Jump to content
arabika

BLIŹNIĘTA - szczegółowy opis.

Recommended Posts

arabika

Pora roku: wiosna

Okres w którym pojawiają się kwiaty, owoce i młode ptaki. Pszczoły i owady latające zbierają pył z kwiatów, dni są dłuższe, powietrze łagodne. Wszystko nastraja nas do życia zgodnie z naturą, beztrosko i radośnie.

 

Żywioł :powietrze

Niesie ono zapach kwiatów i drzew, jest ciepłe, lekkie i przyjemne, tak jak charakterystyka Bliźniąt.

 

Jakość: zmienna

Kolor: Wiosna natura prezentuje pełną paletę barw, szczególnie zieleni.

Znak przeciwny: strzelec

Skojarzenia anatomiczne: ramiona, ręce i płuca.

 

Miejsca geograficzne:

Kraje: Belgia, Kanada, Stany Zjednoczone Regiony: Dolny Egipt, Walia, Norymberga

Miasta: Brugia, Londyn, Moguncja, Melbourne, Metz, San Francisco, Wersal

 

Planeta rządząca: Merkury

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pysiaczek

21 maja - 21 czerwca

 

Charakterystyka ogólna

Trzeci z kolei znak niebieskiego zwierzyńca patronuje osobom najbardziej elokwentnym spośród wszystkich znaków. Wynikać to może w dużym stopniu z przynależności Bliźniąt do trygonu powietrza. Synowie powietrza odznaczają się lotnym umysłem i komunikatywnością. Ce****e ich ponadto nieustanny ruch, zmienność i energia. Wszystko ich szybko nudzi i zmusza do gonitwy za nowościami. Znaki z trygonu powietrza nie noszą nazw zwierząt. Ich cechy przypisywane są rodzajowi ludzkiemu, którego główny atrybut - intelekt - jest wyróżnikiem właśnie Bliźniąt. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Bliźnięta należą do tzw. krzyża zmiennego. Inspiruje on urodzonych w tych znakach do nieustannej pogoni za nowymi ideami, przeżyciami i znajomościami. Planetą Bliźniąt jest Merkury, którego wpływ trwa przez całe życie. W zależności od pozycji planety na niebie w dniu narodzin jej wpływ na podopiecznych jest korzystny lub negatywny. Przy pozytywnym układzie konstelacji gwiezdnych rodzą się ludzie o dużej aktywności umysłowej, inteligencji, zdolności logicznego myślenia, dowcipie i sprycie życiowym. Negatywny wpływ przejawia się w nerwowości, gadulstwie, rozwiązłości i krytykanctwie. Najsilniejszy wpływ Merkurego zaznacza się wśród urodzonych od rana do południa.

 

Negatywy

W swoim otoczeniu Bliźnięta sprawiają wrażenie żywej, nie uporządkowanej encyklopedii. Potrafią stworzyć znakomite pozory znajomości wszechrzeczy. Z takim przekonaniem i tak sugestywnie mogą rozprawiać na ledwo poznany temat, że w oczach słuchaczy mogą ujść za specjalistów tej branży. Często zmieniają poglądy, ale czynią to głównie z nudów, dla samego ruchu, bo wszystko, co stałe, jest dla nich mało ciekawe i nużące. Lubią zajmować się kilkoma zagadnieniami jednocześnie, chociaż tak podzielnej uwagi jak Napoleon nie mają. Oczywiście, przy takich predyspozycjach nie może być mowy o dogłębnym zbadaniu rzeczy lub zjawiska. Dlatego Bliźnięta na ogół poznają rzeczywistość powierzchownie, nie wnikając w istotę rzeczy. Dociekanie może być dobre dla Skorpiona, ale nie dla nich. Szybko wyrabiają sobie na dany temat pogląd i przestaje on ich dalej interesować. Tkwienie przy tym samym nuży ich niezmiernie, potrzebują ciągle nowych przeżyć i nowych wartości. Są ludźmi najbardziej uniwersalnymi. Znają się na wszystkim, ale na niczym dokładnie. Są szybcy - ale nieprecyzyjni, błyskotliwi - ale niedokładni. Bliźnięta unikają obcowania z osobami niewykształconymi i mało komunikatywnymi. Jeżeli już z nimi przestają, to głównie po to, aby błysnąć swą inteligencją i erudycją. Mają również duże zdolności naśladowcze. Potrafią wykorzystać wiedzę innych do swoich spraw. Wkładają w to wiele wysiłku, co powoduje ich nadmierną nerwowość. Przywiązują bardzo dużą wagę do opinii na swój temat. Czynią znaczne wysiłki, aby zdobyć uznanie otoczenia. Lubują się w uczestnictwie w długotrwałych debatach i jałowych dyskusjach, z których nic zazwyczaj nie wynika, ale mogą zaprezentować swoją elokwencję i punkt widzenia. Próbują zyskiwać coraz to nowych słuchaczy i zwolenników, aby mieć audytorium do przedstawienia swoich poglądów. Naprawdę trudno byłoby znaleźć temat, na który Bliźniak nie miałby nic do powiedzenia. Jego wiedza jest jednak powierzchowna, często płytka. Mimo to potrafi niezwykle zręcznie operować skąpymi nawet informacjami i udaje mu się nieraz zasugerować innych. Codziennie życie z Bliźniakiem bywa czasem bardzo denerwujące. Nie słucha rad i nie znosi krytyki. Chciałby chadzać własnymi ścieżkami, lecz prowadzi to niejednokrotnie do niekorzystnych skutków. Lubi lekko wydawać pieniądze, a ze zdobyciem ich miewa trudności. Nie przywiązuje większego znaczenia do porządku. Częste sprzątanie uważa za zwykłą stratę czasu. W swoich intencjach nie zawsze bywa szczery. Nierzadko zdarza mu się co innego myśleć, a co innego mówić. Postępuje tak, jak mu w danej chwili wygodniej jest się zachować.

 

Pozytywy

Bliźnięta najlapidarniej można określić jako praktycznych intelektualistów. Jak nikt inny popierają poglądy i wykazują zaangażowanie we wszelkie działania dające im praktyczne korzyści. Dzięki lotnemu umysłowi i wrodzonej inteligencji potrafią szybko, niemal błyskawicznie, oceniać sytuację. Często się mylą, ale wówczas jeszcze szybciej zmieniają zdanie, nie mając w tym względzie żadnych zahamowań. Z taką elastycznością ocen i poglądów jest im w życiu o wiele łatwiej niż np. upartemu w przypadku pomyłki Bykowi, wpadającemu we wściekłość Baranowi czy złośliwemu Skorpionowi. Jeśli wziąć pod uwagę, że Bliźnięta zachowują na ogół bystrość umysłu, refleks i wszechstronne zainteresowania do późnej starości, a na pewno najdłużej ze wszystkich znaków, to ten życiowy pragmatyzm jest niezwykle przydatny i wygodny. Nie ulega wątpliwości, że Bliźnięta dziedziczą cechy swego patrona, Merkurego - posłańca Bogów, opiekuna dyplomatów, kupców i złodziei. Jemu to zapewne zawdzięczają łatwość w nawiązywaniu kontaktów, szybką orientację w nowych zagadnieniach i umiejętność adaptacji do zmieniającej się sytuacji. Oczywiście przy takich predyspozycjach nie może być mowy o dogłębnym zbadaniu rzeczy lub zjawiska. Bliźnięta są lubiane w towarzystwie i chętnie zapraszane. Nie upierają się przy swoim zdaniu, nawet słusznym. Obcy jest im fanatyzm i zacietrzewienie. Czynią tak głównie z wygodnictwa i o nic w życiu nie walczą z determinacją. Najbardziej przeraża je stagnacja, jednostajność, monotonia i szczegółowe roztrząsanie problemów. W życiu erotycznym kierują się nie tyle popędem, ile głównie ciekawością. Potrafią być aktywne, namiętne, ale brak im wytrwałości. Najbardziej cenią sobie więzi sympatii i dopiero na takiej bazie mogą budować trwałe związki. Bliźnięta, szczególnie panie, pod wpływem nieoczekiwanego pożądania czy zapomnienia się nie ulegają słabości, lecz postępują świadomie, głównie z ciekawości i chęci przeżycia czegoś nowego. Jeżeli nie idzie za tym podbudowa duchowa, wówczas są to tylko przelotne miłostki, nawet nie romanse. W przeciwieństwie do Skorpiona czy Ryby, życie erotyczne nie stanowi dla nich zasadniczej treści życia. W małżeństwie starają się być jeśli nie całkowicie wierne, to przynajmniej lojalne.

