Skocz do zawartości

ciąża a tarot


jusstuss

Rekomendowane odpowiedzi

witam, może niektórym pytanie wyda się nie na miejscu ale czy prawdą jest że kobiety w ciąży nie powinny korzystać z usług wróżek lub nie powinny sobie stawiać kart tzn w okresie ciąży?

i jeszcze jedno pytanko czy rozkładacie karty w niedziele?bo słyszałam ze w niedzielę sie nie powinno

dziekuje z góry za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to są dobrowolne ustalenia, co należy a co nie. To my ustalamy sobie swoje zasady, pracując z Kartami.

Istnieje wiele plotek i ploteczek co należy a czego nie powinno się robić z Kartami, natomiast najważniejsze moim zdaniem jest to, jakie sami sobie ustalimy zasady.

Jeśli Ktoś ma np najwięcej wolnego czasu w niedzielę, dlaczego miałby wtedy nie pracować z Kartami?

 

o Kobietach w ciąży także słyszałam, ale nie wiem w czym miałaby wróżba takiej osobie zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

Ja osobiście staram się nie wróżyć kobietom w ciąży. A jeżeli chodzi o rozkładanie kart w niedziele to ja się tego nie trzymam ;-) Jak mam czas na to to rozkładam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście staram się nie wróżyć kobietom w ciąży.

a dlaczego? jeśli mogę spytac

 

Osobiście dlatego,że kobieta w ciąży nosi pod serduszkiem dzieciątko przez co już i tak jest osłabiona i musi zbierać energie a ja ingerencją kartami nie chce dodatkowo "grzebać" w jej energetyce i ją osłabiać albo osłabić energetyki dziecka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Ja wróżę zarówno w niedzielę, jak i kobietom w ciąży...co do odpoczynku kart, o którym ktoś wyżej wspomniał...przecież jak mamy notes, to nie kładziemy go do łóżka, żeby odpoczął, a karty, podobnie jak ww notes są wykonane z papieru, a papier się nie męczy, to my, tarociści;) się możemy zmęczyć...a co do wróżenie kobietą w ciąży, nie widzę żadnych przeciwwskazań, ciąża to przecież nie choroba, a pomoc takiej osobie tak samo się należy...

Edytowane przez Sowilo92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróżę zarówno w niedzielę, jak i kobietom w ciąży...co do odpoczynku kart, o którym ktoś wyżej wspomniał...przecież jak mamy notes, to nie kładziemy go do łóżka, żeby odpoczął, a karty, podobnie jak ww notes są wykonane z papieru, a papier się nie męczy, to my, tarociści;) się możemy zmęczyć...a co do wróżenie kobietą w ciąży, nie widzę żadnych przeciwwskazań, ciąża to przecież nie choroba, a pomoc takiej osobie tak samo się należy...

 

Owszem należy się ale każdy ma jakieś swoje zasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Jasne, ja absolutnie tego nie neguje;) i przykro mi, jeżeli tak to odebrałaś/-eś...jeżeli tak to wyszło, to wszystkich przepraszam, chodziło mi o to, że ja to tak odbieram, ja sam, osobiście i absolutnie nie mam zamiaru nikogo "nawracać" bo i nie ma na co...Tarot jest tak niezwykły, że każdy musi się z nim sam indywidualnie dogadać i chyba to jest w nim tak wspaniałe;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kładę karty jak mam 'natchnienie' i nie patrzę czy to środa czy niedziela.

Nie zdarzyło mi się jeszcze kłaść kart kobiecie w ciąży, ale wydaje mi się, że tu może chodzić nie tyle o jakiś 'zakaz', co o fakt, że mamy '2 w 1' ;) tzn. dwa życia, dwie energie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kładę karty jak mam 'natchnienie' i nie patrzę czy to środa czy niedziela.

Nie zdarzyło mi się jeszcze kłaść kart kobiecie w ciąży, ale wydaje mi się, że tu może chodzić nie tyle o jakiś 'zakaz', co o fakt, że mamy '2 w 1' ;) tzn. dwa życia, dwie energie...

 

Tu również się zgodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to już zależy od zainteresowanej. Przy zachowaniu 'bhp' nic nie stoi na przeszkodzie raczej. No i oczywiście wszystko zależy od tego, co masz na myśli pisząc 'zajmować się tarotem' - bo to bardzo szerokie pojęcie, a dywinacja to może z 10% 'zastosowań' tarota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niedziela, to chyba od katolickich wróżek zaczerpnięta :P Równie dobrze żydowska wróżka mogłaby puścić plotę, że nie wróżymy w soboty;)

 

ja wróżę kiedy potrzebuję. Z kobietami w ciąży to nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ani nie miałam okazji takowej wróżyć. Zastanowiło mnie to, co na ten temat napisały Magdalena i Mesi. Myślę, że obie mogą mieć rację, musiałabym zgłębić temat energetyki, by sie szerzej wypowiedzieć w tym temacie. A pytanie jusstuss jak najbardziej na miejscu, sama jestem ciekawa odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc zajmować tarotem miałam na myśli rozkładanie kart dla kogoś,Mesi

a z tą niedzielą wzięło mi się z jakiejś książki Chrzanowskiej, chyba "tarot prosty i skuteczny" że niby nie wolno w niedzielę i święta religijne :/ i chciałam to z Wami zweryfikować :)

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc zajmować tarotem miałam na myśli rozkładanie kart dla kogoś,Mesi

aaaa, no to przy zwiększonej czujności raczej nie powinno być problemu, jeśli przyszła mama nie odczuwa z tego tytułu jakiegoś dyskomfortu, lęku itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...