Skocz do zawartości
NeoNówka

Pozycja pierwsza - Kapłan (V)

Rekomendowane odpowiedzi

NeoNówka

Arcykapłan na 1 pozycji może wskazywać na silny autorytet moralny. Osoba charakteryzuje się duchowością oraz wyznaje wartości duchowe. Ufnie dąży do obranego ideału. Jest szczera i zdolna do wybaczania.

Edytowane przez NeoNówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ancol

Arcykapłan pozycja 1 (dzieciństwo i młodość):

 

- wpływ energii męskiej na dziecko np.ojca - lecz w przeciwieństwie do Cesarza na tej pozycji, ojciec ten mógł być surowy, konserwatywny, staroświecki, typ domownika, czasami taka "ciepła klucha", który więcej tłumaczył dziecku, niż żywo pokazywał otaczający je świat

- dziecko mogło się wychowywać w rodzinie, w której wiara i religia jest wyraźnie kultywowana

- u młodej osoby może wskazywać na podjęcie nauki na studiach wyższych

- już od dziecka, osoba jest dość mocno "uduchowiona", świat materialny nie jest dla niej tak bardzo istotny

- już w dzieciństwie może troszkę "pouczać" swoich rówieśników

- dziecko bądź młody człowiek wykazuje się powagą, szczerością, może być momentami niedostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NeoNówka

Czyli cechy Arcykapłana w tym przypadku przechodzą na ojca? i można mniemać, że właśnie te cechy odziedziczy po ojcu omawiany Człowiek. Ciekawe to jest, czy można podobnie sądzić przy Cesarzowej i Cesarzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ancol

I tak i nie :)

 

Uważam, że omawiany Człowiek (posiadając Arcykapłana na poz.1), będąc dzieckiem, doświadcza dość mocno pewnych cech tej karty. A co, lub bardziej kto, ma na nas w dziecinstwie największy wpływ? Właśnie rodzice. Idąc dalej, zważywszy, iż jest to "męska" enegia, na ogół jest to ojciec.

Natomiast z tym dziedziczeniem, bywa różnie. I tutaj dość duże znaczenie ma karta na poz. 4 , która ukaże nam lęki i kompleksy omawianego Człowieka. One, mogą nam pomóc stwierdzić, czy nasz "pacjent" ma tendencje do odziedziczenia czy wprost przeciwnie boi się tego, walczy z tym i nie chce taki być.

Niestety wielokrotnie w różnych sytuacjach jesteśmy "po części" odbiciem naszych rodziców.

Choć może także aspekt tej karty może się ujawnić w zupełnie inny sposób np. ktoś będąc uczniem, spotka w nauczycielu, życiowego mentora - to też może być Arcykapłan :)

Z Cesarzem i Cesarzową myślę, że może być podobnie.

Hmm... przykładowo mam znajomego, który ma 1 poz. Cesarza i jest on świetnym przykładem, że na niego wyraźnie w jego dzieciństwie wpływał jego ojciec. Był dla niego autorytetem, (taki obraz Ojca i Syna:)) Imponował mu siłą, stabilnością, byciem "twardzielem", dominantem itp. W konsekwencji, w dorosłym życiu Jego Cesarz aktywuje się w zależności od sytuacji. Jest typem właśnie twardziela o stabilnej pozycji społecznej, ale niestety walczy z despotyzmem i dominacją, która w różnych momentach się zaznacza. Oczywiście tutaj jest łagodzone to pozycją nr.2, która ma większe znaczenie.

Wiele zależy od połączenia kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anixot

Mnie ciekawi, co Kapłan może oferować na drugiej pozycji, a więc pomiędzy 29-49 rokiem życia, poza tym, że dość wysoką pozycją w pewnych kręgach. Ta sama karta jest w tym portrecie również na trzeciej pozycji, ale w tym konkretnym portrecie powtarzające się karty nie są odczytywane jako realizujące się w sposób negatywny. Tym niemniej czy Kapłan może być również odczytany jako miłość z osobą o wyższej randze społecznej i wejście w zupełnie nowy świat wyższych sfer? Takie tylko pytanie zadaję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×