 

Pani Bliźniak

Jest bez wątpienia kobietą inteligentną, niezwykle elokwentną, wesoła i pełną wdzięku. Ce****e ją inicjatywa, czasem bywa nawet narwana, lecz naturę ma na wskroś szczerą i wyrozumiałą. W życiu rodzinnymi nie ogranicza się do roli gospodyni, żony czy matki. Jej błyskawiczne reakcje myślowe, duży zasób wiadomości i sukcesy zawodowe utwierdzają ją w przekonaniu, że powinna stale pracować nad podnoszeniem swojego poziomu intelektualnego. Dlatego stara się być na bieżąco zorientowana w wydarzeniach politycznych, kulturalnych i w plotkach. Nie zaniedbuje też chodzenia do teatru, kina czy udziału w spotkaniach towarzyskich. Taki styl życia musi, rzecz jasna, odbywać się kosztem prac domowych i obowiązków rodzinnych, co jest częstym powodem nieporozumień między małżonkami. Mimo to pani Bliźniak nie da się zepchnąć wyłącznie do roli kury domowej, a w młodym wieku nawet jej to nie w głowie. Aby utrzymać dobry klimat w rodzinie., mąż, jak również dzieci, powinien przejąć na siebie część obowiązków domowych. Małżonek winien dbać o przynoszenie żonie prasy i książek, pamiętać o wspólnych rozrywkach i towarzystwie. Nie powinien natomiast żony zbytnio kontrolować, raczej dawać jej pełną swobodę, gdyż jeśli pani Bliźniak zaspokoi swą ciekawość i swoje ambicje, wtedy nie szuka okazji wyżycia się poza domem. Współżycie z panią Bliźniak nie należy do najłatwiejszych, ale jest za to ciekawe i efektowne. Aby małżeństwo było udane, żona spod tego znaku powinna mieć wyrozumiałego i troskliwego męża. Powinien dbać o jej zdrowie, wybawiać z kłopotów, w które sama się potrafi wpędzić, oraz zapewnić jej materialny dostatek. Wyrozumiałość pozwoli mu zaakceptować to, że jest ona ciekawska, wścibska i słynie z gadulstwa. W życiu erotycznym jest dość opanowana, a jej aktywność jest bardziej racjonalna niż spontaniczna. Chętnie flirtuje. Większą wagę przywiązuje jednak do umizgów i gry miłosnej niż do doznań fizycznych. Z żadną kobietą nie można tak pożartować na "te" tematy, jak właśnie z niewiastą spod znaku Bliźniąt. Bardzo to lubi, a jeżeli się obraża, to na krótko lub są to tylko pozory, które dodają jej jeszcze większego uroku.

 

Pan Bliźniak

Jest interesujący, i to nie tylko ze względu na aparycję, ale i sposób bycia. Odznacza się wszechstronną wiedzą, dużą komunikatywnością, a błyskotliwa inteligencja zyskuje mu aplauz i uznanie otoczenia. Ten typ mężczyzny jest szczególnie łasy na uznanie i komplementy. Czuje się wtedy znakomicie. Chętnie gawędzi, ale też umie wysłuchać innych. Słucha nie tylko wiadomości istotnych, ale i plotek. Stroni od intrygi i jest na swój sposób dyskretny, chyba że powie coś przez nieuwagę i później tego żałuje. Bliźniak ma namiętne usposobienie. Bardziej ceni sobie zmysł niż piękno. Jest towarzyski, kocha sztukę i podróże. Odznacza się ruchliwością, nerwowością i krytycznym umysłem. Czuje się nieswojo w obliczu rodzącej się trwałej znajomości, dlatego tak trudno jest mu zdecydować się na małżeństwo. Żona powinna dać mu możliwość duchowego i artystycznego wyżycia się. Gdy będzie mniej skrępowany więzami małżeńskimi, wówczas milsze będzie mu ognisko domowe. Bliźniak dużą wagę przywiązuje do rodziny i kręgu przyjaciół. Wynika to również stąd, że na ich tle może prezentować swój intelekt. W sferze zawodowej jest aktywny, potrafi zarobić nawet znaczne sumy pieniędzy, ale też ma lekką rękę do ich wydawania. Lubi mieć kosztowne gesty. Z pewnością nie można zaliczyć go do materialistów. Zapewne z tego względu najczęściej nie ma większego majątku. Charakteryzuje go chaos oraz niechęć do ładu i porządku. Jego stanowisko pracy może być bardzo niechluje, a leżące na środku mieszkania śmieci wcale mu nie przeszkadzają.

 

 

Urodzeni w pierwszej dekadzie Bliźniąt (22V - 1 VI)

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkową opieką Jowisza. W korzystnej konfiguracji planeta ta wzmacnia intelekt, poczucie sprawiedliwości, otwartość, bezinteresowność i rozszerza horyzonty umysłowe. Negatywny układ planet uwypukla takie cechy, jak życiowe wygodnictwo, niefrasobliwość, hipokryzję i snobizm. W porównaniu z Bliźniętami urodzonymi w innych dekadach odznaczają się większym intelektem, lepszą koncentracją, są bardziej szczery i lojalni. Są pożądanymi partnerami zarówno w pracy zawodowej, społecznej, jak i w życiu rodzinnym. Ułatwia im to wrodzoną delikatność, inteligencja, osobisty wdzięk oraz atrakcyjna zazwyczaj powierzchowność. Bliźnięta z końca maja odznaczają się niesłychaną elastycznością, zręcznością i giętkością. Są też świetnymi dyplomatami. Na swój użytek. Potrafią umiejętnie rozładowywać konflikty, pośredniczą między ludźmi, kojarzą ich ze sobą, ożywiają i bawią. Nie zaliczają się do ludzi majętnych. Względną pomyślność zawdzięczają pomysłowości i zręczności. Stosunkowo łatwo obywają się bez pieniędzy. Stan posiadani nie ma większego wpływu na ich samopoczucie. W życiu bywają przeważnie szczęśliwe, gdyż cieszą się dużym powodzeniem. Trafnie dobierają partnerów życiowych, mają liczne grono przyjaciół.

 

Urodzeni w drugiej dekadzie Bliźniąt (2-11VI)

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkowym wpływem Marsa. Przy korzystnym układzie astrologicznym planeta ta u swoich podopiecznych wzmacnia inicjatywę, ambicję, bojowość, zdolność sugestywnego oddziaływania oraz popęd seksualny. Działając zaś destrukcyjnie, wzmaga agresywność, swarliwość i nietolerancję. Dominującymi cechami osób urodzonych w tej dekadzie są dynamizm i ambicja. Dzięki temu udaje im się często realizować swoje cele, zarówno zawodowe, majątkowe, jak i uczuciowe. Chętnie uczą się nowych rzeczy, jednak tylko powierzchownie. Nie można ich przykuć do miejsca pracy, gdyż bez protestu się nie podporządkują. Lepiej dać im swobodę działania, a wówczas o wiele więcej zdziałają. Kobiety z tej dekady żyją chwilą, chętnie flirtują, bywają rozkapryszone. Do późnych lat zachowują się i wyglądają bardzo dziewczęco, może dlatego, że zawsze są skłonne do żartów i śmiechu. W towarzystwie potrafią rozruszać największego nawet nudziarza. W pracy zawodowej są szybkie, dobrze zorganizowane i godne zaufania.

