stworzyć mu odpowiednie warunku. To niezwykle delikatna i wrażliwa osoba. Do wszystkiego, co robi, podchodzi uczuciowo. W sprzyjających okolicznościach daje z siebie wszystko. Nie kieruje się osobistym interesem, zawsze jest pierwszy do pomocy i w przyjaźni. Nie do wszystkich prac Ryby się nadają. Najbardziej wydajne są tam, gdzie wymagane jest wyczucie, intuicja, gust, delikatność i inteligencja. Są doskonałe w dziedzinach artystycznych jako dekoratorki, modelki, spikerki. W pracy Ryby są dokładne i wydajne. Istotną rolę w ich samopoczuciu odgrywają stosunki międzyludzkie w miejscu pracy. Tam, gdzie bywa zła atmosfera. Ryba długo miejsca nie zagrzeje. Bardzo łatwo jest ją urazić czynem, słowem, gestem lub miną. Pracownicy spod znaku Ryby są bardzo koleżeńscy i wszystkim życzliwi. Często w pracy słuchają radia lub podśpiewują sobie. Nałożone na nich obowiązki wykonują terminowo i z poczuciem odpowiedzialności. Dlatego nie lubią, jak się ich pogania lub krytykuje. W zespole pracowniczym nie czują się najlepiej, jeżeli są obiektem zainteresowania. Szybko się peszą, są nieśmiali i mało odporni na niewybredne żarty. W stosunku do innych nie odczuwają zawiści o apanaże, premie czy pochwały. Mają własne poczucie wartości i to im wystarcza.

 

Przełożony

Co prawda Ryby nie mają rozbudzonych ambicji kierowniczych, ale oczywiście zostają przełożonymi. Najlepiej jednak czują się w roli zastępców lub kierowników pracowni artystycznych, obiektów kulturalnych czy innych samodzielnych placówek. Swoich podwładnych mobilizują do pracy namową, obietnicą lub pochwałą. Starają się częściej nagradzać niż karać. Stronią od intryg, mimo że plotkami się nie interesują. Ryby mają małą odporność nerwową i w przypadku dużych trudności lub aktów brutalności załamują się. Jeżeli Ryba przeżywa depresję psychiczną, nie jest zdolna do operatywnego działania. Chętnie przyjmuje życzliwą radę. Oczywiście, że może wówczas ulec namowom złych doradców, ale na szczęście Ryby mają największą intuicję i znają się na ludziach. Miejsce pracy szefa - Ryby będzie odznaczało się nie tylko porządkiem i czystością, ale również pomysłowym i gustownym wystrojem. Pod tym względem Ryby nie mają sobie równych Podwładni darzą Szefa - Rybę dużym zaufaniem, gdyż na ogół nigdy ich nie zawodzi. Jest niezwykle wrażliwy na nieszczęścia ludzkie. Nawet wobec największego wroga zdobędzie się na akt humanitarności. Ryba jest zwolennikiem sprawdzonych metod pracy, a do wszelkich nowości podchodzi z obawą.

 

Partnerka spod znaku Ryby

Może być dla mężczyzny dużym szczęściem. To bardzo dobra i oddana żona, świetna gospodyni, przykładna matka i towarzyszka życia. Słabą stroną jej charakteru jest nadwrażliwość. Bardzo łatwo ją urazić i to nie tylko słowem, ale czasem nawet brakiem odpowiedniego słowa. Potrzebuje ciągłych czułości, a przede wszystkim miłości. Często roni łzy, mimo że inna kobieta wybuchłaby gniewem, a jeszcze inna nie zwróciłaby na jakiś moment uwagi. Ryba czuje się niedoceniona i pokrzywdzona, a przede wszystkim wykorzystywana przez najbliższych. Stara się, ciężko pracuje, a rekompensaty moralnej nie odczuwa. Warto nadmienić, że Ryby są nader delikatnego zdrowia i siły ich nie są niewyczerpane. Życie erotyczne Ryb jest niezwykle złożone. Marzy o tym, aby być otoczoną nieustającą miłością i adoracją. Chciałaby, żeby małżeństwo było przedłużeniem narzeczeństwa.

