Jump to content
Pysiaczek

WAGA - szczegółowy opis.

Recommended Posts

Pysiaczek

23 września - 22 października

 

Charakterystyka ogólna

Siódmy z kolei znak zodiaku patronuje osobom, które najbardziej z całego niebieskiego zwierzyńca miłują piękno i sztukę. Waga wraz z Bliźniętami i Wodnikiem należy do trygonu powietrza. Cechy charakterystyczne dla osób z tego żywiołu podano wcześniej - patrz Bliźnięta. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Waga zalicza się do tzw. Krzyża kardynalnego. Symbolizuje on chęć działania, pewność siebie oraz aktywność w inspirowaniu nowych przedsięwzięć. Planetą Wagi jest Wenus, planeta najjaśniejsza i najbliższa Ziemi. Wenus jest symbolem piękna i harmonii. U jej podopiecznych dominują właśnie te dwie cechy. Ponadto Wenus obdarza swoje dzieci urodą, osobistym wdziękiem, talentami artystycznymi oraz łatwością w nawiązywaniu kontaktów z otoczeniem. Przy korzystnym układzie planet Wenus wzmacnia pogodę ducha, uczuciowość, uprzejmość, poczucie taktu i talenty towarzyskie. Działając destrukcyjnie, uwypukla lenistwo, rozwiązłość, niechlujstwo, brak wyczucia i taktu. Jednak nawet przy niekorzystnych cechach charakteru przeważać będzie harmonia i piękno. Wpływ Wenus jest najsilniejszy między 5 a 23 rokiem życia. W czasie trwania znaku Wagi następuje zrównoważenie długości dnia i nocy i być może ma to związek z nazwą tego gwiazdozbioru. Wśród ludzi Waga uchodzi za symbol równowagi i sprawiedliwości. Symbolizuje także prawo, ład i porządek publiczny.

 

Negatywy

Wśród urodzonych pod sympatycznym znakiem Wagi spotyka się osoby leniwe, myślące o wygodach przede wszystkim dla siebie. Kobiety najwięcej czasu poświęcają na wypoczynek, toaletę i przyjemności, a mężczyźni są lekkoduchami unikającymi pracy. Na szczęście takich postaw wśród Wag obserwuje się niewiele. Innym mankamentem Wagi jest nadmierna gadatliwość, rozwlekły sposób opowiadania i pisania. Najważniejsze informacje potrafi powiedzieć dopiero na odchodnym, a w przypadku listu podać je na samym końcu, często w postscriptum. Wszystko, co Waga czyni, ma wiele wdzięku, ale konkretów jest w tym niewiele. Dlatego nie można brać dosłownie tego, co mówi, a raczej pozwolić się jej wygadać. Waga nie lubi się przemęczać ani zbytnio wysilać. Chętnie ogląda się na innych, a wszelką pomoc przyjmuje ochoczo i wdzięcznie dziękuje. Sama nie potrafi poświęcać się całkowicie. W sytuacjach trudnych brak jest Wagom zdecydowania i wiary w powodzenie. Przeważnie oddają pole bez walki. Nie starają się gwałtownie niczego zmieniać, raczej dostosowują się do toczenia. Szczerość nie jest ich mocną stroną. Ze względu na unikanie konfliktowych sytuacji, Wagi nigdy nie zajmą zdecydowanego stanowiska w sprawie budzącej kontrowersje i nie podejmą niepopularnych decyzji. Ich dewizą w takich przypadkach jest gra na zwłokę. Zamiast odmówić, wolą zwodzić, w nadziei, że problem sam się wyjaśni lub umrze śmiercią naturalną. Wagu potrafią sprytnie wyłgać się od kłopotliwej dla nich misji. Znajdą tysiąc powodów, aby nie robić tego, czego nie lubią. Z wdziękiem swój problem przerzucą na barki innych.

Pozytywy

Do pozytywnych stron osób urodzonych pod znakiem Wagi należy zaliczyć duże poczucie sprawiedliwości i obiektywizm w ocenie zdarzeń. Najczęściej są miłe, sympatyczne i urodziwe. Mają niezwykle pokojowe usposobienie. Unikają poważniejszych sprzeczek, kłótni, nie mówiąc już o walce. Gdyby większość ludzi wywodziła się spod znaku Panny lub Wagi, wówczas wojny nigdy nie miałyby miejsca. Nie znaczy to jednak, że Wagi są tchórzliwe, gdyż w momencie zagrożenia walczą z determinacją. Zasadniczą treścią ich życia jest rytm i harmonia, czyli równowaga. Nic zatem dziwnego, że prawie wszystkie Wagi mają duże zdolności taneczne i słuch muzyczny. Jeżeli dodać grzeczność, wyczucie taktu, talenty towarzyskie i elegancję, będziemy mieli obraz ich uzdolnień dyplomatycznych. Poczucie piękna i talenty artystyczne dają im również duże szanse twórcze. Natura wszystkich Wag jest bowiem wrażliwa i delikatna, potrafią więc w podobny sposób odnieść się i do innych. Zraża je ordynarność, brutalność, a nawet nietakt. Lubią życie dostatnie i bez kłopotów. U osób spod znaku Wagi występuje silna potrzeba więzi z partnerem. Dlatego dość młodo usiłują wchodzić w związki małżeńskie. Przed ich zawarciem Wagi jednak długo wahają się przy wyborze przyszłego małżonka. Po ślubie są stałe, głównie dlatego, że nie lubią zmian. Od najmłodszych lat cieszą się dużym powodzeniem, co należy przypisać ich wdziękowi osobistemu i urokowi. Bardzo przy tym dbają o własną atrakcyjność. Ich samopoczucie poprawia się, gdy wiodą prym w towarzystwie. Dlatego bywają tak widoczne w swoim otoczeniu.

 

Pani Waga

Podobno pani Waga jest najbardziej kobieca ze wszystkich znaków. To stuprocentowa Ewa. Jej główną cechą jest zrównoważenie, harmonia i delikatność uczuć. Przez całe życie budzi zainteresowanie płci odmiennej. Jej uroda, powab, melodyjny głoś i takt robią na otoczeniu duże wrażenie. W swojej podświadomości ma zakodowane, że powinna starać się podobać i wykazuje w tym kierunku dużą inicjatywę. Umiejętnie korzysta z wszelkich środków poprawiających i pielęgnujących urodę. Pani Waga pragnie być kochana i podziwiana, dąży do wygodnego i przyziemnego życia. Kiedy nie ma na to warunków, przedwcześnie więdnie kwiat jej urody, a zachowanie staje się mniej eleganckie. Jesienna konstelacja gwiazd obdarza swoje podopieczne zarówno zaletami, jak i wadami. Panie Wagi są więc pogodne, życzliwe, układne, kochające, rodzinne i towarzyskie, ale jednocześnie gadatliwe, zmienne, wścibskie oraz nadmiernie lubiące plotki i intrygi. W domu pani Wagi zawsze jest dużo kwiatów i pięknych przedmiotów. Jej kosmetyki są zwykle w dobrym gatunku i w nadmiarze. Kupuje dużo i często bez zastanowienia. Uważa, że jeśli w tej chwili dana rzecz jest jej niepotrzebna, to na pewno przyda się w przyszłości. Panie Wagi lubią książki, są muzykalne i przepadają za rozrywkami. Często są obdarzone talentami artystycznymi. Dzięki dobrze rozwiniętej intuicji odnoszą sukcesy w dziedzinie prawa i psychologii, ale najlepiej czują się w zawodach wymagających prezencji i umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi. Spośród tej grupy osób wywodzi się wiele śpiewaczek, malarek, aktorek, modelek, projektantek mody, ale też i sprzedawczyń w sklepach z kosmetykami, pracownic salonów piękności, dziennikarek i działaczek społecznych.

