Jump to content

Wróżba alternatywna - czy tak można?


viqq

Recommended Posts

Czy możliwe jest powiedzenie - czy to odnośnie przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości - czegokolwiek o alternatywnych możliwościach, jakie mogły bądź mogłyby być pokazane?

Dajmy na to, gdyby jakieś zdarzenie w przeszłości przebiegło inaczej, co innego się wydarzyło, nasze lub innych postępowanie było inne.

Czy wróżba może wskazać alternatywne możliwości na taką sytuację, która jest inna od rzeczywistej, i po niej?

Rzecz dotyczy Tarota, zgodnie z tematyka działu, ale przy innych metodach dywinacji chyba też będzie podobnie?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że Tarot nie jest wyrocznią. Karty Tarota wskazują możliwości jakie stają na drodze do celu. Wszystko tak na prawdę sprowadza się do pytania, jakie Kartom zostało zadane. Jeżeli pytamy o następstwa czyny, który obecnie wykonujemy pokażą sie one takie jakie są, jeśli natomiast zapytamy o następstwa czegoś co chcemy zrobić, mogą pojawić dwa rozwiązania w związku z faktem, iż czyn możesz wykonać lub nie.

Najogólniej mówiąc Tarot pokazuje Ci, co się stanie jeśli będziesz robiła tak, może również pokazać co się stanie jeśli tego czegoś nie zrobisz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przeszłość - moim zdaniem nie. Zdecydowanie nie powinno się i nie ma to najmniejszego sensu. Co Ci to da poza zadręczaniem się? Miałam tak kiedyś, że non stop rozpamiętywałam swoje decyzje. Niszczyłam się psychicznie rozmyślaniami, gdybym to, gdybym tamto - moje życie byłoby znacznie lepsze... Nie wracajmy do przeszłości, chyba, że w celu wyciągnięcia nauk na przyszłość. Radziłabym Ci obejrzeć film "Efekt motyla". Zmienianie przeszłości na dłuższą metę nic dobrego nie przyniosło, sądzę, że nawet same rozważania nad takimi zmianami mogą bardzo źle wpływać na psychikę. Liczy się tu i teraz.

Odnośnie zaś tego teraz, ewentualnie na przyszłość - jak najbardziej można rozważać różne alternatywy, jednak tylko odnośnie swoich zachowań. Jedyna możliwość zmiany świata - to zmienienie siebie. Można rozłożyć karty na zasadzie dylematu, przykładowo - zmienić pracę, czy też nie. Stawiamy podobnie jak w rozkładzie partnerskim - po jednej stronie jedna alternatywa, po drugiej druga. Pośrodku karta symbolizująca osobę dokonującą wyboru. Po każdej stronie po cztery karty symbolizujące 1. stan obecny obu spraw, 2. co mówi dana propozycja o sobie, 3. co będzie jak wybierzesz tę możliwość, 5. jak wesprze Cię wybór tej drogi. Stosujemy ten rozkład, kiedy mamy wątpliwości, którą drogę wybrać.

Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...