Jump to content

Czerwona i biała sukienka


malbe

Recommended Posts

Jednej nocy miałam dwa sny.

 

Z pierwszego pamiętam jedynie urywki że uciekałam przed czyms albo kimś samochodem i że było tam też jakieś urzadzenie które miałam gdzieś zawieść, a wyglądało w ten sposób, że w białej obudowie była rozciągnięta długa spirala (całość miała działać jak jakis elektromagnetyczn napęd albo silnik do czegoś), i że tą spiralę ktos wyciągną ze srodka zeby zobaczyć co to takiego i sie ta osoba niezdarnie w to zawinęła, chciałam ją z tego rozplątać tak żeby spirala nie uległa zniszczeniu, ale ta osoba wzięła nozyczki i ja porozcinała na kawałki.. urządzenie zostało popsute i nie nadawało się do niczego.

 

W drugim śnie pamietam sporo - robiłam zakupy w sklepie odzieżowym, dość ekskluzywnym.

Miałam brać ślub, dlatego miałam kupić czerwoną i białą sukienkę oraz dodatki.

Biała miała byc na główną imprezę a czerwona na przebranie. Najszybciej znalazłam odpowiedni krój czerwonej, za to poszukiwania odpowiedniej białej sukienki zajęły sporo czasu (kolejno przerzycałam wieszaki z białymi sukienkami, szukałam takiej co będzie na mnie leżała jak druga skóra).

Nie pamietam czy przymierzałam sukienkę, ale jak spojrzałam do pudełka gdzie były zapakowane te sukienki, na czerwonej zobaczyłam metkę z napisem "prototyp sukienki" - chyba to oznaczało, że taka sukienka jest jedyna w swoim rodzaju i że jest jeszcze dodatkowo wyjątkowa, że ma jakieś specjalne właściwości.

Gdy byłam pewna, że zaopatrzyłam się we wszystko co mi jest potrzebne, to widząc dziwną minę sprzedawczyni powiedziałam, że mam ślub za 2 tygodnie i że nawet udało mi sie zrobić zakupy w tak krótkim czasie (jakbym czuła że termin ślubu był ustalony "wczoraj").

 

Napisałam oba sny bo myślę że są ze sobą jakoś powiązane.

 

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

tak mi się przypomniało, że w tym samochodzi był ze mna chyba mężczyzna jako pasażer, a ta druga osoba co porozcinała nożyczkami tę spiralę (taka długa sprężyna) to też był facet, tylko tak jakoś dziwnie ubrany - jakby starodawna damska podomka co kiedyś kobiety na wsiach nosiły.

 

a co do tych sukienek - musiałam nowe kupić, bo w tych co już miałam (zwłaszcza w białej) - drugi raz nie mogłam do ślubu w tej samej iść, i że dla nowego męża powinna być nowa sukienka a nie stara, pomimo że tamta też yła jak "moja druga skóra"

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Ślub to symbol nowego etapu w życiu coś zupełnie nowego, czystego i jeszcze nieskalanego i tu mozemy odnaleść symbol białej sukienki. Zaś czerwona wskazuje na uczucia, zaangażowanie. Czerwień to poprostu symbol atrakcyjności cos co ma przyciagnąć wzrok czynić cie "smacznym kąskiem". Nowy mąż nowe sukienki i te słowa na metce - prototyp sukienki coś niepowtarzalnego ale wymagającego dopracowania.

Zapewne sie zastanawiasz czego to moze dotyczyć to przejrzyj swoje posty z dzaiłu prośba o wróżbę i masz już znaczenie snu.

Zaś co do snu ze spiralą i nozyczkami meżczyzna z nożyczkami też tam jest - Katamaradze czyż to nie on zburzył twój misterny plan wchodząc z nożyczkami i tnąc misterną spiralę swoją wypowiedzią.

Pozdrawiam:

Sławomir

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baaardzo Ci dziękuję :***

 

To z sukienkami nawet by się zgadzało.

 

tylko tam gdzie jest spirala i nożyczki - mnie przyszło na myśl jak przerwanie ciągłości czegoś.. albo że moje życie dosłownie poszło w rozsypkę (jakby ktoś je nożyczami na fragmenty pociął).

 

Co to jest "Katamaradze"?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie wiem co ma Katamaradze do tego ( a przeczytałam wszystkie tematy w których udzielała się malbe) ?

 

Masz rację poprostu się pomyliłem.

Rzeczywiście spirala cięcie nożyczkami może być symbolem ocięcia "pępowiny rodzicielskiej"

Link to comment
Share on other sites

No tak, ostatnio jestem zarobiony na maxa.

Co do twojego snu to w takiej sytuacji rodzinnej to przynajmniej wiadomo dlaczego to meżczyzna był z tymi nożyczkami a jak dodamy do tego twoje odczucie że coś zostanie bezpowrotnie zepsute to odpowida twojej sytuacji.

Co smieszniejsze biała sukienka w tym przypadku ma nadal zanczenie symbolicznego nowego etapu w życiu i jak dodamy do tego że nowa sukienka dla nowego męża to wszystko się jasno układa.

Co do czerwieni drugiej sukienki to już sprawa przedstawia sie inaczej twoja sytuacja rzuca trochę inne światło na jej symbolikę, tu można by było przypisać takie znaczenie że zmiana twojej sytuacji rodzinnej czyni cię bardziej atrakcyjną dla innych mężczyzn - tak jabyś była otwarta na nowe uczucie, nowy związek i dodatkowo podkreślasz to strojem.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

No tak, bo teraz zmieni się wszystko diametralnie i zanim dostanę rozwód, muszę skrócić urlop wychowawczy i znaleźć pracę, bo na alimenty dla dzieci nie bardzo mogę liczyć.

 

Zasłużyłeś na gwiazdkę, ale nie wiem dlaczego nie mogę Ci jej dać :(

 

 

images?q=tbn:ANd9GcTLPHncpJCm7F2yYjOwPwYGqdz4LH39J-droFSmvfNomXgfZ9CXMg6tH_wl

Dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

sprawa prosta z tą reputacją raz już dałaś i to dla tego nie możesz ale i tak bardzo ci dziękuje za docenienie moich wypocin.

Jeszcz jedna rzecz mi się nasunęła na myśl a mianowicie ta przewieszka że to produkt testowy jakby ta sytuacja była tylko przejściowa, i te twoje zadowolenie odnośnie wyróżnienia sukienką to zwiastuje że zaczynasz coś nowego ale bardziej cie satysfakcjonującego.

Powodzenia na nowej, lepszej drodze życia.

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuję :***

 

A przy okazji zobaczyłam jak zabierasz sie za interpretacje snów, może następnym razem uda mi się swóją interpretację "zrobić" samodzielnie?

 

Pozdrawiam gorąco

 

P.S. Podoba Ci się obrazek? to jest zamiast gwiazdki i szkoda że nie mogę drugiej dać :(

Link to comment
Share on other sites

Obrazek w dechę.

Co do interpretacji snów nikt ich lepiej nie zrobi niż ty sama bo to ty znasz najlepiej wydarzenia z twojego życia a to jest podstawa do odgadniecia znaczenia poszczególnych symboli gdyż dla każdego poszczególny symbol moze znaczyć zupełnie coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...