Jump to content

pożar mojego domu


królewna śnieżka

Recommended Posts

witam,

 

mój sen- pali się mój dom. pożar zaczął się w piwnicy. Zaczął się w zamkniętym pomieszczeniu, do którego nikt nie ma kluczy. Najpierw jakoby było to pomieszczenie częśi piwnicy w domu moich rodziców, która należy do sąsiadów moich rodziców, z którymi nie żyją oni najlepiej. Tych sasiadów nie ma w domu. Potem akcja pożaru przenosi się do domu, w którym mieszkam z mężem. Ogień jest coraz większy. Piwnica jest już prawie cała zajęta, ale ognia nie widać tak bardzo, bo duża część pali się za zamkniętymi drzwiami. Pożar gasi wielu sąsiadów i innych osób trzecich. Ja tez próbuję, ale nie udaje mi się znaleźć dużych wiader i poza tym nie mam tak jak osoby które pomagają dostępu do ognia, bo jesteśmy od niego odcięci. Znajduję tylko małe wiaderka. Mąż też gdzieś się tam kręci, ale on wcale nie gasi. Potem słyszę, że przyjeżdża straż pożarna, ale czuję że spaliło się już zbyt wiele i grozi zawaleniem. Ogień pojawia się na poduszczce mojego synka w naszej sypialni, ale dziwię się jak się tu dostał, bo nie pojawił się na parterze, gdzie mieszkają moi teściowie. my mieszkamy piętro wyżej. Czuję bezsilność.

Przed snem kłóciliśmy się. Kłótnię sprowokował mąż. Niby wszystko jasne, ale może jakieś wskazówki? Czy zachowanie męża we śnie pokazuje jakie mam nastawienie do jego podejścia czy pokazuje jego prawdziwe nastawienie do sprawy.

Link to comment
Share on other sites

pożar w pomieszczeniu do którego nikt nie ma kluczy - płonący dom to twój umysł, jest nawet taka książka o mózgu "płonący dom" - pomieszczenie do którego nie masz kluczy to kawałek twojego umysłu, do którego nie masz wstępu. Nie masz wstępu, bo się go obawiasz, sądzac po negatywnym skojarzeniu z sąsiadami. Coś tam jest czego wolałabyś nie oglądać, ale to coś chce wyjść i się pokazać. Masz problem, potrzenujesz wsparcia, ale jedyna osoba, która moglaby ci go udzielić, mąż nic o tym nie wie albo wie ale woli sytuację taką jaka jest. Grozi zawaleniem? Jak wasz związek? Dom z dzieckiem może być jego symbolem, może masz wrażenie, że coś się stało nie tak i obawiasz się, ze zwiazek może być zagrożony? Jak wygląda stosunek męża do syna? Może masz obawy, żeby wasz związek sie nie rozpadł, bo to zaszkodziłoby dziecku. Ludzie gaszący pożar - czy czujesz jakąś presję otoczenie? Czy nikt nie mówi ci, że narzekasz za dużo? Czy teściowie nie ingerują w wasz związek? Widzę, że obawiasz się o dziecko, ale ono wyczuwa więcej niż ci się wydaje, więc jeżeli coś się dzieje, pamiętaj, że nie da się go okłamać.

 

Zachowanie męża w twoim śnie, pokazuje jak ty widzisz sytuację, ale ty widzisz ją z jakiś konkretnych przyczyn. Pytanie na ile ufasz swojemu osądowi. Skoro wypowiada go twój sen, to znaczy, że świadomość raczej wypiera twoje zdanie, z różnych możliwych powodów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...