Jump to content

Rozkłady na poznanie samego siebie


NeoNówka
 Share

Recommended Posts

Moja siła i moc

 

1------2------4

3..----------5

6

 

Ten rozkład jest dla nas samych, dla podniesienia naszej samooceny i lepszego poznania swoich możliwości. Pokazuje też zmiany, jakie w nas zachodzą w wyniku rozwoju wewnętrznego. Jak widać jest tutaj tez kawałek analizy transakcyjnej, która pomoże zobaczyć nas od środka.

 

1 Pytający – ta karta najlepiej charakteryzuje pytającego

2 Co jest moją siłą – tutaj znajdziemy odpowiedź na to, co jest naszą najmocniejszą stroną, na czym warto budować swoje sukcesy

3 Jak ją znaleźć – tu karta pokażę, na czym należy się skupić, aby pielęgnować i rozwijać w sobie swoje mocne strony

4 Wewnętrzny rodzic – tutaj możemy poznać główne cechy naszego Wewnętrznego rodzica, czyli tego aspektu, który jest naszym ukrytym opiekunem, krytykiem i szefem; warto sprawdzić, gdzie mamy wobec siebie wygórowane wymagania lub nie ufamy swoim możliwościom

5 Wewnętrzny dorosły – ta karta pokaże cechy Wewnętrznego dorosłego, który potrafi w miarę optymalnie podejść do tematu

6 Wewnętrzne dziecko – tu znajdziemy te nasze aspekty, które odpowiadają za zabawę, radość, a także przystosowanie; jest to o tyle istotna karta, ze można w niej znaleźć również ślady traumy pochodzącej z dzieciństwa, jeśli było ono trudne i napiętnowane problemami.

Seksualność

 

6--------------------5

---------4-----------

2-------------------3

---------1----------

 

1. Jak w tym momencie przezywam moja seksualność?

Karta ta wskazuje, czy wszystko jest w porządku, czy macie sami wrażenie, ze potrzebujecie zmian.

2. Jak żyję- moja aktywna strona ( zadająca, inicjatywna)

Jesteście człowiekiem, który chętnie przejmuje inicjatywę i daje partnerowi sygnały, ze potrzebujecie kontaktu? Czy wszystkimi metodami uwodzicie i kusicie partnera?

3. Jak żyję - moja pasywna strona (poświęcająca, oczekująca)

Byc przez partnera rozpieszczanym, obserwując przy tym, ze sprawia mu to wieka przyjemność doprowadzić nas do rozkoszy, na pewno jest to piękne przeżycie. Ale czy na to pozwalacie? Czy tez sie wstydzicie, byc tylko uległym? Albo również rozkoszujecie sie równie mocno, ze aktywna stronę po prostu zanie****ecie.

4. Co powinnam pokazać i więcej przezywać w swoim życiu seksualnym?

Tutaj najczęściej pokazuje sie sedno problemów. Jesli mamy tajemnice i nie mówimy uczciwie z partnerem co chcemy przeżyć lub co sprawia nam przyjemność, nie może miedzy nami dojść do satysfakcjonującego aktu.

5. Moje potrzeby i życzenia względem partnera.

Co potrzebujecie najbardziej, do przeżycia satysfakcji w zbliżeniu cielesnym. Czy to delikatność, radość, nie zmuszanie, czy tez wielki wysiłek, który doprowadzi do spocenia.

6. Możliwe zmiany / Wynik

Tutaj karty pokażą, jakie możliwości mogą poprawić obecna sytuacje i co możecie oczekiwać po wprowadzeniu lub tez nie ewentualnych zmian.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hej,

Świetny rozkład. Jestem fanką używania tarota do samopoznania. Używam troszkę podobnego pomysłu na moje dzienne 3 karty.

Nazwałam to Elephant - Rider - Outsider, czyli jeździec na słoniu;-) a to się wzięło z jakiejś książki o generowaniu zmian, której autora nie pamiętam. W każdym razie idea jest taka, że Elephant czyli Słoń to takie wewnętrzne dziecko. Kieruje się emocjami i jest bardzo silna ale też szybko wszystko ją nudzi.

Rider, czyli jeździec to racjonalna część mojej świadomości, czyli można by ją nazwać rodzicem, używa logiki i argumentacji, ale też jest słaba dosyć, przynajmniej w porównaniu ze słoniem (może to tylko w moim przypadku ;-) No i chodzi o to, żeby te obie części chciały ze sobą współpracować. I to jak tego dokonać zawiera trzecia karta - obiektywny obserwator lub może nawet wewnętrzny nauczyciel.

1. Elephant

2. Rider

3. Outsider

Nie wiem jak przetłumaczyć na polski nazwy tych kart, żeby się tak ładnie rymowało. Jak ktoś by miał pomysł to by było super.

Czasem jeszcze robię taką pogłębioną analizę pod koniec dnia wkładam te karty z powrotem do talii, tasuję i patrzę co jest przed i po każdej z nich.

Czyli wychodzi taki rozkład na 9 kart. 2 po bokach modyfikują znaczenie środkowych, czyli jak się te energie przejawiły.

 

Z rozkładów na poznanie samego siebie to też używam takich na pracę z tzw. cieniem, czyli dokopania się do tych aspektów swej psyche, o których nie koniecznie chcemy wiedzieć, a które mogą wypływać jako różne problemy zdrowotne, nałogi, objadanie się itp. Ale nie wiem czy to kogoś interesuje. Może czasem wrzucę w nowym wątku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...