Skocz do zawartości

runy na kamieniach


Sogaroth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiałem się ostatnio nad wykonaniem sobie ,,alfabetu runicznego".Maja to być 24 kamienie runiczne z każdą runą z osobna(1 runa 1 kamień) które będę mógł użyć do wróżenia oraz mają służyć mi jako amulety które będę mógł nosić przy sobie wrazie potrzeby.Wykonanie ich miałem rozplanowane mniej więcej tak.W trakcie nowiu znajdę 24 płaskie,w miarę okrągłe kamienie na których po oczyszczeniu narysuję runy.I teraz pytania.

 

1.Czy faza nowiu jest odpowiednia do takiej operacji?

2.Czy wyrysowanie runy wystarczy żeby przyzwyczaiła się do mojej energi?

3.Lepiej narysować runę czy ja wyryć na kamieniu?

4.Czy ktokolwiek ma taki ,,alfabet runiczny" i jak się on wam sprawuje,jak wy go wykonaliście i czy działa?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sogaroth wiele osób ma właśnie taki futhark, jest on że tak powiem bliższy tradycyjnym historycznym runom niż karty runiczne. Co do fazy księżyca to ja raczej wybrałabym pełnię, ale zaznaczam że jest to wyłącznie mój subiektywny wybór jako, że kocham księżyc w pełni. Wyrycie znaków będzie o wiele trwalsze niż ich narysowanie, z prostego względu: narysowane znaki zetrą się po jakimś czasie użytkowania, wyryte nie(a przynajmniej nie tak prędko;P). Runy się nie "przyzwyczajają", to Ty zaznajamiasz się z nimi, medytując nad znakiem, lub pracując z nim w jakiś sposób. Każdy ma swoją technikę poznawania run, i Ty znajdziesz taką, która będzie ci najlepiej pasować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było by zebrać i oczyścić kamienie w nowiu,gdyż wtedy po oczyszczeniu będzie działać na nie najmniejsza z możliwych energii księżyca(wtedy jest najmniej aktywny) i gdy je wykonujemy chodzi też chyba o to aby były one najmniej ,,zanieczyszczone" innymi energiami?

A po za tym dzięki wielkie za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sh4uri.Dzisiaj próbowałem wyryć cokolwiek w kamieniu,znalezionym przy domu i nie wiem jak wam ale mi bardzo ciężko szło rycie w kamieniu.I tu następne pytanie.

Jakich narzędzi używaliście do rycia?Czy robiliście to sami czy zanieśliście do jakiegoś runisty lub rzeźbiarza?

Z pozdrowieniami Sogaroth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę że trudniej;P , ja osobiście nie mam run kamiennych , moje będą na drewienkach wypalone, czekają na odpowiednia porę:).

A tak przy okazji to chyba ten temacik w dziale run byłby bardziej "u siebie" ;). Poszukaj tam, może znajdziesz jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Sogaroth

 

hyhyhy...

1) a co ma faza księżyca wspólnego z runami niby?

2) wyrysowanie runy, żeby przyzwyczaiła się do energii? A młotek albo nowy długopis do swojej energii przyzwyczajasz?

3) lepiej wyryć... że niełatwo - cóż...

4) nie robiłabym na kamieniach, preferuję drewno albo kość.

 

Runy nie są ani zbiornikami ani przekaźnikami energii. Są po prostu narzędziem. Tylko narzędziem, ale trzeba dobrze umieć się nim posługiwać...

 

Skalat maðr rúnar rísta,

nema ráða vel kunni,

þat verðr mörgum manni,

es of myrkvan staf villisk.

Edytowane przez Hrefna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Co do pierwszego to księżyc do rycia run ma to co do wszystkich operacji magicznych czyli bardzo wiele.Energia księżyca,fazy itp.Co do drugiego to chyba logiczne że runy muszą wiedzieć że należą do ,,jednej" osoby,w tym wypadku mnie i powinny się chyba przyzwyczaić do mojej energii żeby wiedziały kto jest ich ,,użytkownikiem".Tak na marginesie to już wykonałem swój futhark ale o tym napiszę w temacie bezpośrednio o runach i futharkach jakie posiadamy aby nie robić offtopu w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sogaroth tak jak napisła Elwinga, runy się nie przyzwyczajają bo to narzędzia, to raczej Ty się do nich przyzwyczajasz i uczysz się nimi posługiwać tak jak trzeba sie przyzwyczaic do nowego samochodu;). One nie będą "wiedziały" żeś ich masterem;P bo to nie żywe istoty.

