Skocz do zawartości

Śmierć dziecka.


Gość Rokka

Rekomendowane odpowiedzi

Śniło mi się, ze wychodzę z bloku i idę trawnikiem. Trawa była zielona, ale rozmoknięta, jak po deszczu. Z okna w bloku dziewczynka rzuca spinacze, mówię jej, żeby przestała, ona się chowa, a na jej miejsce wygląda inna dziewczynka, chyba jej siostra, w okularkach i wychyla się, mówiąc, ze to taka zabawa. Karze jej się przestać tak mocno wychylać ale ona po prostu wypada i wali głową w chodnik. Śmierć na miejscu ;/

 

Co to może oznaczać, czy to ważny sen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to było dziwne, bo blok przypominał miejsce zamieszkania mojej starszej siostry,a te dziewczynki przypominały mnie. Tylko jedna była hmm rozważna a druga romantyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko (w zarysie ogólnym bo nie znam szczegółów z Twojego życia żeby moc się odwołać do jakichś wydarzeń albo powiązać to z jakaś sytuacją w Twoim życiu) to sen który pokazuje Twój światopogląd bądź odzwierciedla Ciebie w podejściu do życia, do danej sprawy jeśli jakaś ważna teraz się dzieje w Twoim życiu. Jak sama zauważyłaś dwie dziewczynki mogą być Twoim alter-ego.

Ale po kolei.

Mokra świeża trawa, małe w sensie młode dziewczynki to symbolika świeżości i niewinności,jeszcze braku dojrzałości takiej jak mają dorośli, a także początku i czegoś nowego, dopiero co rozwijającego się jak ta trawa.

Pierwsza dziewczynka wyrzuca spinacze które de facto mają trzymać coś (pranie, zdjęcia na sznurku itp) żeby nie spadło - więc jakby zapowiada że zaraz coś może się stać, odpaść/wypaść. Ta postać spełniła swoją role i następnie chowa się. Druga dziewczynka wypada z okna i twierdzi ze to zabawa która de facto skończyła się śmiercią - postępowanie obu dziewczynek nie jest logiczne tak jak zachowanie dzieci które nie umieją jeszcze przewidzieć wydarzeń w łańcuchu przyczynowo-skutkowym. Śmierć dziewczynki oznacza więc zakończenie tego etapu i pewną dojrzałość osoby która śni i zapowiada jej "wydoroślenie" To że ta która zmarła była w okularach może świadczyć o tym że były one pomocne w lepszym widzeniu "świata" dlatego to ona wydawała się ta roztropna i "mądrzejsza". Symbole trawy, spinaczy i okularów są tu alegorią i nie mają kluczowego znaczenia. To że było dwie dziewczynki może oznaczać przechodzenie z jednego stanu w drugi, z infantylności do dojrzałości i odpowiedzialności. Pora dorosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, tym bardziej, ze mam ponad 30 lat i dawno już dorosłam. Ale sądzę, ze może chodzić o jakieś zmiany w moim życiu, może zmiany w podejściu do jakiejś sprawy. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest w Tobie konflikt dotyczący jakiś Twoich pragnień, z jednej strony próbujesz je uratować, mówisz, żeby się schowała, ale nie udaje Ci się ich uratować roztrzaskują się, a Ty będziesz miała przerąbane. Próbujesz siebie przed czymś powstrzymać, ale to się nie udaje. Mogę się mylić, bo jesteś oszczędna w słowa. Może wcale nie hcesz wiedzieć co on znaczył. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...