Skocz do zawartości

Użycie kart tarota w magii?


Gość Vampirella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vampirella

Witam,

 

Chciałabym zapytać o wasze doświadczenia odnośnie użycia kart tarota w magii.

Jak wiadomo tarot zwykle jest używany w celach wróżebnych, jednak natknęłam się na kilka anglojęzycznych pozycji w których karty tarota były przedstawiane jako narzędzie pozwalające skupić naszą uwagę w czasie rytuału i w ten sposób pewne określone efekty, zgodnie z własnymi wolą oraz wybranym zestawem kart.

 

Czy ktoś chciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Ja nigdy nie używałem kart w celach magicznych, ale wiem, że w książce "Księga tarota" Sarah Bartlett jest co nieco o tym temacie wspomniane...aczkolwiek jest to prawdopodobnie liźnięcie tego tematu, ale zawsze coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

Dziękuje za tytuł, z pewnością poczytam, bo do tej pory nie udało mi się znaleźć zbyt wielu informacji po polsku.

Jeśli już to właśnie po angielsku (3 pierwsze udało mi się znaleźć w pdfie, a ostatnią można znaleźć na google books niestety tylko w częściowym podglądzie, może spróbuję poszukać w BUW-ie):

 

Tarot & Magic - Donald Michel Craig

Tarot Shadow Work Using The Dark Symbols To Heal - Christine Jette

Tarot Spells - Janina Renee

A Grimoire of Tarot Magic - Druanna Johnston

 

Dwie pierwsze pozycje wydają się być szczególnie ciekawe po przeczytaniu, szczególnie w pierwszej autor podaje różne sposoby zaadoptowania kart do poszczególnych systemów magicznych i wyjaśnia połączenia między tarotem i magią.

Druga pozycja jest też godna polecenia, chociaż bazuje badziej na samorozwoju, poznaniu swoich prawdziwych pragnień, lęków czy tak jak zostało określone w tytule tej pozycji "cieni" oraz próbie przezwyciężenia ich, autorka nie powtarza popularnych znaczeń kart, skupia się natomiast na dualności elementów.

Trzecia pozycja daje przykłady gotowych rytuałów oraz i zastosowania w określonym celu a także wskazówki jak wykonać swój własny rytuał.

Co do ostatniej to nie będę się jeszcze wypowiadała, ponieważ nie udało mi się przeczytać jej w całości tylko właśnie fragmentarycznie.

 

Jeśli ktoś chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami to zapraszam. Może ktoś używa kart tarota w magii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

Te pierwsze 3 to dawno już ściągałam i już niestety nie pamiętam strony, ale mogę me e-meila wysłać. Mam nadzieję, że ten adres u Ciebie w sygnaturce jest aktualny.

A ten ostatni to na google books jest dostępny niestety tylko częściowy podgląd: link

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres w sygnaturze jak najbardziej aktywny,wielkie dzieki ;)

Chcialbym czasami zeby moja talia kart wystarczyla mi do pewnych zabiegow magicznych i wiem ze mozna tak zrobic,jednak w dalszym ciagu sie ucze.Jednak moja nauka utknela troche na poznawaniu swiatow kabalistycznych i odniesien do 4 drzew zycia.Caly czas wnikam ale to nie jest jeszcze to co ma byc,czegos mi brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

To wysyłam już w takim razie na ten adres z sygnaturki.

Ja właściwie jestem dosyć początkująca w dziedzinie magii, ale uwielbiam zgłębiać różne tematy, czytać i drążyć wszystko po trochu.

No i wyszukiwać interesujące e-booki w necie:-). Tarotem zajmuję się odkąd skończyłam 13 lat czyli z 10 lat już będzie, ale długa droga przede mną jeszcze.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Mam nadzieje, że te e-booki ode mnie doszły. Daj znać czy je otrzymałeś, jeśli nie to wymyślę jakąś inną metodę.

Edytowane przez Vampirella
dopisałam coś ważnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...