Jump to content

Donata


doltmuffin
 Share

Recommended Posts

  • 4 years later...

Donata – żeński odpowiednik imienia „Donat”. Pochodzi od łacińskiego słowa ‚donatus’, które oznacza „darowany przez Boga”.

 

Donata to osoba niezwykle samodzielna i pracowita, posiadająca ogromne poczucie obowiązku. Wszystko, co robi, traktuje bardzo poważnie. Powierzone jej zadania i obowiązki zawsze wykonywane są z niesamowitą skrupulatnością i, przede wszystkim, na czas.

 

Czasem bierze na siebie zdecydowanie za dużo, lecz jej wrodzona organizacja i dyscyplina, pozwalają jej ze wszystkiego sumiennie się wywiązywać. Potrzebuje jednak większego wsparcia od bliskich i wymaga, aby jej ciężka praca znalazła wśród nich uznanie.

 

Zawsze staranna, odpowiedzialna i systematyczna, choć czasem zdarza jej się ulec lenistwu. Jednak, jeśli już raz czegoś się podejmie, nic nie jest w stanie jej w tym przeszkodzić.

 

W życiu najbardziej ceni sobie spokój, ład i porządek. Ambicja i lojalność to jej podstawowe cechy. Nigdy nie zawodzi, stąd ma wielu oddanych przyjaciół. Wiele od siebie wymaga i tego samego oczekuje od innych. Brzydzi się fałszem i obłudą.

 

Jej uporządkowany tryb życia sprawia, że często jest mylnie postrzegana jako osoba wyniosła, czy wręcz nudna. Donata posiada jednak ogromne poczucie humoru, jest otwarta i towarzyska. Wrażliwość i uczuciowość to zdecydowanie jej mocne strony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...