Partner spod znaku Ryby

Ceni sobie spokój i dobrą kuchnie. Jest pracowity, jednak do wielkiego majątku nie dochodzi. Unika krytykowania innych i zależy ma na wzajemności. Ma opinię życiowego safanduły, jednak to tylko pozory. Często ulega nastrojom i należy traktować go ze zrozumieniem. Cele życiowe stara się osiągać w sposób nietypowy, mimo że kieruje się bardzo instynktem niż logiką. Nieraz miewa zbyt lekką rękę do wydawania pieniędzy, ale czujność żony zapobiega większym uchybieniom. Pan Ryba jest człowiekiem ambitnym i chciałby osiągać sukcesy. Często próbuje do tego dochodzić ciężką pracą. Należy pamiętać, że jest on delikatnego zdrowia i siły swoje musi spożytkować racjonalnie. Partner spod znaku Ryb na ogół jest łagodny i ustępliwy we współżyciu. Jego delikatność, wesołość i marzycielskość zjednują mu zarówno domowników, jak i przyjaciół.

Kto z kim, czyli powinowactwo serc

 

Ryba z Baranem

Związek niezwykle trudny, ale możliwy. Rybę będzie razić impulsywność i obcesowość Barana, zaś tego będzie irytować niezdecydowanie Ryby. Mimo to oboje będą siebie pożądać, gdyż znakomicie się uzupełniają i potrzebują.

 

Ryba z Bykiem

To może być bardzo udany związek. Marzycielska Ryba z bardzo konkretnym Bykiem. Między wami może być najmniej niesnasek ,gdyż tylko Byk wykazuje tak dużą cierpliwość, aby w spokoju znosić niekonwencjonalne zachowanie Ryby,

 

Ryba z Bliźniakiem

Nie wróży to niczego dobrego. Życie upłynęłoby wam na konfliktach, płaczu i trudnościach życiowych. A gdzie w takim razie miejsce na satysfakcję? Najlepiej od razu odrzucić ten pomysł.

 

Ryba z Rakiem

Te dwa wodne znaki mogą stworzyć bardzo harmonijną parę. Oboje jesteście nadwrażliwi, oboje macie duży instynkt samozachowawczy i bogate życie wewnętrzne. Będziecie rozumieć się bez słów. Dom i rodzina dopełnią waszego szczęścia.

 

Ryba z Lwem

Ten mariaż was kusi. Lew swoim blaskiem przyciąga Rybę, ta zaś fascynuje go swoją wrażliwością i tajemniczością. Jeżeli Lew przedstawi autentyczne wartości, wszystko ułoży się dobrze, jeśli to tylko poza, Ryba szybko się na tym pozna.

 

Ryba z Panną

Nie przepadacie zbytnio za sobą, a mimo to coś was do siebie ciągnie. Może ten kontrast waszych charakterów? Jeśli przetrwacie początkowy okres, później dostrzeżecie wzajemne dla siebie korzyści, a i uczucia nabiorą nowego blasku.

 

Ryba z Wagą

Nie jest to dobry pomysł. Nieśmiała, niezdecydowana Ryba i pełna wahań Waga. Wyczucie piękna, smaku i harmonii to chyba trochę za mało na wspólne życie. Jeśli się jednak zdecydujecie, musicie się liczyć nie tyle ze sprzeczkami, ile z niezadowoleniem ze swojej sytuacji.

 

Ryba ze Skorpionem

Nie będzie idealnie, ale radość częściej będzie u was gościć niż żal straconych szans. Potraficie doskonale się rozumieć, macie wspólne zainteresowania i namiętności. Rybę może jednak razić niestałość i złośliwość partnera.

Ryba ze Strzelcem

Tylko wzajemna tolerancja może wasze pożycie uczynić znośne. W przeciwnym wypadku będziecie wylewać żale i brnąć dalej w tym niezbyt udanym związku. O wiele lepiej by wam ze sobą było na stopie przyjacielskiej.

