Jump to content

Stukacz - muzykalny duch

Sensytywna
 Share

Recommended Posts

Od zeszłego roku w moim domu słychać stukanie w ściankę działową między moim pokojem a pokojem mojego ojca, dokładnie za szafką na książki. Na początku stukanie było rzadkie - raz na około miesiąc i choć rytmiczne, o zmiennych sekwencjach stukań (za każdym razem inaczej) nie przypominało żadnej znanej melodii. Ostatnio jednak to się zmieniło - stukacz, bo tak nazywamy to zjawisko, zaczął nas odwiedzać średnio raz na tydzień i wystukał dwie znane melodie - wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale jedna z nich po rozpoznaniu przeze mnie i mamę (obie byłyśmy wtedy w pokoju) to stara piosenka szkolna "Elementarz Jacek ma" a druga to fragment melodii Marsza Pogrzebowego Chopina. Jak zaznaczyłam stukanie słyszą tez moi rodzice i pies, więc to nie omamy, w naszej rodzinie od czasu pojawienia się stukacza nikt nie zmarł, więc to nikt z rodziny ani znajomych. Stukanie w moim pokoju ma miejsce wyłącznie za dnia. Natomiast w nocy (zawsze po północy) słychać głuche walenie w ścianę (nie wiadomo dokładnie gdzie).

Zastanawiam się gdzie znaleźć osobę, ktora mogłaby nawiązać kontakt ze stukającym i ewentualnie sprawić, żeby odszedł.