Skocz do zawartości

Medytacja z muzyką


Gość Masterus Patricius

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Masterus Patricius

Co sądzicie o takie formie medytacjii ? Relaks+wygodna pozycja, słuchawki na uszy i puszczamy jakąś delikatną, przyjemną dla ucha muzyczke(nie jakieś ciężkie brzmienie typu rock\metal) ? U mnie techniki typu skupianie się na oddechu, co chwila wywoływało rozpraszanie się i frustracje. Wypowiadajcie się śmiało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo moge polecic, siadam sobie po turecku, lacze rece, opieram sie o duuuuza poduszke. Hmmm... Co do skupienia, raczej na oddechu sie nie skupiam. Lepiej pasuje mi np. sluchanie spiewow ptakow, morza, lasu, wyobrazam sobie ze jestem w takim miejscu i ciagle marze sobie ;) Gdy przenosisz sie w taka kraine to zapominasz ze wogole nawet ze medytujesz :P Jak wiadomo muzyka dziala na rozne osrodki mozgowe i pobudza niektore hormony (endorfine - hormon szczescia, ktory daje poprostu lepsze samopoczucie i chec zycia). Wiec za tym idzie duzo zalet. Na poczatku bedzie dziwnie, a po 2-3 medytacjach poczujesz roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam podczas medytacji słuchać uderzeń bębenków szamańskich, które bardzo fajnie wprowadzają w różne głębokie stany albo chanty tybetańskie również bardzo fajnie wpływają na jakość medytacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takie formie medytacjii ? Relaks+wygodna pozycja, słuchawki na uszy i puszczamy jakąś delikatną, przyjemną dla ucha muzyczke(nie jakieś ciężkie brzmienie typu rock\metal) ? U mnie techniki typu skupianie się na oddechu, co chwila wywoływało rozpraszanie się i frustracje. Wypowiadajcie się śmiało :).

 

To jest Twój pomysł na medytację. Od siebie powiem, że trafiłeś w dziesiątkę i w dalszym ciągu tak rób - wykorzystuj swoją intuicję. Z muzyki spokojnej tzw New Age polecam utwory Karunesh

[video=youtube;NKXbxFlj3Zo]

 

W kategorii "siły działania" ustawiłbym tak:

1. śpiew owertonowy, chanty - wszystko śpiewane działa najmocniej. Polecam: Robert Slap - The Eternal OM

 

2. Misy, gongi tybetańskie i kryształowe Moje ulubione: Brodie Renee - The healing tones of Cristal Bowls ( podróże po czakrach), oraz Dick De Ruiter, Rainer Tillman - Chakra Delight - Singing Bowls for Balancing the Energy Centers [2000]

 

3. Syntetyczne dźwięki z syntezatorów o częstotliwości czakr tu polecam szczególnie R.I.G. z Rosji z Crown Chakra

 

Nie podałem bębnów szamańskich bo te działają inaczej - one działają na oś kręgosłupa, na tą "energetyczną świetlówkę" wzdłuż kręgosłupa. W tej kategorii polecam bębny Heffner Attila z Węgier, mają niesamowity wyraźny dźwięk.

 

To wszystko idzie znaleźć na necie. Azureus lub inny program P2P pomoże.

 

Zagadnienie z reszta jest zdublowane proszę poczytać co piszą na sąsiednim wątku: Muzyka wyciszająca - relaksacyjna: reiki, ambient itp.

 

Podczas słuchania proszę o niczym nie myśleć tylko obserwować jak organizm reaguje na muzykę i w którym miejscu. Po jakimś czasie przyjdzie synestezja - czyli oglądanie kolorów muzyki. Cierpliwości.

Edytowane przez KazOle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...