Skocz do zawartości

Książka po raz drugi ZAKOŃCZONE


NeoNówka

Rekomendowane odpowiedzi

:) kolejna moja propozycja jako ciekawostka dla Kart i dla czytelników również :)

 

1. Kim jest autorka książki?

2. Dlaczego warto zwrócić uwagę na samą autorkę? Co stanowi o Jej fenomenie?

3. Głowny wątek książki?

4. Tytuł :) dla odważnych ... choć będzie trudno ... może próbujcie w sensie tematu tytułu.

 

Oczywiście czekam z niecierpliwością :)

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kim jest autorka książki? GIERMEK MIECZY, 3 MONET, 4 BUŁAW – osoba młoda, studentka, wykształcona i pomysłowa, mimo młodego wieku osiągnęła już sukces literacki, przypuszczam, że łączy pasję pisania z wykształceniem w zupełnie innej dziedzinie, tym samym osiągnęła sukces i znalazła swoje miejsce na ziemi…

2. Dlaczego warto zwrócić uwagę na samą autorkę? Co stanowi o Jej fenomenie? 5 KIELICHÓW, SPRAWIEDLIWOŚĆ, 5 MIECZY – osoba związana z prawem (zatem studentka prawa), charakteryzuje ją umiejętność łączenia rzeczywistości, intelektu i wiedzy, oszustwa, podstępu, przebiegłości - kryminału z emocjami, uczuciami, miłością, łzami i tęsknotą, fantastyką

3. Głowny wątek książki? SĄD BOŻY, 10 MIECZY, KRÓL MONET, KAPŁAN – dotyczy rozliczenia, osądzenia, znalezienia początku końca, przez kogoś mądrego, prawego, dobrze sytuowanego o analitycznym umyśle…

Książka może zatem dotyczyć wyjaśnienia zagadki czyjejś śmierci, poddania analizie morderstwa, zgodnie z zasadami, prawem, moralnością i wiedzą…

4. Tytuł :) dla odważnych ... choć będzie trudno ... może próbujcie w sensie tematu tytułu 9 BUŁAW

6 BUŁAW KRÓL BUŁAW – trudne to… połączenie stabilizacji, osiągnięcia celu, zwycięstwa, sukcesu z namiętnością, gwałtowną przygodą miłosną… hmmm… dlatego położyłam jeszcze trzy karty z pytaniem o Tematykę tytułu książki – 4 KIELICHÓW, 5 BUŁAW, SŁOŃCE – zaduma, rozczarowanie, wyczerpanie, pustka, zaangażowanie, podjęcie ryzyka w dążeniu do radości, spełnienia, miłości, poznanie prawdy

:_mysli: Po zebraniu powyższych informacji zaryzykuje tym razem odp. Jaka to książka – czyżby… Karina Pjankowa „Z miłości do prawdy” ?

:oczko2: czekam równie niecierpliwie na rozwiązanie :tuptup: czy choć karty dobrze wskazały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) kolejna moja propozycja jako ciekawostka dla Kart i dla czytelników również :)

 

1. Kim jest autorka książki?

2. Dlaczego warto zwrócić uwagę na samą autorkę? Co stanowi o Jej fenomenie?

3. Głowny wątek książki?

4. Tytuł :) dla odważnych ... choć będzie trudno ... może próbujcie w sensie tematu tytułu.

 

Oczywiście czekam z niecierpliwością :)

1. Diabeł, Król mieczy.

O, jest ważna, na pewno sławna i może kontrowersyjna. Jej książki mogą wciągać i niejako uzależniać. Dobrze operuje słowem, zna się na tym co robi i dużo osiągnęła. Ale nie pisze słodkich powieści dla nastolatek, ani tym podobnych.

2. Fenomen: As buław- jest ona "świeżą krwią", wnosi coś nowego, daje do myślenia i zachęca do działania.

3. 9 kielichów, 6 denarów.

Dawanie, dzielenie się z innymi.

Bohater- 7 mieczy... oj. Złodziej? ktoś rozgadany, może jakiś charyzmatyczny człowiek, może sędzia, adwokat.

4. Z czym może kojarzyć się tytuł- 4 mieczy. spokój, równowaga, chociaż na RW kojarzy mi się z wampirem, śmiercią. :ysz_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozmieniałam odpowiedzi bo nieczytelne jest dla mnie pytanie o autorkę.

Wątek - jest o mężczyźnie - silny charakter, odpychający ludzi indywidualista, samotnik, o jego cierpieniu oraz o zakończeniu pewnego etapu w życiu i wejściu w nowy, niekoniecznie leszy okres życia. może historia małżeństwa? ponieważ zsotaje odkryta jakaś tajemnica związana z kobietą... może ten facet ją zdradził? oszukał? Kobieta ograniczona, przywiązana mocno do tego mężczyzny.