 

Pan Waga

To mężczyzna elegancki i zadbany. Bywa niezwykle towarzyski, wesoły i dowcipny. Lubi wygodny tryb życia, ale sam niechętnie się przemęcza. Woli raczej inspirować innych do wysiłku, a samemu pełnić funkcję reprezentacyjną. Często jest mu potrzebny zaufany wspólnik i doradca, a któż może być do tego odpowiedniejszy niż żona? Dlatego żenią się chętnie, czasami jednak zapominają, że prawdziwa miłość musi polegać na wzajemności i stałości uczuć. W pożyciu małżeńskim mężczyzna - Waga przywiązuje ogromne znacznie do detali. Jego garderoba musi być zawsze w komplecie, starannie ułożona i elegancka. Potrafi bardzo zirytować się brakiem guzika przy koszuli lub bałaganem w szafie. Również w domu lubi ład i porządek. Miejsce spożywania posiłków musi być schludne i przyjemne. Stół powinien być nakryty obrusem lub serwetką. Taki mąż jest zapewne kłopotliwy, ale za to ma klasę. Bardzo ceni sobie rozrywkę i należy mu w tym towarzyszyć, a przynajmniej nie bronić.

 

 

Urodzeni w pierwszej dekadzie Wagi (23 IX - 2X)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Wenus, są pod dodatkowym wpływem Księżyca. Ten naturalny satelita ziemski w astrologii traktowany jest na równi z planetami. Symbolizuje podświadomość, instynkty, nastroje i ekspresje. Kiedy wpływ Księżyca jest korzystny, rozwijają się takie cechy, jak wrażliwość, skromność, uprzejmość, wyobraźnia i wdzięk osobisty. Przy negatywnym wpływie Księżyca wzmaga się nadwrażliwość, nieśmiałość, brak silnej woli, lenistwo i bojaźliwość. Na szczęście wśród urodzonych w tej dekadzie zdecydowanie przeważają cechy dodatnie, a wpływ Księżyca i Wenus sprawia, że ich podopieczni są najatrakcyjniejsi z całego zodiaku. Otoczeni bywają zazwyczaj kręgiem przyjaciół i wielbicieli, zjednują sobie towarzystwo, a duży urok osobisty i romantyczna dusza znacznie im to ułatwia. Są przy tym delikatnie, wrażliwe, bezstronne i sprawiedliwe w swoich opiniach. Znakomicie nadają się na powierników czyichś zwierzeń. Potrafią zrozumieć, pocieszyć i dochować tajemnicy. Ta umiejętność wczucia się w problemy bliźnich zyskuje im przyjaciół. W pracy zawodowej Wagi są energiczne, ale nie lubią pracować ponad normę. Jeżeli wykonywana przez nie praca jest zbyt monotonna lub zbyt nużąca, rezygnująca z niej bez wahania. Najlepiej czują się w zawodach związanych z pięknem i harmonią, gdzie mogą włożyć w swoją pracę cząstkę artyzmu. Wagi z pierwszej dekady prowadzą raczej skromny tryb życia, nie nadużywają przyjemności, lubią spokój i przyrodę. Interesują się parapsychologią i wewnętrznym doskonaleniem się. Dlatego spośród nich wywodzi się wielu księży, nauczycieli, filozofów i poetów. W życiu rodzinnym Wagi są dość szczęśliwe, m.in. dlatego, że dzięki wrodzonej intuicji potrafią dobrać sobie odpowiednich partnerów. Są przez nich kochane, a i same odwzajemniają się ogromnym uczuciem.

 

Urodzeni w drugiej dekadzie Wagi (3-13X)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Wenus, są pod dodatkowym wpływem Saturna. Działając pozytywnie, Saturn wzmaga odpowiedzialność, wytrwałość, ostrożność, obowiązkowość, punktualność i zdrowy rozsądek. Przy niekorzystnych okładach planet Saturn ujawnia pesymizm, podejrzliwość, upór, złośliwość, a także ograniczoność horyzontów myślenia. Osoby z tej dekady są w dość korzystnej sytuacji, gdyż obdarzone zostają zaletami, wynikającymi z oddziaływania Wenus i Saturna. Saturn w astrologii symbolizuje upływ czasu. Ponadto wzmacnia praktycyzm życiowy i rozwagę w realizacji wyznawanych idei i poglądów. Wagi z tej dekady są na ogół ludźmi ambitnymi, systematycznymi i skrupulatnymi. Często też bywają obdarzone lotnym umysłem i twórczą inwencją. W swoich pasjach są realistami i pamiętają o bezpieczeństwie materialnym. Nie jest to przejaw chciwości, lecz troski o zapewnienie godziwego bytu sobie i najbliższym. Osoby z tego okresu są bardzo towarzyskie i pożądane w kręgach znajomych i przyjaciół. W głównej mierze zawdzięczają to swojej uczciwości i lojalności oraz obiektywizmowi i rozsądkowi w ocenie innych ludzi. Chętnie służą swoją radą i pomocą, w tym również materialną. Można powiedzieć, że życie jest dla nich dość łaskawe. Stosunkowo szybciej od innych osiągają satysfakcjonującą ich pozycję społeczną i względny dobrobyt. Są przy tym oszczędne, ale kiedy trzeba, mają gest i wówczas nie żałują sobie niczego. Również i na co dzień nie stronią zbytnio od przyjemności życiowych, dobrej kuchni i wygód, jednak nie przesłania im to treści życia. Jeżeli zajdzie potrzeba, bez specjalnego żalu mogą się bez tego wszystkiego obyć. Do otoczenia nastawione są życzliwie, a jeżeli kogoś darzą sympatią, ma on w Wadze silne oparcie na dobre i na złe, Wagi potrafią być również miłe dla osób, których nie darzą sympatią, ale ze względu na korzyści życiowe lub względy praktyczne potrafią stworzyć pozory miłe dla oka. Unikają przemęczania się, gdyż zdają sobie sprawę, że nie zawsze wystarcza im sił. Ludzkie wady też ich nie omijają. Śmiało można do nich zaliczyć upór, wygodnictwo i wybuchowość.

