Skocz do zawartości

Uniwersalny Eliksir - Ocet Jabłkowy


Gość Asmic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asmic

Może komuś się przyda :)

Przepis na ocet jabłkowy domowej roboty (najzdrowszy)

 

Nie mylic z octem spirytusowym w waszych kuchniach!! ktory jest bardzo niezdrowy!!

Łatwo od razu rozpoznac jaki mamy ocet w kuchni po jego barwie. Spirytusowy ma przeźroczystą barwe.

 

Ocet Spirytusowy

150px-Ocet_spirytusowy.jpg

Ocet Jabłkowy

ultrasport_1_9871.jpg

 

Przepis:

Wybierz kilka ładnych jabłek, umyj i pokrój je wraz ze skórkami i gniazdami nasiennymi, na małe kawałki jeszcze lepszy efekt bedzie jak zetrzemy na tarce. Umieść je w dużym słoiku i zalej posłodzoną przegotowaną wodą (jedna łyżka cukru na jedną szklankę wody).

Naczynie zatkaj obwiązując płótnem lub gazą. Postaw w ciepłym miejscu, aby jabłka sfermentowały - na około 4 tygodnie. Od czasu do czasu płyn zamieszać drewnianą łyżką. Gdy płyn przestanie się burzyć, przelej go do butelek, przecedzając przez gazę. Szczelnie zamknij i przechowuj w chłodnym miejscu.

 

 

Ze względu na dużą zawartość wielu substancji mineralnych potrzebnych naszemu organizmowi ocet jabłkowy jest naturalnym lekiem na wiele dolegliwości, śmiało mozna go nazwac uniwersalnym eliksirem. Zawiera on w sobie pierwiastki potasu, wapnia, fosforu i sodu. W occie jabłkowym jest około 20 najważniejszych substancji mineralnych i mikroelementów, a także kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje balastowe, cały szereg fermentów i aminokwasów. Główną rolę w powrocie organizmu do zdrowia odgrywa tu składnik octu jabłkowego pektyna. Jest to substancja balastowa, poprawiająca procesy trawienia i pełniąca szereg pożytecznych funkcji w organizmie: obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia stan naczyń krwionośnych, zapobiega miażdżycy, nadciśnieniu itp. Zawiera także witaminę E , uważaną za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, neutralizujących szkodliwe działania wolnych rodników, które mogą być przyczyną przedwczesnego starzenia się , zaburzeń systemu immunologicznego, chorób sercowo-naczyniowych, zaćmy i chorób onkologicznych.

 

Odchudzanie!!

Ocet pomaga spalić tłuszcz i oczyścić organizm z toksyn, a także jest znakomitym środkiem dietetycznym. Jego kwaśny odczyn znacznie przyspiesza procesy trawienia i w ten sposób organizm jest w stanie spalić więcej kalorii i skutecznie pozbyć się nagromadzonych zapasów tłuszczów.

Osoby z nadwagą pragnące przeprowadzić kurację octową powinny go pić trzy razy dziennie (po dwie łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody): na czczo, przed obiadem i przed snem. Trzeba przy tym ograniczyć spożycie soli.

Ciekawostka: Zjadanie marchewki wspomaga odchudzanie..na strawienie jednej marchewki potrzeba wiecej kalorii niz ona sama w sobie zawiera :P

 

Na co oraz dawkowanie:

 

Profilaktycznie :

2-3 razy dziennie 2-3 lyzeczki rozpuszczone w szklance przegotowanej wody

Wypryski na twarzy:

2 lub 3 razy dziennie przemywać chorobowo zmienioną skórę octem;

Żylaki:

nogi należy smarować kilka razy dziennie octem. Równocześnie trzeba pić 3 łyżki stołowe octu w ciągu dnia;

Angine:

1 łyżkę octu jabłkowego zmieszać z 1 szklanką ciepłej wody. Roztworem płukać gardło 3-4 razy dziennie;

Kasze:l

1 łyżkę octu jabłkowego zmieszać z 1 łyżką soku z cytryny. Dodać 1 stołową łyżkę miodu i 1 łyżeczkę płynnej gliceryny. Całość wymieszać. Pić co dwie godziny po 1 łyżeczce;

Anemia:

Porcję octu powinny codziennie wypić też osoby cierpiące na anemię, gdyż pobudza on produkcję czerwonych krwinek. (patrz profilaktycznie)

Obrzęki stóp i kostek:

1 szklankę octu jabłkowego wlać do miski z letnią wodą. Zanurzyć stopy do wysokości kostek i moczyć przez kilka minut. Powtarzać co kilka dni;

