Jump to content

Edgar


Mama Edgara
 Share

Recommended Posts

Mama Edgara

Czy wiecie coś na temat tego imienia? za chwilkę będę szczęśliwą mamą małego Edgara właśnie :) ale jest wokół tyle krytycznych wypowiedzi na temat imienia, które wybraliśmy dla synka, że mnie to już irytuje.. tym bardziej chciałabym znać jego wibrację i w ogóle, choć jedną obiektywną wypowiedź :) dzięki z góry!

Link to comment
Share on other sites

Może to się przyda:

 

Edgar:

 

Imię męskie pochodzenia angielskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "pomyślność", "szczęście".

 

Charakter:

Sprzyja mu w życiu szczęście i dobrobyt. Bogactwo które zdobywa jest niejednokrotnie walki o byt. Ma bardzo bystry umysł. Są bardzo uparci często sprzeci­wiają się, gdy zaproponować im coś nowego. Po prostu od początku wydaje im się, że znają najlepszy sposób postępowania. Trudno ich przekonać zwłaszcza że często mają rację!.Rzadko okazują czułość. Trzeba u tych dzieci rozwijać zrozumienie i miłość dla innych, nawet jeśli są oni powolniejsi i bardziej ociężali umys­łowo. Lubią przyjmować gości, mają lekką skłonność do zwracania na siebie uwagi otoczenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Erza

jeśli chodzi o etymologię, to jest to bardzo dobre imię, oznacza szczęśliwego obrońcę dziewic

być może krytyka wzięła się od jednego ze znanych nosicieli tego imienia Egdara Allana Poe'go ----> Edgar Allan Poe

problemem jest także utworzenie zdrobnienia od tego imienia ;)

 

od siebie dodam, że imię ładne i oryginalne

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze to:

 

Imieniny obchodzi: 06.10, 07.08,

 

Osobowość: Ten, co zachęca, co rozkazuje.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Pobudliwość - Intelekt - Towarzyskość - Aktywność

Totem roślinny: Trufla

Totem zwierzęcy: Delfin

 

TYP: Ludzie o wyjątkowej inteligencji. Potrafią robić dziesięć rzeczy naraz, i to robić dobrze.

 

PSYCHIKA: Nie są łatwi w pożyciu. Wspaniała pamięć w połączeniu z rozbudzoną ciekawością popy­cha ich do badam a wszystkiego i do posiadania zdecydowanych poglądów w każdej sprawie. Są jednocześnie obiektywni i subiektywni, pełni pewności siebie i względnej nieśmiałości.

 

WOLA: Silna, choć może nie dość silna jak na tak wyjątkowy charakter.

 

POBUDLIWOŚĆ: Nie należy pozwolić, aby bardzo silna pobudliwość przerodziła się w nerwowość. Mog­liby wtedy okazać się nieuprzejmi, a nawet niesprawie­dliwi.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są uparci, często sprzeci­wiają się, gdy zaproponować im coś nowego. Po prostu od początku wydaje im się, że znają najlepszy sposób postępowania. Trudno ich przekonać zwłaszcza że często mają rację!

 

AKTYWNOŚĆ: Bardzo wcześnie dokonują wyboru przyszłego zawodu i tak organizują naukę, aby osiąg­nąć zamierzony cel. Są urodzonymi wynalazcami o wysokiej inteligencji i dużych zdolnościach manual­nych. Odpowiadają im wszystkie zawody, w których można rozkazywać, kierować ludźmi i rzeczami. Są doskonałymi organizatorami, ale mają jedną wadę: chcą wszystko robić sami. W gruncie rzeczy są mizant­ropami.

 

INTUICJA: Dobra, ale nie ufają jej. Wolą suwak matematyczny, ich zdaniem jest on pewniejszy...

 

INTELIGENCJA: Błyskotliwa, zarazem syntetyczna i analityczna. Nie należy pozwalać tym dzieciom na ciągłe dyskusje, gdyż zasypią was masą argumentów.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Rzadko okazują czułość. Trzeba u tych dzieci rozwijać zrozumienie i miłość dla innych, nawet jeśli są oni powolniejsi i bardziej ociężali umys­łowo.

 

MORALNOŚĆ: Nieraz irytująca dla innych, których kłuje w oczy ten nienaganny przykład... Wobec przyjaciół - mężczyzn i kobiet - wykazują bezintere­sowność i niezłomną wierność.

 

ZDROWIE: Mimo dużej żywotności przejawiają nie­raz niepokój o swe zdrowie. Powinni wystrzegać się przepracowania umysłowego i środków pobudzają­cych, uprawiać sport, nie zaniedbywać snu. Joga jest dla nich dobrym odprężeniem.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Zaspokojenie swych pragnień pod­porządkowują określonym planom życiowym. Panują nad popędem seksualnym, nie chcą tracić kontroli nad biegiem wypadków, nawet w dziedzinie zmysłów.

 

DYNAMIZM: Czasem ogarniają ich wątpliwości w samym środku starannie przygotowanego przedsię­wzięcia. Ale zachowują ten niepokój dla siebie, zwięk­szając jeszcze swą nerwowość.

 

TOWARZYSKOŚĆ: Lubią przyjmować gości, mają lekką skłonność do zwracania na siebie uwagi otoczenia.

 

PODSUMOWANIE: Interesujące charaktery. Nie zaw­sze umieją rozróżnić między pracą a rodziną, obowiąz­kiem a uczuciem, wspaniałomyślnością a surowością. Trochę zanadto inteligentni, by być naprawdę lu­dzcy...

 

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania oraz wiele radości z malucha :usmiech:

Link to comment
Share on other sites

Mama Edgara
:) bardzo dziękuję!! wytrwam i Edgar, będzie Edgarem, wbrew opiniom moich znajomych :) mam tylko nadzieję, że Edgar Samuel, bo tak będzie brzmiał w całości Malutkiego imiennik będzie dla Niego pomyślny! o tym drugim już całkiem nikomu nie mówimy, bo i tak ludzie reagują na pierwsze imię wystarczająco..hmm..wymownie ;) Mąż wymyślił Edgara, ja Samuela, więc będzie miał coś od mamusi i od tatusia.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...