Skocz do zawartości

Moje eseje na temat rozwoju duchowego.


Gość Thanastel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Thanastel

Moje eseje - czyli 'kilka zdań' na temat rozwoju duchowego"

 

 

1. Bóg

Bóg - religia zakłada, iż bogiem możemy nazwać istotę, która stworzyła ten świat i wszystko co z nim związane. Bóg istniał od zawsze, istnieje teraz i będzie egzystował w zaświatach na wieki, wielu teraźniejszych ezoteryków twierdzi, iż bóg jest jedynie mocą tworzycielską otaczająca ten świat, jest w każdej rzeczy i istocie, która jego dotyczy. Istnieje też teoria dotycząca godformów, czyli istot znajdujących się w Astralu, stworzyliśmy ich My - ludzie. Jak? Za pomocą wiary! Godformą jest każdy bóg, którego przedstawia religia, to wierzenia człowieka go ukształtowały i dały mu moc! Znanym przykładem jest Jezus! Mesjasz w chrześcijaństwie - religii, która objeła większość tego świata. Godformem jest też Allah i inni bogowie w różnych religiach. Te istoty mają własną wolę, ale nie mogą bezpośrednio oddziaływać na nasz świat, aczkolwiek są w stanie pomóc własną energią swojemu poddanemu. To że są w stanie pomóc własną mocą wierzącemu, nie znaczy że każdy cud pochodzi od jego energii, dużą rolę odgrywa tu znaczenie placebo. Jako, iż jest to esej, teraz Wam wyjawię moje zdanie. Owszem, ja jestem całkowicie pewny że większość cudów to placebo i istnieje coś takiego jak godform, sam posługuje się jednym ale nie będe Wam się rozpisywał o tym w tym eseju. Jako ezoteryk, oddziaływuje własną wolą na otaczającą mnie rzeczywistość, może pamiętacie, bóg jest mocą tworzycielską w niektórych poglądach mistycznych. Z tego wynika, że cząstka boga jest w człowieku. To co napisałem, zakłada naszą człowieczą boskość - tak, uważam że my ludzie jesteśmy pomniejszymi bogami. Moim zdaniem nie ma istoty wyższej, która obserwuje świat 'z góry'; jest energia, która przepełnia naszą rzeczywistość i nas samych.

 

 

2. Energia

 

Czym że jest energia? Owa moc o której mówie napewno nie jest energią kinetyczną czy mechaniczną. Więc czym jest? Może słyszeliście o energii Chi lub Ki. Jeśli tak, to wiecie czym jest energia, którą ja opisuje. Jest to energia życiowa! Tak! Każdy człowiek i żyjąca istota posiada zasoby takiej 'mocy'! My ezoterycy, możemy nią manipulować dowoli - co jest podstawą. Jednym z najprostszych ćwiczeń jest Psiball, czyli kula uformowana z naszej energii. Psiball jest robiony najczęściej pomiędzy rękoma, może też bym tworzony na nodze, głowie czy nosie. Tak, na nosie! Ale żeby go utworzyć na nosie, trzeba już siedzieć w temacie dłużej, jeśli wiecie o co mi chodzi. Jeśli mówimy już o energii, porozmawiajmy o jej zbiornikach!

Dodam jeszcze, że ta energia jest niewidzialna, aczkolwiek nie zaprzeczam że nie można jej ujrzeć! Ja sam ją widzę na każdej rzeczy i osobie.

 

3. Czakry

 

Jak już mówiłem, czakry są skupiskami energii. W każdym człowieku jest ich 7! Wymienie je po kolei:

Czakra podstawy

Czakra genitaliów

Czakra splotu słonecznego

Czakra serca

Czakra gardła

Czakra trzeciego oka

Czakra korony

Każda czakra, ma jakieś znaczenie i każdy ten zbiornik, oddziaływuje na nasze zachowanie. Osobiście nie wierzę w coś takiego jak czakra, pewnie wielu ezoteryków i okultystów będzie się mnie czepiać o to. Nie mam zamiaru w coś takiego wierzyć, poprostu. To my jesteśmy kowalami naszego losu i to my działamy negatywnie lub pozytywnie , a nie czakry robią to za nas.

