Jump to content

RAK - szczegółowy opis.


arabika

Recommended Posts

Pora roku:lato

Żywioł:woda

Planeta rządząca: Księżyc

Kolor: Kremowa biel i żółć - barwy skorupki i żółtka jajka.

Znak przeciwny i dopełniający: Koziorożec

Skojarzenia anatomiczne: Klatka piersiowa, żołądek, gruczoły i układ trawienny.

Miejsca Geograficzne:

Kraje: Afryka Północna, Holandia, Mauritius,Nowa Zelandia, Paragwaj, Rodezja

Miasta: Algier, Amsterdam, Berno, Konstantynopol, Kadys, Genewa, Mediolan, Tunis, Nowy Jork, Wenecja.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

22 czerwca - 22 lipca

 

Charakterystyka ogólna

Czwarty z kolei znak zodiaku patronuje osobom przywiązującym ogromną rolę do rodziny, tradycji, uczuć i bezpieczeństwa. Znak Raka wraz ze Skorpionem i Rybami należy do trygonu wodnego. Woda uznawana była przez antycznych astrologów za pramaterię wszechrzeczy. Ludzie wody widzą siebie jako jeden z elementów wielkiej rodziny ludzkiej. Woda łączy, a nie dzieli całości rzeczy, tak więc dzieci wody łączą ludzi w jedną całość. Osoby z trygonu wodnego są najłagodniejsze i najserdeczniejsze ze wszystkich żywiołów. W życiu kierują się silnymi emocjami, są niezwykle wrażliwe i pozornie łatwe w kierowaniu. Znaki wodne to wszelkie odcienie emocji. Dobrze działają w kolektywie, nie dążą do uzyskania naczelnej funkcji, przedkładają interes ogólny nad osobisty. Mają flegmatyczny temperament, ale za to ce****e je ogromna wyobraźnia i marzycielskość. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Rak należy razem z Baranem, Wagą i Koziorożcem do tzw. krzyża kardynalnego. Symbolizuje on wolę i wytrwałość w podejmowanych działaniach. Ogólnie uważa się, że znaki kardynalne są inicjatorami wielkich przedsięwzięć, znaki stałe (Byk, Lew, Skorpion, Wodnik) są kontynuatorami, a znaki zmienne (Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby) likwidatorami przedsięwzięć. Rakowi patronuje Księżyc, który wpływa na podświadomość oraz na instynkt. Swym podopiecznym przynosi skłonności do kierowania się uczuciem i zamiłowanie do medytacji. U osób urodzonych podczas korzystnej konfiguracji gwiezdnej Księżyc potęguje takie cechy, jak wyobraźnia, ekspresja, pamięć, osobisty wdzięk. Natomiast niekorzystna pozycja Księżyca względem innych planet wzmaga u urodzonych w tym czasie nadwrażliwość, przesądność, nieśmiałość, słabą wolę i lenistwo. Księżyc najsilniej oddziałuje na osoby urodzone o wschodzie Słońca oraz w południe.

Negatywy

Osobowość Raka jest najtrudniejsza do określenia. Wynika to z dużej zmienności jego charakteru. Jest niezwykle wrażliwy, a wszelkie bodźce odbiera ze szczególną intensywnością. Na ogół jest uległy, łatwo się wzrusza, ale potrafi też być nieobliczalny. Nikt bowiem nie jest w stanie mu dorównać pod względem zmienności humoru. Ludzi dzieli tylko na dwie kategorie: tych, których darzy sympatią, oraz tych, do których czuje antypatię. A zatem w ocenie innych osób nie może być obiektywny. Bogate życie wewnętrzne Raków ma dobre i złe strony. Są bardzo wrażliwe, szczególnie na wszystko, co wzniosłe i piękne, dobrotliwe, marzycielskie i łagodne. Obawiają się nieznanych przeszkód, kłopotów, czyhających niebezpieczeństw. Często swoje zamierzenia widzą w czarnych kolorach. Możliwe, że taka postawa wynika ze znajomości swoich słabych stron oraz obawy przed agresją ze strony innych ludzi lub żywiołu natury. Myśli i uczucia Raka często jest bardzo trudno zrozumieć. Jeżeli nie zgadza się z czyimś zdaniem, wówczas, unikając sporu, pozornie zgadza się, jednak w głębi ducha skrywa niezadowolenie. Owe wyjątkowo zmienne nastroje u Raka wynikają w dużym stopniu z przesadnego ulegania wpływom otoczenia. Nikogo bowiem nie można tak łatwo jak jego speszyć, odebrać wiarę, zastraszyć. Czasem Rak stwarza pozory osobnika twardego, groźnego i nieustępliwego. Nie każdego jednak udaje mu się tym zwieść i wówczas powraca do swej naturalnej pozy. Z tego też względu pozostaje z natury nieufny w stosunku do nieznajomych, dopóki nie pozna ich intencji. Raki z trudem dobierają sobie przyjaciół, gdyż mało jest osób, wśród których czują się dobrze. W nieodpowiednim gronie szybko tracą humor i męczą się. Nie opuszczą jednak do końca towarzystwa ani nie będą próbować niczego zmienić. Pozostają do końca na najbardziej nawet nudnych lub długich zebraniach, filmach itp. Współżycie z Rakiem jest dość trudne. Od partnera oczekuje szacunku dla swoich poglądów i sposobu bycia. Szybko zraża się kłamstwem, szorstkością i porywczością, nie mówiąc już o wulgarności czy agresywności.

Pozytywy

Rak ma wiele cennych zalet. Przede wszystkim jest bardzo uczuciowy i potrafi wczuć się jak rzadko kto w położenie innych osób. Dużą wagę przywiązuje do domu i rodziny, nieraz kosztem ambicji czy kariery zawodowej. Harmonijnie współżycie jest dla nie wystarczającą rekompensatą. Gospodarstwo domowe Raków prowadzone jest w sposób przemyślany i oszczędny, gdyż wszystkie Raki są z natury oszczędne. W przyrodzie słabsze osobniki na ogół mają lepiej wykształcone zmysły, ostrzegające je przed niebezpieczeństwem, lub silniej rozwinięty instynkt samozachowawczy. Podobnie jest i u Raków. Potrafią wyczuć osobę nieprzyjazną lub mającą złe zamiary i w porę przygotować się do odparcia zagrożenia. Niemniej jednak Raki są na ogół przesadnie ostrożne i bojaźliwe. Im wyższy jest poziom intelektualny Raka, tym bardziej rozwinięte jest jego poczucie własności. Lubi kompletować rzeczy użyteczne dla niego lub rodziny, np. bibliotekę domową, określony typ mebli, fajki itp. Obserwując ludzi spod tego znaku, trudno nie zauważyć zakodowanego w ich psychice zamiłowania do wody. Nie chodzi tu o codzienną higienę ciała, ale o chęć spędzania czasu nad wodą lub na wodzie. Dlatego Raki tak chętnie spędzają urlop i wolny czas nad wodą. Dodać jeszcze należy, że Raki mają dobrą pamięć, co znacznie ułatwia im naukę języków obcych, a to, co łatwo przychodzi, lubi się.

Pani Rak

Kobieta spod tego znaku jest na ogół łagodna, cicha i nader cierpliwa. Często ma inny pogląd na sprawę niż jej partner, ale forsuje swojego zdania na siłę, nie krzyczy, nie nalega, nie czyni wymówek. Dąży do celu przebiegłością, naprowadzając partnera na swój tok myślenia. Stara się, aby "kupił" pomysł jako swój własny natomiast jej, jako osobie niezwykle skromnej, wystarcza satysfakcja osobista. Panie spod tego znaku przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Lubią długo siedzieć przed lustrem i wyjdą z domu dopiero, gdy ich makijaż będzie w należytym porządku. To samo dotyczy stroju. Bardzo dbają o to, aby mieć coraz to nowe ubiory, a często same je szyją. W ich doborze nie kierują się modą ani urodą stroju, lecz przede wszystkim gustem partnera. Potrafią rzucić w kąt nawet najdroższą rzecz, jeżeli nie podoba się wybranemu mężczyźnie. W życiu tych kobiet miłość odgrywa szczególną rolę. Nie seks, a właśnie miłość. Decydują się na małżeństwo tylko wtedy, gdy panieńskim, gdyż boją się rozczarowania. Zarówno w miłości, jak i w seksie pozostają bierne, a inicjatywa musi wyjść od partnera. Pod względem erotycznym nie stawiają partnerowi dużych wymagań. Zadowalają się niewielką dawką czułości. Dla kochającego męża gotowe są jednak do poświęceń i zaspokajania jego wybujałej nawet fantazji. Potrafią być w tym znakomite, gdyż dzięki swojej inteligencji i wyobraźni są kobietami o dużych możliwościach. Panie Raki są świetnymi gospodyniami, żonami i matkami. Odciążają mężów od prac domowych, ale wszelka pomoc z ich strony bardzo podnosi je na duchu. Dla rodziny są bardzo dobre, co często przez domowników jest wykorzystywane bez skrupułów. Swoje dzieci kochają jak rzadko które matki. Dom i dzieci to ich cały świat. Żony spod znaku Raka będą miały ochotę na seks, gdy ich mężowie zadbają, aby nie były przeciążone obowiązkami. W przeciwnym wypadku, pod wpływem nawału prac i tak niewielkie zapotrzebowanie erotyczne tych kobiet będzie zanikało. Może powodować to nerwową atmosferę i wpływać niekorzystnie zarówno na męża, jak i na żonę. Kobiety te zdolne są do wielu wyrzeczeń, jednak wymagają delikatnego traktowania. Dlatego należy zdobywać ich względy subtelnością, a nie siła.