Oparzenia:

na oparzone miejsca przykładać gazę nasączoną octem jabłkowym. Ocet też łagodzi objawy nadmiernej opalenizny słonecznej;

Wysokie ciśnienie:

1 łyżkę stołową octu pić trzy razy dziennie: rano, w południe i wieczorem. Ocet można mieszać z wodą. Leczenie może trwać nawet kilka lat

Pielegnacja skory:

Nacieranie skóry mieszanką octu z wodą w proporcji 1:1 odżywia i pielęgnuje wrażliwą skórę. Tak przygotowana mieszanka nadaje się również jako tonik do twarzy. Ocet ten w naturalny sposób przywraca skórze płaszcz ochronny i utrzymać zdrowy i piękny wygląd.

Ocet jabłkowy w pielęgnacji włosów i skóry głowy:

Wymieszać litr letniej wody z 1/4 filiżanki octu i w takiej mieszance płukać włosy. Taka płukanka oczyszcza, witalizuje włosy i skórę głowy, nadaje połysk i objętość."

 

DO ZNISZCZONEJ SKÓRY DŁONI, ZMĘCZONYCH CODZIENNYMI PRACAMI DOMOWYMI, POLECAM KREM, KTÓRY NALEŻY PRZYGOTOWAĆ Z JEDNEJ ŁYŻKI OCTU, CZTERECH ŁYŻEK OLEJU RZEPAKOWEGO I ŻÓŁTKA. NIE STOSOWAĆ NA OTWARTE RANY, KREM ZMYĆ PO GODZINNYM OKŁADZIE.

Nie rozcieńczony, stosowany bezpośrednio na skórę, leczy dolegliwości skórne. Używany do płukania włosów zapobiega ich wypadaniu. Płukanie włosów w słabym roztworze octu pozwala dokładnie usunąć resztki piany i mydła i zapobiega przetłuszczaniu się włosów sprawiając, że długo pozostają one świeże, pachnące i z połyskiem.

Kwas octowy to również doskonały antyseptyk. Rozcieńczony możemy użyć także do przemywania powierzchownych oparzeń, co zapobiegnie tworzeniu się blizn i uśmierzy ból.

Edytowane przez Asmic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szkoda, że nikt nie ma doświadczeń z octem jabłkowym.

Ja w tym roku zrobiłam pierwszy raz, lecz bez sukcesu.Szybko się zniechęciłam i nie próbowałam już drugi raz, tylko poszłam i kupiłam.Przemywam codziennie twarz tonikiem zrobionym z octu jabłkowego i zimnej przegotowanej wody w proporcji 1/1.Niestety jeśli mam wypryski to nie znikają szybciej po zastosowaniu tego toniku.Stosuję ten tonik jako odmładzacz i dezynfektor.W tym jest dobry, ale ktoś musi tolerować jego zapach(trwa to kilka chwil).Płuczę czasami nim włosy, ale nie obserwuję skutków.Może kiedyś przeprowadzę prawdziwy eksperyment, bo jak na razie to wiem, że ma bardzo dużo dobrych właściwości i stosuję bez obserwacji.Mam jeszcze takie spostrzeżenie, ze jak piłam raz dziennie 1 łyżkę octu w szklance wody to zaczęły tak się oczyszczać nerki, że dostałam ataku bólu i musiałam przerwać picie.Ponowiłam picie po jakimś czasie i zaczęło się dziać to samo, więc znów przerwałam.Pewnie za jakiś czas wróce znów do picia.Jeśli ktoś wie czy to na pewno oczyszczanie nerek czy coś innego to proszę o zabranie głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyjaciolka kupila sobie ocet jablkowy i zaczela go pic, bo chciala schudnac.

Pila, pila...I fakt, bardzo schudla, ale chyba cos jej zoladek na tym ucierpial, bo potem bardzo cierpiala na bole zoladkowe, takze cos, za cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piłam bardzo krótko, więc efektów odchudzania nie widziałam.Zresztą nie chciałabym, bo jestem bardzo szczupła. Ocet zaczęłam pić dla zdrowia, gdyż cały czas choruję.Ale w/w ataki nie pozwalały mi na dłuższe przyjmowanie.

Jeszcze przypomniałam sobie, że tym tonikiem przemywałam skórę pleców, na której mam grzybicę i faktycznie grzyby uciekały, ale jak tylko nie przemywałam wszystko wracało.Doszłam więc do wniosku, że mogę tak całe życie się smarować a to i tak nie zginie.Myślę, że te grzyby są ze środka organizmu i chyba tylko niszczenie ich od wewnątrz ma jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...