Mężczyźni urodzeni na początku czerwca mają niezwykle rozwinięty zmysł orientacji. Szybko się asymilują w nowym środowisku, mają świetną pamięć, wykazują wielką zaciętość i łatwość uczenia się. Pochłaniają też duże ilości lektur. W swoim otoczeniu uchodzą za rodzaj leksykonów o pojemnej i dokładnej pamięci. Interesują się nowościami. Nie znoszą stagnacji i nudy. Często są propagatorami nowych idei. Swobodnie posługują się słowem mówionym i pisanym. Często też miewają uzdolnienia literackie. U obojga płci występuje duże powodzenie w miłości. Zawdzięczają je atrakcyjnemu zazwyczaj wyglądowi, walorom umysłowym i namiętności. Właśnie owa namiętność sprawia, że wcześnie znajdują swój obiekt westchnień i tak go pożądają, że kończy się to związkiem małżeńskim. W obcowaniu na co dzień nie są najłatwiejsi, gdyż obok rozsądku i opanowania miewają napady gniewu, które doprowadzają do kłótni i sprzeczek.

 

Urodzeni w trzeciej dekadzie Barana (11-20 IV)

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkowym wpływem Słońca. Działając korzystnie, planeta ta wzmaga talenty twórcze, siłę woli i poczucie własnej wartości. Przy niekorzystnym układzie planet i gwiazd wpływa na rozwój takich cech, jak próżność, egoizm, pych i agresywność. Na szczęście przeważa korzystny wpływ Słońca i Merkurego. Osoby z tej dekady są wszechstronnie uzdolnione, lubią zmiany i szybko dostosowują się do nowych sytuacji i zawodów. Ich umysł jest selektywny, dzięki czemu niemal wszystkie wiadomości, które nie znajdują praktycznego zastosowania, wypuszczają z głowy, dlatego umysł mają zawsze świeży i chłonny. Ich silne cechy to: siła woli, duża energia i poczucie realizmu. Idealistów wśród nich jest niewielu. Nie lubią angażować się w coś wbrew obowiązującym zasadom lub mało realnego. Taki stosunek do życia ułatwia im zajmowanie stanowisk kierowniczych, a siła sugestii i krasomówstwo czyni ich pracę jeszcze mniej konfliktową. Mimo że nie brak im zapału i entuzjazmu, w pracy nie są zbyt zaangażowani. Nuży ich monotonia i wykonywanie wciąż tych samych obowiązków. Ich wadą jest niezdecydowanie oraz ciekawość połączona ze wścibstwem i gadatliwością. Osoby urodzone w tej dekadzie nie traktują uczucia zbyt głęboko, wysuwając często na plan pierwszy zajęcia intelektualne i interesy. Dzięki zmysłowi dyplomatycznemu i zręczności zdarza im się niekiedy utrzymywać dwa równoległe związki - oficjalny i pokątny. Elokwencja, uroda i wdzięk zapewniają im nieustające powodzenie. Mają przy tym popęd erotyczny i zbyt często chcieliby zmieniać swoich partnerów.

 

Seks

ONA

Rzadko znajduje szczęście, a nieraz nawet kończy tragicznie. Bywa skazana na tęsknotę do jednego partnera, którego poszukuje przez całe życie. Żyje więc z poczuciem niepełności niekompletności. Gdy uda jej się trafić na swego idealnego mężczyznę, wówczas życie jej staje się rajem na ziemi. Zdarza się to jednak bardzo rzadko. Uważa się też za szczęśliwą, jeśli znajdzie kogoś zbliżonego do swego wzorca. Przeciętny mężczyzna nie jest w stanie jej zrozumieć. Często popada z tego powodu w zadumę. Kontynuując poszukiwania, spotyka się z niezrozumieniem swoich pragnień. Zdesperowana, może coraz częściej zmieniać partnerów. Pani bliźniak jest wrażliwa, utalentowana i sprawia wrażenie opuszczonej. Taka jest w istocie. Bywa na ogół atrakcyjna i ma powodzenie. Seks też nie jest jej obojętny, szuka jednak znacznie pełniejszego partnerstwa. Nie miewa zahamowań, łatwo poddaje się mężczyznom. Oczarowuje partnerów swoim zachowanie. Fizyczna rozkosz nie daje jej pełnej satysfakcji. Odrzuca nawet znakomitych kochanków. Chcąc potwierdzić swą atrakcyjność, zmienia ich. Gdy przeminie jej wiek średni, a nie znajdzie odpowiedniego partnera., wówczas szuka zapomnienia w alkoholu, seksie komercyjny, lub rozwiązłym trybie życia. Dążenie do samozniszczenia jest ostatnim tragicznym stadium poszukiwania "astralnego brata".

ON

U mężczyzny Bliźniaka doświadczenia życiowe mają dość ograniczony wpływ na rozwój jego seksualizmu. Jest niepoprawnym romantykiem. W poszczególnych okresach życia tworzy i pielęgnuje różne wizje, których wspólną cechą jest nierealność. Na ogół nie przeżywa gwałtownych namiętności. Każdy zakres gry miłosnej satysfakcjonuje go, po czym szybko i zdrowo zasypia. Zdrady miłosne czy małżeńskie nie są jego ulubioną działalnością. Jest nią natomiast prowadzenie domu i przyjmowanie gości. Bliźniak bywa zazwyczaj bardzo towarzyski, pogodny, lubi na siebie zwracać uwagę, podobać się i dobrze zabawić.

Sfera zawodowa

 

Podwładny

Bliźniak w roli pracownika jest ceniony zarówno przez przełożonych, jak i przez kolegów. Zawdzięcza to głównie dwóm cechom: brakowi dążności do zajmowania wysokich stanowisk oraz dużemu poczuciu humoru. To fakt, że szefów spod znaku Bliźniąt spotyka się najrzadziej. Jest to przede wszystkim sprawa ich temperamentu i ruchliwości. Siedzenie za biurkiem - a tego wymaga większość kierowniczych stanowisk - to nie dla nich. W związku z tym nie stanowią zagrożenia dla swoich przełożonych i są darzeni przez nich zaufaniem. Bliźnięta cenią sobie dobry humor. Nikt się tak nie pozna na inteligentnym dowcipie, jak właśnie one. Kawały prostackie, prymitywne nie bawią ich. Osoby spod tego znaku cieszą się niezwykle lotnym umysłem. Błyskawicznie oceniają sytuację i wyciągają stosowne wnioski. Są niezwykle elastyczne w poglądach. Mają to do siebie, że muszą być właściwie wykorzystane zawodowo, gdyż jeżeli charakter pracy nie będzie im odpowiadał, wówczas korzyść z nich dla firm będzie żadna, a i same długo miejsca w niej nie zagrzeją. Na stanowiskach odpowiadających i właściwościom charakterologicznym są znakomite. Praca, której oddadzą wszystkie siły, musi być związana z ruchem, zmiennością, kontaktami i bezsztampowością. Bliźnięta jako pracownicy bywają nieocenionymi sprzedawcami, akwizytorami, komiwojażerami, specjalistami od reklamy itp. Aby błyszczały w pracy, potrzebne im jest stałe dokształcanie zawodowe, co czynią chętnie. Do pozytywnych cech pracowników spod znaku Bliźniąt należy dodać i tę, że nie lubią intryg, plotek, wtrącania się do nie swoich spraw. Nie stronią od zrobienia komuś pysznego kawału, ale na pewno nie będzie to żart prymitywny.