Pan Rak

Mężczyzna spod tego znaku jest typem domatora. Silne więzy rodzinne czasami nawet stają mu na przeszkodzie. W karierze zawodowej. Pan Rak jest przy tym niezwykle uczuciowy, wrażliwy, ale i obrażalski. Nieraz z błahego powodu potrafi mieć tzw. Ciche dni. Przepraszać go nie ma sensu, lepiej ten stan przeczekać. Raki bardzo cenią wygodny tryb życia. Lubią wypoczywać, czytając książkę lub oglądając telewizję. Stają się niecierpliwe, gdy im się w tym przeszkadza. Wypoczęty Rak czuje się świetnie i jest wtedy bardzo życzliwy dla domowników. Przepada za dobrą kuchnią i przywiązuje dużą wagę do estetycznego podawania posiłków. Rozsądna żona potrafi ukształtować sobie męża Raka na swoją modłę tak, że nie będzie sobie zdawał z tego sprawy. Może stać się nawet typowym pantoflarzem, czemu zawsze zaprzeczy. W sprawach seksu nie jest wymagający ani zbyt aktywny, co ma dobre i złe strony. Skala jego miłosnych zachowań jest szeroka; od ekscesów erotycznych, donżuanizmu, aż do postawy poczciwego małżonka i czułego ojca rodziny. Materialnie Raki nie należą do szczególnie uprzywilejowanych, co wynika z ich małej dynamiki, braku przebojowości i waleczności. Chętnie przyjmują role satelitarne, bywają pasywne i ulegają wpływom silniejszych psychicznie osobników. Ważną cechą Raka jest umiejętność dostosowania się do otoczenia. Zarobkują nieregularnie, unikają finansowego ryzyka. Pieniędzmi nie szastają, wolą je przeznaczyć na jakiś rozsądny cel. Bywają jednak też wielkoduszne i szczodre. Często do większych zysków dochodzą w przedsięwzięciach związanych z wodą lub w wyniku wyjazdów zagranicznych.

 

Urodzeni w pierwszej dekadzie Raka (21 VI - 1 VII)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Księżyca, są pod dodatkową opieką Wenus. Planeta ta wzmacnia skłonności do wzruszeń, uczucia macierzyńskie i rodzicielskie oraz skłania do melancholii i pesymizmu. Osoby z tej dekady obdarzone dużą wrażliwością, dobrą pamięcią i bujną wyobraźnią. Są to romantycy, dążący do idealnych celów, jakże trudnych do zrealizowania. Zbyt krytycznie oceniają własne działania i możliwości, łatwo się obrażają, uciekają w wyimaginowane choroby, gdyż z góry zakładają porażkę własnych przedsięwzięć. I rzeczywiście, przy takim nastawieniu psychicznym często ten los ich spotyka. Z rakiem z pierwszej dekady szczególnie trudno jest się zaprzyjaźnić. Jest bardzo nieufny i wielokrotnie musi przekonać się, że może na daną osobę liczyć. Sam natomiast jest dobrym kandydatem na przyjaciela. Lubi bezinteresownie poświęcać się i pomagać. Dzięki ogromnej wrażliwości potrafi jak nikt inny zrozumieć drugiego człowieka, pocieszyć natchnąć otuchą, podzielić jego kłopoty i cierpienia. W pracy zawodowej najlepiej czuje się tam, gdzie może sobie samodzielnie organizować pracę i ja wykonać. Nie potrzebuje nadzoru ani kontroli, gdyż jest niezwykle solidny i obowiązkowy. Często osiąga znaczące sukcesy zawodowe i społeczne, ale to nie zmienia jego osobowości, która nadal ce****e przesadna skromność. Szanuje cudze poglądy, wyrozumiale traktuje czyjeś słabostki, poważa ludzi szlachetnych i kulturalnych. Nie znosi przejawów chamstwa i brutalności. W miłości bardzo ceni sobie stałe związki, jest zdecydowanie przeciwnikiem rozwodów i niewierności małżeńskiej. Dom i rodzina są głównymi troskami jego codziennego życia. W Raku można mieć dobrego przyjaciela, ale nie ma on zupełnie predyspozycji na kochanka. W miłości jest niesłychanie czuły, żarliwy i romantyczny. Odczuwa silną potrzebę intymności, którą umiejętnie kreuje i dzieli z bliskimi. Jest skłonny do szczerej i trwałej egzaltacji miłosnej, z ufnością oddaje się marzeniom. Często jednak doznaje dotkliwych rozczarowań. Zwleka wówczas z rozstaniem tak długo, aż zmusi partnera do zadani mu ciosu w serce. Wtedy cierpi, płacze i jest zdesperowany. Ponieważ Raki ostrożnie angażują się w związki, dlatego nie przeżywają zbyt wielu rozczarowań. Na ogół są szczęśliwe i potrafią dać szczęście innym.

Urodzeni w drugiej dekadzie Raka (2-12 VII)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Księżyca, są pod dodatkowym wpływem Merkurego. Przy korzystnym układzie planet wzmacnia on procesy myślowe, poczucie humoru, spryt i przedsiębiorczość oraz krasomówstwo. Działając destrukcyjnie, potęguje nerwowość, rozwiązłość, chaotyczność i gadulstwo. Osoby z tej dekady są bardziej odporne psychicznie i fizycznie od pozostałych Raków. Znając własne siły i możliwości, są znacznie odważniejsze, przedsiębiorcze, a nawet przejawiają tupet i lekceważenie innych. Potrafią ignorować słabych konkurentów, być zarozumiałe i aroganckie. Osobnicy o mniejszej inteligencji mogą charakteryzować się mściwością i bezwzględnością. Raki z tej dekady stać na wielkie wyczyny i niejednokrotnie dokonują tego, jednak mimo dużych możliwości poprzestają na ogół na rzeczach prostszych i łatwiejszych, a ich heroiczne wyczyny pozostają w sferze marzeń. W miłości wszystkie Raki, niezależnie z której pochodzą dekady, zachowują się podobnie. Raki z drugiej dekady są natomiast bardziej zazdrosne, uparte i kapryśne, co niejednokrotnie staje się nawet przyczyną rozpadu małżeństwa. Rak nie potrafi żyć bez rodziny, która jest dla niego pancerzem osłaniającym go przed niebezpieczeństwami życia. Jeżeli rozpadanie się jedno jego gniazdo domowe, szybko zakłada drugie. Stara się bardzo dbać o dom i swoją rodzinę.

Urodzeni w trzeciej dekadzie Raka (13 - 22 VII)

Urodzeni w tej dekadzie są wyłącznie pod wpływem Księżyca. Skutki tego są takie, że odznaczają się najmniejszą odpornością psychiczną. Nadwrażliwość i zbytnie uleganie emocjom czyni ich życie dość trudne. Prześladuje ich ciągła obawa przed niewidzialnym niebezpieczeństwem, grożącym rzekomo im najbliższym. We wszystkim wietrzą podstęp i zagrożenie. Jest to o tle bezpodstawne, że dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości na ogół wyczuwają nieprzyjaznych im ludzi i w porę potrafią się przed nimi zabezpieczyć. Wielu przedstawicieli tej dekady ma duży talent artystyczny, skłonności do mistycyzmu i wiedzy tajemnej. Są doskonałymi mediami i pociąga ich parapsychologia. Wrażliwość i lęk przed życiem może wyzwolić u słabszych jednostek skłonności do alkoholu lub narkotyków. Raki z trzeciej dekady są wyjątkowo wrażliwe na opinię otoczenia. Łatwo się obrażają, trudno wybaczają. W pracy zawodowej są cenieni, jednak trzeba ich traktować bardzo wyrozumiale. Wykazują wówczas wiele inwencji, energii, a nawet przedsiębiorczości. Jeżeli partnerka życiowa jest wstrzemięźliwa seksualnie, wtedy Rak jest doskonałym współmałżonkiem. Bardzo dba o dom, rodzinę i przyjaciół. Nie szuka miłosnych przygód i nie ma w tej dziedzinie ani odrobiny fantazji czy szaleństwa, a w ogóle to jest pod tym względem mało wymagający. Chcąc z Rakiem zgodnie współżyć, wystarczy zapewnić mu tylko spokój i trochę czułości. Gwiazdy, co prawda, dają do zrozumienia, że urodzeni w tej dekadzie są słabsi fizycznie i psychicznie, ale życie zna wiele zgoła odmiennych przypadków, np. Juliusz Cezar, Ernest Hemingway czy Edmund Hillary (pierwszy zdobywca Mount Everestu).

