Jump to content

Czy te oczy mogą kłamać ?


Guest Astra_

Recommended Posts

Czy te oczy mogą kłamać ?

 

Nasze prababcie pasjonowały się odczytywaniem charakteru nieznajomego mężczyzny poznanego w trakcie karnawałowych zabaw na podstawie kształtu jego oczu, podbródka lub uszu.

Współcześnie żyjącym wyda się to bardzo dziwne, ale te dziedziny wiedzy traktowane były całkiem poważnie, wręcz z naukowym zapałem. Dzisiaj fizjognomika bo tak nazywa się ta nauka to przede wszystkim świetna zabawa, którą trzeba traktować z przymrużeniem oka.

 

Oto mini przewodnik

 

Oczy

To one najpierw przykuwają uwagę, jeśli do drzwi naszego serca w końcu zapukała miłość. Już w starożytności okulomancja ( łac.oculus – oko), wróżba z „oczu” była bardzo popularna. Do dzisiaj mówimy, że oczy to zwierciadło duszy, prawda o ukrytej naturze człowieka. Oczywiście zawsze znajdzie się kilku spryciarzy, którzy potrafią nam kłamać jak z nut, patrząc prosto w oczy, ale i taką nikczemną ewentualność zwodniczego losu okulomancja przewidziała.

 

Kolor

Kolor błękitny - esteta, idealista, honorowy, czasami zbyt uległy, bywa egoistyczny, ale przeważnie kieruje się w życiu moralnymi zasadami, rzadko, ale zdarza się skłonność do nałogów i hazardu.

Kolor szary - nadwrażliwy, utalentowany, prawdomówny, lubi piękne rzeczy i głębokie rozmyślania, mało praktyczny w codziennym życiu, czasami zdeklarowany mamisynek, osoba religijna, opiekuńczy ojciec.

Kolor zielony - unikalny u mężczyzn, talent, ciekawość świata, podróżnik, wynalazca, fascynuje go przyszłość, gust raczej modernistyczny, nade wszystko ceni sobie niezależność, lubi być kawalerem, czasami mija się z prawdą.

Kolor piwny - epikurejczyk, kocha przyjemności życia, praktyczny, przedsiębiorczy, odważny, dba o potrzeby materialne rodziny, miłośnik dobrego wina i motoryzacji, administrator.

Kolor brązowy - melancholijny, zazdrosny, uczciwy, obdarzony silną wolą, egocentryczny, tradycyjny, mało wyrafinowany gust, pokocha wszystko, co ugotujesz, ceni tradycje.

Jeśli ma czarne plamki na tęczówkach lub złote refleksy - lubi mijać się z prawdą, fantazjuje, bywa wytrawnym dyplomatą, ceni inteligentne kobiety, które nie dadzą mu się łatwo wyprowadzić w pole.

 

Wielkość i kształt

Oczy o kształcie migdała - talent artystyczny, ale chwiejne zdrowie, dobre pomysły zapewniają mu dobrobyt w życiu, szczęście w finansach, zapalony kolekcjoner, mało romantyczny, nawet chłodny emocjonalnie, ale szczery.

Oczy głęboko osadzone i niewielkie - natura refleksyjna, spokojna, pracowity, introwertyk, czasami miewa kompleksy, odpowiedzialny mąż, woli przebywać w cieniu niż pchać się na świecznik, bywa nieśmiały i zazdrosny, praktyczny.

Oczy wypukłe i duże - lubi uczyć się języków obcych, ma najczęściej talent do muzyki, chętnie wiąże się z cudzoziemkami lub kobietami starszymi od siebie, z innej klasy społecznej, sympatyczny, gaduła, prawi świetne komplementy, uroczy flirciarz.

Oczy blisko osadzone - jeśli preferujesz domatorów i wielbicieli seriali telewizyjnych oraz wspólne wieczory z orzeszkami na kanapie, to zdecydowany – strzał w dziesiątkę.

Oczy szeroko osadzone - miejscowy król raperów lub kandydat do konkursu typu „Idol”, zapomnij o spokojnej sobocie we dwoje na działce poza miastem, zdeklarowana dusza towarzystwa, zawsze wokół niego wije się pokaźny dwór rozlicznych znajomych oraz wielbicielek, nie zawsze do końca szczerych i wiernych aktualnym partnerom.

 

Wzrok

Wzrok rozbiegany - rozgląda się dookoła lub przeciwnie skupiony, patrzy ci prosto w oczy tak intensywnie jak hipnotyzer w kobrę, ale czasami jego spojrzenie zbacza lekko w lewym kierunku - nowo poznany osobnik coś kręci, może i ma dobre intencje, ale czujność jest nad wyraz wskazana.

Wzrok skupiony - patrzy ci spokojnie w oczy, czasami spuszcza wzrok pięknie się przy tym uśmiechając, jego spojrzenie nie onieśmiela - szczera natura, ma dobre intencje.