 

Urodzeni w trzeciej dekadzie Wagi (14-23 X)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Wenus, są pod dodatkowym wpływem Jowisza. W astrologii symbolizuje on wiedzę, dążność do zrozumienia i poznania świata, swojego otoczenia i siebie. Przy korzystnym układzie planetarnym Jowisz wzmacnia intelekt, wiarę, optymizm, bezinteresowność i szlachetność. Działając destrukcyjnie, wzmaga ograniczenie horyzontów myślenia, naiwność, fanatyzm i nie obiektywność. Osoby z tej dekady trudno wyprowadzić z równowagi, czują się silne psychiczne i optują za istniejącym stanem rzeczy. Starają się do niego dostosować, a nie burzyć go. Zdecydowanie preferują ewolucję zamiast rewolucji. Odznaczają się umysłem zdolnym zarówno do myślenia abstrakcyjnego, jak i pragmatycznego. Dzięki swojej zaradności i optymizmowi życiowemu dobrze sobie radzą z przeciwnościami losu. Wiele osób bierze z nich przykład. Nic dziwnego, że tak chętnie oferuje im się stanowiska kierowniczego lub powierza ich opiece ważne rzeczy i sprawy. Wagi z trzeciej dekady działają efektownie i z rozmachem. Nie są przy tym zarozumiałe. Trzymają się swoich zasad moralnych i przyzwyczajeń. Czasami przypisuje im się charyzmę i apoteozuje ich działalność. Przy takich predyspozycjach szybko osiągają odpowiednie warunki materialne i wysoki status społeczny. W życiu towarzyskim trwa u nich nieustanna passa sukcesów. Cieszą się dużym powodzeniem. W miłości przejawiają znaczny temperament i zmysłowość. Płeć odmienna nie pozwala im zbyt długo pozostawać w stanie wolnym. Oni również cenią sobie stałe związki i wchodzą w nie dość wcześnie. Małżeństwa ich bywają bardzo udane.

 

Seks

 

ONA

Uważa się za ofiarę przeciwstawnych sił. Przyjemności seksualne odczuwa z wielką intensywnością, niedostępną innym. Jednocześnie jest psychicznie niezdolna do rozkoszowania się nimi i do ich akceptacji. Jej orgazm jest niezwykle ekspresyjny. Nie potrafi się jednak cieszyć, wspominać, wyobrażać, oczekiwać i opisywać oraz uznawać go za pozytywną wartość. Odczuwa to jako błąd, a nawet upadek. W zbliżeniu jest niezdolna do jakiejkolwiek inicjatywy, partner musi ją przejąć w całości. Może być akceptowany lub odrzucony w zależności od chwilowego nastroju. Nie lubi rozmawiać ze swym partnerem o seksie, nie potrafi nadać swemu przeżyciu wymiaru słownego. Nie uzewnętrznia swojego pożądania ani podniecenia. Jeżeli wyzwoli się od obciążeń i odpowiedzialności, jest entuzjastyczna i zdolna do każdej ekstrawagancji. U Wagi nie zmieniają nastawienia żadne gry wstępne czy miłosne preludia. Jej seks bywa czysto hedonistyczny. Czasami może podniecać ją prymityw, ale z reguły woli perfekcję i wyrafinowanie. Nie wymaga też zbyt dużo czułości, tkliwości i troskliwości. Może się też zdarzyć, że po wspaniale spędzonej nocy zachowa się chłodno lub powściągliwie. Pod wpływem odpowiedniego mężczyzny może nabrać form bardziej czułych. Najmniej wskazanym dla niej partnerem jest Koziorożec, a najlepszy, Skorpion.

 

ON

Potencjalne możliwości mężczyzny spod znaku Wagi w zakresie seksu są bardzo duże, ale szanse wykorzystania dość nikłe. Powinien szczególnie ostrożnie dobierać sobie partnerki. Kobieta jest dla niego wyłącznie obiektem seksu. Taki stosunek, rzecz jasna, nie podoba się kobietom i zbyt długo nie tolerują Wagi. On natomiast święcie wierzy, że zasługuje na to, czego pragnie i oczekuje. Jeżeli to nie następuje, jest przerażony i sfrustrowany. Waga wyznaje nader uproszczony schemat doboru naturalnego partnerek. Spostrzega atrakcyjną kobietę, nawiązuje z nią znajomość i najchętniej od razu poszedłby z nią do łóżka. Zdaje sobie jednak sprawę, że większość kobiet nie akceptuje takiego sposobu działania. W związku z tym stwarza pozory adoracji, np. zaprasza do restauracji, na spacer, ma gest, by w końcu znaleźć się w intymnej sytuacji. Jeżeli kobieta mu nie ulega, traci cierpliwość, a winą obarcza rzekomą jej oziębłość. Z kolei w sytuacjach łóżkowych jest niezwykle żywotny i niezmordowany. Potrafi wprawić partnerkę w zdumienie. Ponieważ trudno jest mu trwale zaangażować się uczuciowo, więc jego walory fizyczne nie zostają w pełni wykorzystane. Nie zawsze też układa mu się współżycie z kobietami o równie rozwiniętym temperamencie, np. z Panną, Skorpionem czy Strzelcem. O ile ona nie wyzbędzie się swoich aspiracji, pan Waga nie ma łatwego życia.

 

Sfera zawodowa

Podwładny

Pracownik spod tego znaku nie dąży za wszelką cenę do awansu. Wydawanie poleceń nie sprawia mu takiej satysfakcji, jak Lwu czy Baranowi. Pragnie ze wszystkimi utrzymywać dobre stosunki partnerskie i koleżeńskie. Zespół, w którym pracuje, chce traktować jak rodzinę. Jest nawet zbyt ufny i łatwowierny, spieszy z pomocą i chętnie przyjmuje pomoc kolegów. Jednak wydajność zawodowa zależy od nastroju. Nieraz kompletnie nic mu nie wychodzi, co ma swoje uzasadnienie w psychice. Czasem bezpośredni przełożony nieopatrznym gestem lub słowem potrafi skutecznie odebrać mu na jakiś czas chęć do pracy. Żal i złość jednak szybko mijają i nadrabia z powodzeniem stracony czas. Jest niezwykle wrażliwy na niesprawiedliwość. Krzywdząca opinia o nim samym pozostaje mu na długo w pamięci.