 

4. Wymiary i inne światy

 

Trochę się tu rozpiszę, więc proszę Was o wypicie szklanki kawy i niezaśnięcie. Oczywiście żartuje, przejdźmy do tematu.

Wymiary - są to miejsca nie dotyczące świata materialnego, przebywają tam istoty niematerialne.

Przykładowym i chyba najbardziej znanym światem z tych innych jest Astral! To tam przebywają te wszystkie anioły, demony, duchy, godformy i inne stworzenia. Astral ogólnie rzecz biorąc jest bardzo podobnym światem do naszego, ale nim nie jest więc musi posiadać jakieś znaczące różnice.

Pierwszą różnicą jest to że tam najczęściej nie ma żywych ludzi. Podobno można zobaczyć tam duchową forme człowieka, ale ja się z tym nigdy nie spotkałem, więc tego nie potwierdze.

Drugą różnicą jest występowanie tam istot niematerialnych! W świecie rzeczywistym, można spotkać jakiegoś błąkającego się ducha lub jakąś inną istote, owszem. Ale w Astralu jest ich po pierwsze pełno, a po drugie można je ujrzeć wzrokiem, tak jak ludzi w świecie materialnym. Jeśli się ekscytujecie, proszę Was, już przestańcie. Każda istota Astralna, przybiera wygląd najbardziej odpowiedni dla naszego umysłu, więc ten wygląd nie jest jej prawdziwą sylwetką. Prawdopodobnie żadna istota w Astralu oprócz duchów, nie ma swojego wyglądu. Są to najprawdopodobniej energetyczne anomalie, które wędrują sobie od miejsca do miejsca. To tyle na temat Astrala.

Prawdopodobieństwem jest, iż istnieją też inne wymiary. Opisuje je Jakub Niegowski w swojej książce 'Na granicy światów. Księga tajemnic międzywymiarowych magów', która była moją pierwszą książką z tej dziedziny! Bardzo ją polecam, możecie w niej znaleść najważniejsze podstawy, które Wam pomogą w dalszych studiach w dziedzinie ezoteryki.

 

5. Życie po życiu

 

 

Życie po życiu.. w wielu religiach jest to niebo lub piekło czyli otchłań, gdzie żerują najgorsze pomioty, które były na tym świecie. Ten esej nie będzie długi, moim zdaniem istnieje życie po śmierci. Ostatnio skontaktowałem się z moim wyższym Ja, a raczej Ono ze mną i trochę mi poopowiedziało jak to jest po śmierci. Z tego co wiem, po śmierci dusza przechodzi do kolejnej inkarnacji, czyli kolejnego wcielenia człowieczego. Reinkarnuje tak ciągle, dopóki nie zgromadzi odpowiedniej wiedzy, by pójsć na tamten świat. Tamten świat czyli po kolei:

Świat Astralny

Świat Mentalny

Świat Buddyczny

Świat Atmiczny(czyli nirwana).

Te wymiary zostały wymienione w książce Jakuba Niegowskiego, którą już podawałem w poprzednim eseju. Nie myślcie, iż trzymam się teorii Pana Jakuba. Ja z moją wyższą formą, poprostu doszliśmy do konkluzji z teorią wyżej wymienionego autora.

 

6. Katalog istot

 

Anioł - istota inteligentniejsza od nas - ludzi. Stworzona została przez boską energię, jest jej 'wysłannikiem'. Najczęściej zachowanie tego stworzenia w stosunku do nas jest przyjazne.

Istnieją też anioły godformy, czyli Archanioł Michał, Rafael i tym podobne.

