Jump to content

o aniołach


Guest Ambere
 Share

Recommended Posts

Guest Ambere

chciałabym powrócić do dyskusji o aniołach ....rozmowach z nimi ....ich opiece czuwaniu i znakach :slonko_na:

jak z Nimi rozmawiać by nam pomagały ....

 

przesyłam dość interesujący link :)

 

 

 

 

zapraszam do dyskusji:)

 

 

Pozdrawiam

A.

 

 

Edited by Ambere
Link to comment
Share on other sites

Moze teraz ja opowiem o mojej histori, z Aniołem. Do swojego Anioła Stróża modlę sie, i głęboko wierzę, że w wielu sytuacjach mi pomaga, czuwa nad moim życiem.

Ale nie o tym chciałam napisać. Na tym właśnie forum przeczytałam o Hanielu, jest Archanioł miłości.

A moja historia z nim zaczyna sie tak:

Ponad rok temu, w lutym byłam wtedy w klasie maturalnej, uciekłam z ostatnich lekcji i pojechałam autobusem do domu. W tym, że autobusie zaintrygował mnie pewien chłopak ( do dzis uważam, że ta ucieczka to nie byl przypadek), zaczęłam się nim interesować, usłyszałam wiele negatywnych opinii na jego temat, ale wiadomo "miłość ślepa jest", nie uwieżyłam. Nie znałam go osobiście, ale zrobiłam mu w pewnym sensie krzywdę( nie chę teraz opisywać o co chodzi). Cierpiałam ja, i wiem, że jemu też nie było łatwo. 3 Miesiące temu, zaczęłam prosić Haniela, aby pomógł nam sie poznać, była to modlitwa własnymi słowami. Nie musiałam długo czekać na efekt, mało tego nabrałam odwagi, żeby mu powiedzieć, co do niego czuje, wyznałam mu też co zrobiłam złego, nie było to łatwe. Na początku nie było kolorowo. Znów poprosiłam Haniela, aby pomógł mi rozwiązać ten problem, nie minęło dużo czasu, gdy porozmawialiśmy. Wiem, że mi wybaczył, wie, że go kocham. Stdiujemy na tej samej uczelni, uwieżcie mi, to co mu zrobiłam wtedy było głupie, i mogłby mnie teraz za to nienawidzieć, ale tak nie jest, mijamy sie, a on uśmiecha się, mowi "cześć". Teraz proszę Haniela, aby pomógł nam sie dotrzeć, wiem , że nie jestem mu obojętna. Wierzę, że i tym razem Haniel mi pomoże. Nie proszę go żeby nas połączył,uważam, że nic nie przychodzi samo, o wiele rzeczy musimy sami zawalczyc, a Haniel może nam odrobine w tym tylko pomóc. Reszta należy do nas.

Anioły maja wielka moc. Warto się do nich zwracać.

 

Pozdrawiam wszystkich czytających.

Link to comment
Share on other sites

@ Ambere ciekawy link ;)

Może i ja opowiem swoją historię o Kamaelu, w prawdzie juz o tym napomknęłam w jednym poście, ale rozrysuje bardziej.

Ostatnio byłam sceptycznie nastawiona do wiary, może częściowo poprzez trudności z jakimi przez dłuższy okres się zmagam. Moja sytuacja z subiektywnego punktu widzenia wydaje się być dość beznadziejna. Czasem po prostu myślę, ze nie mam w życiu szczęścia, albo co gorsza ciąży nade mną jakaś klątwa ;p

W każdym bądź razie kiedyś robiąc zakupy, zupełnie przypadkowo natknęłam się na gazetę, w której opisany był właśnie Anioł Kamael. W oko wpadł mi artykuł, w którym opisywano Anioła spełniającego życzenia.

