Jump to content

prośba do Sławomira /tatuaże


karolinna

Recommended Posts

Witaj. Proszę Cie o pomoc w interpretacji mojego snu.

Śniło mi się, że byłam w domu w którym mieszkam. Wyszłam nagle do jakiegoś mężczyzny, zrobić sobie tatuaż. Byłam u niego w domu, w jego pokoju. Pytał gdzie chce tatuaż. Odpowiedziałam, że na stopie. Właściwie to chciałam dwa, więc na obu stopach. Kazał mi zdjąć skarpetki (które były koloru białego, może lekko przybrudzone od spodu). Zrobiłam to, troszkę się jednak wstydząc ewentualnego brudu. Resztę nóg miałam przykryte kocem (nie miała spodni, nogi były gołe). Zapytał jakie to mają być wzory. Jeden miał przedstawiać zwykły szlaczek, jakby winorośl przebiegającą przez całą stopę, drugi (to juz mu narysowałam na kartce) czaszkę- taka jaką oznacza się trucizny m.in. Zaczął golic mi kostkę (miałam niewielkie włoski na nogach) w celu przygotowania miejsca na tatuaż. Potem- cym byłam juz totalnie zdziwiona- nogę pod kocem. Winorośl miała być na prawej stopie. Zapytał, czy chcę ułożyć sobie jakieś słowo z tej winorośli. Pomyślałam chwilę i odpowiedziałam 'przeznaczenie'. Odparł, że to za długie. W takim razie poprosiłam o siłę, albo moc. Przygotowywał sprzęt. Zaczęłam się trochę obawiać bólu. I tu nie pamiętam, chyba nawet nie zaczął nic robic, ja wyszłam do łazienki. Zrobiłam siku (bądź oddałam mocz- do wyboru :P ), zaczelam sie ubierac do wyjscia- kurtka, szalik, spodnie itp. Upadł mi pasek od spodni i to jeszcze w wodę. Nie założylam go jak należy, spieszyłam się. Wychodząc zauważyłam wielu znajomych czekających w holu Nie wiem na co. Jedni siedzieli na kanapie, inni stali. Weszłam do pokoju tego mężczyzny a tam był mój znajomy.

 

To tyle, sen się skonczył.

 

Tatuaż czaszka nie był raczej istotny, tak mi sie zdaje. Tym bardziej, że ten symbol rysowałam ostatnio na kartce ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Sen trochę dziwny, poopisuje ci go po kawałkach to może ci cos to wyjaśni.

Tatuaż, żywy obraz, upiększenie naszego ciała, coś co zostaje z nami na zawsze - to taka manifestacja nszych poglądów i postawy, pokazujemy całemu światu że zawsze tacy już byliśmy i tacy zostaniemy. Z dugiej strony ludzie ozdabiali swoje ciała aby cos wyrazić lub coś podkreślić. W męskim przypadku tatuaże miały wskazać przeciwnikowi że ból to dla nas nic takiego, że jesteśmy twardzi i nieugięci - jednym słowem tatuaż miał odstraszać potęcjalnych przeciwników, odstraszać naszą męskością i odpornością na ból.

Dochodzimy do wyboru przez ciebie symboli:

winorośl - symbol płodności i obfitości, symbol szczęścia i dostatku, typowo żenski symbol niosący ze soba dużo energi ziemi, ziemi wolnej od konfliktów a obfitującej w ciężką pracę na roli, pracę nie wojownika a rolnika jednym słowem symbol kojarzący się z matryjarchatem (władzy kobiet). To wskazanie na to że w twoim życiu męzczyźni są potrzebni do uprawy roli i funkcji prokreacyjnej a w chwilach zagrożenia idą na wojnę zaś całośc władzy pełnią kobiety. Zwróć uwagę że ten tatuaż umieszczasz na prawej stopie czyli męskiej zaś stopa to symbol postawy życiowej. To tak jakbyś podkreślała swoją kobiecość, płodność w sposób męski np: wizualne podreślenie swoich kobiecych atutów- "atakujesz" mężczyzn swoim wyglądem i postawą, (stąd te słowa w które mają się ułożyć liście przeznaczenie, moc, siła) ale (bo zawsze jest jakieś ale) czujesz wstyd że twoje skarpetki mogą byc brudne od spodu to tak jabyś w desperacji chciała się rzucić na pierwsze lepsze "spodnie" jako wojowniczka ale wycofujesz się bo nie jest to w twojej naturze - "zabija" cię twoja kobieca natura, (kobiety nie zdobywają w ten sposób mężczyzn) i właśnie to ma oznaczać symbol czaszki na lewej kobiecej nodze - aby tak zrobić najpierw musiałabyś w sobie zabić kobietę i w śnie prubujesz to zrobić tatułażem.

Golenie nóg - włosy na nogach to symbol wskazujący na dojrzałość seksualną kobiety i w tym przypadku jeden symbol włosy są zastępowne innym winoroślą a znaczą to samo- płodność.

Podobnie się ma co do twojego wyjścia do toalety - to ma to samo znaczenie co symbol czaszki na lewej nodze oraz symbol skarpetek - poprostu wewnętrzna walka co do zachowań nie przystających kobiecie z tymi męskimi atakiem na upatrzonęgo meżczyznę (bo myslę że to właśnie oznacza ta popczekalnia pełna ludzi - on jest ale nie odwzajemnia twoich zainteresowań stąd ta twoja chęć przejścia do działań). Gdy już zdecydowałaś się to szybki i spotaniczny atak (to te niedopięte spodnie) to okazało się że już jest za późno że twoje miejsce już jest zajęte ( ciekawe jak to się ma do realiów kto zajął twoje miejsce i dlaczego w śnie jest to mężczyzna).

Pozdrawiam:

Sławomir

Edited by Slawomir
Link to comment
Share on other sites

Hmmm... ileż to sny odzwierciedlają. Wielkie dzięki, jak zawsze dogłębna analiza ;)

Co do realiów, to muszę głębiej przeanalizować to, aczkolwiek ma odzwierciedlenie.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...