Ryba z Koziorożcem

Jedno ma cechy, których brakuje drugiemu. Znakomita możliwość uzupełniania się. Również wasze uczucia mogą być niezwykle intensywne i namiętne, ale najpierw musicie mieć odwagę wyznać je sobie.

Ryba z Wodnikiem

Oboje lubicie marzyć, każde z was będzie żyło w odrębnym świecie. Ryba, jako bardziej praktyczna, zatroszczy się o dom, ale kto zapewni środki na utrzymanie? Pod tym względem może być u was niewesoło.

 

Ryba z Rybą

Za dużo w tym związku nierealności i nielogiczności. Oboje zatopicie się na amen w marzeniach. Natomiast kiedy zaczną spiętrzać się trudności, załamiecie się lub będziecie szukać od siebie ucieczki.

Jak zdobyć Rybę?

 

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać?

Nie jest to sztuka łatwa, gdyż pragnie ona mężczyzny energicznego, ale zraża się wszelką gwałtownością. Trzeba umieć nawiązać z nią dialog w formie równie zdecydowanej, co i ciepłej. Lubi tematy jeszcze nie rozpoznane, takie z pograniczna rzeczywistości lub z granic poznania. Jeżeli nabierze zaufania i w męskich ramionach znajdzie ukojenie, to jest to! Współżycie z nią będzie bardzo sympatyczne, ale partner musi okazywać delikatność, cierpliwość i zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa. Trzeba też pamiętać, że jest bardzo zazdrosna.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

Wystarczy ją do siebie zrazić. Nie zniesie publicznego ośmieszenia jej, wulgarności czy zdrady ze strony partnera.

 

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Jest bardzo wrażliwy na czułość i opiekuńczość. Nie będzie też mieć nic przeciwko delikatnemu kierowaniu jego sprawami. Na początku trzeba go jednak dowartościować, aby nabrał większej pewności siebie. Należy też się wstrzymać ze słowami krytyki czy pouczeniami. Niestety, pan Ryba jest trudny do utrzymania, ale jest to możliwe. Trzeba zostawić mu margines swobody i właściwie prowadzić dom.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Nie zniesie stałej krytyki ani podważania jego męskości.

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Ryby - Kobiety urodzone pod znakiem Ryb są delikatne, skromne, a nawet bojaźliwe, nieraz nie mają zaufania do siebie. To też nieraz działają zbyt pochopnie, nawet lekkomyślnie. W sumie jednak są dobrymi gospodyniami. Fakt, iż są postaciami delikatnymi, o subtelnych rysach i nie mocnym zdrowiu sprawia, że nie często podejmują decyzje. Brakuje im także energii życiowej, jednak są ciągle pełne optymizmu. Ryby są przeważnie dobrymi i oddanymi żonami a także matkami. Rodzina, znajomi i bliscy obdarzają je sympatia. Mężczyźni, jako brzydsza cześć ludzkości, urodzeni pod dominującym wpływem ryb, są dziwni, podejrzliwi, najczęściej pyszni. Jakże często osobnicy tacy bywają niezaradni, niepraktyczni, rozrzutni, skłonni nawet do roztrwonienia majątku, dorobku całego życia. Przy tym są weseli i mają dobre serce. Mężczyźni posiadając te przywary, są jednak dobrymi mężami, wzorowymi ojcami i sumiennymi pracownikami. Ludzie legitymujący się znakiem Ryb są konserwatystami, przywiązani do swych przekonań, rzadko podejmują zmianę swych decyzji. Ce****e ich wysoka religijność, tendencja do szczerej przyjaźni, dążenie do realizacji szczytnych ideałów, szlachetnych czynów. Miłują piękno. Są ludźmi godnymi zaufania, mimo że działają nieraz impulsywnie, bez zastanowienia. Ryby w połączeniu z Rakiem stanowią najlepszy związek, choć także Ryby z Koziorożcem stanowią stałą jedność.