Przełożony

Waga jako przełożony jest przez ogół pracowników poważany i lubiany. Mężczyźni widza w nim wspaniałego, równego faceta, a kobiety się w nim podko****ą. Szef - Waga bywa zrównoważony, sprawiedliwy i niezdecydowany. Owo niezdecydowanie wypływa głównie z poczucia odpowiedzialności. Stąd długo analizuje poszczególne warianty, aż wybierze optymalne rozwiązanie. Nigdy nie działa pochopnie. Dodatkowym plusem szefa - Wagi jest umiejętność stworzenia atmosfery pracy. Podwładni wykonują swoje zadania spokojnie i systematycznie, gdyż wszystko mają należycie zaplanowane i zorganizowane. Każdy wie co do niego należy, i zna terminy wykonania pracy. Szef - Waga zawsze przywiązuje znaczenie do harmonii w stosunkach między pracownikami. Zdecydowanie przeciwdziała wszelkim waśniom, animozjom, intrygom i przejawom patologii wśród personelu. Stara się, aby jego pomieszczenie służbowe było miłe i przytulne, żeby zachęcało, a nie odstraszało swoją surowością. Lubi zieleń i nie rzucające się w oczy ozdoby na ścianach. U najbliższych współpracowników ma ambicję wyrobić kulturalny sposób zwracania się do siebie, przywiązuje wagę do właściwych form załatwiania interesantów, a nawet ubioru podwładnych. U swojej sekretarki będzie tolerował nawet najbardziej skąpy strój, pod warunkiem, że będzie gustowny. Uważa, że jeżeli ma coś do pokazani, to niech pokazuje, ale jeżeli rzekome atuty należy zaliczyć raczej do defektów urody, powinny być umiejętnie tuszowane odpowiednim ubiorem.

 

Partnerka spod znaku Wagi

Uważa się, że Waga, obok Lwa, jest najbardziej reprezentacyjna kobietą. Doskonale potrafi dowartościować męża zajmującego eksponowanie stanowisko. Ze względu na swą miłą powierzchowność, szyk i elegancję cieszy się dużym powodzeniem. Aby w pełni błyszczeć, potrzebny jest jej odpowiedni standard życiowy. Ponieważ sama zbyt długo dochodziłaby do majątku, dlatego stara się bogato wyjść za mąż. Kłopotu z tym nie ma, gdyż zawsze bywa otoczona gronem wielbicieli. Posiadanie możliwości potrafi w pełni wykorzystać. Mężowi, który w nią zainwestował, będzie się to opłacać, gdyż ozdobi jego i dom. Inną cechą Wagi jest to, że potrafi dostosować się do wielu mężczyzn. Owszem, lubi wyrażać swoje niezadowolenie, jest podejrzliwa i skłonna do kłótni, jednak nie są to urazy trwałe. Troszczy się nie tylko o swój wygląd, ale także o dom i rodzinę. Mimo że targają nią zmienne nastroje, kocha swoich najbliższych i jest im bardzo oddana. Żona spod znaku Wagi nie znosi życia monotonnego, odizolowanego od towarzystwa. Lubi szybko wykonać swoje obowiązki domowe i oddać się rozrywce w gronie znajomych, poplotkować, wygadać się. W życiu erotycznym jest dość skomplikowana. Nie potrafi uzewnętrzniać swoich przeżyć. Uważa to za wstydliwe. Mimo odczuwanego pożądania, jest bierna i zdana na inicjatywę partnera. W odpowiednich warunkach jest w stanie się zmienić. Wymaga to jednak dużo inicjatywy od partnera, szczególnie w pierwszych latach współżycia.

Partner spod znaku Wagi

Jest to typ amanta i playboya. Cieszy się nieustającym powodzeniem i wykorzystuje je. Nie ma to jednak większego wpływu na jego psychikę, gdyż przeżycia erotyczne spływają po nim jak woda po kaczce. W jego życiu dominują trzy cechy: przekonanie, że należy mu się od życia to, czego pragnie, traktowanie kobiet głównie jako obiektów seksualnych oraz niewyczerpany popęd erotyczny. Ma miła powierzchowność, duży dar wymowy i czarujący uśmiech. Przed zalotami kobiet nie broni się, uważa, że nie wypada odmówić. Bywa znakomitym kochankiem. Daje siebie, ale nie z siebie. W pożyciu małżeńskim nie jest kłopotliwy, o ile ma wyrozumiałą, czytaj: tolerancyjną, żonę. Specjalnie się nie nadweręża w pracach dla domu, ale osobistym wdziękiem potrafi uśmierzyć gniew swojej wybranki. Jego sytuacja jest o tyle niekorzystna, że ma problem z doborem odpowiedniej partnerki życiowej. Logika nakazuje związać się z kobietą o równie wybujałym seksualizmie, jednak między osobami o takich temperamentach jest zbyt wiele sytuacji grożących konfliktem, a Waga nie jest silnej konstrukcji psychicznej. Praktycznie wyboru nie ma. Kobieta spod każdego znaku może z nim być w jednakowym stopniu szczęśliwa.

 

Kto z kim, czyli powinowactwo serc

 

Waga z Baranem

Wydaje się być znakomitym układem. Wzajemnie świetnie się uzupełniacie. Waga potrafi łagodzić i równoważyć dynamizm partnera, a on jest w stanie prowadzić ja przez życie i pokonywać piętrzące się przed nimi trudności. Waga musi jednak przymknąć oko na ciągotki Barana do swobody.

 

Waga z Bykiem

Łączy was silne uczucie, które pomoże pokonać wzajemne animozje, dotyczące odmiennego widzenia wielu spraw życiowych. W tym związku może panować wzajemne zaufanie, pewność i spokój. Niezbędny powinien być obopólny margines swobody, wynikający z różnic osobowościowych.

 

Waga z Bliźniakiem

Trudno budować na tym związku przyszłość. Oboje spontanicznie podchodzicie do życia, często zmieniacie poglądy i plany. W przypadku trudności będzie wam trudno je przezwyciężyć, a to zrodzi dalsze konflikty. Lepiej zostańcie dobrymi przyjaciółmi.

Waga z Rakiem

Będziecie lgnąć do siebie, ale nie ujawnicie swoich uczuć. Zdacie się instynkt i intuicję. Po tzw. Cichych dniach padniecie sobie w ramiona, aby znów wkrótce obruszyć się na podobne zachowanie drugiej strony.

Waga z Lwem

Elegancka i mająca duże powodzenie Waga zawróci w głowie, pyszałkowatemu Lwu. Zacznie się prężyć, dumnie potrząsać grzywą i zjednywać sobie jej względy. Aby jednak zaistniało w tym związku trwałe uczucie. Lew musi być naturalny i życzliwy.

 

Waga z Panną

Początki może nie będą fascynujące, ale gdy Waga zechce dostrzec zalety Panny, macie szanse na stabilne życie. Co prawda Waga, jak sroczka, będzie się nieraz oglądać za błyskotkami, ale nie zagrozi to waszemu związkowi.