Przełożony

Oczywiście, że Bliźnięta bywają też przełożonymi, i to z powodzeniem. Taki szef nie przesiaduje w swoim gabinecie, lecz chętnie przebywa na stanowiskach pracy. Rozmawia z pracownikami na miejscu, zamiast wzywać ich do swego pokoju. O podwładnych dba jak ojciec. Lubi i umie z nimi współżyć. Jest wyrozumiały dla słabostek innych. W ocenie ludzi nie kieruje się emocjami, lecz ich rzeczywistą wartością. Trzeba dodać, że szef Bliźniak nie lubi oceniać innych, rozkazywać i ponaglać. Nie sprawia mu to satysfakcji. Jeżeli jest zbyt przeciążony pracą papierkową, należy spodziewać się, że długo miejsca nie zagrzeje. Będzie dążył do jak najszybszej zmiany stanowiska. U pracowników ceni inwencję, pomysłowość i nowatorstwo. Sam chętnie udoskonala metody zarządzania. Do mniej pozytywnych cech Bliźniaka należy zmienność nastrojów i nierówność. Trudno mu pracować systematycznie. Miewa martwe okresy w aktywności zawodowej, by potem ze zdwojoną energią nadrobić zaległości. Plany wykonuje w terminie, ale pracuje z interwałami. Szef Bliźniak to z pewnością doskonały przełożony i kolega, jednak nie można go zaszufladkować. Nigdy nie wiadomo, co wymyśli nowego i do czego będzie zmierzał. Na szczęście ma bardzo bystry umysł, właściwie ocenia sytuację i można mu zaufać. Działania jego będą korzystne zarówno dla pracowników, jak i dla firmy.

Partnerka spod znaku Bliźniąt

Jest najbardziej dynamiczna i skomplikowana ze wszystkich znaków. To dwie natury w jednej. Pierwsza jest miła, prostoduszna i zalotna. Ce****e ją najwyższy intelekt. Ma duże poczucie humoru, jest nie do pokonania w szermierce słownej. Mężczyzn elektryzuje swoim sposobem bycia, tak że ciągną do jej towarzystwa jak muchy do miodu. Przeważnie jest osobą oczytaną, na bieżąco zorientowaną w informacjach prasowych i telewizyjnych oraz w zwykłych plotkach. Druga natura pani Bliźniak jest zgoła odmienna. Jej dorosłe życie bywa zdominowane poszukiwaniem idealnego partnera, z którym mogłaby być absolutnie szczęśliwa. Jest przekonana, czuje to w głębi duszy, że taka osoba, przeznaczona tylko dla niej, gdzieś istnieje. Rzadko jednak udaje jej się spotkać ze swoim ideałem, zadowala się więc małżeństwem z innym mężczyzną, z którym pożycie bywa nieraz bardzo poprawne, jednak w duszy Bliźniaczki pozostaje poczucie niepełności. Wiele kobiet spod tego znaku intensywnie poszukuje swojego astralnego brata, zmieniając często mężczyzn i rozczarowując się. Przeciętna pani Bliźniak jednak cieszy się życiem, jest niezwykle elokwentna, potrafi godzinami rozprawiać z ogromnym zaangażowaniem. Osoby obce słuchają jej z dużym zainteresowaniem, natomiast domownicy są znudzeni ciągłym powtarzaniem tego samego. Współżycie z nią nie będzie trudne, jeśli mąż uszanuje intelektualne zainteresowania żony, zapewni jej możliwość duchowego wzbogacania się, korzystania z dorobku kultury i towarzystwo, na którego tle mogłaby błyszczeć. Mąż musi postępować elastycznie i mieć dużo fantazji, gdyż inaczej pożycie ich stanie się nudne, a tego żona spod znaku Bliźniąt najbardziej nie znosi.

 

Partner spod znaku Bliźniąt

Jest mniej skomplikowany od kobiety Bliźniaka. Nie przeżywa wewnętrznego rozdarcia, a jego marzenia pozostają tylko w sferze wyobraźni i nie odciskają się na jego życiu codziennym. Cechą charakterystyczną psychiki Bliźniaka jest gonitwa kłębiących się w jego głowie myśli. Nieustannie przeskakuje z tematu na temat i zanim jego rozmówca zdąży pomyśleć o odpowiedzi, on już myśli i mówi zupełnie o czymś innym. Na co dzień mąż spod znaku Bliźniąt jest delikatny, układny, serdeczny, dobrodliwy, niezwykle roztropny, ale też skłonny do podejrzeń. Nigdy nie wiadomo, o czym myśli w danej chwili. W pożyciu małżeńskim z Bliźniakiem najważniejszy jest dobór partnerów, a szczególnie dobór pod względem intelektualnym. Żona, przynajmniej częściowo, musi dorównywać mu intelektem, a to wymaga pracy nad sobą. Jeżeli maż nie znajdzie duchowego kontaktu z własną małżonką, będzie go szukał gdzie indziej, gdyż jest mu to potrzebne do normalnego funkcjonowania. W dobranym towarzystwie jest on dobrym i wiernym mężem. Bliźniak nie przeżywa gwałtownych namiętności, mimo że jest wielkim romantykiem. Doznania fizyczne sprawiają mu doraźna satysfakcję, nie jest wybredny pod tym względem i nie robi to na nim najmniejszego znaczenia. Bardziej delektuje się wizjami, które tworzy na swój użytek i które prawie nigdy się nie ziszczają. Stosunki pozamałżeńskie nie pociągają go, natomiast zadowolenie sprawia mu życie towarzyskie, powodzenie u kobiet i komplementy. Partner spod znaku Bliźniąt lubi pochwalić się swoim mieszkaniem. Dobrze przyjąć gości, aby później długo to wspominali. Można powiedzieć, że dobrze ułożone życie rodzinne i domowe rekompensuje mu marzenia i namiętności.

 

Kto z kim, czyli powinowactwo serc

 

Bliźniak z Baranem

Skojarzenie chyba dobre. Baran natchnie swego partnera optymizmem, zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, doda odwagi, Bliźniak zaś przysporzy temu związkowi nieco romantyzmu i tajemniczości. Miłość między nimi nie będzie zapewne nagła, ale wyniknie z wzajemnej akceptacji, poczucia humoru, wszechstronnych zainteresowań i dużej aktywności życiowej.

 

Bliźniak z Bykiem

To nie dla was układ. Wymagania Byka przewyższają na ogół cierpliwość i możliwości Bliźniaka. Częste spory potrafią zatruć nawet najgłębsze uczucie. Nie bez winy w tym związku byłby sam Bliźniak, gdyż swoją zmiennością, kaprysami i zwariowanymi nieraz pomysłami doprowadzałby Byka do złości.

Bliźniak z Bliźniakiem

Związek obydwu dwoistych znaków nie wróży niczego trwałego na dłuższą metę, chociaż łatwiej im o zrozumienie własnych zachowań. Trudno w tym przypadku mówić o gwałtownej miłości, raczej o uczuciu sympatii, przyjaźni i tolerancji.

Bliźniak z Rakiem

Mimo wzajemnego zrozumienia przyszłość nie rysuje się kolorowo. Szczególnie Rak nie będzie pewny swego partnera. Jego zmienność i okazywana beztroska napawa zapobiegliwego Raka obawą o dalszy byt. Gdy przyjdą dzieci, Rak będzie przelewał na nich większość dotychczasowego uczucia i drżał o zapewnienie im spokojnej egzystencji.

 

Bliźniak z Lwem

Istnieje duże ryzyko. Może być znakomicie, ale też i krótkotrwale. Potrafią sobie prawić komplementy i błyszczeć w towarzystwie. Na co dzień jednak Lew będzie dążył do utrzymania Bliźniaka na miejscu, a ten będzie kpił z dumy i wielkości Lwa.

Bliźniak z Panną

Możecie znakomicie się uzupełniać. Panna ze swoim rozsądkiem będzie czuwać nad marzycielskim Bliźniakiem, a ten będzie ją urzekał swobodą i humorem. Dodatkowym atutem jest to, że oboje urodziliście się pod wpływem tej samej planety. Merkurego.

Bliźniak z Wagą

Byłaby to gra pozorów. Wzajemna konkurencja i czarowanie się doprowadziłoby wcześniej czy później do sytuacji konfliktowej. Jeśli wytrzymacie pierwszy, najtrudniejszy okres, wówczas powinno być coraz łatwiej.