 

Seks

ONA

Chciałaby w tym, co robi, górować nad otoczeniem, kontrolować sytuację. Ta tendencja staje w sprzeczności z seksem. Pani Rak nie lubi obnażać się publicznie, ponieważ odczułaby to jako formę poddania się Prawdziwy seks wymaga przynajmniej częściowego zapomnienia się, utraty kontroli nad sobą i biegiem wydarzeń, poddania się ekstazie. Ma bardzo wrażliwą skórę, szczególnie piersi, dół pleców oraz tył głowy pod włosami. Uwielbia pozycje odwrotne. Potrafi być znakomitą partnerką dla tych, którym nie chodzi wyłącznie o seks. Kiedy darzy partnera gorącym czuciem, łatwo się pobudza, przejawia nawet czasami inicjatywę, a niekiedy próbuję prowadzić akcję. Gdy jest zawiedziona i rozczarowana seksualnie, sublimuje energię w pracy zawodowej, działalności społecznej lub handlowej. Jest bardzo ambitna. Może być szczęśliwa, jeśli zrozumie, że w życiu seksualnym żeby zyskać, trzeba umieć dawać i tracić.

 

ON

Mężczyzna Rak świadomy jest swoje wartości. Uważa, że kobiety powinny zabiegać o jego względy. Czymkolwiek się zajmuje (interesy, polityka, sport, hobby), stara się być najlepszy, Żądza dominacji i przerost ambicji pchają go nieustannie na szczyty, nieraz kosztem znacznych wyrzeczeń. Perfekcjonizm Raka dotyczy również seksu. Nie stać go na emocjonalne uniesienia, jakie może np. dać kobiecie Byk. Wywołuje ciągłą frustrację partnerki, która wie, że nigdy go nie może posiąść w pełni. Wciąż próbuje ujarzmić Raka, ale zawsze bez skutecznie. Seks, którego on potrzebuje, osiąga łatwiej niż ktokolwiek inny. Jest jak płomień świecy, do którego uporczywie lecą ćmy. W wyobraźni widzi siebie na szczycie piramidy złożonej z mężczyzn, od których jest lepszy. Jeśli żona Raka nadąża za nim pod względem socjalnym, korzysta z przywilejów królowej. Natomiast żona, która nie spełnia jego oczekiwań jako gospodyni, matka ich dzieci i nie podnosi prestiżu męża, zostanie zastąpiona kimś innym.

 

Sfera zawodowa

 

Podwładny

Na co dzień jest interesujący i przyjemny dla otoczenia. Cel swój osiąga uprzejmością, taktem i humorem, ale poparte jest to solidną pracą. Pozornie wygląda na mięczaka. W istocie, jest natury delikatnej i ustępliwej, jednak sytuację ocenia trzeźwo i wie, jaką przyjąć taktykę. Nie jest idealistą, chociaż wiele osób tak o nim myśli. Kieruje się kryteriami materialnymi. Bardzo chce zarobić, oczywiście uczciwą pracą. Jeżeli uzna, że zajmowane stanowisko jest dla niego odpowiednie, będzie pracownikiem niezwykle sumiennym i wydajnym. Pracownika spod znaku Raka nie potrzeba pilnować ani popędzać w pracy. Te funkcje spełnia płaca. Nie lubi zmieniać miejsc pracy, ale chce być doceniany i to w wymierny sposób. Dzięki wrodzonej inteligencji Rak interesuje się swoją pracą w znacznie szerszym stopniu niż to potrzebne. Ma to o tyle dobre skutki, że w każdej chwili potrafi zastąpić swojego szefa i interes firmy na tym nie ucierpi. Niejednokrotnie przełożeni sądzą, że Rak czyha na ich stanowisko. To bujda. Rakowi tylko sprawia satysfakcję i umacnia jego pewność siebie poczucie przydatności i wykazania się. Rak jest również bardzo koleżeński. Chętnie pomaga innym, jednak musi być przekonany, że jego pomoc jest właściwie wykorzystana. Ceni bardzo oszczędność, podnoszenie kwalifikacji, pracowitość i takim osobom jest zawsze gotów pomóc. Natomiast tych kolegów, którzy zaglądają do kieliszka zbyt często, obijają się, kradną, skutecznie i z uśmiechem omija.

Przełożony

Szef spod znaku Raka jest wysoko cenionym fachowcem. Przede wszystkim można się od niego wiele nauczyć. Bywa dyskretny, taktowny i, co najważniejsze, szanuje ludzi, jego przenikliwy umysł potrafi wielu spraw domyślić się, poza tym chętnie nadstawia ucha, żeby wiedzieć, co w trawie piszczy. Tak jak większość ludzi o słabszej konstrukcji psychicznej, jest czuły na punkcie swojej osoby, wykonywanej pracy i zajmowanego stanowiska. W miarę sukcesów nabiera pewności siebie, siły wewnętrznej i konsekwencji w działaniu. Nie znosi wulgarności i prostactwa. Nie należy opowiadać przy nim dowcipów lub niepochlebnych zdarzeń o poprzednikach czy wyższych przełożonych, gdyż będzie brał to do siebie. Na co dzień bywa serdeczny i lubi utrzymywać z pracownikami dobre stosunki. Ceni sobie słowa uznania i szczere komplementy. Na ludziach zna się jak rzadko kto. Potrafi dobrać sobie odpowiedni zespół i osiągnąć z nim znaczące wyniki. Uznaje tylko rzeczywistą, a nie pozorowaną pracę. Mydlenie oczu wyjątkowo go irytuje . Umie doskonale zorganizować pracę, o ile nie znajduje się w sytuacji podbramkowej, gdyż jego wrażliwy charakter nie wytrzymuje napięcia nerwowego. Rak jest precyzyjny, lecz nie ma dużej pewności co do wykonywanych zadań, dlatego często lubi po kilka razy sprawdzać to, co wykonał. Dla pracowników bywa to czasem męczące, ale za to unika się wielu pomyłek.

 

Partnerka spod znaku Raka

Według zgodnej opinii astrologów uważana jest za najlepszą żonę i matkę. Trudno byłoby znaleźć drugą osobę tak oddaną swoim najbliższym. W jej życiu mąż odgrywa ogromną rolę, ale też i sposób, w jaki ją traktuje. Trzeba tu jeszcze raz podkreślić, że pani Rak wychodzi za mąż tylko z miłości. Natomiast jeżeli takiego mężczyzny nie spotka, wówczas pozostaje samotna. Bardzo zwraca uwagę na delikatność i zachowanie partnera. Jeżeli spełnia on jej oczekiwania, jest cierpliwa, wrażliwa, oddana, pogodna, czuła, bardzo gospodarna i samodzielna. W pożyciu małżeńskim jest niezwykle wygodna dla męża, chociażby z tego względem że niemal wszystkie czynności domowe wykonuje sama. W jej mieszkaniu jest zawsze ład i porządek. Ceni życie domowe i nie lubi niespodzianek. To typowa domatorka. Nie odczuwa konieczności spełnienia swoich aspiracji zawodowych, jeżeli miałoby się to odbyć kosztem rodziny. Może też obyć się bez towarzystwa. Życie domowe, mimo że nieraz monotonne, wystarcza jej, aby czuć się szczęśliwą. Bardzo łatwo jest zranić jej uczucia. Nawet drobny nietakt przeżywa niezwykle boleśnie, gdyż sama chce się każdemu odpłacać tylko dobrocią. Jej charakter jest miękki i z reguły to ona ustępuje w konfliktach i ponosi wszelkie konsekwencje. Życie seksualne jest u niej na dalszym planie. Nie odczuwa ani wielkich namiętności, ani wielkich wzlotów w miłosnych zapasach. Dostosowuje się do partnera. Najważniejsza jest dla niej więź uczuciowa i to stanowi podstawę zaangażowania. Doznania fizyczne lub niepowodzenia seksualne rekompensuje sobie niewątpliwymi sukcesami w prowadzeniu domu i pociechą z dzieci. O swoje dziatki martwi się przesadnie, często na wyrost, ale nic nie jest w stanie jej pod tym względem zmienić.

 

Partner spod znaku Raka

Partner spod tego znaku nie jest łatwy w pożyciu. Znacznie różni się od swej imienniczki. Targają nim duże emocje. Zawsze chce być lepszy od innych. Dąży do perfekcjonizmu. W hierarchii wartości wyżej stawia mężczyzn, kobiety traktuje jako dodatek umilający męski żywot. Jest to traktowanie, oczywiście, czysto instrumentalne, lecz Rak już ma taką naturę. Tkwią w nim niemałe ambicje. Potrafi znieść wiele wyrzeczeń, aby osiągnąć sukcesy i zaszczyty. Mimo że z natury jest nieśmiały, lubi stwarzać pozory groźnego, szczególnie w konfliktowych sytuacjach. Bywa też kłótliwy. Dobrze czuje się wtedy, gdy mu wszyscy nadskakują, sprzyjają i dbają o jego wygody. Lubi być rozpieszczany przez kobiety, a przede wszystkim ceni dobrą kuchnię. Przez żołądek najłatwiej trafić do jego serca. Życie seksualne traktuje osobliwie. Ma wielkie powodzenie, jednak nie dąży do fizycznych przeżyć. Większą satysfakcję sprawia mu żądza kobiet, gdyż uważa, że to kobieta powinna zdobywać go, a nie odwrotnie. Często zatem kokietuje panie, aby później wymigać się. Zadowolenie seksualne osiąga łatwo i nie robi ono na nim większego wrażenia. O wiele bardziej ceni więzi uczuciowe. Rak traktuje żonę na prawach wyjątkowych, lecz jeśli nie będzie spełniać jego oczekiwań, może ją zmienić.