 

Waga z Wagą

Będzie wam najłatwiej porozumieć się ze sobą. Wspólny punkt widzenia ułatwi wiele spraw, ale czasem będziecie się z sobą nudzić. Przeciwdziałać temu może, oprócz wspólnego, odrębne życie towarzyskie.

Waga ze Skorpionem

Związek dość ryzykowny. Skorpion potrafi zdobyć partnerkę i zaimponować jej, ale czy potrafi ją też utrzymać? Delikatności i wrażliwości Wagi przeciwstawia bowiem gwałtowność i popędliwość.

Waga ze Strzelcem

Wzajemna sympatia jest tu bardzo widoczna, ale różnice w temperamencie są aż zbyt duże. Oboje przepadacie za towarzystwem i nuda wam nie grozi, lecz co ze stabilnością i codziennymi, jakże żmudnymi obowiązkami domowymi i rodzinnymi?

 

Waga z Koziorożcem

Towarzyszyć wam będą stałe konflikty, gdyż on będzie oskarżał partnerkę za jej lekkomyślne podejście do życia, a ona jego za ponuractwo i sknerstwo. Lepiej rozstać się po przyjacielsku.

Waga z Wodnikiem

Tyle samo jest argumentów za, co i przeciw. On jest daleki od realizmu. Pożycie z nim może być ciekawe, ale gdy zaczną się konflikty, wraz z nimi może przyjść i wzajemna niechęć.

Waga z Rybą

Potraficie zafascynować się bogactwem waszej osobowości, ale brak wam stałości, wytrwałości i przebojowości życiowej. Jeżeli górę u was weźmie rozsądek, pożycie może ułożyć się bardzo interesująco.

 

Jak zdobyć Wagę

 

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać

Nie jest to sprawa prosta, gdyż pani Waga zwraca szczególną uwagę na takt i dobre maniery. Trzeba wiedzieć, co mówić i jak się wysławiać. Sprawy materialne są u niej na dalszym planie, przynajmniej w początkowym okresie. Nie trzeba też jej zanudzać ciągłym zapewnianiem o swoim uczuciu. Lepiej błysnąć niekonwencjonalnym dowcipem i elokwencją. Jeśli zapraszasz ją do kawiarni lub do swojego domu, wszystko musi być na odpowiednim poziomie, bo może szybko się zrazić. Utrzymanie pani Wagi przy sobie jest już znacznie łatwiejsze., gdyż nawet w przypadku niezadowolenia z partnera będzie przy nim trwać. Należy zwracać uwagę na kulturę dnia codziennego, zapewnić jej godziwe życie i pomagać w obowiązkach domowych lub zapewnić pomoc z zewnątrz.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

Wymaga to czasu. Jedynie prostackie zachowanie, wywoływanie sprzeczek, zwalanie na nią wszystkich obowiązków może ją zniechęcić do takiego partnera życiowego.

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Należy okazywać zainteresowanie jego pracą zawodową, poglądami i pasjami. Partnerka powinna wzbogacić swoją wiedzę na temat sztuki i tych dziedzin, którymi on się interesuje. W rozmowie dobrze jest podkreślić swoją dążność do sprawiedliwości i walki z wszelkim złem Na spotkanie z nim można wkładać nawet najbardziej ekstrawagancki stój, aby tylko był w dobrym guście. Nie można używać w swoim słownictwie zbyt wielu uproszczeń, dosadnych stwierdzeń i słów wulgarnych. Dobrze będzie się z tobą czuł, jeśli zapewnisz mu spokój i harmonię życiową. Niezbędne jest też stałe grono towarzyskie i rozrywki, które obojgu z was sprawią przyjemność.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Szybko zniechęca się częstymi sprzeczkami i awanturami domowymi, niechlujnością i zaniedbaniem swoich obowiązków przez żonę. Najbardziej jednak uraża go publiczne robienie scen i podważanie jego autorytetu w oczach otoczenia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Pierwsza cześć osób spod znaku Wagi lubi spokojne życie, chlubią się oni porządkiem, są pracowici. Druga cześć osób wyraźnie ma niechęć do pracy, a wysiłek cięższy zupełnie omijają. Toteż nic dziwnego, że fantazjują, myślą o niestworzonych rzeczach, marnują energię na duże plany i próbują wznosić zamki na lodzie. Cześć osób o cechach skromności, zdrowej ambicji jest sprawiedliwa, nie uwikłana w wierzenia i przesądy. Wszyscy natomiast są nieco lekkomyślni, hojni i rozrzutni, nie umiejący się denerwować, albowiem gniew nie jest im znany. Wyznają zasadę, że tylko spokój może chronić ich przed rożnymi dolegliwościami. Kobiety urodzone pod znakiem Wagi są szczęśliwe, ale zarazem podejrzliwe a nierzadko kłótliwe i awanturnicze. Przy tym bywają pogodne, wesołe, umiejące sobą interesować innych. Są przekonane, że nic tak nie zjednuje jak miła powierzchowność. Otaczają je wielbiciele. Kobiety Wagi darzą swym szczerym uczuciem osoby najbliższego otoczenia. Są dobrymi żonami, kochają mężów i troszczą się o dzieci. Mężczyźni spod znaku Wagi są niezwykle szczęśliwi w małżeństwie, dbają o rodzinę, troszczą się o przyszłość swych dzieci. A ponieważ są przeważnie przystojni, posiadają wiele elokwencji, to też nadal rozwijają dar wymowy by imponować innym. Wszyscy lubią wygodne i spokojne życie. W zawodzie mogą odnosić sukcesy. Z uwagi na wielość zainteresowań, otaczani są przez towarzystwo, z którym nie zawsze żyją w zgodzie. Bywa, że mężczyźni spod Wagi są nerwowi i niezwykle kłótliwi. Ścisły i szczery związek mężczyzny spod znaku Wagi z kobieta tego samego znaku, przynosi najwyższe zadowolenia i wielkie szczęście.

Porady dla urodzonych pod znakiem Wagi:

Ponieważ osoby urodzone pod tym znakiem obdarzone są skłonnościami do nauk humanistycznych, powinny te zdolności właściwie wykorzystać. Mogą obrać sztukę teatralna, bądź też malarska, angażując się jako artyści - nigdy natomiast nie powinni zabierać się do reżyserii czy też kierowania kręceniem filmu. Nie posiadają bowiem umiejętności organizatorskich. Bywają czasem lekkomyślni, dlatego nie powinni również zabierać się do handlu. W swym życiu będą poddawani wielu próbom, czasem niekorzystnym zmianom, które należy przyjmować ze zrozumieniem - albowiem tylko takie zachowanie się może przynieść korzystny finał. Myśląc o związku małżeńskim, osoby spod znaku Wagi, powinny kierować się rozsądkiem, a nie uczuciem, bo tylko z tego wynikły związek może sprawić zadowolenie, a nawet szczęście. Tylko w rozwadze tkwi przyszłość.

