Skocz do zawartości

Kierunki świata w tarocie?


zerodwa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam tego rodzaju, czy któreś z kart wskazują na wybrane kierunki świata? Bo kiedyś jak bylam u wrozki to ona wlasnie mi powiedziala,ze nastapi zmiana miejsca zamieszkania na poludniowy zachod... zastanawia mnie z których kart ona to wyczytuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie ma za co:) Jesteśmy tu po to, aby się dzielić;) Cieszę się, że komuś się przyda, bo zerodwa dość dawno ten post napisała...

Osobiście podchodzę do Tarota bardzo intuicyjnie, wszystko zależy od tego, jak się z kartami umówimy. Ewentualnie sprawdzimy, jak do nas gadają. Mnie się na przykład Miecze kojarzą z północą i Europą,

a Monety z zachodem i Ameryką. Od początku tak mi się kojarzyło, ale chciałam zapisać sobie w notatkach znaczenie, z którym się spotkałam. I wiecie, co się stało? Zanotowało mi się dokładnie tak, jak czułam.

Skreśliłam i poprawiłam, potem doszłam do wniosku, że niepotrzebnie.

Podobnie jest z porami roku, opracowania określają tak:

Kije - wiosna

Puchary - lato

Miecze - jesień

Monety - zima

U mnie znowu przestawiają się dwa ostatnie, czyli - Miecze - zima, Monety - jesień. Kije i puchary jakoś mi pasują i do kierunków i pór roku;)

  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna przeciez to samemu sobie okreslic i wowczas sami mamy na to 'kody" ;)

 

 

katijo, z mieczami i monetami mialem tak samo. To nasze skojarzenia. Latwo doprowadzilem to do "porzadku"

bo jesli wiatr to miecz (mieczami wyma****emy w powietrzu = wiatr) to naturalne ze miecze to jesien - wiatr wiejacy czesto

 

wtedy jest porzadek.

 

monety ziemia (czesto na ziemi znajdujemy monety,) czesto sa zakopane w ziemi - zima zmarznieta ziemia itp...

co wiecej monety to pewien skarb w archetypach wiec ziemia jest tu "logiczniejsza"

Prawda.Wybacz jesli ci pomieszalem skojarzenia teraz

 

hehe

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tos, nie pomieszałeś;)

Ja mam tak - wiatr świszczący, przeszywające zimno, ziemia skuta lodem, lód - miecze

Monety z kolei - ziemia, jak najbardziej, ale ziemia płodna, rodząca plony - jesień. Do osobistych medytacji używam talii Vision Quest, a tam symbole są wybitnie owocne i warzywne, a nie czysto pieniężne.

Tak mi już więc chyba zostanie, nic na to nie poradzę. Tak do mnie karty gadają...

Rokka - niestety o konkretnych krajach nic nie wiem, może znajdzie się ktoś bardziej zorientowany;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...