 

Bliźniak ze Skorpionem

Zbliżenia należy szukać na płaszczyźnie intelektualnej. Natomiast chaotyczny nieco Bliźniak coraz krytyczniej będzie oceniany przez wymagającego Skorpiona. Sprawy codzienne mogą zaciążyć na tym związku.

 

Bliźniak ze Strzelcem

Może zapłonąć ogromne uczucie. Z kolei proza życia wykaże niezbicie dzielące ich różnice. Da o sobie znać ich niestałość i przyjdzie rozczarowanie. Może lepiej wyperswadować sobie stały związek i pozostać w świetnym układzie przyjacielskim?

Bliźniak z Koziorożcem

Bardzo korzystny układ, ale tylko małżeński, gdyż w każdym innym przypadku stracicie do siebie cierpliwość. Koziorożec na co dzień jest zbyt nudny dla Bliźniaka, a ten z kolei swoją niefrasobliwością doprowadza go do rozpaczy.

 

Bliźniak z Wodnikiem

Możecie przeżyć wspaniałe chwile. Nie zaznacie nudy ani trwałej stabilizacji. Nie zwracajcie uwagi na otoczenie. Najważniejsze, aby wam było ze sobą dobrze.

Bliźniak z Rybą

Najlepiej omijajcie się z daleka, by zaoszczędzić sobie łez i wzajemnych pretensji. Nie jesteście dla siebie stworzeni. Nadwrażliwość Ryby nie wytrzyma niestałości Bliźniaka.

 

Jak zdobyć Bliźniaka

 

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać

Nawiązanie znajomości z panią Bliźniakiem jest niezwykle łatwe, gdyż jest bardzo komunikatywna, ale zdobyć jej względy to sprawa znacznie trudniejsza. Trzeba zaimponować jej intelektem, erudycją i dobrymi, zaskakującymi pomysłami. Dobrze byłoby zaprosić ją do teatru, na wystawę lub na spotkanie w gronie kameralnym, na którym będzie (dla niej to tajemnica!) osobistość ze świata kultury lub polityki. Ponadto trzeba pozwolić jej wygadać się i obowiązkowo należy docenić jej intelekt.

Aby utrzymać Bliźniaczkę przy sobie, partner musi zapewnić jej opiekę, dbać o dom, wygody i by materialny. Powinna też mieć interesującą pracę. W domu należy jej cierpliwie wysłuchać, a w łóżku otoczyć ciepłem i delikatnością.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

Należy wprowadzić znaczne ograniczenia w jej kontaktach towarzyskich, czytaniu, pracy zawodowej itp. Nie należy przekomarzać się z nią ani wysłuchiwać; długo takiej sytuacji nie zdzierży.

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Przypomina trochę motylka przelatującego beztrosko z kwiatka na kwiatek. Lubi partnerstwo i małżeństwo. Trzeba w jego towarzystwie być pogodną , serdeczną i czułą. Bardzo lubi komplementy. Życzliwie patrzy na osobę potrafiącą przedstawić mu obraz miłego gniazdka domowego, do którego on będzie przylatywał i kiedy chciał - wylatywał. Nie lubi, jak mu się ktoś sprzeciwia. Lepiej więc jest przyjąć postawę neutralną i przedłożyć mu swoje racje później. Pożycie z nim nie jest trudne, ale należy mu dać poczucie swobody. Awantury na nic się zdadzą, gdyż ucieknie do innej. Ceni też czystość w domu i estetykę. Lubi zapraszać towarzystwo i miewa zwariowane nieraz pomysły. Na wszystko trzeba przystać, a życie może być sielanką.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Przede wszystkim należy ograniczyć jego swobodę - już tylko tego nie wytrzyma. Można ponadto robić mu sceny zazdrości i nie rozmawiać, chyba że o rzeczach banalnych. Bardzo nie lubi też prac domowych.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Bliźnięta - Ludzie spod znaku Bliźniąt wyróżniają się pracowitością, zaradnością, umiejętnościami znajdowania się w każdej sytuacji. Potrafią zaradzić niepowodzeniu i złu. Mogą twórczo rozwiązywać bieżące kłopoty, a ponieważ są także elokwentni, mile widziani są w towarzystwie. Dbają o to, by środowisko miało o nich dobre opinie, lubią pochwały, a nierzadko upajają się pochlebstwem. Osoby spod znaku Bliźniąt łatwo ulęgają wpływom osób postronnych. W sumie są oni nierozważni, łatwo zawierający kontakty i znajomości, szybko wyrażający zgodę na duże zamiary, których prawie nigdy doprowadzić do końca nie są w stanie. Słomiany zapal ich ce****e. O ich chwiejnym charakterze świadczy również i to, że zbyt łatwo i lekkomyślnie wydają pieniądze - są lekkomyślnie rozrzutni. Zaś kobiety spod Bliźniąt w wielu przypadkach odbiegają swym charakterem od tej grupy ludzi. Posiadają wiele ukrytych zalet, które jednak mężczyzna musi odkryć i uzewnętrznić. Kobiety są mile, urodne, prostoduszne a także zalotne. W wieku dojrzałym legitymują się sporym zasobem wiedzy i inteligencji. Jako małżonki są na ogol, choć wierność nieraz wystawiana jest na próby życiowe przez współmałżonków. Mężczyźni w zasadzie są dobrego serca, przystojni i w ogóle miłej powierzchowności. Natura obdarza ich rozumem, rozwaga i roztropnością, bywają wspaniałomyślni, ale także często chorobliwie podejrzliwi. Jeżeli poznają jaka sprawę, są niezwykle skrupulatni, dociekliwi, dlatego też chętnie zajmują się nauka. Uprzejmość jedna im przyjaciół, przebiegłość nieco zraza. Jeżeli mężczyzna spod Bliźniąt znajdzie sobie stosowna, inteligentna żonę, to wtedy stanowią razem doskonale małżeństwo. Jako mężowie i ojcowie są dobrzy i niezwykle przykładni.

Porady dla urodzonych pod znakiem Bliźniąt:

Osoby spod znaku Bliźniąt ulęgają częstym zmianom pozytywnym i negatywnym w życiu. Stosunek ludzi do nich oraz ich do otoczenia bywa także zmienny. Jakże często te zmiany bywają przykre, dokuczliwe, a zjawiają się one wtedy, gdy nikt się ich nie spodziewa. Bywają częstym rozczarowaniem. Po uporaniu się z tymi chwilowymi trudnościami, zmiany okazują się korzystne, a nawet szczęśliwe dla Bliźniąt. W sumie wszelkie nowinki życiowe mogą dać zadowolenie. Ludzie spod znaku Bliźniąt są gościnni, to też często podejmują rodzinę i znajomych. Takie kontakty okazują się korzystne dla Bliźniąt, albowiem podejmowane osoby zwykle im się rewanżują w przyszłości. O towarzystwo trzeba dbać.

