Skocz do zawartości

Pies - Atak Przyjaciela


Gobevil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sen miał miejsce lata temu, ale wywarł na mnie tak ogromne wrażenie, że muszę Was o to zapytać. Proszę o wypowiedzi ludzi w miarę kompetentnych, zgadywanki sam mogę zrobić ;)

 

Mianowicie mój najlepszy przyjaciel, najwspanialszy jakiego kiedykolwiek miałem, to Owczarek Niemiecki imieniem Nero. Zmarł kiedy miałem 14 lat, a więc dawno temu. Jakkolwiek to nie zabrzmi byliśmy ze sobą blisko. Często z Nim przesiadywałem, rozmawiałem, czułem się bezpiecznie. Był prawdziwym Przyjacielem. Miesiąc przed Nim zmarł mój Ojciec, oczywiście również bardzo ważna dla mnie osoba.

 

Pamiętam jednak jak dziś sen, który nie dość, że pojawiając się wywarł na mnie OGROMNE wrażenie, to POWTÓRZYŁ SIĘ zachowując DOKŁADNIE TAKĄ SAMĄ kolejność rzeczy. Przyśnił mi się on kiedy byłem młodziutki, mogłem mieć ok. 11-12 lat. Sen jest krótki...

 

Zbiegam ze schodów i widzę, że na przeciwko mój Tata otwiera drzwi do naszego domu. Wpada do niego dość szybko Pies i biegnie od razu do pokoju obok, gdzie mamy ogromny stół. Więc ja skręciłem za nim, ale w pokoju Go nie widać. Widocznie jest pod stołem. Siadam więc na krześle przy stole, podnoszę obrus aby Go zobaczyć i w tym momencie widzę tylko jak skacze na mnie z rozwartą paszczą z wielkimi kłami atakując - i wtedy się obudziłem.

 

Sen wywarł na mnie ogromne wrażenie, bo zostałem zaatakowany przez kogoś, komu ufałem najbardziej. Sen powtórzył się po roku czy jakoś tak.

 

Chciałem zapytać co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. W jednym czasie straciłeś dwie bliskie Ci (i tu nie wiem co napisać ;)), tatę i psa. Byłeś chłopcem i nie bardzo wiedziałeś co tak naprawdę się stało. Moim zdaniem, patrząc na tamten czas "Stało się coś złego". Ale do sedna. Więc atakujący pies (Twój przyjaciel), to nic innego jak Twoje uczucia w tej sprawie. Złość o to że sobie odeszli. Twój sen nie jest żadnym ostrzeżeniem, a odbiciem Twoich emocji (cały czas mam na myśli atakującego Cię psa). Gdy ktoś bliski odchodzi, często ludzie nawet nieświadomie czują złość, co najmniej tak jakby było to zależne od tej drugiej osoby. Często zadajemy sobie pytanie "Dlaczego odszedłeś/aś". I Twój sen właśnie pokazał coś na znak, że to oni są źli bo odeszl, bo byli bliscy i Cię "zostawili". Byc może tak kiedyś uważałeś.

 

 

Matko, mam nadzieje ze to co napisalam jest w miare zrozumiale ;)

Wez poprawke na ten tekst, ale jest już późno więc i ja nie funkcjonuje już dobrze hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ciastko za odpowiedź !!! :)

 

Niestety to nie może być prawda. Byłem chłopcem, ale nie dzieckiem, kiedy zmarli (miałem 14 lat). Sen był lata wcześniej, zanim zmarli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy śni ci sie sen, twój pies nie żyje, podobnie jak ojciec, ale we śnie widzisz psa - masz nadzieję, jak każdy czlowiek, że to nie prawda, ze da się cofnać czas. Twój umysł przywoluje widok psa, byc może łatwiej ci go przywołać niż ojca, bo wiązaloby się to z mocniejszymi emocjami. Ale w pewnym momencie, kiedy za bardzo się do niego zbliżasz następuje atak. Ale atak psa we śnie to atak twojego strachu przed smiercią, moment, zdania sobie sprawy, że oni nie wrócą, nie ma ich, a i ty jesteś śmiertelny. Sen pomaga ci ustalic porządek rzeczy aby nie łudzić cie fałszywymi nadziejami. Sen powtarza się, bo prawdopodobnie, zaszlo w twoim, życiu coś, co skojarzyło ci sie podświadomie ze śmiercią ojca. Nie oznacza zdrady, ale ustawia cię na właściwej pozycji wobec przemijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.

Śnił Ci się pies który Cię atakował. To jest jak rozumiem najważniejsze w Twoim śnie.

Sam pies który Cię atakuję oznacza ostrzeżenia

Jeśli chodzi o emocje to strach.

 

Ten sen był jakimś ostrzeżeniem, a przed czym hm trudno powiedzieć. Nie chcę trzymać się kurczowo tego co napisałeś. Ale być może właśnie przed śmiercią Twoich bliskich. W śnie był i pies i tata. Myślę, że chodziło o to. Bo atakujący pies sam w sobie oznacza ostrzeżenie przed czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.

Śnił Ci się pies który Cię atakował. To jest jak rozumiem najważniejsze w Twoim śnie.

Sam pies który Cię atakuję oznacza ostrzeżenia

Jeśli chodzi o emocje to strach.

 

Ten sen był jakimś ostrzeżeniem, a przed czym hm trudno powiedzieć. Nie chcę trzymać się kurczowo tego co napisałeś. Ale być może właśnie przed śmiercią Twoich bliskich. W śnie był i pies i tata. Myślę, że chodziło o to. Bo atakujący pies sam w sobie oznacza ostrzeżenie przed czymś.