 

Elwingo niedługo będę miała runy wyryte na kościach. Napisz mi proszę bo nie wiem gdzie znaleźć info(o ile takowe jest i jest ważne) jakie rodzaje kości były preferowane oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w ogóle nie ma żadnych wzmianek o tym, że robiło się "zestawy" runiczne z każdą literką na innym kawałku. Zapisywano różne rzeczy ("to jest grzebień Gerdy" na grzebieniu, albo "tę inskrypcję wyrył Bjorn, kiedy nauczył się pisać" na kamieniu runicznym :P - magiczne, głownie klątwy, ale nie tylko też, oczywiście) - runy każda na oddzielnym kawałku czegoś to najprawdopodobniej wynalazek współczesny... w każdym razie nie ma żadnego znaleziska potwierdzającego takie ich użycie - a jedna wzmianka dotycząca praktyk dywinacyjnych u Tacyta jest dość niejasna...

 

Każdy materiał, na którym można było wyryć inskrypcję był w sumie dobry... a kości - często te, z którymi miało się do czynienia na co dzień...

Mnie się (zupełnie szczerze i zupełnie nierealnie, ale to dlatego, że ja zła wiedźma jestem :P ) marzą ludzkie kości. W zasadzie fajne byłyby kości/kły dzika albo kość/róg jelenia moim zdaniem... ale dostęp do nich może być chyba nienajłatwiejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie wiem może uda mi się zdobyć poroże... A Ty chciałbyś takie runy zrobić sama czy chciałabyś żeby ktoś je dla Ciebie wykonał?

Myślę, że nie tylko tobie marzą się takie "okropności";> ale mało kto się przyznaje, a pewnie wielu się BOI ludzkich kości;). Btw byłaś może kiedyś w Kaplicy Czaszek? Większość ludzi ma dreszcze i albo im niedobrze albo się boją. Nawet dorośli! Byłam tam pierwszy raz jako dziecko i już wtedy nie zrobiła na mnie to miejsce żadnego negatywnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zrobienia sobie run, to czytałam że pierwotnie nazywają je kośćmi, interesujące lecz nie mam zbytnio dostępu do dużej palety materiału, ale widziałam w sklepie takie szklane płaskie kamyczki do gry czy mogę ich użyć i na nich narysować runy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama znalazla piekny, maly calkowicie okragly kamien i moje pytanie brzmi, czy moglabym wyrzezbic na nim jakas rune? Czy raczej nie, skoro ten kamien znalazla moja mama wiec on nalezy do niej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to ja musze porzadnie skupic sie nad runami, zeby jakas do mnie wreszcie przemowila i zebym obrala ja sobie jaka moja wlasna rune, bardzo chce, jednak na razie cos slabo mi to idzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izabela, może zamiast szukac jakiejś osobistej własnej runy, to lepiej pomyślec co byś chciała za jej pomocą osiągnąc i znaleźc runę odpowiednią do zamierzenia, będziesz miała runiczny talizman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie runa odpowiednia, to pewnie bylaby Gebo na znalezienie kogos, ale mam juz jeden skrypt na odnowienie kontaktow i nie wiem, czy to by ze soba nie kolidowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja osobiście wolałam sobie kupić runy na kamieniach niż karty czy runy na drewnie, dopiero po ich przyjściu oczyściłam je i ,,oswoiłam", żeby mogły dobrze funkcjonować. Mam zrobiony tylko amulet na kamieniu, który chroni mnie na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest według mnie,żeby materiał był trwały i trzeba go koniecznie oczyścić. Ja osobiście mam runy zakupione na kamieniach onyksie i bardzo dobrze mi się z nich wróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...