Skocz do zawartości

W jaki sposób zadawać pytanie runom


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truskawka

Runom można zadawać pytanie praktycznie na każdy interesujący Cię temat. Mogą one nosić różny charakter, poczynając od trywialnych, czysto życiowych zagadnień, a kończąc na wątpliwościach natury filozoficznej. Najważniejsze to uzyskać jasną odpowiedź.

Niektórzy zwolennicy puryzmu powiedzieliby, że nie wolno zadawać runom pytań dotyczących przyszłości (w rodzaju – czy nastąpią w moim życiu zmiany na lepsze? Lub – czy zmienię miejsce zamieszkania?), jednak moim zdaniem wystarczy, gdy pytanie będzie dotyczyć czegoś znaczącego w sensie duchowym lub emocjonalnym.

Jedyne, co chcę podkreślić, to fakt, że jeśli wypadnie runa pusta (wyrd), to nie liczcie na uzyskanie odpowiedzi wprost. Ona mówi o tym, że wydarzenia dopiero kształtują się lub zmieniają i w danym momencie jest za wcześnie, by je analizować.

 

Źródło -Witalij Zajczenko: "Mądrość run"

Edytowane przez Szyla
Wybacz, ale tak mi sie rzucilo w oczy bardzo...no i poprawilam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdy może to zrobić również po swojemu, nie ma tak że jest tylko jeden sposób. Ja na ten przykład, namalowałem ogromny krąg runiczny na kartce do plakatów (wymiary 30cz2 na 30cm2) i jeżeli chcę zadać pytanie runom najpierw medytuję w kręgu aby być spokojnym jak to tylko możliwe, wtedy biorę do ręki mocy (prawej bo jestem praworęczny) symbol danej runy np.: od inteligencji, pieniędzy itd. zamykam oczy i w myślach tworzę pytanie, potem za pomocą własnej energii przekazuje to pytanie, i nie otwieram oczu do puki nie zobaczę jakiś konkretnych znaków, na liścia czy coś innego. Każdy symbol który pokazuje ci się przed oczami ma jakieś znaczenie, ale to znaczenie jest znane tylko tobie, bo np.: dla mnie liść może oznaczać śmierć, a dla ciebie pieniądze. Ten opis nie jest pełny, pominąłem trochę ważnych informacji, ale jest to skrócona wersja mojego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Jaga_Wiedzma

Bardzo ciekawy sposób.

 

Ja z kolei w naprawdę trudnych sytuacjach życiowych, kiedy potrzebuję rady lub wskazówki sięgam po jedną jedną runę, staram się zadać konkretne pytanie, czy raczej zwizualizować pewien problem. Sama najlepiej wiem w jakiej sytuacji się obecnie znajduję i jaki problem chcę rozwiązać. Toteż w myślach bardzo intensywnie myślę o tym problemie i proszę runy o radę. Zwykle jedna runa wystarcza, ale zdarza się, że wyciągnięta runa wskazuje mi na jakiś jeszcze aspekt problemu, często tkwiący we mnie, którego nie dostrzegałam lub bagatelizowałam. Wówczas zdaję jeszcze jedno pytanie np: "jak wobec tego rozwiązać to i to, czy jak wobec tego mam działać aby to i to naprawić czy poprawić".

Maksymalnie wyciagam trzy runy, chyba, że drugą wyciągniętą będzie wyrd (pusta runa).

Taki sposób jak na razie w moim przypadku się sprawdza i nie zdarzyło mi się, by runa źle mi podpowiedziała, choć przyznam, że czasem muszę mocno się wysilić by zinterpretować runę. Wciąż jeszcze uczę się run.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie, a propos kiedy wyciągamy runę. Po zadaniu pytania czy może w trakcie?

Korzystam z run od bardzo nie dawna- jestem początkująca, toteż mogę zadawać śmieszne pytania XD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...