Skocz do zawartości

Oczyszczanie kart - taka "ciekawostka"


Ruda Jędza

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wzięłam się za oczyszczanie kart - talia Legacy of the divine Tarot. Najpierw rozłożyłam wszystkie karty na stole obrazkami do dołu, a potem wybierałam intuicyjnie kartę i "czyściłam" nad ogniem. Starałam się każdą kartę wyczuć, poczuć jej znaczenie i przesłanie nie widząc obrazka. Oto co poczułam, zobaczyłam lub usłyszałam przy niektórych kartach.

 

MAG - biorąc tą kartę na stole pokazał się "wielki" cień moich dłoni - na tej karcie widać wyraźnie siłę, energię jaką mają dłonie Maga

10 buław - czułam ogromne zmęczenie, moje ciało było ciężkie czułam się przygnieciona, "zdeptana"

Wisielec - oczyszczając tą kartę mimo woli "opadła mi" głowa, przekrzywiłam się z deka :P

7 mieczy - cienie w oknie, zaglądałam od zew do środka mieszkania

Królowa Mieczy - myślałam o mamie - ona wypada u mnie jako ta królowa

Przy oczyszczaniu Kochanków dostałam buziaka od Niego :)

Umiarkowanie - bawiłam się kartą nad ogniem jakbym przelewała wodę z jednego wazonu do drugiego

Księżyc - tu mi się przypomniało, że muszę coś przed kimś ukryć

9 denarów - mój facet przygotowywał grila i w momencie gdy wzięłam do ręki tą kartę wparował z talerzami na taras

2 denary - myśli o tzn. dobrej minie do złej gry, maskach

Rycerz Denarów - czułam, że muszę na spokojnie i powoli oczyszczać karty, mocno się skupić

Rycerz Kielichów - nagłe wzruszenie, łzy w oczach

4 denary - wraz z kartą przysunęłam się do stołu- wręcz przyglnęłam, drugą ręką przysuwając świeczke jak najbliżej siebie

6 buław - karetka na sygnale

4 mieczy - moje było jakby w letargu, zlot ptaków

5 denarów - niechcący zdmuchnęłam świeczkę

rycerz buław - (ponownie zapaliłam świeczkę) skaczący płomień

Cesarzowa - komplement od Niego

10 kielichów - zamknęłam oczy i wsłuchiwałam się jak ogień wcina drewienko :) pomyślałam, że fajnie mi w plecki ciepło - na karcie jest wręcz to samo :)

Królowa denarów - to "dobranoc mamusiu"

6 denarów - sekundowa myśl o rachunkach :P

Głupiec - gapiłam się na języki z ognia - u podstawy były bardzo bardzo niebieskie a u góry intensywnie czerwone (na ubraniu Głupca widnieją podobne)

5 buław - popatrzyłam na stół i pomyślałam, że jeszcze dużo kart mi zostało do oczyszczenia

Pustelnik - było już ciemno, ktoś szedł z telefonem i widac było tylko te światło od tel

3 denary - rozmyślałam o czymś co trzeba jeszcze dopracować, bo ma ino kształt a potrzeba mi detalów

Paź buław - sms

Cesarz - On do Kuby, stanowczo - "Jakub, spać!" :D

9 buław - ogień się wręcz ugiął, opadł pod tą kartą

8 mieczy - zdrętwiały mi nogi - mogłam zmienić pozycję ale z lenistwa nie zmieniłam :P

Królowa kielichów - ciepełko na sercu, bardzo miło na duszy mi się zrobiło

2 miecze - myśli o zawieszonych kontaktach z koleżanką

Kapłanka - dym z karty, jakby się chowała w tym dymie

As buław - od patrzenia na świecę miałam mroczki w oczach

Król buław - sąsiad piętro wyżej z fajkiem na balkonie

3 kielichy - dosłownie na tą chwilę tylko ktoś przechodził z głośno włączoną muzyką w telefonie

Paź kielichów - tą kartę oczyszczałąm bardzo delikatnie i ostrożnie, nie przysuwając jej za bardzo do ognia

As kielichów - znów wzruszenie ale i kołuysałam się tak jakby mnie fale niosły :P

4 kielichów - gapiłam się na księżyc

7 denarów - podparłam się jedną ręką o stół i czekałam aż się karta oczyści

Sąd - błogość, jakby ktoś zabrał zmęczenie ode mnie

Moc - poprostu moc czułam :P

9 kielichów - nakryty stół, miłe odczucia, radość z chwili

 

Też macie jakieś takie "przypadkowo nie-przypadkowe" odczucia i myśli przy oczyszczaniu kart?

Podzielcie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bardzo ciekawe spostrzeżenia, ja nigdy takich nie doznałem, gdyż oczyszczałem karty hurty hurtem... całą talie obracam nad płomieniem i chowam do worka.

Ale będę musiał będąc w odpowiednim nastroju przeprowadzić takie doświadczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakoś poczułam, że muszę się wczuć w te karciochy przy oczyszczaniu.. to było bardzo dziwne i jednocześnie ekscytujące, bo jednocześnie gdy brałam daną kartę do ręki to wraz z nią przychodziły takie dziwactwa :)

spróbuj :) pierwsze skojarzenia lub to co się wokół dzieje są najtrafniejsze - nawet gdy wydają się dziwne lub nic nie znaczące - gdy zobaczysz jaką masz kartę to od razu Cię oświeci.

Wydaje mi się, że i w późniejszym interpretowaniu rozkładów takie nietypowe spostrzeżenia się przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

Przy oczyszczaniu tak nie miałam bo także karty oczyszczam "hurtowo", natomiast podczas wróżenia kładąc karty na stół odwórcone koszulkami w moja stronę częśto czuje jaką karte wyciągam i tak w rzeczywistości jest. Ale muszę zrobić eksperyment z tym oczyszczaniem może być bardzo ciekawe doswiadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawa rzecz, spróbuję, bo zwykle też oczyszczam hurtowo ;)

Magdalena07 - też czuję często jaką wyciągam i czasem mam obawy, czy to nie wyprzedzanie faktów i coś na kształt życzeniowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

KatiJo Słoneczko nie wiem jak jest w Twoim przypadku ale u mnie nie wychodzi życzeniowo po prostu czuję że teraz wyciągnę np słońce... odwracam kartę i pach słońce. Może tak dobrze jesteśmy zgrane ze swoimi kartami ? Bo co ciekawe bez bicia się przyznaję że we wcześniejszych taliach kart tak nie miałam dopiero teraz przy nowej która już jest trochę stara ;-) tak właśnie mam że czuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...