 

BLIŹNIĘTA (21.05 - 20.06)

Z osobą reprezentującą tę fazę zodiaku nikt się jeszcze nie nudził; problem polega raczej na nadmiarze pomysłów, bodźców i rozrywek niż na ich niedostatku. I w tym właśnie tkwią największe zagrożenia: Bliźniak czy Bliźniaczka bywają bardzo powierzchowni, niedokładni, chaotyczni i niekonsekwentni. Łatwo zawierają znajomości, trudniej jest im je mądrze kontynuować, szybko znajdują pomysł na wyjście z każdej opresji, gorzej z jego realizacją. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych faz zodiaku, ale właśnie dlatego należy cały czas mieć świadomość jej wad i słabości. Łatwo ulega się fascynacji przedstawicielem Bliźniąt, jego towarzyskością, humorem i elokwencją, a dopiero potem można się przekonać, że to zaledwie kilka wypróbowanych chwytów pasujących do każdej okazji. Świadomość tego faktu niech mają także same Bliżnięta, którym ponadto zalecić należy większą koncentrację na wybranych celach i nieuleganie powierzchownym impulsom. Celem rozwoju dla tej fazy jest opanowanie najszerzej pojętej sfery uczuć. Bliźnięta muszą nauczyć się doceniać wszelkie więzi emocjonalne, zarówno z ludźmi jak i z ideami, takimi jak dom, naród czy przeszłość, muszą też opanować umiejętność magazynowania własnych doświadczeń i korzystania z nich. Dotyczy to zwłaszcza kobiet i momentu zamążpójścia; jednym z najsmutniejszych przypadków niewłaściwie pojętego rozwoju duchowego jest Bliźniaczka, która jako panna była osobą cieszącą się życiem i pod wieloma względami interesującą, a po zawarciu związku małżeńskiego z dnia na dzień traci swoją indywidualność i radość życia, stając się kimś przygaszonym, bezbarwnym i przypominającym cień samej siebie. Prawie na pewno jest to przypadek rozwoju pozornego, w rzeczywistości będącego uwstecznieniem. Postęp nie może polegać na gwałceniu własnej natury, a osobie podobnej do opisanej należy zalecić, aby nigdy nie rezygnowała ze swoich marzeń.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

BLIŹNIĘTA I MIŁOŚĆ

 

Element – Powietrze

Cecha – mobilny

Planeta – Merkury

Długość zodiakalna – od 60 do 90 stopni

Dom zodiakalny – trzeci

Kolor – szary

Dzień – środa

Kamień – szmaragd

Metal – platyna

Kwiat – mimoza

Drzewo – leszczyna

Zapach - kamelia

 

Ona

Pani Bliźniak posiada ogromną moc uwodzenia i doskonale potrafi z niej korzystać. Ma mnóstwo energii, wdzięku, życzliwości; jest figlarna i nieprzewidywalna. Ma lotny umysł, doskonałe maniery i jak jej męski odpowiednik, zachowuje wieczną młodość. Niczym się zbytnio nie pasjonuje, nie jest zbyt sentymentalna, do miłości podchodzi raczej w sposób racjonalny. Aby się jej spodobać, mężczyzna musi zaimponować jej walorami bardziej intelektualnymi niż wyglądem fizycznym. Pani Bliźniak nie stroni od miłosnych przygód – jest ciekawa życia i lubi eksperymentować, zwłaszcza we wczesnej młodości. Te przygody zwykle nie trwają długo, bo Pani Bliźniak bardzo lubi flirtować. Zazwyczaj nie wychodzi zbyt młodo za mąż, panicznie boi się więzów, a jeśli już zdecyduje się na trwały związek, musi zachować dla siebie strefę wolności, która pozwoli jej „oddychać” pełną piersią.

Kiedy się już naprawdę zakocha, potrafi stworzyć solidny, trwały związek, w którym oboje partnerzy darzą się przyjaźnią i całkowitym zaufaniem, razem uprawiają sporty lub inne aktywności, mają podobne zainteresowania. Jeśli zdarzy się jej partner dość „ograniczony”, lubiący rutynę – bardzo szybko się odkocha. Często jest dosyć mało zazdrosna, dlatego ma sporo tolerancji dla ewentualnej zdrady, która nie ma dla niej rozmiaru katastrofy. Ważniejsze są dla niej przyjacielskie relacje z ukochaną osobą i dzielenie z nią wspólnych zainteresowań.

 

On

Często jest niestały i gadatliwy, czasem zaś introwertyczny i bardzo poważny [w zależności od ascendentu]. Na ogół te dwie opozycyjne cechy doskonale się równoważą, choć proces ten trwa zazwyczaj dość długo. Kiedy to nastąpi Pan Bliźniak staje się osobą zauważalną, pełną dobrej energii. Jest ekspertem w sztuce przyciągania uwagi płci przeciwnej, potrafi błyskawicznie wyczuć oczekiwania kobiety, uwodzi ją błyskotliwymi żarcikami intelektualnymi. Jednym słowem – prawdziwy kameleon.

Ma na swym koncie wiele miłosnych podbojów, zwykle posiada całą masę przyjaciół. Kiedy zmienia partnerkę, zwykle robi to z ogromnym wyczuciem i dyplomacją. Często miewa kilka partnerek w tym samym czasie, potrafi zręcznie lawirować pomiędzy nimi. Zazwyczaj udaje mu się zachować dobre stosunki ze swoimi „ex”. Lotny umysł pozwala mu na liczne eksperymenty w różnych dziedzinach, uwielbia wszystkiego próbować, więc nie można go nazwać wzorem wierności. To nie walory fizyczne są podstawą jego niewierności, to raczej uczucie ciągłej ciekawości i chęć przeżycia czegoś nowego. Aby zatrzymać go przy sobie, kobieta powinna posiadać lotny umysł, duży temperament i eklektyczność, co pozwoli Panu Bliźniakowi odkrywać oraz nowe aspekty osobowości swojej partnerki. Będzie miał wrażenie, że kobieta u jego boku to istota zmienna i ciągle zaskakująca.

 

UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE

Bliźnięta to znaki eklektyczne, tak więc uwodzenie, zaloty są dla nich naprawdę fascynującą grą. Uwodzą przede wszystkim słowem, którego używają z prawdziwą maestrią. Potrafią skupić na sobie uwagę szerokiego audytorium. Bliźnięta są dumne, lubią być doceniane, pragną być w centrum uwagi. Mają duże zdolności w sztuce uwodzenia – jeśli zarzucą przynętę, „ofiara” prędzej czy później znajdzie się w ich sieci, bo są po prostu zniewalające i nie sposób się im oprzeć. I to nie tylko dlatego, że Ona emanuje prawdziwą kobiecością, a On to stuprocentowy mężczyzna. Bliźnięta posiadają lotny umysł i błyskotliwą inteligencję; żeby zwrócić na siebie ich uwagę trzeba znaleźć się na ich poziomie, mieć bogatą osobowość i solidny bagaż kulturowy. Bliźniak będzie zachwycony takim partnerem, czekają go interesujące rozmowy w lekkim, sympatycznym klimacie.

Bliźnięta nie są zbytnio zafascynowane seksem, nie mają natury posiadacza, a ich intymne relacje ce****e duże poczucie moralności. Seks jest dla nich jedynie częścią całości stosunków z partnerem, radosnym „dodatkiem”, dającym poczucie całkowitego spełnienia.

Niech nikt nie próbuje związać ze sobą Bliźniaka scenami zazdrości czy innymi „sztuczkami” natury sentymentalnej. Bliźniak zawsze zachowuje odpowiedni dystans i pewną dawkę ironii, dlatego nie daje się złapać w taką pułapkę. Nawet jeśli się wzrusza, to na krótko. Niełatwo wywołać u niego poczucie winy, a drobne szantaże nie robią na nim żadnego wrażenia. Pani i Pan Bliźniak szybko dojrzewają do miłości, ale jednocześnie są wiecznymi nastolatkami co sprawia, że wręcz alergicznie reagują na hasło „odpowiedzialność”. Będą dokładać starań by nie zaangażować się do końca, całkowicie. Nawet jeśli są bardzo zakochani, będą zwlekać najdłużej jak to możliwe z ostateczną deklaracją. Marzy im się rola „wiecznego narzeczonego [narzeczonej]”.Tak więc decyzja o spędzeniu reszty życia z tym jedynym [jedyną] jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Szybko dopada ich rutyna i związane z nią uczucie nudy i zniechęcenia. Jeśli chcemy Bliźniaka zatrzymać przy sobie, musimy zapewnić mu klimat i nastrój pierwszych randek i uniesień na wszystkich płaszczyznach, a zwłaszcza starać się o realizowanie wspólnych interesów i innych przedsięwzięć, zawsze we dwoje.