 

Kto z kim, czyli powinowactwo serc

 

Rak z Baranem

Jeżeli uda się pogodzić wodę z ogniem, to dalsze pożycie będzie znośne. Czy jest to możliwe? Tak, ale wymaga obustronnego kompromisu i nie obejdzie się bez rozczarowań. Stroną częściej cierpiącą będzie z pewnością wrażliwy Rak.

 

Rak z Bykiem

Znakomita partia! Łączy was przede wszystkim dom i rodzina. Ponadto oboje jesteście wrażliwi i czuli. Ponieważ waszą wspólną cechą jest pracowitość, to i materialnie będzie powodzić się wam znakomicie.

Rak z Bliźniakiem

Potraficie zrozumieć się pod względem zawodowym. Rak będzie bardziej dbał o dom, a partner o sprawy zewnętrzne. Przed wami duże szanse na solidny związek partnerski.

Rak z Rakiem

Ponieważ pochodzicie spod tego samego znaku, to w jaki sposób będziecie się uzupełniać? Początkowo może być nawet bardzo romantycznie, ale potem przyjdą gorsze dni. Nie jest to najlepszy pomysł na życie.

Rak z Lwem

Rak żyje w świecie emocji, szuka ciepła i bezpieczeństwa. Lew jest na ogół daleki od delikatności, ale potrafi zapewnić bezpieczeństwo i dodać otuchy. Związek ten obojgu wyszedłby na korzyść, o ile zapanowałoby wzajemne zrozumienie.

Rak z Panną

Panna potrafi otoczyć Raka czułością odwzajemnioną. Oboje będą bardzo dbać o dom i swoje pociechy, ale będzie im czegoś brakować. Może odrobiny fantazji i szaleństwa?

Rak z Wagą

Korzystny układ znaków. Co prawda żyją innym rytmem, ale przyciągają się wzajemnie i pożądają. Spięcia wydają się nieuniknione, gdyż naburmuszony i obraźliwy Rak będzie wywoływać często frustrację Wagi, ale nie są to groźne przeszkody.

Rak ze Skorpionem

Wszystko może dobrze się ułożyć, o ile Rak zgodzi się dobrowolnie grać drugie skrzypce. Życie będzie jednak obfitować w burzliwe momenty, gdyż towarzyszyć im będzie niepewność i niepokój.

Rak ze Strzelcem

Nie jest to sprzyjający układ. Strzelec ma skłonności do stałego wylatywania z domowego gniazdka, a Rak - domator będzie to za bardzo przeżywał. Rakowi będzie towarzyszył brak pewności, a jego partnerowi poczucie braku swobody.

 

Rak z Koziorożcem

Potraficie się wzajemnie uzupełniać. Przeszkodą może być chłód na początku. Trzeba go przełamać i odkryć siebie, a dalej będzie już znacznie łatwiej. Wasze gniazdko małżeńskie może stanowić wzorzec i powód zazdrości innych.

Rak z Wodnikiem

Nie będzie to związek harmonijny, ale pożycie może układać się ciekawie. Wodnik będzie dążył do niezależności i realizacji czasem dziwnych pomysłów, a Rak, usiłując sprowadzać go na ziemię, zapewni ich rodzinie względną egzystencję.

Rak z Rybą

Będą oboje marzyć, rozumieć się bez słów, poświęcać wiele uwagi swojemu potomstwu i narzekać na trudności finansowe. Życie ich może być momentami jednostajne, nawet monotonne, ale czasem jest to lepsze od ekstrawaganckich zachowań obojga lub któregoś z partnerów.

Jak zdobyć Raka

 

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać

Przede wszystkim trzeba starać się ją zrozumieć i docenić jej walory. Komplementy są wskazane, ale stonowane i rzeczywiste. Chętnie słucha opowiadań o wspólnym gniazdku domowym i wielu wspaniałych dzieciach. Nie należy zbytnio nastawać na zdobycie jej wdzięków, gdyż może się bezpowrotnie zrazić. Pani Rak wystarczy zapewnić dom i zabezpieczenie socjalne a już będzie zadowolona. Do pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze życie towarzyskie i chociażby odrobina rozrywki.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

To wyjątkowo trudne zadanie, gdyż kobieta spod znaku Raka wszelkie niedogodności, a nawet upokorzenia, znosi z miną męczennicy. Jednym ze sposobów jest udowodnienie na piśmie, że partner nie może mieć potomstwa.

 

ON

Jak go zdobyć i utrzymać

Trzeba mu zapewnić ciepły, intymny nastrój. Przepada za kolacyjką we dwoje w przytulnym zaciszu domowym partnerki. Gospodyni może być ubrana skromnie, ale koniecznie gustownie. Nie może być to strój zbyt seksy, gdyż będzie onieśmielony, ale dekolt oraz tu i ówdzie rozcięcia z pewnością pobudzą jego zmysły. Należy interesować się pracą zawodową Raka oraz planami na przyszłość. W pożyciu na co dzień trzeba mu matkować. Ponadto żona powinna być oszczędna, praktyczna i gospodarna. Nie należy zwracać uwagi na jego zmienne humory, a wszystko będzie w porządku.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Tak samo trudne, jak w przypadku kobiety spod tego znaku. Rak potrafi znieść wiele, ale nie zdecyduje się pierwszy na odejście. Można go zniechęcić do dalszego pożycia, ale tylko po to, aby zbyt mocno nie przeżywał rozstania. Partnerka musi odejść pierwsza.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Generalnie Rak wpływa kojąco na charaktery ludzi, to też osoby urodzone pod jego znakiem są spokojne, cierpliwe, łagodne, mile, lubiące kulturalne towarzystwo. Nie znoszą one ekstrawagancji, zarozumialstwa, pozerstwa, bowiem same są pełne taktu, subtelne, powściągliwe w wydawaniu opinii o drugich. Nic dziwnego, że często i łatwo ulęgają wpływom otoczenia, a nieraz i złym ludziom, którzy ich zalety i charaktery wykorzystują dla swych dziwnych poczynań. W takiej sytuacji popadają nieraz w nastrój smutku, a wewnętrzny niepokój nieraz ich gnębi. Osoby spod Raka są dumne, chwała się swoją osobowością, oczekujące uznania i żądne pochwał. A ponieważ nierzadko są chwiejni w swych postanowieniach, mają wątpliwości, to też w ich życiu występują sytuacje wieloznaczne, występujące na skutek niezdecydowania. Osoby płci pięknej, urodzone pod znakiem Raka, są cierpliwe, oddane rodzinie, kochające małżonka i dzieci. Są one dobrymi żonami i wzorowymi matkami. Swoje dzieci darzą bezgraniczna miłością. Jeżeli spotkają w życiu partnera na którym mogą się oprzeć, jeżeli odczują silne wsparcie męskie i jego mocny charakter, są bardzo szczęśliwe. Kobiety spod znaku Raka muszą mięć oparcie i pomoc w życiu. Mężczyźni urodzeni pod wpływem Raka, są skromni, nieśmiali, skłonni do przesadnej pobożności. Umieją być mili dla otoczenia i przesadnie towarzyscy. Ale zdarzają się również i osobnicy nadzwyczaj pobudliwi, nerwowi, łakomi i kłótliwi. Przysparza im to wielu nieprzyjaciół i stwarza trudne sytuacje życiowe. W przeważającej większości są bardzo trudni w pożyciu małżeńskim. Związek zawarty przez obie osoby spod znaku Raka jest bardzo szczęśliwy, albowiem wszystkie gwiazdy działają na jego korzyść. Również połączenie osoby spod znaku Raka z osoba spod znaku Skorpiona jest związkiem udanym i szczęśliwym.

Porady dla urodzonych pod znakiem Raka:

Osoby te powinny, częściej niż inne, spodziewać się spadku rodzinnego. Bywa bowiem często, Iż osoby spod znaku Raka umierają bezpotomnie. Jakże często muszą one godzić się z utrata ukochanej osoby, rozstaniem się z przyjaciółmi. Nie należy wracać ciągle myślami do tego, co minęło, do milej przeszłości, która przecież nie może powrócić. I choć nieraz może im dokuczać osamotnienie, nie powinni rozczulać się nad swym losem, lecz cala energię życiowa muszą kierować na dalsze życie. Jeżeli chwilowe słabości pokonają z powodzeniem, to mogą osiągnąć sukcesy zawodowe. Osoby spod zamku Raka posiadają dar artystycznego widzenia świata. W przypadku gdy uzdolnienia te właściwie ukierunkują i rozwiną, sukcesy przyjdą wielkie i niespodziewanie mile. A jeżeli do tego osiągnięcia artystyczne wsparte zostaną działalnością społeczna, to cale ich życie upłynie bardzo chwalebnie i pożytecznie. Lecz ani na chwile nie mogą zapominać o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim.

