Skocz do zawartości

Jaką moc ma Feniks ?


befadka

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię nosić jakiś wisiorek który coś dla mnie oznacza.Nosiłam różne ,ostatnio miałam takie okienko i to było moje okno na świat :-) ostatnio czułam że czas już coś zmienić bo okno jest już mało dla mnie czytelne.Myślałam co by to mogło być ,skłaniałam się do słońca ale "przypadek" sprawił że ktoś nazwał mnie feniksem z popiołów i całą sobą poczułam radość choć znaczenia nie znałam :_usmiech:

 

Kolejny "przypadek" zaprowadził mnie do sklepu gdzie za grosze zamówiłam właśnie sobie pięknego Feniksa .

 

Wiem kim był Feniks ale jaką siłę oraz moc może mieć taki amulecik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może mieć 'moc' odradzania nas po porażkach, albo może działać uzdrawiająco, może podnosić na duchu i dodawać nam sił (z tego co wiem, to ludzie usłyszawszy śpiew feniksa właśnie odzyskiwali siły i wstępowały w nich odwaga i radość... Oczywiście tylko w tych czystego serca, bo ci mniej czyści bali się i tracili grunt pod nogami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm... witaj kochanieńka :)

 

- w/g mnie to nawet nie wiesz(?)... jaką znajomi mają racje... :))

- FENIX... to ODRODZENIE z Popiołów... :)

- musisz zabić "Siebie" czyli własne Ego, po to by móc odrodzić sie od Nowa by stać się własnie tą ODNOVĄ...

- Feniks... Odradza sie na ZGLISZCZACH "starego"/systemu, przekonań, dogmatówEgo/... dlatego jest OGNIEM, który potrafi Spalić to co "nieczyste" i zbędne, tak by Otworzyć NOVĄ Drogę Rozwoju... :) i TY Tym własnie sie STAŁAŚ, i to tylko dzieki Sobie Samej, gdyż nie zwątpiłaś i nie bałaś sie Zweryfikować własnych Egoiluzji... :)

- bo dzieki Temu... wkroczyłas w Novy Świat, a własciwie To pozbyłas sie jEgo iluzorycznego widzenia, bo przeciez Świat ten Prawdziwy... od wieków jest niezmienny :)

- ale Feniks oprócz Ognia jest Ptakiem... a wiec w pojęciu Ludzkim niezrozumiały Paradoks, który w pojęciu Boskim staje sie PRAWDĄ najwyzszej Wagi... gdyz bez tej Prawdy Świat by nie istniał...

- Ptak... to wzlot, Ogień to Oczyszczenie ale i Eteryczność/duchowość/... a wiec Symbolizuje To co jest Esencją naszego ISTNIENIA a zarazem i jego nieustannym ROZWOJEM... :)

- ciesze sie że udało Ci sie wkroczyć na Ta Drogę... ROZWOJU, czyli niejako Wzloty Twej Duszy... :)))

- bo To cą ciepłe unosi sie do Góry, a co zimne opada na Dół... i tak jest również i z Człowiekiem...

 

---pozdrawiam Gorąco jak Feniks... który potrafi Wypalić co zbędne/co blokuje rozwój/... ale i Otulić swym Ciepłem, by porwać do Wzlotu... :)

- oby jak najwięcej Takich Feniksów... na Ziemi, ale i na Tym naszym Forum /nad czym widzę że bardzo mocno Pracujesz... ;)

 

---pozdrawiam... infedro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tutaj przedstawiam Cauac-Niebieski wicher z pieczęci majów, który jest ściśle powiązany z Feniksem : )

 

Właściwości: transformacja, zmiany, odnowa, wolność, stosunki międzyludzkie

Mądrość cienia: lęk przed zmianami, osamotnienie, rozpacz, nałogi, rozdwojenie jaźni, chciwość, porzucenie rozumu, prawo własności

 

Feniks odradzający się z popiołów - uświadomienie i odnowa na wszystkich płaszczyznach Bytu. Feniks podążając śladem gromu, burzy to co skostniałe, albo, niosąc cię na fali ekstazy, pozwala ci skosztować nowo narodzonej wolności. Jeżeli odważysz się powierzyć proces wewnętrznej transformacji w boskie ręce, staniesz się zdolna do odrzucenia wszystkiego, co pozwala trwać iluzjom rozdzielenia. Wzywa do świadomego towarzyszenia w odnowie, do witania z radością każdej zmiany, do rozprzestrzeniania się twojego Świetlanego Ciała.

