Jump to content

Proszę o Portret Kobiety


freestyler
 Share

Recommended Posts

Zazwyczaj tego nie robię za darmo, ale wzruszyła mnie intencja Twojej prośby.

Jestem okrutna, uprzedzam.

pozdrawiam serdecznie

Ps.w opisie są cytaty z książki Alli Chrzanowskiej pt. "Portret psychologiczny" w kilku miejscach, myślę, że w 10%

 

11.XII.1964

Typ temperamentu Introwertyk, o zachowaniach ekstrawertyka, sangwinik/flegmatyk, zależy od etapu, w którym się znalazła. Męska kobieta

 

Osoba w obrazie:

Bardzo bogato i gustownie wystrojone wnętrze, na baranich skórach leży kobieta z lwicą. Bawią się, turlają się po ziemi. Ona się śmieje. Na ścianach wiszą trofea łowieckie, są tam również lwy.

 

Cechy ogólne:

Power play. Osoba temperamentna, szybka i rzutka, ale z rozbudowanym wnętrzem. Człowiek mocny, konkretny i bezwzględny. Jako dziecko była ruchliwa, niespokojna, ale jako uczeń ma etap samoofiary, znaczy refleksji, wstrzymania i oczekiwania, to ktoś kto przechodzi kilka etapów przeorganizowania osobowości. Duże możliwości intelektualne, łatwość przyswajania wiedzy, ale skłonność do niezdrowej rywalizacji. Osoba, która żyła pod kloszem i ustawiała rodziców do pionu. Potrafi adekwatnie wykorzystywać swoją siłę i potencjał wobec otoczenia z którym nie jest emocjonalnie związana, gdy wchodzą w grę emocje, których nie rozumie, albo staje do ataku, aż ’wróg’ albo ona nie padnie. Poczucie wrogości i snucie teorii spiskowych i rojeń pocieszycielskich jako hobby pointowania relacji. Silny, niepodważalny światopogląd i system wartości, ale w jej przypadku jest on rzutowany na otoczenie siłą, jak i jest w tej materii bardzo wymagająca, oceniająca i osądzająca. Może wyliczać komuś czyjeś przewinienia w nieskończoność. Nadarzą się jej relacje, w których dobrze innym to zrobi, ale przez to również będzie skazana na banicję w społeczności. Ostracyzm takiej osobie zdarzy się więcej niż raz ze względu na pochopną waleczność i brak umiejętności mierzenia siły na zamiary. Bez wątpienia jest osobą atrakcyjną. . W zależności od środowiska, w którym się znalazła po 30tce, może przejawiać dwie postawy- jeśli żyje w mieście, chętnie wchłonie kliszę emancypacji, wyzwolenia i wojowniczego feminizmu, będzie wiodła szerokie, wyzwolone życie seksualne, ale wcale nie po to, by dało wyraz jej siły, ale wręcz odwrotnie- ona chce, tęskni za poczuciem winy i wstydu, które zapewni jej rozwiązłe życie seksualne. Drugi scenariusz, jeśli będzie żyła w mniejszym mieście, na wsi- będzie przejmowała stanowisko ( sic!) autorytetu moralnego, będzie to pracoholiczka, społecznik, diabelnie nieszczęśliwy w sprawach partnerstwa, bo kompletnie zblokuje jej ta postawa kontakt z fizycznością- wtedy będzie chorowała na choroby przewlekłe, okaże się że ma niewydolność serca i różne choroby ‘kobiece’ te dwa scenariusze mogą się połączyć w jeden, zależy z którym miejscem na ziemi się właśnie utożsamia. Kiedy jest spokojna, potrafi przemówić wprost z serca do serca, i tym wpływać na rozsądek innych.

Ma dar refleksji, potrafi widzieć świat inaczej. Nie ma poczucia czasu, to może być problem przy jej temperamencie. Wrodzony krytycyzm wobec siebie, przy tak mocnej kontroli jest toksyczny. Znów i niej z rozsądkiem bywa różnie. Dobry ogląd od ogółu do szczegółu, potrafi patrzeć szeroką i dogłębną perspektywą. Ciężko jest na niej wywołać presję tak, by dała po sobie poznać, że jest zdominowana. Ciężko jej jest się przyznać do przegranej.

Hobbystka, uwielbia muzykę, wyzwania intelektualne, abstrakcyjne, szarady słowne

 

Lęki, kompleksy, blokady

Brak kontroli nad umysłem, agresja fizyczna i psychiczna wynikająca z braku pewności siebie, wychowania, i relacji z rówieśnikami w do 15 roku życia. Irracjonalne poczucie, że nie jest się predysponowanym do autonomicznego Tworzenia, co absolutnie nie jest prawdą. Niezdecydowanie, zbytnie koncentrowanie się na swoim poglądzie na sprawy, brak otwartości na inne spojrzenia. Ogromna trudność w nazywaniu własnych emocji. Tendencja do załamań psychicznych, niewielkie rzeczy wyprowadzają ją z równowagi szybko, a potem bardzo długo traci mobilizację do życia w ogóle, zaszywa się w sobie i obwinia siebie za nie swoje winy, bo swoich nie jest w stanie dostrzec. Zachowania osoby nowobogackiej, ukrywanie metod, dzięki którym się wzbogaca. ( możliwe trudne relacje z rodzeństwem , możliwe zaburzenia mowy na tle emocjonalnym) . Utrudnienia komunikacyjne między pokoleniami albo uzależnienie emocjonalne od rodziny. Grubiańskie zachowania, ranienie słowem. Uznawanie czułości za przejaw słabości. Lęk przed biedą.