 

RAK (rozpoczyna się w dniu przesilenia letniego, 21 lub 22 czerwca, trwa zależnie od roku od 22 lub 23 lipca)

Czwarty znak zodiaku, wodny, kardynalny, żeński, pierwszy znak lata, odpowiadający porze dojrzewania owoców.

Fazie tej tradycyjnie już przypisywana jest wrażliwość, wyobraźnia i opiekuńczość, a doświadczenie potwierdza tę tradycję. Z Rakiem prawie zawsze można porozmawiać o uczuciach, przeczytanej książce czy obejrzanym filmie. W fazie tej często też rodzą się dobre żony, czułe matki, opiekuńczy mężowie i troskliwi ojcowie. Każda wartość ma jednak swoje przeciwieństwo lub ciemną stronę: wrażliwość - przewrażliwienie, przywiązanie i opiekuńczość - zaborczość, a intuicyjność - przesądność. Tak jest właśnie w przypadku Raka: często nie potrafi on znaleźć złotego środka, adekwatnego rozwiązania, spokoju ani pewności. W fazie tej zmienność poglądów i postanowień, wyolbrzymianie problemów małych przy jednoczesnym niedocenianiu wielkich, a także nieśmiałość i złośliwość należą do rzeczy zwykłych. Rakom zaleca się więcej spokoju i unikanie zamartwiania się na zapas. Dobrą lekcją byłaby praca w zespole i życie osobiste oparte o zasady idealnej kooperacji. Rak w takim układzie nie powinien zajmować pozycji uprzywilejowanej, bo wówczas zadręczyłby innych swoimi ciągłymi wątpliwościami i emocjonalnymi rozterkami. Nie powinien również zajmować pozycji poniżej poziomu swoich możliwości i kompetencji, bo wówczas czułby się niedoceniony i prawdopodobnie zadręczyłby sam siebie. Przykładów doskonałego partnerstwa i równowagi jest w życiu niewiele, dlatego też Raki nie mają łatwego życia, a najlepiej dla nich będzie, jeśli nauczą się cieszyć z rzeczy drobnych i łatwo dostępnych.

 

ŻYWIOŁ: woda

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Panna, Byk, Waga, Ryby.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta.

CIAŁO NIEBIESKIE: Księżyc

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: malachit, opal, szmaragd.

KAMIENIE NIEZALECANE: beryl, rubin, topaz.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: kremowy, różowy, bordowy, czarny.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: indygo, zielony, biały.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, kultura, rolnictwo i ogrodnictwo.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, przemysł maszynowy, biznes, sądownictwo.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: wrażliwość, empatia, intuicja, inicjatywa, czułość, opanowanie, opiekuńczość, przywiązanie do domowego ogniska.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: nietolerancja, przesadny intelektualizm, brutalność, egoizm.

źródło:m.in. Astrologia bez tajemnic R.Kord

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

RAK I MIŁOŚĆ

 

Element – Woda

Cecha – żeńska

Planeta – Księżyc

Długość zodiakalna – od 90 do 120 stopni

Dom zodiakalny – czwarty

Dzień – poniedziałek

Kamień – perła

Metal – srebro

Kwiat – lilia wodna

Zapach – bez

 

 

ONA

Zdominowana przez Księżyc Pani Rak jest łagodna, bardzo kobieca, sentymentalna i wrażliwa. Czuła, o silnie rozwiniętym instynkcie macierzyńskim, ale zarazem kapryśna, nieprzewidywalna i enigmatyczna. Miłość pochłania wszystkie jej myśli, nie tylko dlatego że jest zdeklarowaną romantyczką, ale rzeczywiście często marzy o tym by poświęcić się rodzinie i dzieciom. Natura obdarzyła ją ogromnym urokiem, raczej delikatnym i nie narzucającym się, ale zauważalnym i silnie działającym na płeć przeciwną. Może być albo kobietą – dzieckiem, bujającym w obłokach i szukającym silnego partnera, na ramieniu którego mogłaby ufnie złożyć pełną fantazji głowę, lub [ale to w wieku bardziej dojrzałym], typową, opiekuńczą matką i żoną, przewidującą, zapobiegliwą i nieco zbyt troskliwą. Właśnie ta nadopiekuńczość może sprawić, że partner zacznie się dusić i zapragnąć powiewu świeżego powietrza.

Pani Rak pragnie solidnego, długotrwałego i raczej tradycyjnego związku, w którym mogłaby się realizować w roli żony i matki. Jednak jej kapryśna i melancholijna strona osobowości może być dominująca – zwłaszcza gdy nie może się odnaleźć w tych rolach. Wtedy zaczyna wątpić w swoją kobiecość, wpada w depresję i ma się za nieudacznika. Jest egocentryczna i bardzo drażliwa, wyjątkowo łatwo ją zranić i obrazić, nawet bezwiednie. Wtedy najczęściej chowa się w swą skorupę i cierpi w milczeniu. Jest bardzo emocjonalna, dramatycznymi scenami i nieustannymi dąsami. Często jest nieśmiała i otwiera się wyłącznie przed tymi, których jest pewna, ale nigdy nie obdarza nikogo całkowitym zaufaniem. Dla tych, których kocha, jest zdolna do poświęceń, potrafi być szlachetna i bezinteresowna.

 

 

ON

Ma dużo pierwiastka żeńskiego. Jeśli w dzieciństwie miał dobre relacje z matką, rozwija w sobie sferę uczuciową i opiekuńczą. Ale jest także druga strona medalu: może nieustannie porównywać swą partnerkę do matki i żadna kobieta [według niego] nie może jej dorównać. Czasem zdarza się, że „pępowina” nigdy nie zostaje odcięta i on pozostanie samotny.

Pan Rak jest wyposażony w ogromną wrażliwość i wręcz kobiecą uczuciowość. Na pierwszy rzut oka może wydawać się mało atrakcyjny i przedsiębiorczy. Jednak ma powodzenie u pań, bo kiedy lepiej je pozna, doskonale je rozumie sercem, nie głową. Miłość to dla niego założenie rodziny i dzielenie się każdą sprawą wspólnego życia. Ale nie tak łatwo się żeni, bo jest z natury bardzo nieufny; boi się pomyłki i drży z lęku, że może zostać zraniony. Tak więc wybór odpowiedniej partnerki może trwać bardzo długo. Kiedy już się zdecyduje, będzie prawdziwie zakochanym partnerem, czułym i uważnym. Potrafi odgadnąć czego potrzebuje kochana przez niego kobieta, przewidzieć jej humory i pragnienia. On sam też potrzebuje uwagi i zainteresowania, inaczej czuje się zaniedbywany. Wtedy zamyka się w sobie jak w twierdzy, staje się opryskliwy i zrzędliwy.

Może nie jest szczególnie namiętny, ale jest czułym, wrażliwym, wyrafinowanym i obdarzonym dużą wyobraźnią kochankiem. Stara się zaspokoić potrzeby partnerki. Potrzebna mu jest kobieta czuła, macierzyńska, potrafiąca dać mu wiele uczucia. Powinna także posiadać zmysł praktyczny, bo jego przyziemne sprawy nudzą i niezbyt interesują. Tak jak jego żeński odpowiednik nie jest zbyt zazdrosny i boi się o swe domowe szczęście, dlatego zarówno On jak i Ona są osobami dosyć wiernymi i jeśli zdradzają, to najczęściej w wyobraźni.

 

UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE

W sztuce uwodzenia Raki nie muszą niczego zazdrościć innym znakom, choć raczej wolą być zdobywane niż zdobywać. Kiedy są zmuszone do „akcji”, robią to powoli i z wdziękiem. Uwodząc Raka należy koniecznie pamiętać, że jest on wyjątkowo wrażliwy, dlatego nie wolno zachowywać się prowokacyjnie czy złośliwie, zwłaszcza jeśli Rak jest mężczyzną bo on nie znosi feministek i kobiet nonkonformistycznych . Do Raka podchodzi się delikatnie, powoli i z dużą dozą czułości. Pani Rak potrzebuje romantycznych klimatów, drobnych prezencików, a Pan oczekuje czułości i ciepła. Należy mu się zwierzyć, opowiedzieć o swoich emocjach i marzeniach, podkreślać smutek samotności, ale bez zbytniej przesady. Rak ma doskonałą intuicję i natychmiast wyczuje fałszywą nutę czy kłamstwo. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić mu otwierać się w jego własnym rytmie, a także dostosować się do jego zmiennych nastrojów. Gra jest warta świeczki – kiedy Rak przekona się do dobrych intencji i czystości uczuć, zakocha się mocno i trwale. Tej miłości poświęci całą swoją energię.

