Jump to content

Koncepcje rozwoju człowieka wg Rytusa.


Rytus

Recommended Posts

Praca jest wyłącznie mojego autorstwa. Jestem bardzo ciekawy, do której koncepcji byście się dopasowali?

 

I ps. wszelkie zastrzeżenia proszę od razu śmiało mówić. Jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić. I tak w ogóle nie wiedziałem, do jakiego działu to dać :)

 

 

 

KONCEPCJE ROZWOJU

 

Fizyczny.

Rozwój skupiający się tylko i wyłącznie na budowie własnego ciała. W skład wchodzą licznie uprawiane sporty i różnego rodzaju formy ruchu. Osoby, których dotyczy tylko ta forma rozwoju są puste, nieinteligentne, głupie i przede wszystkim patrzące w ograniczony sposób na świat.

 

Umysłowy.

Ta forma rozwoju dotyczy bardzo często "kujonów". Jest to poświęcanie własnego życia głównie dla nauki, reszta jest nieważna. Takie osoby są niesprawne fizycznie, okropnie materialne i dla nich liczy się tylko to, na co jest dowód. Żyją w okrojonym świecie.

 

Duchowa.

To wszelki sposób rozwoju "wewnętrznego" np. ezoteryka, duchowieństwo, ogromna religijność. Ludzie ci mają poszerzone pole widzenia świata, a wszystko opiera się na silnej wierze i woli. Są bardzo słabi fizycznie i ograniczeni naukowo. Często są przesadnie przesądni.

Fizyczno-umysłowy.

Dotyczy ludzi zwyczajnych, żyjących tym, co realne. Nauka ważna, bo trzeba wiedzieć coś o świecie. Rozwój fizyczny też ważny, ponieważ trzeba jakoś wyglądać i trzymać się. Ogólnie często spotykana osobowość. Posiada po kilka cech z fizycznej i umysłowej koncepcji.

 

Fizyczno-duchowy.

Bardzo często dotyczy mistrzów sztuk walki lub osób, które mają jakąś szczególną misję w życiu. Są to osoby sprawne, wysportowane patrzące inaczej na świat niż wszyscy. Widzą więcej niż wielu ludzi. Mają silną wiarę, dzięki temu są świetnymi adeptami wschodnich Martial Arts. Posiadają po kilka cech z fizycznej i

umysłowej koncepcji.

 

Duchowo-umysłowy.

To ludzie, których rozwój ciała nie interesuje. Są to bardzo często wybitni naukowcy, którzy dzięki temu, że poza samym faktem tego, co istnieje zakładają możliwość istnienia czegoś jeszcze. Do tej grupy należą także ludzie, którzy są wyjątkowo inteligentni i zdolni matematycznie. Człowiek o tej koncepcji rozwoju, który jest religijny, ma często problem polegający na połączeniu nauki z religią. Posiada po kilka cech z duchowej i umysłowej koncepcji.

 

Zharmonizowany.

Ma odpowiednie pojęcie o nauce, uprawia sport i niewyklucza rzeczy istniejących poza tym, co udowodnione. Często rozwija się na wszyskich płaszczyznach, tj. żyje pełnią życia. Ludzie, którzy starają się poszerzać duchowy, fizyczny i umysłowy rozwój osiągają niesamowite szczęście i ogromne sukcesy w życiu.

Z przewagą jednego.

Chodzi tu o sporą przewagę jednej z trzech podstawowych koncepcji. Są to ludzie, którzy bardzo często posiadają jakiś "specjalny dar", ale nie ograniczają się przez niego tylko do jednej formy samorozwoju. Na przykład jasnowidz, który lubi naukę oraz sport. W przykładzie szczególną przewagę ma "duchowieństwo".

Brak rozwoju na jakiejkolwiek płaszczyźnie.

To mogą być ludzie niedorozwinięci, posiadający wykluczenie z normalnego życia lub osoby, które nie widzą sensu życia, ewentualnie poświęcają się nierobieniu czegokolwiek. Są bardzo często nieszczęśliwi.

 

Następujące koncepcje rozwoju (osoby o danych cechach) mają problem ze zrozumieniem się:

Duchowy - umysłowy.

Fizyczno-umysłowy - duchowy.

Fizyczno-umysłowy - duchowo-umysłowy

 

Z kolei osoby należące do tych koncepcji świetnie się zrozumieją:

Zharmonizowany - z przewagą jednego.

Duchowy - fizyczno-duchowy

Umysłowy - fizyczno-umysłowy

 

A osobowości rozwijającę się w poniższych koncepcjach są dla siebie "neutralne":

Brak rozwoju na jakiejkolwiek płaszczyźnie - wszystkie inne koncepcje.

Umysłowy- fizyczny.

Duchowy - fizyczny.

Duchowo-umysłowy - fizyczny.

Zharmonizowany - wszystkie inne.

Z przewagą jednego - wszystkie inne.

Fizyczno-umysłowy - fizyczny.

Fizyczno-duchowy - fizyczny.

 

 

Pamiętajcie, że ja jestem tylko takim sobie młodym myślicielem. I tyle.

Edited by Rytus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...