Z ciekawości przeczytałam w jaki sposób z nim rozmawiać; ponieważ jest aniołem świtu, należy o poranku otworzyć okno i wypowiedzieć na głos swoje modlitwy i prośby. Pomyślałam sobie- Co mam do stracenia? Było już grubo po 11 ale i tak otworzyłam okno i wypowiedziałam na głos prośbę. Życzenie to brzmiało mniej więcej abym w końcu poznała jakiegoś życzliwego, prawdziwego przyjaciela, przy którym mogłabym się wyżalić i z którym mogłabym porozmawiać na wszystkie tematy. Ponieważ koleżanek mam wiele, ale nigdy niestety do żadnej nie czułam jakichś specjalnych więzi, ba niekiedy wyczuwałam zazdrość, nawet nieszczerość.. Naprawdę byłam mocno zdziwiona, że pierwszy raz spełniło się moje życzenie. Po drugie nigdy nie oczekiwałabym, że to nastąpi tak szybko! Nie minęły dwa dni, na zajęciach przysiada się do mnie miła dziewczyna. Od tej pory już zawsze siadamy obok siebie ;] (Uczy się dobrze i niegłupia, wprost ideał przyjaciela) ;D

Po tym zdarzeniu zaczęłam wierzyć w anioły.

Niedawno zamówiłam Talizman Aniołów i mam cichą nadzieję, że i tym razem mi pomogą już w o wiele trudniejszej sprawie...

Link to comment
Share on other sites

Cóż mogę powiedzieć... na razie niewiele. Czekam jeszcze na talizman, ale jak tylko dostanę, to zdam relacje :]

 

Imiona siedmiu aniołów wipisanych na talizmanie:

1. Zafkiel

2. Zadkiel

3. Kamael

4. Rafael

5. Haniel

6. Michał

7. Gabriel

 

Zafkiel (Zaphiel) wódz chóru tronów i jeden z dziewięciu aniołów rządzących niebiosami, także jeden z siedmiu archaniołów. Zafkiel jest władcą planety Saturn (funkcję tę pełni wspólnie z Jofielem i Orifielem). Według Fludda, Zafkiel, jako Zofiel, jest wodzem chórucherubinów Zafkiel miał wiele zadań od Boga. Dotyczyły one głównie kar za grzechy ale również to z ręki tego Anioła cierpiał Hiob, kiedy Bóg wystawiał go na próbę. Zafkiel to także anioł sprawujący kontrolę nad opadami deszczu

 

Zadkiel anioł radości, dobroczynności, miłosierdzia, pamięci oraz wódz chóru panowań Anioł ten jest również jednym z dziewięciu władców nieba oraz jednym z siedmiu archaniołów, którzy stale przebywają w obecności Boga. Zodiakalny władca planety Jowisz. Zadkielowi (podobnie jak Michałowi, Tadhielowi i innym) przy pisuje się zasługę powstrzymania ręki Abrahama, kiedy patriarcha przygotowywał się, aby złożyć Bogu w ofierze życie Izaaka

Więcej: Forum Ezoteryczne ForumEzo.pl • Zobacz temat - Archanioł ZADKIEL

 

Kamael (Camael) aechanioł dobrych życzeń, "ten, który ogląda Boga", wódz chóru Potęg oraz opiekun piątej sefiry kabalistycznego Drzewa Życia. Mitologiczny bóg wojny druidów. Często utożsamiany z władcą Marsa.

 

Rafael jest odpowiedzialny za uzdrawianie ziemi i jej mieszkańców, tak ludzi jak i wszystkich stworzeń. Należy obok Dżibrila do aniołów stworzonych w pierwszym dniu stworzenia. Jest to anioł Nieśmiertelności, dawca życia wiecznego. Anioł Rafael jest duchowym źródłem wszystkich medycznych kuracji i jako posłaniec Bożej opatrzności przynosi uzdrowienie wszystkim, którzy szukają całości. Rafael jako Archanioł reprezentuje definitywną, podstawową kurację wszystkich problemów, którą jest zawsze powrót do Źródła – Boga Stwórcy. Anioł Rafael pomaga nam uzdrowić nasze ciała, umysły i serca na wszystkich poziomach istnienia. Pomaga nam osiągnąć zdrowie i jedność z duchowym wymiarem bytu, uzdrawiającą jedność z Bogiem.