Porady dla urodzonych pod znakiem Ryb:

Osoby spod znaku Ryb są od urodzenia przeznaczone do stanu małżeńskiego, dlatego nie powinny odwlekać daty zawarcia związku. Tylko wczesne małżeństwo zapewni tym osobom szczęście i całkowite zadowolenie. Bezżennych natomiast może spotkać wiele niepowodzeń, kłopotów i zmartwień. Ryby mogą uzyskać majątek na drodze spadku lub przypadkowych darowizn. Nie należy jednak od urodzenia liczyć na los, albowiem każdy człowiek jest kowalem swojej fortuny. Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb muszą postępować ostrożnie, rozsądnie, by nie ulegać otoczeniu, które nie zawsze szczęśliwe sytuacje może im podpowiadać, sugerować. Nie należy poddać się wpływom obcych osób, które mogłyby doprowadzić do rozbicia rodziny. Przestroga dla Ryb: sprawy prywatne, intymne, osobiste traktujcie rozumowo, cierpliwie, rozsądnie, albowiem tylko te zalety przeprowadza was przez życie szczęśliwie.

 

 

RYBY (19 lub 20 lutego do 20 lub 21 marca, w zależności od roku)

Dwunasty i ostatnim znak zodiaku, zmienny, żeński, trzeci znak zimy, odpowiadający okresowi odwilży.

 

Im bliżej końca zodiaku, tym więcej sprzeczności i możliwości błędu. Najdobitniejszym tego przykładem jest właśnie faza Ryb - zdecydowanie najbardziej niejednoznaczna spośród dwunastu, które znamy. Do zalet przedstawicieli tej fazy zalicza się: wrażliwość, intuicję, uczuciowość, altruizm, skłonność do poświęcania się za innych, a nawet masochizm. Często mówi się także o zdolnościach medialnych i skłonnościach mistycznych. Odwrotną stronę medalu tworzą: niezdecydowanie, brak poczucia rzeczywistości, uleganie duchowym kryzysom, złym przeczuciom, a także nałogom. Często można zaobserwować, że kobiety-Ryby bardzo różnią się swymi cechami charakteru od męskich przedstawicieli tej fazy. Jednym i drugim zaleca się jednak to samo: systematyczną pracę, umiar i częstsze interesowanie się codziennymi sprawami tego świata i najbliższego otoczenia. Do obowiązków Ryb powinno należeć codzienne oglądanie programów informacyjnych w telewizji i słuchanie wiadomości w radiu (szczególnie polecane kobietom), czytanie prasy i rozmawianie z tzw. zwykłymi ludźmi. Dobrze zrobiłby też codzienny spacer i bezinteresowna obserwacja otoczenia.

 

ŻYWIOŁ: woda

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Rak, Skorpion, Waga.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta, Panna, Koziorożec.

CIAŁO NIEBIESKIE: Neptun

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: akwamaryn, turkus, szafir.

KAMIENIE NIEZALECANE: malachit, turmalin, kamień pustyni.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: żółty, pomarańczowy, błękitny, zielony.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, czarny, biały.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, szkolnictwo, kultura, rolnictwo i ogrodnictwo.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, wymiar sprawiedliwości, administracja, przemysł, biznes, handel i pośrednictwo, bankowość, komunikacja, turystyka.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: opiekuńczość, wyrozumiałość, czułość, konsekwencja, poczucie siły i własnej wartości.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: ślepy upór, kult siły, nietolerancja, brutalność, gwałtowność, przesadny intelektualizm, oschłość, nieczułość.

 

Pora Roku: Zima

Rośliny przechodzą ostatni etap rozwoju pod ziemia przed wiosennym wzrostem.Pod wpływem powoli powracającego ciepła, śnieg i lód topnieją, zaś gleba staje się znowu nawilżona i chłonna.

Żywioł: woda

Kiedy śniegi topnieją, woda zaczyna krążyć, uzupełniając rozlewiska i regenerując źródła. Rzeki wylewają nadmiar wody z koryta.

Kolor: odcienie niebieskiego,zieleni i fioletu, np.szmaragd lub akwamaryna.