 

Afirmacja:

Z radością dopuszczam rozwiązanie tego, co STARE,

dla dokonania się świetlanej transformacji.

Dzięki temu z łatwością robię

decydujący krok naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile przyjemności dają mi Twoje posty Infedro ? Bardzo dużo :icon_razz:

 

W ciekawy i wyczerpujący sposób się wypowiadasz ;-)

 

Dziękuję za miłe słowa ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... miło że i Majowie do nas Powrócili... :)

- w NICH ... także JEST zapisana Odwieczna Prawda, która jest/była Obecna we wszystkich Kulturach... niemniej jednak jak pisali Majowie... jest Ona zakryta/'zwinięta' dla "Szkiełka i Oka"/Rozum,tylko naukowiec... :/

- gdyż roz'poznać Ją może tylko... właśnie taki FENIX, który potrafi na zgliszczach "siebie" się odrodzić na Novo /Victoria/ :)

- i w Tym jest właśnie Sens Rozwoju, bo życie To nieustanny "upadek" po to by zmusić nas do Wstania... by iść Dalej.

- można zapytać... ale po co to wszystko ?

- Ja nazywam to nauką "Jazdy na Rowerze"... bo nie nauczysz się, jeśli się nie przewrócisz... a przewracasz się właśnie po to by ROZPOZNAĆ, a więc i ZWERYFIKOWAĆ błędy, bo tylko po ich weryfikacji stajesz się ich świadomy, a wiec możesz uniknąć ich w następnych Próbach Jazdy przez Życie... :)

- i tak dotąd... aż SAMI nauczymy się jeździć/iść przez życie bez upadku... i Wtedy dopiero jest to Prawdziwe Życie, a nie "obijanie kolan"... bo sami zaczynamy w końcu łapać o co chodzi !!!... a wiec potrafimy nie tylko jechać ale i sie zatrzymać by znów bez "kolizji" ponownie włączyć się do RUCHU Życia, To jak Kodeks Drogowy(Majowie też mieli Kodeksy), który trzeba się nauczyć i wdrażać we Własne Życie, czyli kontynuować jazdę ale już z Nowymi Doświadczeniami... które nauczą nas również jak skręcać w prawo i w lewo, aby uniknąć zbliżającej się "kolizji" ...

 

- na Ziemi dopiero się Uczymy Tego, co jest Prawdziwym Życiem... a po zdaniu Egzaminu, mamy obiecany Raj na Ziemi, bo Teraz tylko "obijamy kolana" ale właśnie po to, by móc Cieszyć się Pięknem bezkolizyjnej 'jazdy" w Przyszłości... bo TYM jest właśnie PRAWDZIWA jazda na Rowerze... Życia.

 

---pozdrawiam... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amulety żadnej mocy nie maja jak przedmiot może mieć moc

 

maja wtedy gdy za nim stoi np Bóg np szkaplerz ,cudowny medalik czy sam krzyż

 

a kto stoi za amuletami bo nie na pewno Bóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amulety żadnej mocy nie maja jak przedmiot może mieć moc

 

maja wtedy gdy za nim stoi np Bóg np szkaplerz ,cudowny medalik czy sam krzyż

 

a kto stoi za amuletami bo nie na pewno Bóg

 

AMULET... jest SYMBOLEM... a w Symbolach nie ma Boga, nawet tych "niby świętych", to tylko złudna iluzja Ego że w nich jest Bóg... :/

- czyż Jezus, a nawet Bóg, nie uczył cię gdzie Go szukać ?