 

Waga (24.09 – 23.10)

Znak: męski, powietrzny, kardynalny.

Władca: Wenus i Chiron w retrogradacji.

Egzaltacja: Saturn i Uran w retrogradacji.

Excil: Mars i Pluton w retrogradacji.

Fall: Słońce.

Konstytucja: asteniczna lub atletyczna. Proporcjonalna budowa ciała, elegancka i ładna (szczególnie u kobiet) figura. Twarz owalna, subtelna o pięknej karnacji i czarujących rysach. Delikatna skóra. Nos prosty. Kolor oczu i włosów zależy od miejsca urodzenia, w pasie środkowym są jasne, a na północy – ciemne. Okrągły, niewielki podbródek. Nogi zgrabne, ręce szczupłe.

Temperament: sangwiniczny.

Pozytywne cechy charakteru: pokojowość, dyplomacja, intuicyjność, dążenie do kompromisu, upodobanie do harmonii, idealizm, romantyczność, przyjacielskość, unikanie konfliktów, uprzejmość, takt, delikatność, sprawiedliwość, szlachetność, lekkość, subtelność, pociąg do tego, co piękne, potrzeba posiadania partnera.

Negatywne cechy charakteru: brak wiary we własne siły, niestałość, brak równowagi, zmienność, nadwrażliwość, słaba wola, oderwanie od realności.

Słabe miejsca w organizmie i ciele: okolica pachwin, macica, pęcherz moczowy, nerki, uda, skóra, układ krwionośny.

Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, Choroby związane z przemianą materii.

Metal: miedź.

Minerały: jako talizman – pomarańczowy topaz. W ogóle: hiacynt, pomarańczowy korund, diament, kryształ górski, koral. Specyfika: dla urodzonych od 24 września do 3 października – turkus, od 4 do 13 października – turkus i nefryt, jadeit, pomarańczowy karneol, od 14 do 23 października – złoty topaz i beryl.

Flora: buk, daktyl, cytryna, oliwka, rzeżucha wodan, lilia, biała róża, fiołek, krokus, melisa, truskawka, ambra, mech, groch, rośliny trawiaste, ryż, ogórki, rzodkiewka, sałata, cebula, owoce cytrusowe, czarna porzeczka, żurawina, borówka.

Fauna: osioł, świnia, koza, owca, wszystkie duże i piękne ptaki – paw, bażant, gęś, kuropatwa.

Mikroelementy: fosforan sodu.

Witaminy: E, C.

Liczby: 6, 8, 12.

Dzień: piątek.

Kolor: czerwono-pomarańczowy i zielono-granatowy.

Państwa i regiony: Argentyna, Australia, Japonia, Chiny, Indochiny, Birma, Tybet, Egipt, Libia, Austria, Łotwa.

Miasta: Charleston, Johannesburg, Antwerpia, Frankfurt nad Menem, Wenecja, Linz, Lizbona, Nottingham, Midlton, Wisbaden,

 

Aktywność Wag ukierunkowana jest na osiągnięcie spokoju. Wyróżnia je właśnie pokojowość, dążenie do unikania kłótni i sprzeczności droga kompromisów i umów. To osoby uczciwe, szczere, dążące do harmonii pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym. Z reguły są miłe i przyjemne.

Charakter Wag jest romantyczny, lekki, czasami lekkomyślny i dwoisty. Zdarza się, że są chytrzy i sprytni, co sprzyja sukcesom na polu dyplomacji. Z natury są to ludzie spokojni, uczciwi, życzliwi, otwarci w razie potrzeby. Zawsze pełni współczucia dla innych, gdyż są bardzo wrażliwi. Nieustannie zakochani w kimś lub czymś, nie znoszą sporów i kłótni, różnicy zdań i ostrych konfrontacji. Lubią natomiast życie towarzyskie i działalność społeczną, muzykę i sztuki piękne.

Utrzymując kontakty z ludźmi, którzy znajdują się pod silnym wpływem znaku Wagi należy rozmawiać z nimi miękko, spokojnie, w sposób opanowany, logiczny i uargumentowany, nigdy nie podnosząc tonu i w miarę możliwości utrzymywać niski tembr głosu. Oni zawsze są wdzięczni za okazaną uprzejmość lub przysługę i nigdy tego nie zapominają. Największe wrażenie wywiera na nich pierwsze spotkanie i pierwsza rozmowa.

Ludzi spod znaku Wagi pociąga działalność społeczna, oni nieustannie dążą do pracy w grupie lub współpracy. Stanowi to w ich przypadku podstawowy sens życia. Wagi zwykle są utalentowane, rozwinięte, ale podatne na pierwsze wrażenie, które nierzadko bywa mylące. Ich wysokie dążenia mają czysto teoretyczny charakter, a jako praktycy zwykle są słabi i unikają wysiłku fizycznego. Z powodu braku wiary w siebie i siły przebicia potrzebują silnego i energicznego partnera. Jeśli nawet osiągają wysoką pozycję społeczną i materialną, to przede wszystkim dzięki pomocy innych osób, szczególnie partnerów w każdym znaczeniu tego słowa.

Pod znakiem Wagi rodzą się ludzie, którzy później realizują się w profesjach związanych z nauką, literaturą, poezją, matematyką, prawem, sztukami plastycznymi, pedagogiką, wychowaniem i wymagających fantazji, wyobraźni, wynalazczości, taktu, dyplomacji, ambicji. Wagi to dobrzy psycholodzy, socjolodzy i adwokaci.

Osoby spod tego znaku to szerzy przyjaciele i wspaniali partnerzy, ale w życiu rodzinnym często spotykają ich nieszczęścia.

Teraz scharakteryzujemy oddzielnie mężczyzn i kobiety spod znaku Wagi

Mężczyzna-Waga

Mężczyźni-Wagi w większości wypadków są uprzejmi i uczciwi. Ce****e ich wesołość, lekkość, lekkomyślność i płochość. Ale pustkę wewnętrzną i próżność umiejętnie maskują życzliwością. Starają się unikać wszelkich konfliktów, obchodzą ostre kanty, nigdy nie podgrzewają atmosfery, gdyż splamiona reputacja lub utrata prestiżu jest dla nich zbyt bolesna. Sztukę życia opanowują już w dzieciństwie. Od społeczeństwa oczekują uznania, jako że dążą do sławy. Nie znoszą niepowodzeń i materialnych trudności. Także bardzo źle znoszą utrudnienia, przeszkody, obciążenie fizyczne i zmęczenie, jako że w istocie rzeczy są leniami. Odmawiają każdej walki nawet za cenę rezygnacji z własnych przekonań. Nie są zdolni do heroizmu, a swoje życiowe stanowiska w razie potrzeby zmieniają spokojnie i z łatwością. Ale tym nie mniej są beniaminkami losu.