Znak przeciwny i dopełniający: Panna

Skojarzenia anatomiczne: stopy, żyły, przysadka mózgowa.

Miejsca Geograficzne: Wybrzeże Kości Słoniowej, Gambia, Ghana, Gujana Francuska, Portugalia,

Santo Domingo, Tajwan, Tunezja.

Regiony geograficzne: Kalabria, Normandia, Sahara.

Miasta: Aleksandria, Santiago de Compostela, Ratyzbona,Sewilla.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...

RYBY (19 II - 20 III)

 

Znakiem Ryb rządzą Neptun i Jowisz, Silnie też na nie oddziaływuje Księżyc. Neptun z Jowiszem niosą wielkie bogactwo uczuć, Neptun sprzyja oderwaniu psychicznemu od rzeczywistości, a z Księżycem niesie intuicję, zadumę, oraz skłonność a czasem talent do nauk abstrakcyjnych i do poczynań artystycznych. Charakter ludzi urodzonych w tym znaku jest najtrudniejszy do ujęcia w skonkretyzowane ramy. Ryby pragną żyć w świecie nastrojów, emocji i uczuć. Sprawy duchowe najczęściej u nich przeważają nad problematyką materialną, ale świat ich zmusza do realnego patrzenia na życie. Z presji tych dwu, tak odmiennych nacisków powstają najróżnorodniejsze charaktery ludzi urodzonych w znaku Ryb. Tym niemniej, Ryby zawsze żyją głębokim życiem wewnętrznym i z tego powodu bywają często niezrozumiałe dla innych osób. Zawsze będą podatne na silne emocje uczuciowe, zwłaszcza w miłości i we wszystkich dziedzinach sztuki. Niebywała intuicja i wysoka, najczęściej inteligencja pozwala im bezbłędnie odczuć zarówno specyfikę sytuacji, w której się znaleźli, jak i nastawienie do nich osób trzecich.. Do pracy, której nie lubią potrafią się przemóc, ale nudne i systematyczne zajęcie wymaga od nich o wiele więcej wysiłku niż od przedstawicieli innych znaków. W dziedzinach artystycznych Ryby sanie do pokonania. Statystycznie najwięcej wielkich, natchnionych artystów jest urodzonych w tym znaku. Ryby posiadają również duże predyspozycje do mistyki, okultyzmu, nauk paranormalnych.

 

PANI RYBA

 

Tak jak każda kobieta pragnie legalnego, bezpiecznego związku, jest jednak pełna sprzeczności. Wybujała uczuciowość, wielka wyobraźnia, skłonność do egzaltacji, powodują że nie zawsze oczekiwania dadzą się pogodzić z realną rzeczywistością. Z jednej strony pani Ryba będzie u mężczyzny szukać siły i poczucia bezpieczeństwa, z drugiej natomiast boi się pełnej konfrontacji z ostrym męskim seksem, bo naruszył by on jej ochronną warstwę marzeń i egzaltacji. Ryba bardzo często przejawia skłonności do miłości platonicznej, wyidealizowanej, ale pełnej romantyzmu. Stąd też często przejawia skłonności do uczuć dziwnych, zazwyczaj niespełnionych, lub odbiegających od norm mieszczańskich. W porywach miłosnych Ryby są zdolne do ponoszenia największych ofiar, potrafią się zdobyć na heroizm o niespotykanej sile, którego źródłem nie jest fizyczna siła człowieka, ale jego hart i moc ducha.

 

PAN RYBA

 

Żyje swoim światem wewnętrznym, przykrytym pozorami realności. Życie erotyczne ma zazwyczaj urozmaicone, nigdy jednak do końca nie odkryje swojego tajemniczego usposobienia, nierealnych marzeń i wewnętrznego osamotnienia. Na ogół preferuje kobiety silne i niezależne, bowiem one wiedzą, czego chcą i stąd układ taki jest mniej absorbujący. Nie potrafi u kobiety wywołać poczucia, że jest w pełni kochaną, ale potrafi stworzyć nastrój, rozmarzyć uwodząc pięknymi słowami i niezapomnianym nastrojem. Ma mnóstwo przyjaciół. Jeżeli jest artystą, to będzie imponować swoim talentem i odmiennym sposobem myślenia. Idealny kolega do rozmowy o sztuce, do kieliszka i na weekend. Często można go podziwiać, ale nie zawsze można na nim polegać, zwłaszcza w odniesieniu do monotonnych i uciążliwych obowiązków małżeńskich.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Nie, nie. Rybki są efemeryczne, subtelne, nadwrażliwe i wyjątkowo "nie z tego świata". Znakiem "ciężkim" jest Koziorożec.

