Jump to content

Świadomość i energetyczne pole życia


mobix
 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

Czytam sobie książkę G. Małachowa "Samoleczenie i uzdrawianie", w której jest dużo o świadomości i tzw. energetycznym polu życia. Tych definicji jest od groma, więc trudno mi je wszystkie ogarnąć - mam nadzieję, że pomożecie mi je wyjaśnić.

 

Będę przedstawiał kolejno cytaty i rozbudowywał definicję świadomości.

 

Świadomość, czyli pole energetyczne człowieka tworzy się jako pierwsze i kieruje budową i funkcjami ciała fizycznego.
Świadomość - pole energetyczne człowieka

 

Świadomość człowieka, jako szczególna struktura informacyjno-energetyczna zawiera w sobie aurę, ciało holograficzne, [...]
Świadomość - pole energetyczne człowieka, zawiera w sobie aurę i ciało holograficzne

 

Zanim przejdziemy dalej, ustalmy sobie następująco: (1) istnieje energetyczne pole życia, w nim zawarta jest świadomość, [...]
1. Powstawanie ludzkiego organizmu

 

[...] energetyczne pole życia jest pierwotne w stosunku do ciała fizycznego. Prócz tego energetyczne pole życia człowieka, za pomocą swoich energii tworzy lub "lepi" ciało fizyczne według własnego wzoru. W rezultacie nasze ciało jest odbiciem naszego energetycznego pola życia (wzrost, budowa ciała itp.).

Czyli najbardziej "zewnętrzny" twór to energetyczne pole życia.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na tej stronie znajduje się taki obrazek:

 

 

aura.jpg

 

Artykuł, który to tam opisuje jest zatytułowany Pole energetyczne człowieka - aura. Istnieje też książka pt. "Aura czyli pole energetyczne człowieka".

 

1) Skoro wg tego aura = pole energetyczne człowieka, to dlaczego w książce jest napisane, że to świadomość (wg autora pole energetyczne człowieka) zawiera tą aurę ? Czym w końcu jest to pole energetyczne człowieka - świadomością czy aurą ?

 

2) To energetyczne pole życia to nie to samo co pole energetyczne człowieka (świadomość) ? Brzmi to bardzo podobnie, ale wg cytatu, to świadomość zawarta jest w tym energ. polu życia... No ale skoro to dwie inne rzeczy to, jak schematycznie przedstawić energetyczne pole życia na rysunku ? (Na tym powyżej, ta jajowata otoczka to aura, która wchodzi w skład świadomości, a kształt człowieka to ciało holograficzne - idąc za definicjami z książki).

 

Z góry byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ jeśli tego nie zrozumiem to nie będę mógł dalej zagłębić się w lekturę smile.gif

 

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

mobix posłuchaj mnie teraz uważnie,i dokładnie przeczytaj każde słowo które napiszę ,ponieważ ja właśnie przebywam w tym stanie od dłuższego czasu to będzie mi łatwiej opisać,a mnie z kolei od dawna zalerzy na tym aby mnie ktoś wreście zrozumiał ,ponieważ ludzkie samopoczucie i strach oraz lęki odczówam jako własne .

A więc tak ,dałeś rysunek to będzie mi łatwiej ci opisać to tak żebyś mógł łatwo zrozumieć :

 

Jest 7 Czakr - Nasze Symboliczne przedstawienie Energii Psychiczno - Emocjonalnej ,lub Ośrodków Świadomości Materialnej ,gdzie 3 dolne Czakry to Czakry Czysto Materialne ,3 Górne Czakry To Nasze Subtelniejsze Postrzeganie Materializmu I Prawie Duchowe ,a 4 Czakra pośrodku łączy Górne Czakry i Dolne

 

,Lecz jeszcze jesteśmy uwikłani w materializm i łatwo ten stan pomylić z całkowitym Oświeceniem ,z wyjściem ponad materializm i egoizm,lecz właśnie czym ośrodek wyższy ,tym bardziej musimy być w życiu uważniejsi i świadomi ,ponieważ stajemy się coraz bardziej czyści,,świętsi ,bliżej Boga ,dochodzimy do sfery Sakrum - Czystej Niebiańskiej Krainy lub Królestwa Bożego ,więc nasza wrażliwość i zmysły są coraz bardziej wyostrzone ,stapiamy się coraz bardziej z Bogiem (jest to długi proces i nie możemy po drodze ulegać iluzji że osiągnęliśmy wyższy poziom ,jeśli nie będziemy pewni ,a upewnimy się sami obserwując nasze reakcje i samopoczucie ,ponieważ budząca się u podstawy kręgosłupa,a umieszczona w 1 Czakrze potężna Energia Duchowa "Kundalini " gdy się obudzi pod wpływem praktyk duchowych będzie tak przesówać się ruchem wężowym Do Góry I Na Dół oczyszczając nas ze wszelkich przeszłych grzechów ,poczucia winy ,stachu,lęków,obaw,zazdrości i innych ,po drodze możemy doznawać nawet szeregu nieprzyjemnych dolegliwości i chorób Fizycznych i Psychicznych (Metaforycznie przechodzimy przez piekło)) ,lecz do 7 Czakry nadal jesteśmy w sferze Profanum Czystego Materializmu i Konsumpcji oraz Zmysłowych Podniet i Rozkoszy .

 

Jeśli " Kundalini " oczyści nas całkowicie ,to wtedy przebija się przez 7 Czakrę -Ośrodek - Głowy ,Intelektu i wychodzimy Ponad (zwie się to Transcendencją ,Iluminacjonizmem - Oświeceniem Bożym ) ,i ta Aura to jest nasz Duch ,To My Sami -Aura to Niematerialna,Duchowa ,Energetyczna Otoczka wokoło Ciała Materialnego ,Aura to Świadomość Duchowa i Czakra 8 -Spirtytualna .

 

Czyli wchodzimy w Czysty Świat Ducha ,Sferę Sakrum czyli Uświęconą ,Królestwa Bożego ,Stapiamy Się i Łączymy W Jedno Z Bogiem ,takie Mistyczne Zaślubiny i wtedy naprawdę jesteśmy Bogiem i Człowiekiem w jednym .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...