Skocz do zawartości

Warsztat nr 40


brydziu

Rekomendowane odpowiedzi

No to za sugestią Lavis temat dzisiejszego warsztatu będzie dotyczył pogody.

 

1. Pytanie jaką mam pogodę za oknem? Opisz jak najdokładniej i podaj temperaturę ja sobie właśnie ja zapisałem.

2.Jaka pogoda była wczoraj czy inna od dzisiejszej czy taka sama podobna?

3.Opisz jaka będzie pogoda u mnie za oknem od jutra do piątku.

 

4. Dodatkowe bez oceny jak będzie wyglądała klimat na ten rok dla Polski. Czy znowu powodzie może susze itd?

Do tego pytania powrócimy pod koniec roku i sprawdzimy kto był najbliżej. OK?

 

Odpowiedzi w sobotę przed południem.

 

To tyle i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Mannaz(o)Ingwaz(o)Algiz-nie wiem w prawdzie czy jednak nie opisuja Runy twoich emocji bardziej niz pogody (rozmyslałes o jakiejs nieprzyjemnej sytuacji,egzaminie?) bylo niebo zachmurzone , i dość ciemno jak na ranek,tez od czasu do czasu wyszlo slonko ,trochę chłodno ,wietrznie,ranek dość przyjemny dopiero pózniej wyjrzało słonko.Temperatura...5 stopni?

 

2-Pertro,Berkano(o)Naudiz(o)-ranek dośc przyjemny ale póżniej mocny wiatr z deszczem.Pogoda bardziej wietrzna i nieprzyjemna niz dnia poprzedniego.

 

3-Tiwaz(O)Durisaz ,Mannaz(o)dzisiaj cisnienie sie zmieniało stąd poddenerwowanie,,nie padało ale dalej silny wiatr,słonko od czasu do czasu ,a raczej tylko w południe lub w południe sie troche uspokoiło,niestety na chwile.Bardziej wiosenne.

 

B-Mannaz(o)Odala(o)Pusta Runa-no jestem ciekawa co ta Mannaz(o)znaczy ,bo ciagle sie pojawia(no chyba ,ze ty masz na cos nerwy i ciśnienie)rono mgła i chyba zupełnie inna pogoda niz wczoraj,raczej smutno za oknem,ale pózniej sie rozjaśniło lecz za to było duzo chłodniej ,nawet zimno.

 

C-Dagaz,Ehwaz,Fehu(o)-dzien słoneczny i pogodny ,dość ciepło,wiosenne,pod wieczór dość duży spadek temperatury i znacznie zimniej,wilgotno ,ale nie mrożnie(-1).

 

4-Tiwaz(o)Jera(O)Ehwaz-wiosna przyjdzie pózniej niz powinna,ale jak juz przyjdzie szybko bedzie ciepło.Mogą przez to byc straty ,poniewaz nie mozna będzie tak szybko siać.

 

Gebo(o)Fehu,Raido-na początku lato zmienne,kiepska pogoda(czerwiec ,poczatek lipca)ale od drugiego tygodnia lipca jak nam słonko przygrzeje to powinno być az za goraco ,ogólnie bardzo ciepłe lato.(najlepszy sierpien ,bo mimo gorąca wiaterek)

 

Raido,Hagal(o)Durisaz-wrzesien jeszcze super ;słonko z wietrzykiem lecz juz pażdziernik załamanie pogody zimno,deszcze i wchury z tym ,że prawdziwa zima dopiero w grudniu(,mniej siniegu ale mrozno)i jakbym miała określic zagrozenie powodziowe ,to najwieksze może byc jesienią,własnie w pazdzierniku.

 

 

oj ...trudny temat....

Edytowane przez lavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pytanie jaką mam pogodę za oknem? Opisz jak najdokładniej.

Berkano (o), Odala (o), Uruz (o) - ech, z tym mam problem... ale pewnie zimno, choć nie aż tak, żeby odpadały uszy. Wiatr lekki, prawie niewyczuwalny.

Podaj temperaturę ja sobie właśnie ja zapisałem.

Uruz (o), Sowilo (o), Fehu - jeden stopień na plusie.