 

Podbródek i kształt twarzy

Koścista twarz i spiczasty podbródek - wiele rozmyśla o sensie życia, zdecydowanie mniej czyni aby nadać mu sens, niestały w uczuciach, mało konsekwentny, ale najczęściej ma wiele chłopięcego wdzięku, toteż na wiele jego grzeszków chętnie przymyka się oko.

Kwadratowa twarz i podbródek - dobrze jeśli został bokserem, ciężarowcem, ambitnym sportowcem, gorzej jeśli politykiem, bo wtedy nie walczy tylko gardłuje o każdą bzdurkę. Drzemie w nim pierwotna męska agresja z maczugą w herbie.

Potrzebuje wyzwań i walki, oswojony i odpowiednio wychowany może być fantastycznym partnerem pod warunkiem, że spotka na swojej drodze życia kobietkę z charakterem.

Owalna twarz okrągły podbródek - romantyk o gołębim sercu, ciepły misio, talenty artystyczne, naucz się dobrze rachować, bo proza życia niewiele go obchodzi, rachunki także.

Malutki i cofnięty podbródek - tylko prawdziwa jędza o charakterze i urodzie mitologicznej Meduzy zmusi go do czynu. Słabeusz oraz pasjonat rzadkich dziedzin wiedzy, lepiej niech zbiera znaczki, bo wymagania kobiet i ich kaprysy są dla niego zbyt ciężką życiową artylerią.

Wysunięty do przodu, mocny i duży podbródek - ambitny ponad miarę, jeśli masz urodę Miss Polonii, znasz cztery języki, a twój tatko jest najbogatszy w okolicy, to masz pewne szanse. Wierny, bo nie ma czasu na inne kobietki.

Zawsze dopnie swego, ma wolę twardą jak granit, ambitny, szczyt kariery to jego ulubione miejsce, rokuje szanse na spore sukcesy i dobrą gotówkę, ale i namiętny pracoholik, także w weekendy.

Zbyt duże, mocne szczęki - przypominające rekina mórz południowych, intuicja cię nie myli, lepiej być samotną i pogodną singielką niż banalnie schrupaną przez drapieżnika przystawką.

Okrągła twarz - bardzo rzadka u mężczyzn (np. Napoleon Bonaparte), o regularnych rysach - największa szansa aby przyszłe pokolenia były katowane twoim nazwiskiem na lekcjach historii.

Taki kształt twarzy mają mężczyźni, którzy co prawda komplikują życie innym, ale zapisują się złotymi literami na kartach historii, musisz się jednak od razu pogodzić z tym, że jesteś tylko uroczym przerywnikiem w jego walce o przemianę świata, według niego zdecydowanie na lepsze (a najczęściej, cóż, różnie to bywa!).

 

Usta

Zbyt duże zmysłowe wargi - przypominające murzyńskie lub silikonowe Angeliny Jolie, woli pub i kumpli, a także przyjemności kuchni - w naszej szerokości geograficznej - mamusi, to osoba leniwa, nie licz, że wielkość ust znamionuje siłę w alkowie, ucho muzyczne, czasami ładnie zaśpiewa także na twoją cześć.

Górna warga lekko większa od dolnej, usta pełne, ale harmonijne - dobry chłopak o szczerym sercu, w dodatku w nocy nie pozwoli ci się nudzić, uczciwy, szanuj jego uczucia.

Dolna warga zdecydowanie większa, ogólnie usta pełne - zmysłowy łakomczuch, nie tylko przy stole, ale i też w żeńskiej garderobie, lubi towarzystwo kobiet bardziej w liczbie mnogiej niż pojedynczej, zakochany staje się wiernym, uroczym partnerem o zdrowym temperamencie.

Wąskie, proste i zaciśnięte - dobry partner do dyskusji, jednak nocą przy nim możesz tylko niespokojnie spać, martwiąc się, dlaczego aż tak się szanuje, że boi się nawet cię dotknąć.

Małe i wąskie - kandydat na jogina lub ascetę, świetnie się sprawdza jako przyjaciel, gorzej jeśli ma być szanownym małżonkiem, cała nadzieja w ostrygach i innych afrodyzjakach.

Opadające kąciki ust - uroczy, melancholijny myśliciel, jeśli weźmie go w obroty kobieta z klasą i z temperamentem, to zdecydowanie mu się podniosą, ma bogatą wyobraźnię, artysta, chociaż czasami zbyt długo dyskutuje zamiast działać.

 

Nos

Orli nos - szlachetny, romantyczny, dar słowa, intelektualista, obdarzony bogatą wyobraźnią, znakomicie rozumie kobiety, najczęściej je lubi i szanuje z jeszcze większą wzajemnością, czuły kochanek, mało praktyczny, czasami tonie w długach.

Płaski nos - zmysłowy osobnik, praktyczna inteligencja, materialista, pracowity, ma wdzięk, takt i wyczucie radzieckiego czołgu, w finansach mu się przeważnie szczęści.