Mężczyźni-Wagi dążą do wygód i komfortu i wykorzystują do tego każdą sprzyjającą sytuację. Najsilniejszą siłą napędową w ich wypadku są ambicje, które wiodą ich do sukcesów, najczęściej w drugiej połowie życia.

Z reguły dość wcześnie zawierają małżeństwo, jako że nie znoszą samotności. W każdym bądź razie partnerzy są im potrzebni jak powietrze. Żony szukają bogatej lub przynajmniej dobrze sytuowanej, jako że marzą o życiu w komforcie. Zdrady raczej nie wybaczają i jeśli do niej dojdzie małżeństwo kończy się rozwodem. Potrzebują harmonii duchowej, ale przeszkadza im w jej osiągnięciu zazdrość.

Kobieta-Waga

Kobiety-Wagi są bardzo kobiece, łagodne i delikatne. Są mistrzyniami w sztuce prowadzenia słownych gierek, mają wrodzony talent dyplomatyczny i wyjątkową umiejętność likwidowania wszelkich drażliwy sytuacji. Ich urodę ceniono już w starożytności. Za przykład mogą służyć najlepsze wizerunki bogini Wenus, żaden mężczyzna nie mógł oprzeć się ich czarowi. Kobiety-Wagi to ulubienice Fortuny. Uwielbiają zewnętrzny blichtr, komfort, przepych, wygodę, drogie przedmioty i biżuterię. Nie każdego mężczyznę stać na kobietę spod tego znaku. Jedynym wyjątkiem jest tu sytuacja, kiedy swego partnera w miłości wybiera ona sama. W każdym bądź razie współczesne „kusicielki” spod tego znaku, mając tak wysokie wymagania, kosztują swoich wybraków znacznie drożej, niż ta bogini, która była okryta jedynie pianą z morskich fal.

Od wczesnej młodości dziewczyny te mają nieskończoną ilość wielbicieli i tyle samo propozycji małżeństwa. Dość wcześnie poznają wszystkie uroki miłości i namiętności, a do czterdziestki mają bogate doświadczenia we wszystkich kwestiach dotyczących małżeństwa, rozwodu, alimentów. Inaczej być nie może. Ich największe marzenie – być kochaną.

Te „delikatne istoty”, „cudowne stworzenia”, „boskie twory”, jak o nich pisali poeci wszystkich czasów, rzeczywiście umieją cieszyć się życiem i obdarowywać tą radością innych. Ich miłosna gra zaczyna się od niewymuszonej uwertury otulonej nieprzeniknioną dymną zasłoną, a kończy się dopiero za progiem kościoła, jeśli właśnie tego one chcą.

Zanim zdobędą dostateczną ilość doświadczeń w sztuce olśniewania kobiety-Wagi robią sporo błędów, ale i tak ciągle dążą do nowych związków, co spowodowane jest strachem przed samotnością. I znajdują wciąż nowe szlachetne dusze, rycerzy i dżentelmenów, którzy je rozpieszczają, troszczą się o nie, pocieszają je i żenią się nimi. Czas w żaden sposób nie wpływa na ich cudowne kształty – jakie one były przed utratą dziewictwa, takie i pozostają.

Między 30-35 rokiem życia możliwe poważne problemy w życiu osobistym, z reguły z własnej winy. Przyczyną tego może być słaba wola, nadwrażliwość i nieumiejętność panowania nad emocjami.

 

Specyfika znaku

Oprócz ogólnej charakterystyki wszystkich Wag zapoznajmy się z niektórymi specyficznymi właściwościami tego znaku.

 Wagi urodzone od 24 września do 3 października są mądre, wykształcone, inteligentne, dobre, na swój sposób uczciwe, szlachetne i porządne. Posiadają żywą, bogatą wyobraźnię i upodobanie do wszystkiego, co piękne. Z jednej strony są skromni i opanowani, z drugiej – towarzyscy. Ce****e ich współczucie i miłosierdzie w stosunku do chorych i nieszczęśliwych ludzi, bywa, że zostają ich obrońcami do końca życia. W miłości, choć kapryśni, to wyróżniają się bogatą fantazją.

 Wagi urodzone od 4 do 13 października są towarzyskie, pięknie wysławiają się i mają filozoficzny typ umysłu. Choć są delikatni i nie umieją się bronić, to wytrwale znoszą ciosy losu. Mają talenty artystyczne, pociąg do nauki i sztuki stosowanej oraz do rzemiosła. Charakter niespokojny. Jedni z nich szukają zmian, inni prowadzą samotniczy tryb życia. Z reguły nie zadowalają się tym, co osiągnęli i idą dalej. Szczęście i zadowolenie zawsze jest po ich stronie. Często kochają i zmieniają partnerów. W miłości gorący i namiętni.

 Wagi urodzone od 4 do 13 października są samowolni i mają swoistą moralność. Właściwa jest im pasywność, ospałość, lenistwo i inercja umysłowa. Niewolnicy swoich instynktów, dążą do tego, by wycisnąć z życia maksimum przyjemności.

 źródło: Siergiej Wroński "Astrologia klasyczna"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
aniusia206

Przeczytałam w horoskopie, że Wagi z wiekiem tyją najbardziej ze wszystkich znaków. Czy z tym wiąże się ich powodzenie u płci przeciwnej, czy z wiekiem tracą też na atrakcyjności?

Share this post


Link to post
Share on other sites
aniusia206

Cechy Wag: przewrażliwione na swoim punkcie, są wrogo nastawione do dziewczyn, które spodobają się innym mężczyzną, chcą ciągle być w centrum uwagi, manipulują, uważają innych za głupich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
aniusia206

Jak zachowują się Wagi aspektowane negtywnie? Tak, patrzy się na całość, ale kosmogramu nie mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

WAGA (23 IX - 23 X)

 