 

Talenty uświadomione

Wysławianie się oracje, pisanie, harmonizowanie, podsumowywanie, organizacja. Jeśli pisze, to będzie to autorka wtórna, ktoś, kto świetnie odczytuje, lepiej niż konstruuje rzeczy nowe. Bo ma to i w problemie i w atrybucie. Zależy od tego jak pracuje ze swoją emocjonalnością. Jeśli poświęca jej uwagę, mamy autorkę zajmującą się wnętrzem, które ma głębokie, jeśli nie udało jej się przebrnąć przez siebie, będzie zajmowała się historią, kulturą i wszystkimi ‘znawstwami by siebie ukryć za faktami.

 

Zachowanie w grupie

W grupie chętnie i niechętnie. Ona grupy bardzo potrzebuje, nie dla poklasku, ale dla wsparcia. Zależy w jakiej fazie jest. Jeśli jest skierowana na atak, to lepiej będzie się czuła jako samotny strzelec, i więcej wtedy zyska i zrobi. Jeśli jest w fazie kontemplacyjnej, to może grupie zaoferować bardzo kreatywne podejście do zadań.

 

Zachowania wobec stresu i zagrożenia

Bardzo emocjonalne podejście okraszone wulgaryzmami, miotaniem się i robieniem scen w pierwszym odruchu. Im to trwa dłużej, i nie odpuszcza, tym lepiej dla sprawy, która sprawia problem, bo dość szybko sięgnie po swoje niekonwencjonalne spojrzenie na rzeczywistość i wykorzysta je by wybrnąć z sytuacji. W czasie pustki, czy innym ciężkim okresie depresja, o bardzo toksycznym wyrazie i przebiegu, ucieczka w sen, łapanie chorób, zapadanie na choroby chroniczne.

 

Mistrzostwo:

Ma jedno, które wynika ze zdwojonej energii walki. To mistrzostwo czyni z niej osobę ekspansywną, kontrolującą, jak i atrakcyjną i przebojową. Ma potrzebę czynienia rewolucji, przewracania zastanych warunków do góry nogami, jest w jej wysławianiu coś bezapelacyjnego, i na tle komunikacji to mistrzostwo będzie miało najwięcej do zdziałania. Bardzo ważne jest dla niej ciało i to mistrzostwo daje dwie opcje. Albo będzie szła w sport i samodoskonalenie ciała co uczyni ją bardzo atrakcyjną kobietą, albo dostanie od losu… choroby przewlekłe, z którymi będzie się musiała zmierzyć. Jeśli nie przerobi tego mistrzostwa w ten sposób, lub będzie „mocy” nadużywać, mechanicznie energia się zdegeneruje w coś, co nazywam ‘kryptodziewicą”. Mistrzostwo siły dla kobiet nie jest łatwe, zwłaszcza dla osoby, która ma w sobie mocny światopogląd i wartości, a przy okazji niską samoocenę. Jeśli dojdzie do kroku wstecz, mamy do czynienia osobą, której los przyniesie bardzo trudną sytuację przy wychowywaniu dzieci. Zazwyczaj są to ciąże mnogie przy jednoczesnym odejściu partnera. Kobieta staje się antykobieca wtedy i zaburza swoje dzieci, albo ma problem ze znalezieniem partnera, bo nie potrafi odpuścić, jest przesadnie zasadnicza i drobiazgowa. Ktoś, kto wszędzie widzi smoka, więc nawet do sklepu idzie z lancą i zwalcza wszystkich i wszystko.

 

Zadania do przepracowania, główny motyw problemów w życiu

Otwartość, tolerancja, bezstronność, to cechy, które życie wymusi by w sobie wzmocniła. Dodatkowo to wymuszone przez los pozbywanie się kompleksów i zahamowań, otworzenie się na wszystko co inne a płynie z zewnątrz, cieszenie się różnorodnością i jej bogactwem. Zadaniem też jest poszukiwanie kontaktów za granicą, współpraca z obcokrajowcami, wdrażanie różnego rodzaju nowinek technicznych i unowocześnień, zabieganie o łączenie ludzi z różnych środowisk i kręgów kulturowych. Osoba będzie pchana w relacje, w których będzie musiała stać się obywatelem świata i wznieść się ponad swoje uprzedzenia, których niewątpliwie ma wiele. Jeśli nie pracuje aktywnie z zadaniem będzie ignorantką, ksenofobią, będzie zacofana i będzie kurczowo trzymała się stereotypów i swojego braku tolerancji. Przy jej darze słów, w który specjalnie nie wierzy, mogłaby spełniać to zadanie jako tłumacz i mediator, osoba bezstronna.

 

Sposoby motywowania i stan komfortu psychicznego

Ona będzie się czuła dobrze, osiągnie harmonię, jeśli będzie mogła zacząć od początku, pracować u podstaw, stwarzać nowe okoliczności, będąc bezpieczną by móc otworzyć się na spontaniczność ciekawość i otwartość do ludzi. Trudno jej się zdobyć na tą otwartość dziecka, bo czułość odczytuje jako lekceważenie, na niewinność bo czyta ją jako słabość, na którą jest przeczulona, a właśnie tego jej potrzeba, dla spokoju i równowagi.

 

Jak postrzega siebie

Uważa siebie za komunikatywną osobę, łatwo nawiązująca przyjaźnie, kontakty, kogoś spranie wypowiadającego się w mowie i piśmie. Wszystko się zgadza, bo tak jest.

 

Jak postrzegają inni

Otoczenie postrzega ją jako lidera, przywódcę, za którym można pójść bez zastanowienia w ogień, osobę charyzmatyczną, zdolną porwać za sobą tłumy, o wysokiej samoocenie i interesującym image. Tak sprzedaje się na zewnątrz, co niekoniecznie jest zgodne z prawdą. Kto pójdzie za nią w ogień, często się sparzy, w sprawach zawodowych wie o co jej chodzi, w prywatnych…niekoniecznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...