Prosty nos - ambitny, racjonalny, rozsądny, dba o finanse, pracowity, dąży jednak do dominacji, lekceważy kobiece potrzeby, jego empatia jest w zaniku, za to potrafi błyskawicznie podejmować decyzje, sprawdza się w trudnych chwilach.

Pękaty kartofelek - uczciwy, praktyczny, wesoły, talenty manualne, mała wyobraźnia, ale czułe serce, mądrość życiowa, wiele opanowania, niewiele zarabia, ale dlatego, że nie ceni tak bardzo spraw materialnych.

Zadarty nos - dusza towarzystwa, niestały, lekkoduch, dość egoistyczny, natura artystyczna, twórcza wyobraźnia, kandydat na świetny wakacyjny romans, ale kiepski materiał na stabilnego partnera, bywa skąpy.

Czerwony i mięsisty nos - oficjalnie trądzik różowaty - ostre zamiłowanie do wzmocnionych napojów, koledzy i pub są jego całym światem, nawet jak zarobi, to i tak wszystko straci, ale za to dobrze opowiada dowcipy i zna się na ludziach.

 

Brwi

Brwi proste w linii poziomej - wskazują na silny męski charakter, taka osoba sama kształtuje swoje życie, dąży do dominacji nad otoczeniem i rzadko ulega cudzym wpływom, wierny w uczuciach, oszczędny w słowach, bogaty w czynach.

Grube, krzaczaste, zrośnięte typu stary Breżniew - osobnik próżny, ambitny, podejrzliwy, mało odporny na pokusy, konsekwentny, czasami rozpustnik, cel uświęca środki w jego działaniu, wiele obiecuje, ale nie zawsze dotrzymuje słowa, jeśli nie ma w tym interesu, nie wylewa za kołnierz.

Osadzone wysoko - tworzą półokrąg – sympatyczny czaruś, powie ci najpiękniejszy komplement w życiu, może załapiesz się nawet na wiersz lub list miłosny, szybko jednak zniknie, bo następna muza przemknie mu przed nosem, ale pozostawi raczej miłe wspomnienia.

 

Czoło

Wysokie, rozległe, poprzecinane poprzecznymi liniami - jednym słowem zdecydowana górna część popiersia starożytnego filozofa, które wdzięcznie straszyło cię w klasie na lekcjach łaciny - genetycznie zaprogramowana mądrość, która na pewno zostanie przekazana następnym pokoleniom, osoba małomówna, która wykazuje skłonność do łysiny.

Ze stoickim spokojem przyjmie twoje najdziksze kobiece kaprysy, pod warunkiem, że czasami odpocznie sobie od babskiego gadania i pomedytuje nad sensem życia w ciszy, najczęściej osobnik wielce wartościowy, religijny i moralny, pieniądze traci na książki, a nie na wredną babską konkurencję.

Niskie, dość wąskie, ale szerokie, gładziutkie jak tafla lodu - nie każdy musi być matką geniusza, w końcu nie tylko inteligencja się w potomku liczy.

Taka osoba jest wesoła, serdeczna i zaradna, tylko często do szkoły miała zdecydowanie pod górkę.

Nie wiedza, ale przyjemności dnia codziennego się dla niego bardziej liczą, trudno się z nim nudzić.

Średnie czoło z półokrągłymi zmarszczkami nad brwiami - lubi dowcipkować na każdy temat, raczej nieufny, zazdrośnik, racjonalny aż do bólu, dzieci wychowuje podręcznikowo i w wojskowej dyscyplinie, dobry kandydat na ojca przyszłych wojskowych i sportowców.

 

Uszy

Uszy malutkie jak u dziecka - wskazany zdrowy tryb życia i małomówna małżonka, brak większych stresów sprawi, że ten osobnik o niewielkich zasobach witalnych dożyje starości, jego wielka zaleta - pogoda ducha.

Uszy średnie i odstające - optymista, często zapomina o swoim zdrowiu, przepracowuje się, w wieku średnim musi zwolnić tempo, bo inaczej samo życie go zwolni z dalszych obowiązków, bywa wybuchowy.

Uszy średnie i przyległe - oaza spokoju, równowaga psychiczna, trudno go sprowokować, ma najczęściej dobre zdrowie.

Uszy duże - król życia, kocha kobietki i szybką jazdę samochodem, miłośnik sportów ekstremalnych, czasami choleryk, duże zasoby witalne, jednak skłonność do ryzyka wystawia je często na próbę.

Uszy duże, odstające, zakończone spiczasto - najlepszy partner na ciężkie czasy, chłop na schwał, osobnik fizycznie nie do zdarcia, wyjdzie cało z każdego kataklizmu, przeżyje wojnę i doczeka się wielu prawnuków, wyżej ceni siłę myśli i charakteru niż potęgę swego ciała, toteż bogaty jest w różne przymioty.

 

Życzę miłej zabawy drogie kobitki :)

 

 

Na podstawie książki „Tajemnice ręki i głowy” Warszawa, 1896 rok.

Edited by Astra_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...