 

2.Jaka pogoda była wczoraj czy inna od dzisiejszej czy taka sama podobna?

Ingwaz (o), Raido, Eihwaz (o) - od rana pogoda była taka, jak dnia poprzedniego, później było cieplej i przyjemniej, aż chciało się wyjść na zewnątrz, pod koniec dnia wróciło zimno.

3.Opisz jaka będzie pogoda u mnie za oknem od jutra do piątku.

Środa: Eihwaz (o), Mannaz, Dagaz - rano tak jak dzień wcześniej, później mało wiatru i przyjemnie.

Czwartek: Fehu, Jera, Dagaz - najcieplejszy dzień, wiosenna pogoda

Piątek: Jera, Dagaz, Isa - pogoda jak dzień wcześniej, pod wieczór dopiero przymrozi i to pewnie porządnie, może być prawdziwie zimowo, niekoniecznie ze śniegiem, ale ze śliskimi chodnikami.

 

 

4. Dodatkowe bez oceny jak będzie wyglądała klimat na ten rok dla Polski. Czy znowu powodzie może susze itd?

 

Gebo, Hagal, Dagaz - myślę, że mogą być duże opady w środku roku, pogoda może wyrządzić duże szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavis:

1-Mannaz(o)Ingwaz(o)Algiz-nie wiem w prawdzie czy jednak nie opisuja Runy twoich emocji bardziej niz pogody (rozmyslałes o jakiejs nieprzyjemnej sytuacji,egzaminie?) bylo niebo zachmurzone , i dość ciemno jak na ranek,tez od czasu do czasu wyszlo slonko ,trochę chłodno ,wietrznie,ranek dość przyjemny dopiero pózniej wyjrzało słonko.Temperatura...5 stopni?

 

2-Pertro,Berkano(o)Naudiz(o)-ranek dośc przyjemny ale póżniej mocny wiatr z deszczem.Pogoda bardziej wietrzna i nieprzyjemna niz dnia poprzedniego.

3-Tiwaz(O)Durisaz ,Mannaz(o)dzisiaj cisnienie sie zmieniało stąd poddenerwowanie,,nie padało ale dalej silny wiatr,słonko od czasu do czasu ,a raczej tylko w południe lub w południe sie troche uspokoiło,niestety na chwile.Bardziej wiosenne.

 

B-Mannaz(o)Odala(o)Pusta Runa-no jestem ciekawa co ta Mannaz(o)znaczy ,bo ciagle sie pojawia(no chyba ,ze ty masz na cos nerwy i ciśnienie)rono mgła i chyba zupełnie inna pogoda niz wczoraj,raczej smutno za oknem,ale pózniej sie rozjaśniło lecz za to było duzo chłodniej ,nawet zimno.

 

C-Dagaz,Ehwaz,Fehu(o)-dzien słoneczny i pogodny ,dość ciepło,wiosenne,pod wieczór dość duży spadek temperatury i znacznie zimniej,wilgotno ,ale nie mrożnie(-1).

 

4-Tiwaz(o)Jera(O)Ehwaz-wiosna przyjdzie pózniej niz powinna,ale jak juz przyjdzie szybko bedzie ciepło.Mogą przez to byc straty ,poniewaz nie mozna będzie tak szybko siać.

 

Gebo(o)Fehu,Raido-na początku lato zmienne,kiepska pogoda(czerwiec ,poczatek lipca)ale od drugiego tygodnia lipca jak nam słonko przygrzeje to powinno być az za goraco ,ogólnie bardzo ciepłe lato.(najlepszy sierpien ,bo mimo gorąca wiaterek)

 

Raido,Hagal(o)Durisaz-wrzesien jeszcze super ;słonko z wietrzykiem lecz juz pażdziernik załamanie pogody zimno,deszcze i wchury z tym ,że prawdziwa zima dopiero w grudniu(,mniej siniegu ale mrozno)i jakbym miała określic zagrozenie powodziowe ,to najwieksze może byc jesienią,własnie w pazdzierniku.

 

 

oj ...trudny temat....

