Jump to content

Magia koloru


Guest Astra_
 Share

Recommended Posts

Guest Astra_

Magia koloru

 

 

Mówią, że nie ,,szata zdobi człowieka,,. Oczywiste, ale to w jakich kolorach chodzimy i się otaczamy pokazuje jacy jesteśmy co w nas drzemie czego pragniemy.

Maja one również niezwykłą moc? Emitują energię, która może wpływać na nasz nastrój i psychikę a nawet ,,leczą,, .

Warto więc poznać ich znaczenie, bo wiedza ta może okazać się pomocna w codziennym życiu.

 

 

Kolor czerwony

Ma on w sobie dużą siłę. Gdy nosisz go często oznacza to, że odczuwasz potrzebę bycia osobą przebojową, zdecydowaną i seksowną. Upodobanie tego koloru pokazuje również, że nie wierzysz w miłość opartą na uczuciach wyższych.

Uwaga: Osoby obdarzone silną osobowością nosząc często kolor czerwony mogą stać się tyranami. Czerwień dodaje pewności siebie i pomoże odnieść sukces, a więc powinny go nosić osoby nieśmiałe.

Kolor ten ma duży wpływ na nasze zdrowie. Według medycyny chińskiej wnętrze z przewagą czerwonego może powodować wysypkę i nadciśnienie tętnicze. Kolor ten pobudza libido.

 

Kolor żółty

Jeśli wybierasz tę barwę, nie lubisz samotności i najlepiej czujesz się w dużym towarzystwie. Żółty dodaje pewności siebie w związku. Jest polecany osobom zdającym egzaminy lub szukającym pracy.

Kolor ten wywołuje radość, oddala nudę i poczucie zmęczenia. Jest bardzo pomocny w leczeniu depresji i dobrze wpływa na osoby o melancholijnym lub wręcz smutnym usposobieniu.

Nie jest jednak wskazany dla ludzi nerwowych ponieważ wyostrza tę cechę charakteru.

 

Kolor zielony

Jest kolorem wyzwalającym spokój i harmonię. Powinny otaczać się nim osoby nerwowe i nadpobudliwe. Zieleń ma właściwości relaksujące. Kolor ten sprawia, że czujemy się bezpiecznie.

Pomoże pracoholikowi, jednak zaszkodzi osobie od pracy stroniącej, ponieważ sprzyja lenistwu.

 

Kolor niebieski

Pobudza do twórczego działania i pracy, a także sprzyja niezależności i oryginalności. Służy osobom znerwicowanym, gdyż uspokaja układ nerwowy i działa łagodząco.

Nie jest on jednak polecany osobom mającym skłonności depresyjne i samotnicze.

 

Kolor fioletowy

Symbolizuje zainteresowanie psychologią i filozofią. Nie powinni go za często stosować osoby o wysokim intelekcie, gdyż mogą za bardzo oderwać się od otaczającej ich rzeczywistości.

Kolor ten działa uspokajająco na osoby z zaburzeniami psychicznymi. Pomaga on walczyć z fobiami i stanami lękowymi. Kolor ten pobudza również zdolności artystyczne.

 

Kolor brązowy

Brąz symbolizuje karierę zawodową, ale powinni go unikać pracoholicy. Brąz wzmaga niezadowolenie, a więc pesymiści i malkontenci powinni go wyeliminować ze swojej garderoby.

Jest natomiast dobry dla osób, które mają problem z dyscypliną. Kolor ten symbolizuje również stałość i porządek . Gwarantuje poczucie bezpieczeństwa.

Nie powinny go nosić osoby o niskim poczuciu własnej wartości, ponieważ może to pogłębić ich niezadowolenie z siebie.

 

Kolor czarny

Barwa ta nie jest jednoznaczna. Na jednych może ona działać inspirująco, na innych negatywnie. W większości przypadków symbolizuje jednak smutek i przygnębienie.

Noszenie czerni może jednak pomóc, gdy nie masz motywacji do pracy. Jest to barwa osób biernych i wyalienowanych. Symbolizuje zarówno osobę zdyscyplinowaną, jak i niezależną i nieugiętą.

 

Kolor pomarańczowy

Symbolizuje optymizm i chęć życia. Polecany jest osobom z tendencjami do nastrojów depresyjnych i pesymizmu. Kolor ten pomaga ludziom chaotycznym: sprzyja bowiem koncentracji na szczegółach.

Niekorzystny jest dla osób zazdrosnych, gdyż może uwypuklić tę cechę charakteru. Osoby noszące ten kolor są kreatywne, wytrwałe i pełne energii.

 

Kolor biały

Twoja osobowość jest pełna optymizmu. Jesteś osobą zrównoważoną. Osoby, które się nim otaczają, często stronią od ludzi. Nie jest więc polecany osobom skłonnym do samotności, ponieważ może pogłębić ten stan.

Edited by Astra_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...