Skocz do zawartości

Pasjans


pawel116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Was zna jakiś ciekawy rodzaj pasjansa, który się Wam sprawdza? Te które ja znam i które można znaleźć w necie nadają się bardziej do zabawy niż do wróżenia, albo zawsze wychodzą albo nigdy nie wychodzą :icon_mrgreen: Wystarczy zadać jakieś proste pytanie na które zna się odpowiedź i postawić pasjansa, aby się przekonać, że to przysłowiowy pic na wodę.

Wiem, że wszelkie wróżby w tym pasjanse należy traktować z przymrużeniem oka. Ale słyszałem o przypadkach, że niektórym osobom sprawdzały się wszystkie pasjanse i dzięki temu rozpoczęły swoją karierę wróżbiarską.

Czy możecie mi coś zaoferować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Ja jako małe chłopczątko uwielbiałem stawiać pasjanse...i do teraz zapamiętałem dwa, które się sprawdzają, pierwszy to taki, do którego używamy talii do pokera, czy 9, 10, asy, króle, królowe i giermki...ustawiamy te karty w 4 rzędy po 5 kart w każdym, powinno nam zostać w łapce 4 karty, odkrywamy jedną z czterech kart tych, co zostały i układamy ją w odpowiednim miejscu, czyli np odkryliśmy 10 karo, to kładziemy ją na pierwszej pozycji w pierwszym rzędzie, i jednocześnie zabieramy kartę, która dotychczas leżała w tym miejscu...jeżeli w trakcie odkrywania trafimy na jakąś 9 to ją odkładamy na bok i bierzemy kolejną kartę z puli zapasowej...pasjansa uznajemy za gotowego, jeśli wszystkie karty zostały odkryte i leżą we właściwym sobie miejscu, jeżeli jakieś karty zostały nieodkryte (ponieważ wcześniej trafiliśmy na cztery 9) to ilość tych kart oznacza za ile czasu spełni się to, o co pytamy...czyli, zapomniałem napisać na początku, pytania zadajemy w stylu "czy w ciągu miesiąca dostanę awans?"...jeżeli odkryjemy wszystkie karty to odpowiedź brzmi tak, a jeśli zostaną nam, np 3 karty, to odpowiedź brzmi, że awansujemy za 3 miesiące...łoł opisałem pewnie dość chaotycznie, ale mam nadzieję, że ktoś zkumał;D;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiamy te karty w 4 rzędy po 5 kart w każdym, powinno nam zostać w łapce 4 karty, odkrywamy jedną z czterech kart tych, co zostały i układamy ją w odpowiednim miejscu, czyli np odkryliśmy 10 karo, to kładziemy ją na pierwszej pozycji w pierwszym rzędzie, i jednocześnie zabieramy kartę, która dotychczas leżała w tym miejscu...jeżeli w trakcie odkrywania trafimy na jakąś 9 to ją odkładamy na bok i bierzemy kolejną kartę z puli zapasowej...

 

A możesz to bardziej precyzyjnie objaśnić? :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Ok, spróbuje, ale wiedz, że kosztuje mnie to duuuuużo wysilku;D...a więc;) układamy karty, koszulkami do góry w 4 rzędy po 5 kart...zostaną nam 4 karty, stanowiące pulę zapasową, rozpoczynając pasjansa bierzemy pierwszą kartę z puli zapasowej i kładziemy ją w odpowiednim miejscu....czyli jak? otóż musimy ułożyć pasjansa, tak, żeby w jednym rządku były tylko piki, w drugim tylko kiery, później w kolejnym trefle i w ostatnim karo...natomiast w pierwszej kolumnie mają leżeć tylko 10, w drugiej-giermki, w trzeciej -damy, w czwartej-króle i w ostatnim asy...i tak wylosowaliśmy tę pierwszą kartę z puli zapasowej i następnie "podmieniamy" z kartą, która leży w tym naszym kwadracie z dwudziestu kart i kolejną kartą której szukamy miejsca w tym kwadracie jest ta karta z podmiany...jeśli w trakcie tego podmieniania odkryjemy jakąś dziewiątkę, to odkladamy ją na bok i kolejną kartą której będziemy szukać miejsca w kwadracie będzie następna karta z puli zapasowej....mam nadzieję, że wyjaśniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...