 

To by miało sens, gorzej, że nie pamiętam ile dokładnie miałem lat kiedy mi się to śniło, mogło to być lata przez tymi zgonami.

Najważniejsze dla mnie i najbardziej traumatyczne było to, że zaatakował mnie mój Przyjaciel, mój Pies, z którym byłem bardzo blisko emocjonalnie związany.

Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie, dobra Duszyczko :) Pozdrawiam Cie Ciasteczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wydarzenia późniejsze nie miały żadnego związku ze snem.

Sam pies który Cię atakuję oznacza ostrzeżenia

Za przeproszeniem, bezedura ;)

 

Najwidoczniej wówczas w Twoim życiu miała miejsce analogiczna sytuacja - ktoś bliski (zwierzęta w snach w 99% przypadków symbolizują ludzi), przed kim się otworzyłeś (otwarcie drzwi - przez ojca, który symbolizuje jakiś aspekt Twojej własnej osobowości; najwyraźniej z nim się mocno identyfikowałeś), zawiódł Twoje zaufanie. Fakt, iż pies był pod stołem może świadczyć o robieniu czegoś za Twoimi plecami. Młody człowiek dość emocjonalnie podchodzi do wszystkiego, zwłaszcza w kwestii zaufania.

 

Generalnie trochę bez sensu jest interpretowanie snów sprzed lat, gdyż nie ma możliwości dokładnego odniesienia się do wydarzeń, jakie wówczas miały miejsce w życiu śniącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sephira czyżby? To popatrz na kilka swoich interpretacji, czyżbyś nagle zmieniła zdanie?

Nie musisz negować mojej interpretacji. Każdy jest indywidualny. I każdy inaczej postrzega jego sen. Nie musisz zgadzać się z moim zdaniem, nikt Cię do tego nie zmusza. Kolejna sprawa to nikt nie napisał, że to jest akurat ostrzeżenie przed tym co się wydarzyło potem.

Edytowane przez Ciastko08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sephira czyżby? To popatrz na kilka swoich interpretacji, czyżbyś nagle zmieniła zdanie?

Owszem, patrzę na swoje interpretacje i jakoś widzę, że zwykle podkreślam iż sny, a przynajmniej ich 99% nie pokazują tego co ma nastąpić, tylko to co aktualnie dzieje się w życiu osoby śniącej. Nie ma więc żadnego ostrzeżenia, jest projekcja uczuć własnych.

 

Nie musisz negować mojej interpretacji.

Nie muszę, ale uważam że jest to wskazane jeśli uznam że przypadkowo ktoś może kogoś wprowadzić w błąd.

 

Nie musisz zgadzać się z moim zdaniem, nikt Cię do tego nie zmusza.

Co też niniejszym czynię... rozumiem, że mam się nie zgadzać "cichaczem"?

 

Kolejna sprawa to nikt nie napisał, że to jest akurat ostrzeżenie przed tym co się wydarzyło potem.

Więc może miałaś na myśli ostrzeżenie przed czymś co się wydarzyło wcześniej? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze raz przeczytać mój post, ale tym razem ze zrozumieniem :)

To samo tyczy się Twoich postów :)

A jeśli chodzi o nie zgadzanie "cichaczem". Owszem jak najbardziej możesz się z moim zdaniem nie zgadzać, pod warunkiem, że sama takiego zdania nie miałaś wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o nie zgadzanie "cichaczem". Owszem jak najbardziej możesz się z moim zdaniem nie zgadzać, pod warunkiem, że sama takiego zdania nie miałaś wcześniej :)

Och, to teraz stawiamy warunki? :lol:

Jeśli masz na myśli "wcześniej" sprzed jakichś 2 lat, to ok, mogłam popełnić wtedy gafę, bo w interpretowaniu stawiałam pierwsze kroczki i mocno, na nieszczęście proszących o interpretacje podpierałam się sennikiem.

Ale, tłumaczyć się nie zamierzam :) Nie wstydzę się przyznać, ze moje początki były gorzej niż żenujące i zawsze polecam lekturę moich wczesnych interpretacji jako poradnik jak snów nie-interpretować :tongue:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiamy żadnych warunków, ale sądzę, że nie powinno się komuś wytykać skoro samemu robiło się to samo, prawda?

Również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się, jeśli samemu popełniało się BŁĄD.

Poza tym nie tyle wytykać, co pozwolić sobie "za przeproszeniem" podważyć twierdzenie, z którym przyszło mi się nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, proszę Was :) Nie róbcie mi tego :) byłem ciekaw znaczenia swojego snu, pomysłów na jego interpretację. :)

Dziekuję Wam bardo za pomoc, jeżeli ktoś ma jeszcze coś ciekawego do dodania to słucham, tylko proszę Was już, bez pazurków :) obie jesteście cudowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to ostrzeżenie pomyśl dokladnie moze sie myle ale:

 

jak sam napisałes pies - ufales mu twój przyjeciel - moim zdaniem to jest ostrzezenie ze osoba krórej bardzo ufasz w tej obecej chwili moze cie nabardziej zranic nie koniecznie teraz ale np. w najblizszym czasie lub nawet za mies czy nawet za pół roku , uwarzaj na ludzi z którymi przebywasz czy przypadkiem nie wbiją ci przysłowiowy "nóż w plecy"

 

pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...