Życie z Bliźniakiem jest zabawne, pełne barw i pełne miłych niespodzianek, ale także trudne i męczące. Zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie spokój, pragną poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Ten podwójny znak – co także jest oznaką wiecznej niefrasobliwości i młodzieńczości – szuka bowiem kogoś, kto zapewni mu komfort psychiczny, ciepło i całkowitą ochronę. Jeśli to was zmęczy ten układ, nie będziecie mieli trudności z zakończeniem tego związku. Wystarczy tylko nie słuchać tego co ma do powiedzenia, nie robić niczego razem, „zaniedbać się” intelektualnie, stać się zazdrosnym, sztucznym, kontrolować każdy gest. Bliźniak nie wytrzyma długo takiej sytuacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

BLIŹNIĘTA (22 V - 20 VI)

 

Cechą wiodącą u ludzi urodzonych w znaku Bliźniąt jest dualizm psychiczny. Wyraża się on zmiennością nastrojów, łatwością zmiany poglądów na każdy temat, bardzo szerokim wachlarzem zainteresowań. Prowadzeniem wielu rzeczy na raz, studiowaniem i opanowywaniem wielu dziedzin, ale nigdy dogłębnie i do końca. Ze znakiem tym związana jest pomysłowość i powierzchowność, przekorność i wdzięk, zapał i chwiejność, ale nade wszystko nieustanna pogoń za czymś nowym. To ciągłe poszukiwanie inicjuje konieczność stałego dokonywania wyborów. Wybory dokonywane przez Bliźnięta bardzo rzadko oparte są na wnikliwej analizie faktów, więc są pozornie łatwe. Ponieważ jednak najczęściej dokonują ich ludzie o wysokiej inteligencji i dużej intuicji, więc podejmowane decyzje często są trafne. Bliźnięta pragną mieć barwne i urozmaicone życie, natomiast do pieniędzy nie przywiązują należytej wagi. W życiu erotycznym bardziej kierują się ciekawością niż popędem, a decyzję o wejściu w trwały związek najczęściej podejmuje i przeprowadza ich partner. Bliźnięta jak ognia boją się nudy, a związek małżeński może się dla nich silnie kojarzyć z ograniczeniem wolności, permanentnymi obowiązkami, a co za tym idzie z nudą.

 

PANI BLIŹNIAK

 

Jest zawsze inna, ciekawa i inteligentna. Potrafi rozruszać każde towarzystwo. Zna mnóstwo ciekawych historyjek, pikantnych dowcipów, potrafi się znaleźć w każdym towarzystwie, mówić na każdy temat, ale dokładnie nie zgłębi żadnego. Seks jest dla niej ważną sprawą. Najczęściej wolna od drobnomieszczańskich zahamowań, nie musi się zakochać, żeby się kochać. W życiu ciągle szuka i tęskni do tego jednego, jedynego, wymarzonego, ale zanim takiego znajdzie, jeżeli w ogóle go znajdzie, dozna częstych porażek i zmieni wielu partnerów. Urokowi Bliźniaczki nie sposób się oprzeć. Niemal każdego mężczyznę zafascynuje jej styl bycia, komplementy, jakimi go obsypie i wreszcie wyszukana i pełna wdzięku gra miłosna. Żadnemu panu wówczas nawet na myśl nie przyjdzie, że w takiej sytuacji jak on może być, w tym samym czasie, jeszcze ktoś inny, a w poczynaniach Bliźniaczki dominuje ciekawość. Nie przypuszcza też, że zaraz po upojnym spotkaniu Bliźniaczka pobiegnie do przyjaciółki, żeby jej zaraz ze szczegółami opowiedzieć o przeżytych wrażeniach, ubarwiając je jeszcze swoją wspaniałą fantazją.

 

PAN BLIŹNIAK

 

To mężczyzna powszechnie lubiany. Miły, uwodzicielski, lotny i inteligentny, z trudem sobie radzi z codziennymi obowiązkami w pracy, a zwłaszcza tymi, które wymagają systematyczności. Jeżeli ma talent to jest przed nim otwarta kariera lubianego literata, aktora, twórcy. Lubi nieobowiązujące flirty, nie boi się erotycznych skandali. Uwielbia wszystko, co może się wiązać z nowym przeżyciem, czymś niespodziewanym, bądź nietypowym, o czym można będzie porozmawiać z ciekawymi przyjaciółmi. Nie zależnie od tego czy jest żonaty, czy rozwiedziony, zawsze marzy o wielkiej miłości, a przynajmniej o niespotykanych przygodach seksualnych. Zdarza się czasami, że marzenie o wielkiej miłości zostaje spełnione. Wówczas Bliźniak zmienia się. O zdradach nawet nie myśli. Silna żona przywiązuje go do życia rodzinnego, zarabia pieniądze, opiekuje się dziećmi, a seks dla niego wówczas to 5 minut przed zaśnięciem, przy czym każda reakcja żony go satysfakcjonuje. Po latach, w ciepłych bamboszach, ukradkiem przed żoną, będzie oglądać niesamowite pozycje na pornosach w telewizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

BLIŹNIĘTA:

Miejsce szczególnej godności - Merkury (rządzi znakiem, tym razem nie egzaltuje). Dlaczego? Ano - szkoła, nauka, edukacja, piersi znajomi, sąsiedzi, etc.

Miejsce szczególnego osłabienia - Jowisz. Dlaczego? Zapewne trochę z tego punktu widzenia, że Jowisz to nauczyciele (jednak).

 

Bliźnięta kojarzone są z dwiema gwiazdami stałymi: Castorem i Polluksem. Teraz, z powodu zjawiska precesji znajdują się one w konstelacji Raka. Po śmierci Kastora (śmiertelnik) Zeus umieścił go wraz z nieśmiertelnym Polluksem na niebie. Stąd Bliźnięta.

 

Obecnie w Bliźniętach najistotniejszą gwiazdą jest Aldebaran. To tzw Oko Byka, Gwiazda Królewska. Ma naturę Marsa, dynamizuje, dodaje zapału, inicjatywy. Jest w około 10 stopniu, czyli działa na urodzonych w 10 - 12 dniu znaku (będzie to około przełomu maja i czerwca). Pozostałe trzy gwiazdy królewskie posadowione są w Lwie-Pannie (Regulus - serce Lwa), Skorpionie (Antares, Anty-Ares, serce Skorpiona), oraz Fomalhaut (Usta Ryby, w Rybach). Często wyróżniają się w znaczących, ważnych horoskopach, ale są przez "śmiertelników" często ignorowane ;-)

 

Pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
margda
No nie mogę, toż to sama prawda! :)

Dzięki za tak wspaniały opis!

 

Zgadzam się w 100 procentach. Dotychczas wiele razy korzystałam z horoskopów opisowych lub jak się je tu nazywa zodiakalnych. W większości z nich opisane cechy były potraktowane tak ogólnie i zdawkowo, że każdy mógłby śmiało powiedzieć, że pasuje to do niego. Ten jest inny, i podobnie jak horoskop opisowy stąd, od razu przypadł mi do gustu. Wnikliwa i bardzo dokładna analiza - to mi się podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vianne 22

Mnie się facet ze znakiem Bliźniąt kojarzy z taką niestałością niestety :P. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Z tym znakiem kojarzy mi się też duża gadatliwość, ruchliwość, zmienność zainteresowań, takie przeskakiwanie z jednej rzeczy do drugiej. Na pewno nie można im odmówić inteligencji i różnorodności zainteresowań :D.

Ja jako Rak jednak, na dłuższą metę nie wytrzymałabym długo, zwłaszcza z facetem spod tego znaku :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bethany

DANE OGÓLNE

 

Znak Powietrznego Trygonu

 

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze zaczyna się dla Bliźnięta (Gemini) 20 VI a kończy 20 VII,

 

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Bliźniąt 30 dni.

 

Chwila wstępowania Słońca w znak Bliźniąt 20 kwietnia, godz. 00:43……

 

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA ( PŁEĆ ) – Pierwiastek Męski ( Yang )….. Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. południowe zbocze wzgórza….. północny brzeg rzeki….. światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr.Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach……

 

DOMINUJĄCY ŻYWIOŁ – Powietrze….. Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru, z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego.