Demon - również istota mądrzejsza od nas. Demony tworzymy my ludzie, podczas śmierci. Jak? Emocje wyzwalane przez nas w trakcie umierania, tworzą demona. Prawdziwe demony, czyli te które biorą się od nas, znajdują się w Tartarze czyli astralnym domu demonów. Ich charakter jest zależny od uczuć człowieka umierającego. Jak przy aniołach, demony mogą być godformami. Najpopularniejsze godformy to Szatan, Lucyfer, Belial i Lewiatan czyli 'książęta piekła'. Zauważyłem, że godformy zazwyczaj są mile nastawione do człowieka, który jest zaznajomiony w czarnej magii lub innej dziedzinie rozwoju duchowego. To tylko moje doświadczenia, ponieważ ja przy zadawaniu się z nimi nie zauważyłem żadnych szkód wyrządzonych mojej osobie przez te istoty.

Godform - jak już wcześniej opisałem, jest to istota Astralna utworzona przez wiare ludzi w nią. Jest podtrzymywana przez nią i żywi się energią wierzących.

Duch - są dwa rodzaje duchów:

Neutralne - czyli dusze zmarłych ludzi.

Negatywne - duchy stworzone samoczynnie w Astralu, przechodzące z niego do świata fizycznego:

Poltergeist - złośliwy duch, najczęściej grasuje w domach i gospodach. Ma wpływ na przedmioty materialne, stąd nazwa 'złośliwy'.

Zjawa - negatywny duch, który straszy ludzi niemagicznych. Doświadczony mag, upora się z nią bez problemu.

Zjawa nocna - jest podobna do normalnej zjawy, tylko zazwyczaj straszy ludzi w nocy, a jej straszenie polega na duszeniu człowieka, który świadomie znajduje się w paraliżu sennym.

Jest jeszcze dużo duchów do wymieniania, ja wymieniłem Wam najważniejsze.

Larwy astralne - stworzenia, które żyją 'na dole Astrala'. Żywią się energią ludzi, którzy uprawiają magię. Mogą wyrządzać też krzywde, istotom niemagicznym ale to jest bardzo rzadki przypadek. Pojawiają się najczęściej przy rytuałach magicznych lub innych czynnościach. Można je odpędzić dowolnym rytuałem odpędzającym.

 

7. Magia

 

Może powinienem to napisać na początku, ale postanowiłem że dam to na koniec. Dla mnie magia jest częścią mojego życia. Magią mogę też nazwać działanie siłą własnej woli na otaczający nas świat. Jest wiele definicji tego sformułowania.

 

Myśle że to już koniec moich esejów.

Pamiętajcie! Nie ważne czy doszliśmy do konsensusu, ważnym jest poznanie mojej osoby przez ten tekst!

 

Dodatek:

 

To jeszcze nie koniec! Postanowiłem że ułoże dla was rytuał zaklinający dany przedmiot swoją energią! Zaklęty przedmiot jest potrzebny w każdym rytuale magicznym. Nawet w kościele, kapłan nieświadomie zaklina opłatek!

 

1. Narysuj na kartce duży pentagram.

2. Połóżcie na środku pentagramu, swój przedmiot, który będziecie zaklinać. Najlepiej niech to będzie drewno. To wszystko zależy od was, ja mam drewniany kij.

3. Gdy już to zrobicie, podnieście do góry ręce i uklęknijcie przed pentagramem

4. Wypowiedzcie:

' Błogosławie ten przedmiot moją boską energią! Wzywam żywioły tego świata, niech staną się moimi sprzymierzeńcami!

Żywiole Ognia, pobłogosław tą rzecz, niech stanie się od tego momentu moim reprezentantem!

Żywiole Wody, pobłogosław tą rzecz, niech stanie się od tego momentu moim reprezentantem!

Zywiole Ziemi, pobłogosław tą rzecz, niech stanie się od tego momentu moim reprezentantem!

Żywiole Powietrza, pobłogosław tą rzecz, niech stanie się od tego momentu moim reprezentantem!

Zaklinam ten przedmiot, niech stanie się moją magiczną bronią towarzyszącą mi przy każdej czynności magicznej, jak oko w głowie.

Niech stanie się wola moja, albowiem ona jest mojej osoby prawem!(wypowiedzcie to dwa razy).

 

 

Eseje pisałem 1,5 h.

Edytowane przez Thanastel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążysz po jakichś dziwnych meandrach, wpadając w trochę ślepą uliczkę panteizmu. Ale wszystko jeszcze przed Tobą. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...