Należy zdawać sobie sprawę, że zakochany Rak będzie dążył do stworzenia prawdziwego domu, pełnego dzieci. Nie ukrywa swoich pragnień, więc jeśli partner[ka] nie myśli o ślubie i założeniu rodziny, trzeba o tym szczerze powiedzieć. Wtedy związek najprawdopodobniej szybko się rozpadnie. Jeżeli jednak jest to również marzeniem drugiej strony, można liczyć na czułego, kochającego partnera, który nie będzie się wstydził okazywać uczuć i będzie chciał dzielić z ukochaną osobą każdą chwilę życia. Pani Rak będzie bardzo opiekuńcza, emanująca uczuciami i bardzo macierzyńska. Obydwoje potrzebują solidnego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa, co pomaga im zmagać się ze sprawami codziennego życia, ale także dzielenia się uczuciami, fantazjami i najskrytszymi marzeniami. Rak jest trochę hedonistą, lubi komfort i delikatny, wyrafinowany seks.

Związek z Rakiem zawsze oznacza posiadanie dzieci, ale partnerka Raka nie powinna nigdy zapominać, że oprócz dzieci ma także męża, który, prawdę mówiąc, będzie zachowywał się trochę jak kolejne dziecko. Rak nie lubi gdy jego druga połowa okazuje zmienność nastrojów i humory – czuje się wtedy osaczony i przechodzi do ofensywy. Dąsa się, marudzi, a kiedy już naprawdę będzie miał dosyć, wpadnie w złość i wtedy potrafi być wyjątkowo nieprzyjemny, złośliwy, a nawet mściwy. Nie przyjdzie mu jednak do głowy zerwać więzy i odejść; pod tym względem jest wierny i stały.

Jeśli chcemy wyzwolić się ze związku z Panem Rakiem, powinniśmy źle mówić o jego matce i wyszukiwać sobie mnóstwo atrakcji poza domem. Z Panią Rak może być jeszcze trudniej: trzeba będzie okazać się absolutnie nieczułym i niewrażliwym, odmówić posiadania potomstwa i być zagorzałym przeciwnikiem małżeństwa.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

RAK (21 VI - 22 VII)

 

Znak ten jest na tyle szczęśliwy, na ile jego wybraniec potrafi ukryć pod pancerzem raka swoje właściwe ego. Będzie wówczas dążył do sukcesów jak rycerz w pełnej zbroi. Ce****e go bowiem wola i wytrwałość, a dodatkowo, bardzo często wdzięk osobisty. Siłą pchającą raka do czynów jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa swojemu domowi i największe wśród znaków zodiaku przywiązanie do rodziny. Najchętniej będzie działał w takich zawodach gdzie są potrzebne dobre stosunki z wieloma ludźmi i intuicja zawodowa. Na niwie erotycznej Rak nie przejawia specjalnych potrzeb, nie stawia partnerowi wielkich wymagań, za to wypełnia każde. W miłości najważniejsze dla niego jest uczucie i w imię uczucia zrobi wszystko.

 

PANI RAK

 

Na ogół nigdy nie traci kontroli nad sobą. Swój sex ukrywa pod pancerzem obojętności. Marzy o wielkiej miłości, idealnej , romantycznej, bez zdrad, a może czasem seks nie jest jej niezbędny. Aby utrzymać miłość pani Rak należy z nią jak najwięcej rozmawiać o sprawach domu, o środkach dla zapewnienia dobrobytu i spokoju. Lubi komplementy, jest ufna, a w mężu oczekuje przyjaciela. Nie wolno nigdy zapomnieć ojej świętach, o żadnej ważnej dacie. Zwyczaje i konwenanse są dla niej rzeczą bardzo ważną.

 

PAN RAK

 

To człowiek wrażliwy, uczuciowy i kapryśny. Najczęściej jest zmysłowy, cieszy się względami kobiet i uważa, że to one powinny go zdobywać. Łatwo przychodzą mu rozstania, ale jeżeli się już zakocha, to jest najczęściej idealnym współtowarzyszem. Pan Rak poszukuje kobiety takiej, dla której on i jego problemy będą najważniejsze, a ponad to musi ona być oszczędna i gospodarna. Aby go utrzymać należy z uwagą wysłuchiwać opowiadań o jego rodzinie i niezmiennie go zapewniać o swoim uczuciu. Należy cierpliwie znosić jego kaprysy i humory, a przy tym sprawiać wrażenie, ze jego zdanie jest zawsze decydujące. Bardzo często Raki są różnego rodzaju kolekcjonerami więc trzeba znosić i to.

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

RAK:

Miejsce szczególnej godności - Jowisz. Dlaczego? Być może dlatego, że rodzina, państwo, oraz korzenie (typologia Raka) są fundamentem dla praw, oraz wzrostu (Jowisz). Rak też sygnifikuje układ trawienny i żołądek. A wiadomo, że lepiej mieć pełny (Jowisz), niż pusty (Saturn - bieda, brak) żołądek...

Miejsce szczególnego osłabienia - Saturn. Wspomniane atrybuty trawienia. Ale może też kwestia tego, że Saturn jest zimny i kojarzy się nam z Kronosem, który połykał dzieci (kojarzone z Księżycem). Dodatkowo Saturn to zima, chłód (egzaltacja na początku jesieni w znaku Wagi, władztwo w zimowych znakach Koziorożca i Wodnika).

 

Na czternastym stopniu (około połowy znaku) znajduje się Syriusz, najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba (oprócz planet - Wenus, Jowisza, rzecz jasna). To taka ciekawostka. Syriusz to Psia Gwiazda, umieszczona na pysku, ma często działanie beneficzne, czyli dobroczynne.

 

Pozdrowienia!

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

...nie generalizujmy:-) sprawdza się u mnie to, co zostało opisane jako negatyw: Współżycie z Rakiem jest dość trudne. Od partnera oczekuje szacunku dla swoich poglądów i sposobu bycia. Szybko zraża się kłamstwem, szorstkością i porywczością, nie mówiąc już o wulgarności czy agresywności. 100% racji!...ale dalej: raczej w miłości nie jestem romantyczna aż do bólu- owszem lubię kwiatki, ale lubię też konkrety:-) takie skrajności: z jednej strony świece i intymne czułe zwierzenia- z drugiej strony jazda na całego np. w windzie:-) mężczyzna musi się troszkę nagimnastykować:-) nie popadam w melancholię i nie jestem czarnowidzem- owszem mam wahania nastroju, ale właśnie raczej zawsze patrzę na jaśniejsze strony życia. Wybieram sobie skrupulatnie bliskich i dalszych znajomych, nie siedzę na nudnym przyjęciu- zbieram "manatki" i wychodzę- tego czego nie lubię- to nuda. Jestem domatorem, ale nie cierpię, gdy muszę wyjechać- tym chętniej wracam do domu i zabieram się za jego przemeblowanie, nie zbieram staroci, choć lubię antyki i wystawne życie:-) w pracy zawodowej nie wyobrażam sobie, że mogłabym być zależna od kogoś i wysłuchiwać czyichś poleceń- wolę być szefem dla siebie:-) trudno mi znieść krytykę- do tego się przyznaję:-) jestem raczej autorytarna- kiedy powiem "nie" to właśnie to znaczy "NIE":-) na moją obronę i obronę mojego charakteru przemawia fakt, że posiadam spore poczucie humoru- i potrafię śmiać się z siebie, ale tego nie powinny raczej robić ludzi, których nie lubię i nie cenię:-)

reasumując- wszystko też zależy od układu planet w horoskopie:-) a mam niejaki galimatias, gdzie wychodzi taki aniołek grzeczny i układny z rogami pod twarzową fryzurką:-)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

"Lecz ani na chwile nie mogą zapominać o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim." dokładnie tak jest raki to pracoholicy, pracowałam w niedużej firmie cala obsada 3 osoby raki, nie moglismy wyjśc do domu liczyła się tylko praca...szef przyjmując kolejne osoby patrzył na date urodzenia :)

Jesli jestem spełniona w pracy (nawet wykorzystywana) jestem najszczęśliwsza :)

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
Guest Vianne 22

Dla mnie najważniejsza rodzina, ukochany, przyjaciele, no i zdrowie. Ale ogólnie ja mam dużo planet w Raku, to będzie to tym bardziej widoczne. I nie stwarzam pozorów obojętności. Reszta się zgadza.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ja bardzo lubię obsadę Raka i Koziorożca. To są bardzo impulsywne znaki jeśli chodzi o ... angażowanie się w świat emocjonalny. Koziorożce niby oschłe, szefowie i pracusie - niekoniecznie. Tworzą i harmonizują świat. A Raki stale awansują w mojej hierarchii. To jest przywiązanie, długotrwałość, wierność i wrażliwość. Nie ma tego rozmycia co Ryby (ups), nie ma też tego dna co Skorpion (sam jestem ascendentalnym Skorpionem). Rak szybciej czuje, niż kalkuluje. To znak symbolizujący troskę, gdyby taki roboczy symbol znaleźć, to bym dał karetkę pogotowia z logo serca.

Link to comment
Share on other sites

Guest Vianne 22
Ja bardzo lubię obsadę Raka i Koziorożca. To są bardzo impulsywne znaki jeśli chodzi o ... angażowanie się w świat emocjonalny. Koziorożce niby oschłe, szefowie i pracusie - niekoniecznie. Tworzą i harmonizują świat. A Raki stale awansują w mojej hierarchii. To jest przywiązanie, długotrwałość, wierność i wrażliwość. Nie ma tego rozmycia co Ryby (ups), nie ma też tego dna co Skorpion (sam jestem ascendentalnym Skorpionem). Rak szybciej czuje, niż kalkuluje. To znak symbolizujący troskę, gdyby taki roboczy symbol znaleźć, to bym dał karetkę pogotowia z logo serca.