Znak Wagi jest synonimem sprawiedliwości. Potrzeba równowagi i harmonii jest nieodłącznym atrybutem życia Wagi. Bogini Wenus - patronka Wagi zapewnia swoim wybrańcom niezaprzeczalny urok osobisty, wdzięk, ambicję, rozmach i energię. Ludzi z pod tego znaku ce****ą zazwyczaj ciekawe kontakty towarzyskie. Waga musi się czuć potrzebna i znana. Jeżeli nie ma znaczącego stanowiska, będzie pracować społecznie. Ma trudności z podejmowaniem decyzji, ale wynika to z ogromnej odpowiedzialności za swoje czyny. Zawsze elegancka i uśmiechnięta, swoim urokiem rozbraja nawet niechętnych jej ludzi, ale niech tylko ktoś jej podpadnie! Wówczas pod tym uśmiechem kryje się myśl "Za to co mi zrobiłeś już ja ci odpowiednio odpłacę". U Wagi bardzo częste są talenty artystyczne, a jeżeli ich nie ma to na pewno istnieje wrażliwość artystyczna. Nic więc dziwnego że statystycznie najwięcej pisarzy jest wybrańcami tego znaku. Wagi rzadko prowadzą interesy, ale jeżeli już, to biznes prowadzony jest z rozmachem i w sposób nietuzinkowy. Tym nie mniej rzadko dochodzą do dużych pieniędzy. Przyczynami są brak realizmu życiowego, odkładanie decyzji i zbytnie zaufanie do bliźnich. Ludzie z pod tego znaku są najczęściej okradani przez wspólników, oszukiwani i wykorzystywani innych. W tym zarówno przez kontrahentów, jak i pospolitych cwaniaków. Wybrańcy Wagi są predysponowani do przeżywania wielkich uczuć. W miłości wspaniali, pozbawieni ograniczeń, bezgranicznie oddani. O jednym tylko powinien pamiętać partner Wagi. Należy ją nieustannie zapewniać o wielkiej miłości i jak najczęściej składać dowody tej miłości (mogą być blachę). Nie znudzi jej to nigdy.

 

PANI WAGA

 

Jest zawsze gustownie ubrana, pachnąca i uśmiechnięta, delikatna, subtelna. Również u partnerów zwraca dużą uwagę na ich wygląd, takt i dobre maniery . Lubi życie w dostatku, otoczona licznym towarzystwem, lecz nie pragnie bogactwa. Źle natomiast znosi samotność. Na ogół jest lubiana za wdzięk, intelekt i duże poczucie humoru. Pod pozorami ujmującego ciepła i delikatności kryje się często przewrotna natura. Waga nie lubi ustępować. Ale ponieważ również z natury przeciwna jest wszelakim kłótniom, ma wyjątkowo rozwinięty zmysł dyplomatyczny. W życiu codziennym jest mistrzynią subtelnych podstępów. Potrafi harmonijnie połączyć tkliwość i zdecydowanie. Kiedy kocha, potrafi być bezgranicznie oddana. Rozkosze ciała odczuwa bardzo intensywnie, zakochana jest zdolna do każdej ekstrawagancji, czy nawet perwersji. Bardzo duże znaczenie przywiązuje do kultury dnia codziennego. Na ogół jest dobrą matką i żoną. Partner powinien z nią często dyskutować. A jeżeli trafi się taki, co pomoże w zajęciach domowych, to Waga będzie szczęśliwa, bo prace domowe i gotowanie są przez nią najmniej lubianym zajęciem. Sporadycznie zdradzona będzie bardzo długo cierpieć, ale żeby móc wybaczyć nie spocznie dopóki nie odpłaci taką samą monetą. Równowaga musi być zachowana, to jest w naturze Wagi.

 

PAN WAGA

 

Niewątpliwie wielki esteta. Wytworny pełen taktu, starannie ubrany. Maże nawet w niektórych wypadkach przesada w elegancji nadaje mu odrobinę kobiecości. Nie umie żyć bez partnerki. Urodzony podrywacz, przy czym największe powodzenie może mieć u kobiet z rozbudzonym już uczuciem macierzyńskim. Wpływ kobiet na jego życie jest ogromny. Aktywność seksualna Pana wagi jest zadziwiająca. Gdyby nie fakt, że Wagi na ogół mają delikatną konstrukcję fizyczną, z powodzeniem dorównywał by w tym względzie Skorpionowi, lub Bykowi z I dekady. Nie umie władać kobietą. Zakochany poddaje się jej wpływowi. Stąd też wpływ kobiet ma zasadnicze znaczenie na rozwój jego osobowości, a nawet kariery. Pod wpływem miłosnych dramatów łatwo się może wykoleić. Udana miłość, a zawłaszcza małżeństwo mogą u niego wyzwolić wielką energię. Potrafi być przedsiębiorczy i zapobiegliwy. W domu należy zapewnić mu spokój i harmonię. Nie znosi bałaganu, niechlujstwa, głupkowatego śmiechu. Wzajemne zaufanie jest dla niego podstawą związku. W stałej partnerce szuka wartości intelektualnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

WAGA

Miejsce szczególnej godności - Saturn. Saturn to zasady, oraz prymat doświadczenia, często spokoju (beznamiętnego) nad emocjami, charyzmą. Dlatego lubi Wagę (małżeństwa, umowy, relacje). Wagi też często charakteryzowane bywają jako niezdecydowane, albo dyplomatyczne. Z tego względu, że chcą korzystnie wypaść, albo być sprawiedliwe (też Saturn), ale bywa to często nazbyt wyważone, albo powolne.

Miejsce szczególnego osłabienia - Słońce. Słońce jest błyszczeniem, elitarnością, ego. Jakże ono pasuje do znaku Wagi, jeśli chciałoby zająć większość przestrzeni? Ano, nie pasuje.

 

W znaku Wagi około 22 stopnia mamy Spikę, bardzo szczęśliwą gwiazdę (tzw Kłos). Czyli urodzeni około tego stopnia (mniej więcej osiem dni przed nastaniem końca znaku Wagi) mogą mieć nieco więcej szczęścia. Ale częściej widać to w horoskopach pytaniowych.

 

Waga to oczywiście jesień. Krótsze dni, spotkania, rozmowy. Zwraca uwagę, że zarówno początek wiosny jak i jesieni dają pretekst do częstszego spotykania się na powietrzu (tęsknota za przyrodą, wiosenna) i w domach (tęsknota za mijającym ciepłem, jesienna, choć oczywiście wyjątkiem bywa złota jesień)...

 

Pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vianne 22

Mam koleżankę spod znaku Wagi. To też znak kardynalny, obok Raka i Koziorożca. Z tym, że Waga raczej jest niestała i długo się waha zanim podejmie decyzje, długo rozważa wszystkie argumenty.

Waga jest bardzo towarzyska i raczej nie potrafi żyć sama, bez ludzi, choć pewnie znajdą się jakieś wyjątki.

Przeważnie Wagi mają dobry gust, co widać w ich ubiorze. Interesują się sztuką, często coś same tworzą. Moja koleżanka akurat pisze piękne wiersze. Lubią ładne rzeczy, są estetkami.

Na pewno nie są kłótliwe, dążą do kompromisów, łagodzą spory, tacy dyplomaci z nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wadze naszej bardzo bliskie – są przymioty towarzyskie

Miła, grzeczna i rozmowna – ugodliwa i taktowna.

Muzykalna, ceni sztukę – nieraz więcej niż naukę.

Ustępliwa i układna – bystra, sprytna i zaradna.

 

L.Szuman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...