 

Michał Archanioł jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię prawa i sprawiedliwości. Daje wsparcie wszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku, zwalcza faszyzm, mafię i inkwizycję oraz podobne zbrodnicze dyktatury. Michał jest też dawcą cierpliwości i szczęścia w trudnym położeniu czy ucisku. Jest kojarzony z elementem ognia, który symbolizuje spalanie rzeczy tymczasowych i przejściowych, dzięki czemu tylko czyste wewnętrzne światło może oświetlać nam drogę. Jest uważany za największego ze wszystkich aniołów w żydowskich, chrześcijańskich i mahometańskich religiach. Michał jest niezmordowanym mistrzem dobroci i zawsze pomaga podnieść się pokonanym przez siły zła, mroku i niegodziwości, takie jak szatańsko-faszystowska inkwizycja paląca świętych na stosach. Anioł Michał stosuje reguły samotnego wojownika, zawsze jest skłonny pomóc załagodzić konflikt i rozwiązać kłopot. Możemy modlić do Michael'a, aby pomógł nam uporać się z naszymi negatywnościami, problemami czy atakami sił zła i zawsze szatańskiej inkwizycji. Kiedykolwiek zostajemy wystawieni na próbę, może pomagać nam, dodając wytrzymałości i podnosząc naszego ducha ku piękniejszej wizji życia. Michał istnieje, aby kierować i chronić nas przed niesprawiedliwością oraz pomagać nam w otwieraniu się do tego, co jest wieczne i trwałe.

 

Gabriel jest posłańcem Słowa Bożego, mistrzem boskiego objawienia i wiedzy duchowej. Jego imię oznacza "Bóg jest moją siłą". Zarządza tajemnicą wcielenia wszystkich dusz, które przychodzą na świat i naucza nas wszystkich, jakie posiadamy talenty i jakie zadania mamy na tym świecie do zrealizowania. Anioł Gabriel jest patronem małych dzieci, opiekuje się i karmi dziecko, szczególnie zaspokajając jego potrzebę miłości. Anioł Gabriel prowadzi nas do uwolnienia naszego wewnętrznego dziecka słowami czułości i miłości. Jego kierująca ręka jest zawsze tam, gdzie trzeba chronić to, co jest naturalne i czyste wewnątrz nas. Wszystkie religie czczą Archanioła Gabriela jako najbardziej potężnego posłańca Źródła, Boga. Anioł Gabriel nigdy nie męczy się dostarczaniem Słowa Bożego do tych, którzy słuchają i czczą Źródło jako cząstkę duszy wewnątrz siebie. Jest postrzegany jako Główny Ambasador dla Ludzkości, Anioł Odkrycia, Dawca Dobrych Wiadomości, Orzeczenia i Litości. Archanioł Gabriel jest Aniołem Radości i Duchem Prawdy. Gabriel pomaga znaleźć mądrość w naszych fizycznych ciałach i poznać nasze osobiste prawdy, a z tej podstawy wznieść nas ku Prawdzie Boga. Archanioł Gabriel szanuje indywidualność każdej osoby i pomaga przekształcić umysł w narzędzie dla boskiej inspiracji i prawdy. Może też pomagać nam żyć zgodnie z naszymi prawdami, z poszanowaniem naszych talentów i darów charyzmatycznych. Może pomagać odnaleźć odwagę życia z głębokim poznaniem naszych wewnętrznych zdolności otrzymanych od Boga.

Haniel Archanioł miłości, więcej: Opiekunem Koziorożca jest Haniel - ezosfera, anioły - Astromagia

 

Jeśli chodzi o aniołów stróżów, to znalazłam fajną stronkę :

ARCHANIOŁY - HAZIEL

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niedawno zamówiłam Talizman Aniołów i mam cichą nadzieję, że i tym razem mi pomogą już w o wiele trudniejszej sprawie...

 

A możesz wstawić duże zdjęcie amuletu, gdzie będzie widać jego szczegóły ?

 

Ad. pierwszego linku : troche jestem zaskoczony że "Anioły nie znają myśli ludzi", jeżeli naprawde "nie" to które istoty znają ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest User2

Anioły potrafią czytać w ludzkich myślach może nie wszystkie bo tego też trzeba się nauczyć ale mogą tak robić co nie znaczy, że tak robią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...