Historia zwykłego życia - o dojrzewaniu starzeniu się, o sile woli, czasem o szczęściu o śmierci. aaaaa... złożyłam karty............;/

TYtył książki - Cesarzowa, Rycerz mieczy, Królowa buław, 6 buław, Moc, 4 buław - Róg obfitości, odwaga, siła, powaga, powrót, wiara, radość, codzienność, etapy, momenty, płodność, walka, obrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kim jest autorka książki?

w sensie charakteru, itp - 4 buławy - osoba rozrywkowa, towarzyska, czuje się wolna

zawód/zajęcie - 8 pucharów - poszukiwacz tj. naukowiec, lub trenerka rozwoju osobistego, może jasnowidz,tarocistka albo po prostu pisarka ;)

2. Dlaczego warto zwrócić uwagę na samą autorkę? Co stanowi o Jej fenomenie?

as mieczy - ukazuje nowy sposób myślenia, odcina od starych poglądów

3. Głowny wątek książki?

9 mieczy - odcinanie się od negatywów życia albo rozmyślanie na temat cierpienia, może o chorobie nowotworowej

...albo walka z własnymi fobiami, lękami,depresją

4. Tytuł :) dla odważnych ...

5 monet - coś o biedzie, zmartwieniach, cierpieniu,smutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne

1. Kim jest autorka książki? - 6 MONET, KRÓLOWA MONET, KRÓL MIECZY - kobieta ustabilizowana, mająca osiągnięcia zawodowe, może i rodzinę, ale i bardzo inteligentna.

2. Dlaczego warto zwrócić uwagę na samą autorkę? Co stanowi o Jej fenomenie? - GIERMEK KIELICHÓW, DIABEŁ - potrafi pisać niezwykle interesująco, czaruje słowem, przez co czytelnik wciąga się i czyta jednym tchem :)

3. Głowny wątek książki? - KAPŁAN, WIEŻA, SPRAWIEDLIWOŚĆ, SĄD KAPŁANKA, AS KIELICHÓW, KRÓL BUŁAW książka życiowa, kryminał obyczajowy lub coś w tym stylu. Pan ma jakieś tarapaty. Nieoczekiwanie runęło mu wszystko w życiu z powodu kobiety jakiejś. Możliwe, że miał romans a był wówczas w małżeńskie, rozstanie i próba nowego życia z drugą Panią. Kurka trudne to :P

4. Tytuł :) dla odważnych ... choć będzie trudno ... może próbujcie w sensie tematu tytułu. WISIELEC, WIEŻA, 2 MONETY hmm coś w stylu " na rozdrożu" albo "z deszczu pod rynnę"... Temat tyczy się wybórów życiowych, ale i o podjęciu złego wyboru, który czasem może sporo kosztować. Na pewno o kolejach losu, cierpieniu i samotności coś

 

Ciekawe czy coś sie sprawdzi heeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było trudne fakt :) Ale jednak i tym razem karty okazały się rewelacyjnym narzędziem :)

 

Autorka ma 14 lat!!!! wyobrażacie to sobie? 14sto latka napisała książkę, która wg mnie, zważając oczywiście na wiek autorki, jest rewelacyjna. To Jej pierwsza książka, ale zapowiada następną.

 

w tym przypadku Malta trafiła chyba najbardziej :)

 

FairyWitch też była blisko 2. Fenomen: As buław- jest ona "świeżą krwią", wnosi coś nowego, daje do myślenia i zachęca do działania.

 

3. Główny wątek książki?

Madison Carpen i Daniel Broogins są przeciwieństwami.

Ona od zawsze biedna, poniżana i doświadczona przez los.

Nic nieznacząca.

On bogaty i pożądany, krętacz, kobieciarz. Drań.

Nienawidzą się.

Czy żyjąc pod jednym dachem, w mrocznym domu

i czarnej przestrzeni, pomimo przeciwności losu

I niebezpieczeństwa, uda im się…

 

Uwierzyć w miłość?

 

nota wydawcy.

 

Katamaradze Wątek - jest o mężczyźnie - silny charakter, odpychający ludzi indywidualista, samotnik, o jego cierpieniu oraz o zakończeniu pewnego etapu w życiu i wejściu w nowy, niekoniecznie leszy okres życia. może historia małżeństwa? ponieważ zsotaje odkryta jakaś tajemnica związana z kobietą... może ten facet ją zdradził? oszukał? Kobieta ograniczona, przywiązana mocno do tego mężczyzny.

doskonale

 

Orchidea też dobrze krążyła 9 mieczy - odcinanie się od negatywów życia

 

 

4. Tytuł :) dla odważnych ... choć będzie trudno ... może próbujcie w sensie tematu tytułu.

 

"Spalona róża" Anny Walczak :)

 

Dziewczyny to było trudne, ale popatrzcie ile Karty nam mówią :) Jestem zaskoczona po raz kolejny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne

kurcze u mnie tylko pkt 2 i ewentualnie troszkę 4 bo tytuł o cierpieniu. Trudne było, ale dobrze że chociaż tyle trafiłam :P Dzięki za ćwiczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...