 

Oczywiście rozumujemy na poziomie archetypów.

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

RYBY

Miejsce szczególnej godności - Jowisz oraz Neptun. Z tego względu, że to miejsce zarówno dla wielkich idei (religii pojmowanych jako moment przejścia - charakterystyczne dla Ryb jako ostatniego elementu mandali zodiakalnej), oraz dla empatii, współodczuwania (motyw neptuniczny). Ryby są kojarzone, także graficznie, z chrześcijaństwem. Wyznają prymat cierpienia nad krytycyzmem. Być może dlatego Kościół, wiara, religia, panicznie boją się tabelek, raportów, szczegółowości, oraz krytycznej recepcji. Wierzysz albo nie - znikaj, a w gorszym przypadku zrobimy Ci krzywdę (vide inkwizycja i inne takie rzeczy).

 

Miejsce szczególnego osłabienia - Merkury. Merkury nie czuje się silny w Rybach, bo zagłębianie się w szczegóły, racjonalność i wiedza empiryczna (Jowisz to wiedza ponadempiryczna, wyłuszczanie idei) nie przystoją religiom i wielkim nurtom, które porywają ludzkość. Dlatego Merkury w wodnym i emocjonalnym znaku Ryb nie czuje się nazbyt komfortowo. Cóż...

 

Pozdrowienia!

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...
Guest Vianne 22

Moja dobra koleżanka, to Ryba. Przede wszystkim jest bardzo wrażliwa, wszystko sobie bierze do serca i bardzo łatwo ją urazić. Bardzo dużą rolę w jej życiu odgrywa wyobraźnia, ciągle buja w obłokach. No i często bywa melancholijna i pesymistyczna. Bardzo emocjonalna, często płacze. Ma zainteresowania artystyczne, bardzo ładnie śpiewa i tańczy.

Czasem żyje bardziej marzeniami i złudzeniami, niż rzeczywistością. Na pewno ma dobre serce i wielką empatię. Chętnie pomaga innym, jest bardzo religijna. Miała wiele zauroczeń, fascynacji. Szuka księcia z bajki, ciężko jej zejść na ziemię :P.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ryby są dla mnie w większości jakimś rozrzewnieniem, jakąś niekonkretnością, marzeniem, rozwianiem. Być może dlatego, że mam Księżyc w rygorystycznej i dokładnej Pannie. Ja się po prostu nie potrafię rozkleić, zempatyzować.

 

Te Rybki potrafią być bardzo wrażliwe i poświęcające się, ale z dwunastu znaków najszybciej się gubią, popadają w chaos. I to nie jest legenda, bajka, mit. Coś w tym, niestety, tkwi...

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Wystarczy ją do siebie zrazić. Nie zniesie publicznego ośmieszenia jej, wulgarności czy zdrady ze strony partnera

 

Zdecydownanie!

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Ogólnie zgadzam się ze wszystkim co zostało tu napisane, jestem jednak zupełnie typową przedstawicielką Ryb. Ale mam jedno zastrzeżenie - czy na pewno Skorpion to dla nas Ryb sprzyjający znak? Ja mam ze Skorpionem przykre doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • Administrator

Ryba bywa muzykalna – marzycielska i medialna.

Lubi żyć w odosobnieniu – skromnie, cicho, nieco w cieniu.

Nieraz miewa przygnębienia – brak energii, zniechęcenia,

Rzadko chwyta ją ambicja – ważna cecha: intuicja.

 

L.Szuman

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...