 

 

Istnieje taki stereotyp, że Raki są takie płaczliwe, zamknięte w sobie i słabe. Ja tak nie uważam. One potrafią w końcu zrealizować to, czego pragną. Minusem Raków jest może taka nadwrażliwość i branie wszystkiego do siebie. No i zmienność humorów, ach ten Księżyc :D. Poza tym są opiekuńcze, empatyczne, rodzinne, troskliwe, uczuciowe, stałe. Duża wrażliwość na sztukę, bardzo lubią dzieci, rodzinę, tradycję, celebrowanie wspólnych posiłków, jakieś zjazdy rodzinne, drzewa genealogiczne, przywiązanie do tradycji, ojczyzny. No i są raczej domatorami, introwertyczne. Na pewno nie słabe.

Wiem, co piszę, bo w Raku mam Słońce, Ascendent, Merkurego i Marsa :D.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrina

Raki odbieram bardzo pozytywnie :) są uczuciowe, miłe i sympatyczne ( jak się rozkręcą to lubią nawet zaszaleć). Kobiety mają w sobie jakąś tajemnicę ale to nie jest jakaś aura tajemniczości jak np w przypadku skorpionic czy własny świat jak w przypadku ryb tylko takie coś że tak na prawdę nigdy nie wiadomo co sobie myślą i czują tzw. trudny orzech do zgryzienia ( w sam raz dla dociekliwego pana skorpiona ;)) Moim zdaniem na tym polega urok tych kobiet :) Raki na pewno nie są słabe. Zauważyłam u raków pewną cechę a mianowicie taką że lubią "odpłacić" komuś za wyrządzoną krzywdę, może nie z takim impetem jak skorpion ale w pięty idzie! ;)

Edited by Andrina
Link to comment
Share on other sites

Guest Vianne 22

Z tym odpłacaniem, to się zgadzam. Po sobie mogę powiedzieć, że zazwyczaj nie zaczynam z kimś kłótni, czy jakiś sporów, natomiast gdy ktoś mnie atakuje, to potrafię odpowiedzieć bardzo nieprzyjemnie, robię się agresywna, ale ja mam też Marsa w Raku. I złośliwa też jestem, a humor taki z pogranicza sarkazmu :P.

Jeszcze bym dodała, że Raki mają dobrą pamięć, bardzo dobrze pamiętają, kto, gdzie, jak i kiedy zalazł im za skórę. U mnie to też fotograficzna pamięć, do dat, wydarzeń, takie detale typu kto miał jaką minę, jak był ubrany, co mówił, a przede wszystkim, to w czym mi podpadł :P.

U mnie też działanie pod wpływem impulsu, nie zastanawiam się za bardzo, działam. Potem się okazuje, że intuicja mnie nie zawiodła.

Jako że mam kilka planet w Raku, to bardzo interesuję się historią, zarówno świata, Polski, i mojej rodziny (Księżyc w IV domu).

Myślę, że Raki są całkiem fajne, gdy zdołają się zdystansować wobec swoich emocji i przestaną aż tak brać do siebie krytykę innych.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Żywiołem tego znaku jest woda, a planetą opiekuńczą Księżyc. Ulubione kolory: biały i srebrny, a kamienie: opal i szmaragd.

 

Rak nierzadko bywa egoistą w dodatku żądnym pochwał, nie znoszącym krytyki i bardzo upartym. Jest jednak ambitny i cierpliwy, energiczny i aktywny zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Ce****e go bowiem wola i wytrwałość, a dodatkowo bardzo często wdzięk osobisty. Siłą pchającą raka do czynów jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa swoim najbliższym i największe wśród znaków zodiaku przywiązanie do rodziny. Przyjaciołom Raka z łatwością przychodzi pamiętanie o jego niezwykłej wrażliwości, bogatym życiu wewnętrznym. Choć łatwo ulega wzruszeniom, nie zawsze to po nim widać, gdyż doskonale potrafi sie maskować. Lubi harmonię i ciepło domowego ogniska. Niestety z przypisanego naturze Raka zamiłowania do domu i tradycji, czasem krok tylko do popadania w sentymentalizm i rozpamiętywanie przeszłości. Tą tęsknotę Raki winny ukierunkowywać w życie rodzinne, budowanie relacji między członkami rodziny, kultywowanie rodzinnych tradycji.

 

Źródło: Rak < Horoskop opisowy < Horoskop 2014 | iWoman.pl

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Przez większość mojego życia nie znałem praktycznie żadnego - powtarzam - żadnego zodiakalnego Raka bliżej. Zawsze było mi na skróty w szczególności do Bliźniąt, czasem Wodników, czasem Baranów i Lwów.

 

Podejrzewam, że moja urodzeniowa koniunkcja Księżyc - Saturn (władca Raka plus władca Koziorożca) mogła blokować tego typu przyciąganie. Gdy więc poznałem parę Raków w końcu, to ... zalała aż mnie ich fala. Z kilku ostatnich ważnych znajomości aż trzy osoby to solarne Raki. Blokada Saturna padła. Pomijając, że, kolokwialnie mówiąc, "nie mam wody w horoskopie" (oprócz ASC).

 

Te Raki są fajne, ponieważ sygnalizują i wskazują potrzeby psychiczne, których nie było w dzieciństwie, lub w młodości. Ja Raki strasznie lubię, to jest w dobie gonitwy za wszystkim i totalnego egocentryzmu (rośnie nam pokolenie JKM), jakaś tam zodiakalna nadzieja.

Link to comment
Share on other sites

Istnieje taki stereotyp, że Raki są takie płaczliwe, zamknięte w sobie i słabe. Ja tak nie uważam. One potrafią w końcu zrealizować to, czego pragną. Minusem Raków jest może taka nadwrażliwość i branie wszystkiego do siebie. No i zmienność humorów, ach ten Księżyc :D. Poza tym są opiekuńcze, empatyczne, rodzinne, troskliwe, uczuciowe, stałe. Duża wrażliwość na sztukę, bardzo lubią dzieci, rodzinę, tradycję, celebrowanie wspólnych posiłków, jakieś zjazdy rodzinne, drzewa genealogiczne, przywiązanie do tradycji, ojczyzny. No i są raczej domatorami, introwertyczne. Na pewno nie słabe.

Wiem, co piszę, bo w Raku mam Słońce, Ascendent, Merkurego i Marsa :D.

 

Przedewszystkim zgadzam się z tym symbolem karetki pogotowia dla serca z postu Gwiazdologii. Bardzo trafne ujęcie.

U mnie jest coś takiego że ja potrafię ( gdy trzeba) zamknąć emocje w sobie i bardzo długo nie reagować wrażliwością. Natomiast po jakimś czasie to ze mnie wyłazi- potrafię rozryczeć się w sklepie w kolejce :) Dlatego staram sie omijać programy czy filmy naładowane emocjonalnie. Nigdy nie wiadomo kiedy dam koncert :)

Co jeszcze....ja nie celebruję posiłków - tzn nie mam nic przeciwko temu ale akurat w moim domu się tego nie robi - moja mama jest rakiem ale nie wiem co ma w swoim horoskopie- nie sprawdzałam. A ja ze tak powiem "pływam we wodzie". Paradoksalnie bo nie potrafię pływać :) Asc w raku księżyc w skorpionie oraz słońce markury i saturn w raku- jowiszw rybach. Sama woda :)

Link to comment
Share on other sites

Raki odbieram bardzo pozytywnie :) są uczuciowe, miłe i sympatyczne ( jak się rozkręcą to lubią nawet zaszaleć). Kobiety mają w sobie jakąś tajemnicę ale to nie jest jakaś aura tajemniczości jak np w przypadku skorpionic czy własny świat jak w przypadku ryb tylko takie coś że tak na prawdę nigdy nie wiadomo co sobie myślą i czują tzw. trudny orzech do zgryzienia ( w sam raz dla dociekliwego pana skorpiona ;)) Moim zdaniem na tym polega urok tych kobiet :) Raki na pewno nie są słabe. Zauważyłam u raków pewną cechę a mianowicie taką że lubią "odpłacić" komuś za wyrządzoną krzywdę, może nie z takim impetem jak skorpion ale w pięty idzie! ;)

 

 

O tak z tym odpłacaniem fajnie ujęte i dokładnie w sens :) Ja mam dobrą pamięć co czasem mi bardzo przeszkadza bo nagle przypominam sobie że ktoś coś mi kiedyś......ale nie atakuję gdy nie jestem zmuszona się bronić. Ja mam w sobie pokłady cierpliwości ale do czasu- jest granica i gdy ktoś ją przekroczy to wtedy jest biedny :) Mam impulsywny charakter wybucham jak wulkan i dość szybko sie uspakajam ( mars w lwie ) - w oczach innych mogę uchodzić za taką co to sie wywyższa ( co to nie ja) - a ja gdy kogoś nie trawię to go zwyczajnie ignoruję i nie reaguję na zaczepki - ale jak pisałam wcześniej do czasu - jak sie przeleje to wtedy jest żle :) Jestem zmienna i humorzasta - często działam potem myślę. No i mam niestety problem z dystansem i biore do siebie krytykę - bardzo ciężko mi się od tego uwolnić. I bardzo mi sie podoba co napisała Vianne 22 o humorze sarkastycznym - w rozmowie i gdy jestem atakowana lubię powiedzieć coś co wielu przyjmuje jako bezczelność. Ale znam bardzo mało osób które rozumieją ironię. I jestem przy tym dość powierzchowna uczuciowo - wenus w bliżniętach.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest Bethany

JAKOŚĆ KARDYNALNA – To znaczy że Rak jest otwarty, wrażliwy, sympatyczny, uprzejmy i emocjonalny, posiada wyobraźnię i aktywny, bystry i intuicyjny umysł……Jakość kardynalna, do której należą znaki rozpoczynające pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań, reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego..

