Skocz do zawartości

Tarot i świeca


maks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mam pytanie związane ze świecą używaną do oczyszczania kart Tarota i przy wróżeniu. Wiem, że do oczyszczania i wróżenia z kart Tarota powinno się używać białej świecy. Nigdzie nie mogę znaleźć z jakiego materiału ona powinna być wykonana. Może to nie ma większego znaczenia, ale od jakiegoś czasu nurtuje mnie to pytanie. Czy musi to być naturalny wosk pszczeli (takich świec używa się do rytuałów), czy może to być świeca z parafiny, i czy wielkość świecy ma znaczenie (czy może być np. tealight bez aluminiowej osłonki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma to większego znaczenia z czego będzie wykonana świeca. Ja osobiście używam zwykłej świecy, takiej która podoba mi się w sklepie. Zdecydowanie do oczyszczania preferuje jasne białe lub kremowe świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jak większość białej. Stołowej i wysokiej - według mnie większego znaczenia to nie ma, ponieważ bardziej liczy się kolor i ogień, który z niej się wydobywa niż materiał z którego jest ona zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jeszcze mam takie pytanie odnośnie świecy. Czy po oczyszczeniu kart za pomocą wspomnianej wyżej świecy, tak jak w przypadku niektórych rytuałów, musimy poczekać do jej całkowitego wypalenia się i później jej resztki zakopujemy lub wrzucamy do rzeki z dala od domu? Czy po oczyszczeniu kart gasimy świecę i używamy jej/zapalmy ją poźniej przy wróżeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie czekam na dopalenie się świecy, nie narzucam też z góry czasu jaki mam poświęcić na oczyszczanie. Wszystko jest kwestią dowolności w moim przypadku. Świecy z oczyszczania używam po raz kolejny np przy rozkładaniu Kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,

Mam mam pytanie związane ze świecą używaną do oczyszczania kart Tarota i przy wróżeniu. Wiem, że do oczyszczania i wróżenia z kart Tarota powinno się używać białej świecy. Nigdzie nie mogę znaleźć z jakiego materiału ona powinna być wykonana. Może to nie ma większego znaczenia, ale od jakiegoś czasu nurtuje mnie to pytanie. Czy musi to być naturalny wosk pszczeli (takich świec używa się do rytuałów), czy może to być świeca z parafiny, i czy wielkość świecy ma znaczenie (czy może być np. tealight bez aluminiowej osłonki)?

 

Indywidualna sprawa. Dla mnie ważny jest materiał, używam praktycznie zawsze świecy z pszczelego wosku. Sporadycznie używam świecy czarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderator

Odgrzebuje suchara, ale niedawno któraś wróżka na kosmice mówiła, że powinna to być świeca naturalna, z wosku pszczelego, a nie z parafiny, bo parafina zawiera dodatki ropopochodne, a z wosku pszczelego nie wydziela dymu i aromatyzuje pomieszczenie przyjemnym zapachem miodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Owszem, konkretnym kolorom swiec przyporzadkowane sa konkretne kolory, zapachy, planety, dni tygodnia a takze tematyka, ktorej mozna sie tykac stosujac magie swiec wlasnie, ktora jak najbardziej istnieje. ;)

 

Magia to dzialanie z poziomu umyslu... ;) swiadome dzialanie z poziomu umyslu. Kiedy zdmu****esz swieczke na torcie urodzinowym z zyczeniem sobie tego czy tamtego, to tez, w sposob nieswiadomy, stosujesz magie swiec.

 

Kolory... zapachy, olejki itd... maja to wszystko usprawnic, ulatwic... i wzmocnic.

 

Kazdy praktykuje takie sprawy inaczej, wiec nie ma co sie sprzeczyc czy kwestionowac. Kazdy ma swoje doswiadczenie... i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje suchara, ale niedawno któraś wróżka na kosmice mówiła, że powinna to być świeca naturalna, z wosku pszczelego, a nie z parafiny, bo parafina zawiera dodatki ropopochodne, a z wosku pszczelego nie wydziela dymu i aromatyzuje pomieszczenie przyjemnym zapachem miodu...

 

 

Takze stosuje naturalne z wosku pszczelego... Zreszta w domu mam tylko takie. Nawet niektore robione samodzielnie... ;) Piekny zapach, przyjemny... wole je od tych parafinowych. Ogolnie nie uznaje parafiny... odpad z ropy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Niestety te z wosku pszczelego są droższe i chyba jakby szybciej się spalają...

 

wcześniej stosowałem zwykłe świecie, ale ostatnio chciałem oczyścić mieszkanie ze złych energii, więc zakupiłem kilka takich naturalnych. Ale postanowiłem teraz używać tylko takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...