Skocz do zawartości

Świadomość i energetyczne pole życia


mobix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czytam sobie książkę G. Małachowa "Samoleczenie i uzdrawianie", w której jest dużo o świadomości i tzw. energetycznym polu życia. Tych definicji jest od groma, więc trudno mi je wszystkie ogarnąć - mam nadzieję, że pomożecie mi je wyjaśnić.

 

Będę przedstawiał kolejno cytaty i rozbudowywał definicję świadomości.

 

Świadomość, czyli pole energetyczne człowieka tworzy się jako pierwsze i kieruje budową i funkcjami ciała fizycznego.
Świadomość - pole energetyczne człowieka

 

Świadomość człowieka, jako szczególna struktura informacyjno-energetyczna zawiera w sobie aurę, ciało holograficzne, [...]
Świadomość - pole energetyczne człowieka, zawiera w sobie aurę i ciało holograficzne

 

Zanim przejdziemy dalej, ustalmy sobie następująco: (1) istnieje energetyczne pole życia, w nim zawarta jest świadomość, [...]
1. Powstawanie ludzkiego organizmu

 

[...] energetyczne pole życia jest pierwotne w stosunku do ciała fizycznego. Prócz tego energetyczne pole życia człowieka, za pomocą swoich energii tworzy lub "lepi" ciało fizyczne według własnego wzoru. W rezultacie nasze ciało jest odbiciem naszego energetycznego pola życia (wzrost, budowa ciała itp.).

Czyli najbardziej "zewnętrzny" twór to energetyczne pole życia.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na tej stronie znajduje się taki obrazek:

 

 

aura.jpg

 

Artykuł, który to tam opisuje jest zatytułowany Pole energetyczne człowieka - aura. Istnieje też książka pt. "Aura czyli pole energetyczne człowieka".

 

1) Skoro wg tego aura = pole energetyczne człowieka, to dlaczego w książce jest napisane, że to świadomość (wg autora pole energetyczne człowieka) zawiera tą aurę ? Czym w końcu jest to pole energetyczne człowieka - świadomością czy aurą ?

 

2) To energetyczne pole życia to nie to samo co pole energetyczne człowieka (świadomość) ? Brzmi to bardzo podobnie, ale wg cytatu, to świadomość zawarta jest w tym energ. polu życia... No ale skoro to dwie inne rzeczy to, jak schematycznie przedstawić energetyczne pole życia na rysunku ? (Na tym powyżej, ta jajowata otoczka to aura, która wchodzi w skład świadomości, a kształt człowieka to ciało holograficzne - idąc za definicjami z książki).

 

Z góry byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ jeśli tego nie zrozumiem to nie będę mógł dalej zagłębić się w lekturę smile.gif

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobix posłuchaj mnie teraz uważnie,i dokładnie przeczytaj każde słowo które napiszę ,ponieważ ja właśnie przebywam w tym stanie od dłuższego czasu to będzie mi łatwiej opisać,a mnie z kolei od dawna zalerzy na tym aby mnie ktoś wreście zrozumiał ,ponieważ ludzkie samopoczucie i strach oraz lęki odczówam jako własne .

A więc tak ,dałeś rysunek to będzie mi łatwiej ci opisać to tak żebyś mógł łatwo zrozumieć :

 

Jest 7 Czakr - Nasze Symboliczne przedstawienie Energii Psychiczno - Emocjonalnej ,lub Ośrodków Świadomości Materialnej ,gdzie 3 dolne Czakry to Czakry Czysto Materialne ,3 Górne Czakry To Nasze Subtelniejsze Postrzeganie Materializmu I Prawie Duchowe ,a 4 Czakra pośrodku łączy Górne Czakry i Dolne

 

,Lecz jeszcze jesteśmy uwikłani w materializm i łatwo ten stan pomylić z całkowitym Oświeceniem ,z wyjściem ponad materializm i egoizm,lecz właśnie czym ośrodek wyższy ,tym bardziej musimy być w życiu uważniejsi i świadomi ,ponieważ stajemy się coraz bardziej czyści,,świętsi ,bliżej Boga ,dochodzimy do sfery Sakrum - Czystej Niebiańskiej Krainy lub Królestwa Bożego ,więc nasza wrażliwość i zmysły są coraz bardziej wyostrzone ,stapiamy się coraz bardziej z Bogiem (jest to długi proces i nie możemy po drodze ulegać iluzji że osiągnęliśmy wyższy poziom ,jeśli nie będziemy pewni ,a upewnimy się sami obserwując nasze reakcje i samopoczucie ,ponieważ budząca się u podstawy kręgosłupa,a umieszczona w 1 Czakrze potężna Energia Duchowa "Kundalini " gdy się obudzi pod wpływem praktyk duchowych będzie tak przesówać się ruchem wężowym Do Góry I Na Dół oczyszczając nas ze wszelkich przeszłych grzechów ,poczucia winy ,stachu,lęków,obaw,zazdrości i innych ,po drodze możemy doznawać nawet szeregu nieprzyjemnych dolegliwości i chorób Fizycznych i Psychicznych (Metaforycznie przechodzimy przez piekło)) ,lecz do 7 Czakry nadal jesteśmy w sferze Profanum Czystego Materializmu i Konsumpcji oraz Zmysłowych Podniet i Rozkoszy .

 

Jeśli " Kundalini " oczyści nas całkowicie ,to wtedy przebija się przez 7 Czakrę -Ośrodek - Głowy ,Intelektu i wychodzimy Ponad (zwie się to Transcendencją ,Iluminacjonizmem - Oświeceniem Bożym ) ,i ta Aura to jest nasz Duch ,To My Sami -Aura to Niematerialna,Duchowa ,Energetyczna Otoczka wokoło Ciała Materialnego ,Aura to Świadomość Duchowa i Czakra 8 -Spirtytualna .

 

Czyli wchodzimy w Czysty Świat Ducha ,Sferę Sakrum czyli Uświęconą ,Królestwa Bożego ,Stapiamy Się i Łączymy W Jedno Z Bogiem ,takie Mistyczne Zaślubiny i wtedy naprawdę jesteśmy Bogiem i Człowiekiem w jednym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...