 

 

 

 

 

 

 

JaneDoe:

 

1. Pytanie jaką mam pogodę za oknem? Opisz jak najdokładniej.

Berkano (o), Odala (o), Uruz (o) - ech, z tym mam problem... ale pewnie zimno, choć nie aż tak, żeby odpadały uszy. Wiatr lekki, prawie niewyczuwalny.

Podaj temperaturę ja sobie właśnie ja zapisałem.

Uruz (o), Sowilo (o), Fehu - jeden stopień na plusie.

 

2.Jaka pogoda była wczoraj czy inna od dzisiejszej czy taka sama podobna?

Ingwaz (o), Raido, Eihwaz (o) - od rana pogoda była taka, jak dnia poprzedniego, później było cieplej i przyjemniej, aż chciało się wyjść na zewnątrz, pod koniec dnia wróciło zimno.

 

3.Opisz jaka będzie pogoda u mnie za oknem od jutra do piątku.

Środa: Eihwaz (o), Mannaz, Dagaz - rano tak jak dzień wcześniej, później mało wiatru i przyjemnie.

Czwartek: Fehu, Jera, Dagaz - najcieplejszy dzień, wiosenna pogoda

Piątek: Jera, Dagaz, Isa - pogoda jak dzień wcześniej, pod wieczór dopiero przymrozi i to pewnie porządnie, może być prawdziwie zimowo, niekoniecznie ze śniegiem, ale ze śliskimi chodnikami.

 

 

4. Dodatkowe bez oceny jak będzie wyglądała klimat na ten rok dla Polski. Czy znowu powodzie może susze itd?

 

Gebo, Hagal, Dagaz - myślę, że mogą być duże opady w środku roku, pogoda może wyrządzić duże szkody.

 

Odpowiedzi:

 

1. Pogoda iście wiosenna, aczkolwiek słonce od czasu do czasu sie pokazuje i jest wiatr chyba halny temperatura 10 stopni.

2.Dzień wcześniej było zimno, chłodno około 4 stopnie dość wietrznie..

3.

-sroda) Czasami pojawiało się słońce wiatru raczej nie było w sumie pogoda wiosenna tylko dość chłodno 3-5 stopni.

czwartek) pogoda się zmieniła i zrobiło się chłodniej dużo chłodniej( w nocy poniżej 0), szaro za oknem,

piatek) pogorszenie deszcz wilgotno i zimno a dzisiaj w nocy śnieg.

 

Nie ukrywam, że był to trudny warsztat, jak na prognozowanie pogodny oboje poradziłyście sobie świetnie.

 

Najlepiej udało się Lavis.

 

Ja jeszcze odpowiem na pytanie dodatkowe sprawdzimy pod koniec roku kto był najbliżej.

 

 

-wiosna - Ehwaz o, Algiz, Wiosna nie będzie najłatwiejsza czekają nas mocne wichury z ulewami włącznie mogą powodować podtopienia i powodzie ale nie tak dotkliwe jak w zeszłym roku będą to raczej miejscowe podtopienia związane z mocnymi opadami i nie możnością wchłonięcia opadu przez ziemie. Wyjdziemy z tego obronną ręką.

 

-lato - Perdro o, Isa o, Fehu o, W lecie może być powtórka z zeszłego roku i przez cały okres letni będzie padać. Na poczatku będzie gorąco, Potem zrobi się wilgotno i zacznie padać aż do Jesieni.

Z tego co widzę strasznie na tym stracimy.

 

jesień - Sowelo Uruz, Pogoda bedzie nam sprzyjać jeszcze w październiku pojawią się burze, nie wykluczone że też trąby powietrzne ale pogoda będzie taka, która pozwoli odbudować i posprzątać po pogodzie w lecie.

 

zima - Odala o, Hagal o, Nie wiem jak to interpretować Ale zd żyć się może coś co pozbawi tysiące ludzi domu nad głową w jednej minucie może trzęsienie ziemi chociaż to w naszej szerokości geograficznej raczej niemożliwe.

 

Wiem ze moje prognozy nie sa pozytywne oby się nie sprawdziły

 

Następny warsztat prowadzi Lavis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...