- w amuletach nie widzi sie Boga, tylko ich dobroczynne znaczenie, które i tak jest tylko takie jakim człowiekiem jest Ten który go nosi. :)

- i nie pmoze nawet noszenie Krzyza czy innych relikwi, bo Bóg Prawdziwy jest Tylko w Sercu Prawdziwym i TYLKO TAM.

- wiec ?... noszenie niby "świętych obrazków" jest takim samym "złotym cielcem" którzy stworzyli sobie ludki na Górze Synaj, bo Bóg nie jest w "obrazach" tylko w Tobie, pod warunkiem że zechcesz nie składać hołdów "cielcom" pod rożnymi postaciami.

- dlatego my w Feniksie nie widzimy Boga, a tylko Symbol... bo Boga mamy Tam gdzie powinien Być czyli w Sercu naszej Duszy... :)

- czyż nie widzisz Sprzecznosci nawet we własnych Słowach... "jak przedmiot może mieć moc" ... ?

- można by odpowiedzieć, że tak samo jak... w Twoich przedmiotach jest Bóg, z którEGO zrobiłes tylko "złotego cielca"... któremu bijesz pokłony... :/

 

- pozdrawiam infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak pisałam miałam "okno" i ono przypominało mi dokąd zmierzam .Czułam się zamknięta w klatce i za każdym razem gdy wątpiłam trzymałam je w dłoniach powtarzając sobie : Bądź spokojna a będziesz żyć tym cudownym życiem które widać z za okna - taką miało dla mnie moc ;-)

 

Feniks jest właśnie dla mnie takim symbolem gdzie byłam i jak żyłam jak również w chwilach gdzie ciemna strona mnie bierze górę przypomina mi o sensie życia i cierpieniu które ów cień mi przynosił .Tam gdzie doszłam już nie ma bólu i łez jest rzeczywistość na tu i teraz .

 

Amulety i talizmany nie dają mocy i nie zrobią niczego za nas a jedynie przypomną gdzie człowieku jesteś i dokąd zmierzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak pisałam miałam "okno" i ono przypominało mi dokąd zmierzam .Czułam się zamknięta w klatce i za każdym razem gdy wątpiłam trzymałam je w dłoniach powtarzając sobie : Bądź spokojna a będziesz żyć tym cudownym życiem które widać z za okna - taką miało dla mnie moc ;-)

 

Feniks jest właśnie dla mnie takim symbolem gdzie byłam i jak żyłam jak również w chwilach gdzie ciemna strona mnie bierze górę przypomina mi o sensie życia i cierpieniu które ów cień mi przynosił .Tam gdzie doszłam już nie ma bólu i łez jest rzeczywistość na tu i teraz .

 

Amulety i talizmany nie dają mocy i nie zrobią niczego za nas a jedynie przypomną gdzie człowieku jesteś i dokąd zmierzasz

 

- dlatego na Ciebie Befi, zgodnie z tym co powiedziałem wcześniej, ma wpływ "pozytywny", a dla np.antubisia będzie tylko "negatywem" który właśnie uwidoczni mu ze żyje w "iluzji", czyli Matrixie Ego, (który Ty befi przecież już znasz) którego nie tylko że nie Rozpoznał /zweryfikował ale przez to, jeszcze tym bardziej wzmocnił... więc tu Feniks miałby masę roboty z burzeniem tych "zamków na piasku" co jemu wydawałoby się oczywiście z destrukcją, ale skoro zbudował na piasku, to niestety ale musi zostać zburzone... aż do Sedna, do Rdzenia Duszy, tak by mogła stać sie Skałą na której to co zbudujemy sie nie rozsypie... :)

 

- pozdrawiam ciepło... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poboczu, to od dziecka kojarzyłem Feniksa, jako synonim mocnego ducha, którego nawet śmierć nie powstrzyma ; )

- masz rację mój drogi... :)

- bo największym Takim FENIKSEM, znanym Ludzkości był właśnie Jezus Chrystus... :)

- bo i Śmierć Go nie powstrzymała... czego został niedoścignionym WZORCEM, bo i MISTRZEM... ;)

 

---pozdrawiam równie gorąco... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...