 

 

JAKOŚĆ ZMIENNA – Bliźnięta są żywe, wszechstronne i intelektualne, kierują się raczej umyłem niż uczuciami. Nadzwyczaj łatwo dostosowują się do nowych sytuacji….Jakość zmienna symbolizuje przemianę, transformację a także destrukcję. Wiąże się z mądrością i zrozumieniem a także wprowadzaniem harmonii…..Jakość zmienna rozprasza energie danego żywiołu osłabiając ją, ale i dając jej zdolność do penetracji oraz elastyczność i łatwość adaptacji. Jakość ta wiąże się również z łatwością ulegania wpływom oraz innowacyjnością…….

DOMINUJĄCA PLANETA W ZNAKU – To Merkury, starożytny posłaniec bogów. W astrologii Merkury rządzi komunikacja i podróżami. Jego wpływ podkreśla bystrość i nerwowy temperament.

CHARAKTERYSTYKA – Bliźnięta związane są z dwoistością, humanizmem, wszechstronnością i komunikacją…….

 

SYMBOL TO PIKTOGRAM OBRAZUJE DWIE SYLWETKI BLIŹNIĄT. Przedstawia też ludzkie ramiona lub płuca (części ciała rządzone przez znak Bliźniąt). Według kryteriów symbolicznych, dwie pionowe linie połączone na górze i na dole poziomymi liniami oznaczają mądrość, uczenie się i zdolność umysłu do syntetyzowania informacji.

KLUCZOWE WYRAŻENIE – „Myślę” jest to słowo klucz określające sposób myślenia i postrzegania otaczającego świata……

 

PRZECIWIEŃSTWO – To Strzelec……Bliźnięta są znakiem umysłu i komunikacji międzyludzkiej. Osoby spod tego znaku dążą do wyrażania siebie i próbują narzucić swój punkt widzenia innym. Strzelec, znak przeciwny, rządzi szerszym rozumieniem filozofii i umysłowym poszukiwaniem. Osoby spod znaku Strzelca uchylają się od osobistego zaangażowania i, w odróżnieniu od Bliźniąt, są kształtowane przez to, co inni o nich myślą.

 

NEWRALGICZNE CZĘŚCI CIAŁA DLA BLIŹNIĘTA – Dłonie, ręce, ramiona i płuca: Bliźnięta są podatne na nadwyrężenia i wypadki z udziałem rąk i dłoni; osoby spod tego znaku również są podatne na bronchity i dolegliwości oddechowe.

POMYŚLNY DZIEŃ – Środa…. Urodzeni w tym dniu są grzeczni i wytworni, ich osąd jest jasny, myślą szybko i łatwo. Nawiązują szybciej niż inni znajomości. Nie wierzą w rzeczy niesprawdzone, gdyż wiara nie jest cechą Merkurego jego sprawą są wątpliwości. Daje on swym dzieciom młodzieńczy wygląd, ale i nadpobudliwość oraz nerwowość. Środowe osoby są dobrymi mówcami i analitykami.

 

CECHY CHARAKTERU BLIŹNIĄT

 

Ich kapryśna natura może wzbudzać u innych nieoczekiwany gniew, którego siłę Bliźnięta często błędnie oceniają. Jesteś wszechstronny i interesujesz się wieloma rzeczami naraz, często jednak powierzchownie, gdyż nie masz wytrwałości, by skończyć to, co zacząłeś. Możesz mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi na jednym zagadnieniu. Źle znosisz monotonię oraz zajęcia wymagające systematyczności i mozolnej pracy nad jednym zadaniem. Bywasz roztrzepany, nieporządny i niepunktualny; nie masz głowy do szczegółów, a przede wszystkim uważasz je za nudne. Jesteś elastyczny i łatwo adaptujesz się do zmian. Zanim podejmiesz decyzję, musisz wszystko najpierw przemyśleć i przeanalizować. Działasz zwykle z ciekawości, chęci zdobycia wiedzy lub nawiązania kontaktu, rzadko kierujesz się względami praktycznymi.

Jesteś komunikatywny, lubisz zdobywać i przekazywać informacje. Charakteryzuje Cię gadatliwość i ciekawość; możliwe, że sporo rozmawiasz przez telefon lub piszesz (choć raczej krótkie teksty, np. maile czy artykuły). Lubisz, gdy wokół Ciebie się dużo dzieje, zawsze chcesz być dobrze poinformowany i w centrum wydarzeń. Masz dobry kontakt z ludźmi i potrafisz ich przekonać do swoich pomysłów. Szybko się uczysz, nieraz bez świadomego wysiłku, po prostu mimochodem zapamiętujesz przeczytane lub zasłyszane informacje. Twoja wiedza jest dość szeroka, obejmuje wiele dziedzin, choć może ona być wyrywkowa i powierzchowna.

Częste w Twoim znaku są zdolności językowe. Możliwe, że wcześnie uczysz się czytać, gdyż od wczesnego dzieciństwa jesteś ciekaw, co oznaczają te tajemnicze znaczki w książkach i gazetach. Łatwo i chętnie uczysz się języków obcych, gdyż rozszerza to dostępne Ci możliwości komunikacji z ludźmi i zdobywania informacji. Zapewne lubisz zabawy językowe i dowcip oparty na grze słów. Myślisz i mówisz dość szybko, możesz skakać z tematu na temat, przez co inni za Tobą nie nadążają.

W związkach najważniejszy jest dla Ciebie dobry kontakt intelektualny z partnerem – raczej nie wejdziesz w relację z kimś, kto nie lubi dużo mówić i dzielić się przemyśleniami. Partner powinien być też inteligentny, błyskotliwy i dobrze poinformowany. Mówi się też o pewnej uczuciowej powierzchowności Bliźniąt i skłonności do niezobowiązujących flirtów.

Trudno jest mówić o najlepszych zawodach dla Ciebie, gdyż jesteś wszechstronny i możesz równie dobrze zajmować się kilkoma dziedzinami naraz. Masz szansę się sprawdzić np. w zawodzie nauczyciela, tłumacza, pisarza, dziennikarza, prezentera lub handlowca – wszędzie, gdzie możesz używać swoich zdolności komunikacyjnych i językowych. Masz zdolność do naśladowania i parodiowania innych, co może dać talent aktorski, zwłaszcza komediowy. Prawdopodobne są także zdolności do mechaniki, zainteresowanie komputerami i elektroniką.

Planetą władającą Bliźniętami jest Merkury, planeta łączona z komunikacją i myśleniem. Kolorem jest żółty i błękit; metal to rtęć, a kamień – agat. Dzień tygodnia to środa. Znakowi temu podlega układ oddechowy, ręce i system nerwowy, a typowe dolegliwości to astma, duszności i kaszel.

Dobrze dogadujesz się z Wagami i Wodnikami, które podobnie jak Ty potrzebują stymulacji intelektualnej i kontaktu z ludźmi. Barany i Lwy również są Ci przychylne. Strzelec jest znakiem opozycyjnym do Twojego (położonym po przeciwległej stronie koła zodiaku), ale można odnieść wrażenie, że połączenie to jest najmniej dysharmonijne spośród opozycyjnych par znaków. Łączy Was ciekawość świata i otwartość na nowe doświadczenia, z tą różnicą, ze Ciebie najbardziej interesuje to, co się dzieje w Twoim najbliższym otoczeniu, a Strzelca to, co dalekie. Panny są dla Ciebie zbyt poukładane, a Ryby zbyt uczuciowe i marzycielskie.

 

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Bliźniak szybki i obrotny – do tysiąca spraw ochotny.

Wszystko czytał, wszystko wie – czasem dobrze, czasem nie.

Towarzyski, wygadany – stale miewa nowe plany.

Nie do zaprzeczenia fakty – że mu łatwo o kontakty.

 

L.Szuman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...