Skocz do zawartości

Piasek.


dem6n6l6g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio, w trakcie kolejnej z rzędu oneironautycznej podróży, doświadczyłem czegoś, czego opisanie i tak nie będzie w pełni oddawać. Była to rzecz niemożliwa. A może jednak? Nurtuje mnie właśnie poniżej opisany problem. Zależy mi na możliwie jak najpełniejszym objaśnieniu tego sennego przeżycia.

 

Zacząć trzeba od tego, iż nie jestem sam w doświadczeniu. Parę tygodni po śnie, mej znajomej śniło się podobne doświadczenie - osadzone jedynie w innych realiach wymiarowości snu. W zasadzie tylko ten fakt zmotywował mnie do sformułowania pytania, gwoli jakiegokolwiek doświadczenia.

Zmierzam. Wybieram tułaczkę - nie męczącą, optymalną i wspaniałą. Towarzyszą mi dwie osoby. Mamy przywdziane habity. Mimo tego stroju, nie jest nam ciepło. Lecz Słońce oddaje swe ciepłe promienie, co jest wyraźnie odczuwalne i namacalne. W oddali spostrzegamy przepiękny krajobraz. Niezwykle ujmujący, pachnący zielonością i złożonością ekspansywnej natury. W zasadzie wydaje się być blisko. Jednak, ni stąd ni zowąd znajdujemy się na bezmiarze pustynnym. Ogrom pustkowia zdumiewa nas, lecz nie przytłacza. Wspinamy się na kolejną skarpę, piaszczysty klif. A w zasadzie w tym miejscu napisać trzeba, iż przypominało to piasek. Formę pustynnych bezbrzeży. Wchodząc wyżej, doświadczyłem, doświadczyliśmy tego, co nurtuje mnie najbardziej - piasek, a raczej - substancja przypominająca kształt, barwę i formę piasku, grubego piasku, stała się dla nas bezgranicznie miękka.. Nie istnieje w całej etymologii słów, jaki posiada w swym zakresie język polski, by wyrazić tę właściwą, transcendentalną miękkość. Czułem ją niezwykle silnie. Było to najprzyjemniejsze sensualne przeżycie, jakiego kiedykolwiek doznałem. Zatapiałem się w jej poły, łapczywie stawiając kolejne kroki, kładąc się weń, zataczać i krążyć.. Wszystko, by odczucie było jeszcze pełniejsze, jeszcze prawdziwsze i dłuższe! Na tym w zasadzie kończy się pamiętanie powyższego snu.

 

Zaznaczyć też chciałbym, iż moja znajoma, która znała doskonale powyższy sen, również znalazła się na plaży, stąd doszła do wniosku, iż również zatapia się w piasku. Widnokręgi na niebie, falujące Słońca i Księżyce, złożoność i bliskość natury były porównywalne w odczuciach do mych własnych. Lecz piaszczysta substancja i jej dodała nie mało wątpliwości.

 

Stąd, chciałbym poznać opinię w sprawie tych dwóch podróży, głównie pod kątem najbardziej miękkiego stanu, jaki można tylko doświadczyć.. Mile widziana będzie także opinia wynikająca z genezy całego snu/ -ów. Od razu pragnę zaznaczyć, iż oboje mamy doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi, również tymi wzmacniającymi sen, jak choćby Ubulawu czy Silene capensis. Doświadczamy także sukcesywnie LD w ogromnym procencie. Stąd, autentyczność przeżycia była tak namacalna.

 

Uprzejmie proszę o jak najprędszą, konstruktywną odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Najserdeczniej,

 

Dem6n6l6g .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu pragnę zaznaczyć, iż oboje mamy doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi, również tymi wzmacniającymi sen, jak choćby Ubulawu czy Silene capensis. Doświadczamy także sukcesywnie LD w ogromnym procencie

 

To jest cała interpretacja snu i nadwrażliowści doznaniowo - dotykowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mija się Pan z tematem, bo interpretacja, w swym zakresie, odnosi się do w y t ł u m a c z e n i a. Substancje jakiekolwiek są niczym innym, jak tylko uruchomieniem podświadomości, czy, jeśli ktoś posiada - nadświadomości, w czystą rzeczywistość. I, bynajmniej, nie chodziło mi o podanie powodu doświadczenia tejże miękkości, lecz - znaczeniu. Pańska odpowiedź jest więc, co najwyżej, chęcią 'bycia kimś fajnym'. Prosiłem o objaśnienie - symbolizm, znaczeniowość, odniesienie niekoniecznie sennikowo - podręcznikowe. Stąd, chyba się Pan kolokwialnie wyrychlił.

Edytowane przez dem6n6l6g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji sny po środkach halucynogennych, alkoholu praktycznie nie nadają sie do tłumaczenia, zawsze mozesz spróbować na własną siłę, tylko musisz brać poprawkę że jak rzeczywiste zachowanie po czyms takim odbiega od normy to również podświadomość wysyła wypaczone obrazy.

Ewentualnie możesz spróbować gdzie indziej nikt na siłę cię tu nie trzyma, może warto, może tam ludzie wiedzą jak takie "krzywe" symbole czytać ja czegos takiego nie potrafię.

Co do bycia "fajnym" - dawno już z tego wyrosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie traktować mojej powyższej wypowiedzi jako urągającej, czy nie dojrzałej. Lecz akurat nie mogę zgodzić się w kwestii krzywienia podświadomości. Jak wiadomo, wszelkie substancje psychoaktywne, o działaniu pobudzającym centralny układ nerwowy, odblokowują bramy i okowy mózgu, który miast analizować rzeczywiste informacje, przepuszcza swą nieszczelnością informacje podświadome. Można nań wpływać - jednak, mimo wszystko, będzie to rzeczywisty i aktualny stan wrażeniowy, jaki jest prawidłowy dla nas. Tylko dla nas. Jeżeli Pan nie popiera tego typu formy eksploracji natury, okraszonej powszechnie fatalną opinią i gargantuicznym zmyślaniem, nie może Pan twierdzić, iż obraz senny jest krzywy. Nie jestem tu na siłę - czekałem na konstruktywną i względnie satysfakcjonującą odpowiedź na zaistniały problem. Ale, faktycznie - być może ciężko niektórym z Państwa zmierzyć się z problemem. Liczyłem, iż takie forum zrzesza ludzi, którzy są w stanie naprowadzić osoby skonsternowane na szerze tory myślenia. No cóż. Widać Polska idzie z duchem bezmyślnego postępu.

 

Av.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...