 

PLANETA RZĄDZĄCA – Księżyc: jedyny satelita Ziemi, którego przybywa i ubywa, i który wywiera potężny magnetyczny wpływ. W astrologii, Księżyc rządzi emocjami i intuicyjnym zachowaniem.

CHARAKTERYSTYKA – Rak posiada twardą skorupę, kryjącą miękkie mięso. Przy pierwszej oznace zagrożenia, cofa się do skorupy i zanurza w morzu, gdzie jest bezpieczny.

 

SYMBOL – Piktogram obrazuje szczypce kraba. Przedstawia też piersi człowieka (piersi to część ludzkiego ciała rządzoną przez znak Raka). Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten, to dwa okręgi Słońca połączone z dwoma półksiężycami. Księżyce reprezentują pragnienie przechowywania wspomnień i przedmiotów przez Raka; okręgi połączone z księżycami ukazują siłę i energię, wyrażane emocjami i wyobraźnią.

 

KLUCZOWE WYRAŻENIE – „Czuję”…..jest to słowo klucz określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego Raka świata…….

PRZECIWIEŃSTWO – To Koziorożec……Rak to znak domu i życia rodzinnego. Raki szukają bliskich związków i są najszczęśliwsze w znajomym otoczeniu, wśród bliskich. Koziorożec, przeciwność Raka, jest znakiem reputacji i pozycji społecznej. Osoby spod znaku Koziorożca przejmują się swoim wizerunkiem i szukają władzy oraz spełnienia w świecie zewnętrznym.

NEWRALGICZNE CZĘŚCI CIAŁA DLA RAKA – Piersi i brzuch: Raki uwielbiają jeść i muszą walczyć z przyrostem wagi w późniejszych latach. Są również narażone na dolegliwości żołądkowe, spowodowane stresem i napięciem emocjonalnym.

POMYŚLNY DZIEŃ – Poniedziałek……Urodzeni w poniedziałek Fizycznie Księżyc obdarza białą cerą, pięknymi oczyma, niskim wzrostem i pulchnymi kształtami. Są to osoby, które lubią dom i domowe ciepło, mają dobrą pamięć i bujną wyobraźnię. Posiadają wielki wdzięk, łagodność i wrażliwość. Mogą być zmienne i kapryśne o skłonnościach do załamań psychicznych.

 

Jesteś niezwykle wrażliwy, ostrożny, nieufny i dość bojaźliwy. Nieraz uciekasz od konfrontacji z życiem chroniąc się w zaciszu własnego domu. Bardzo się przywiązujesz emocjonalnie zarówno do osób, jak i do rzeczy. Źle znosisz wszelkie zmiany, gdyż wtedy czujesz, że tracisz grunt pod nogami. Wolisz to, co bezpieczne i sprawdzone, nawet jeśli nie do końca satysfakcjonujące, od rewolucji i eksperymentów. Kierujesz się przede wszystkim emocjami i bywa, że dajesz im się ponieść tracąc zdrowy rozsądek. Twoją pierwszą reakcją na nowości i zmiany jest zwykle lęk i wycofanie; dopiero po pewnym czasie się z nimi oswajasz i stwierdzasz, że nie są takie straszne. Nie znosisz wszelkiej krytyki i traktujesz ją bardzo osobiście. Mimo wspomnianej wrażliwości i niewielkiej odporności psychicznej, zwykle wiesz czego chcesz i konsekwentnie do tego dążysz, choć nieraz okrężnymi drogami. By uzyskać to co chcesz, nieraz odwołujesz się do emocji lub więzi z kimś, a nawet uciekasz się do wzbudzania poczucia winy.

Nie lubisz się odrywać od przeszłości ani pozbywać przedmiotów, z którymi łączą się Twoje wspomnienia. Nieraz masz sentyment do historii i tradycji oraz dobrą pamięć do przeszłych zdarzeń. Możliwe, że dbasz o więzi rodzinne, pamiętasz o urodzinach, rocznicach itp. i to Ty zwykle jesteś inicjatorem spotkań rodzinnych. Mogą interesować Cię zabytki, antyki, archiwa i pamiątki, gdyż dają Ci poczucie łączności z przeszłością.

Twój sposób myślenia jest dość subiektywny, silnie wpływają na niego emocje oraz osobiste sympatie i antypatie. Masz wielką wyobraźnię oraz możliwe, że także zdolności literackie.

Masz bardzo silne uczucia i potrzebujesz bliskiej osoby, w której możesz je ulokować, lecz nie powinieneś przesadzać z dowodami troski i zainteresowania, gdyż zyskasz opinię nadopiekuńczego i zaborczego. Mówi się, że Raki są macierzyńskie lub ojcowskie. Jednak nie każdy Rak widzi się w roli rodzica; możliwe, że przelewasz swoje instynkty opiekuńcze na partnera, rodzeństwo, przyjaciół czy ulubione zwierzątko, bądź sam stawiasz się w roli osoby oczekującej opieki.

W związkach potrzebujesz przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa, kogoś pewnego i godnego zaufania, na kim możesz się oprzeć. Masz tendencję do długotrwałych związków i jesteś raczej wierny, gdyż nie chcesz niszczyć tego, co dla Ciebie bardzo ważne – stabilności i ciepła rodzinnego. Bywa, że trwasz długo w nie do końca udanych relacjach, gdyż wolisz je od samotności i konieczności porzucenia kogoś, do kogo się przyzwyczaiłeś. Zwróć uwagę, by nie ograniczać i nie przytłaczać partnera swoją opiekuńczością i ciągłym oczekiwaniem dowodów uczuć.

Zajęcia, które mogą być dla Ciebie atrakcyjne, to wszelkie zawody artystyczne, literatura (wielu pisarzy ma Słońce w Raku), aktorstwo, dekoratorstwo wnętrz, a także te związane z opieką – medycyna (szczególnie pediatria), weterynaria, psychoterapia itp.

Władcą Raka jest Księżyc, w astrologii symbolizujący emocjonalność, poczucie bezpieczeństwa, przeszłe uwarunkowania i zmienność. Twój kolor to srebro i perłowa biel; szczęście przynosi perła, koral i kamień księżycowy; dzień tygodnia to poniedziałek. Masz wrażliwy żołądek i piersi, a na kłopoty i stresy najczęściej reagujesz problemami trawiennymi, nadmiernym apetytem lub jego brakiem. Możliwa skłonność do przejadania się i nadwagi.

Sprzyjają Ci Ryby, Skorpiony, Byki i Panny. Z Koziorożcem łączy Cię tradycjonalizm i konserwatyzm; znak ten daje Ci poczucie stabilności, lecz może być dla Ciebie zbyt chłodny i za mało emocjonalny. Niewiele masz wspólnego z Wagą, a z Baranem możesz wręcz wejść w ostry konflikt, gdyż znak ten ma cechy skrajnie sprzeczne z Twoimi.

 

 

Jana Starży – Dzierżbicki "Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Administrator

Marzycielski, receptywny – domatorski i pasywny,

Tradycyjny, romantyczny – czuły i dyplomatyczny,

Delikatny, obraźliwy – uczuciowy, zbyt wrażliwy.

Grzeczny i opanowany – do rodziny przywiązany.

 

L.Szuman

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...

Zawsze najlepiej dogaduje się właśnie z Rakami. Wszystkie osoby, które znam (część realnie, część wirtualnie) spod tego słonecznego znaku, są wrażliwe, czasami za bardzo, łatwo je urazić więc trzeba uważać co się mówi. Potrafią się podnieść z trudnej sytuacji.

Relacja Lew-Rak tak już wspomniałem jest akurat w moim przypadku bardzo dobra (z jednym wyjątkiem). Może to przez te planety, które mam właśnie w Raku.

Po prostu rozumiemy się bez słów, jest humor, występują też małe konflikty ale zawsze są one z korzyścią dla obu stron :) 

Raki swoimi szczypcami atakują delikatnie :hihaha: Walka z nimi jest taka... z klasą. 

Raki potrafią czasami ustąpić (też to robię), nie są egoistyczne. One wszystko oddały by dla drugiej osoby zapominając o sobie. 

Nie mam co do nich zastrzeżeń.

 

Pozdrawiam wszystkie Raczyce i Raki :1s_n:

 

 

 

 

 

Edited by Yunugar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...